Споделена история от Здраве

Ежедневно носа ми е запушен
Здравейте!
Моят проблем е че носа ми се запушва постоянно. Слагам по два пъти на ден капки за нос, предимно сутрин и вечер, иначе трудно дишам. Нямам суполи и не ме боли главата, нито челото. Щом си сложа по една капка и ми минава веднага, но ефекта е само временен. Това е в продължение на няколко месеца. На какво може да се дължи това? Знам, че капките са вредни и не бива да се използват постоянно. Има ли друг метод, с който да се избавя от този досаден проблем?

Коментари

51-91 от 91

53.   Капките не са решение, а още един проблем. Пречистете организма си, яжте сурови плодове, зеленчуци, ядки, кълнове, яжте пълнозърнести продукти и варива. Въздържайте се от храна поне 24 часа седмично (или само на чай и плодове). Спрете млякото и млечните продукти - от тях се образува много слуз в организма. Спрете всякакви колбаси, белите отрови, преработени храни и други боклуци. Спрете месото, или го намалете. Това е начина да спрете да образувате тази слуз. Не можете да си сложите запушалки на носа, трябва да спрете да произвеждате тази слуз. Сега е много подходящ момент - започват коледните пости. Направете си този подарък. Е, това не може да помогне при счупен нос, но за много други неща помага.
Успех!!!

54.   Здравейте,
аз имах същия проблем преди години. Отидох на преглед при качествен лекар-професор Едрев и др. Василев от транспортна болница. Откриха удебеляване на лигавицата в следствие на прекарана стафилококова инфекция. Изгориха ми лигавицата и до там приключи всичко. Така че ви препоръчвам да отидете на преглед при специалист. Др. Василев все още работи в транспортна болница в София-унг. А професор Едрев е в друга клиника.
Поздрави,
Успех.

55.   А пък съм на ксилометазолин от 4 години без тях не мога да дишам през носа изобщо, ходих на лекари изписваха ми антибиотици и капки но няма полза, до живот ще съм с тях колко и да са вредни, то в прочеи кажете ми има ли нещо което да не е вредно!

56.   Здравейте,
На 35 години съм и като че ли от цяла вечност се разправям с носове, първо с моя, а сега и с този на три годишната ми дъщеря. Не съм специалист, просто напатила се! И така като малка редовно боледувах от бронхити и плевмонии, в следствие на което развих хроничен синузит, минах през около двадесет пункции и освен, че са болезнени, опасни( може да се засегне очен нерв, а и все пак чупят кост) са и абсолютно безмислени, тъй като веднъж отворена носната кухина е двойно по- уязвима на инфекции. На по късен етап ми премахнаха шипче в лявата ноздра, което десет години по късно ме зарадваха че пак е израсло, но пък ме зарадваха, че вече се махало по-лесно и не е нужно да те приспиват. Е след като го премахнаха няколко години беше ОК, но изгубих тотално обонянието си, практически синосите ми бяха изпилени. Зарязах всякакви отвари, капки и операции и в интерес на истината сега положението е по- добро. На всички пристрастени към капките ще кажа очаква ви дълъг период на абстиненция и ако сте упорити ще се почувствате по-добре, много е важно да издържите две седмици бе никакви медикаменти, тежки две седмици но организма има страната способност да регенерира тъканите, дори и атрофиралите. Моя позната използва стрит на прах див кестен и го смърка като кока, и казва, че е много успешен, но и много болезнен, аз не смея да го пробвам, но при отчаяните, що пък не, нали. За бременните и тъкмо родилните капките проникват през лигавицата в кръвообръщението, което разбира се в малка или голяма степен трови организма, отговора е макар и не особено удобен тъй като тъй или иначе често ви се допишква е ОГРОМНИ КОЛИЧЕСТВА ВОДА!!! Това ще ви спаси, от задържането на течности. Замайчетета с малки бе боци ще апелирам, за Бога не правете моята грешка, Не давайте на децата си капки, нито Стеримар, нито кърма, нито виброцил, нито дори физиологичен разтвор. Те ще го израснат запушен ия нос сами, това е нормален процес на адаптация на лигавицата в допир с външната среда. Моят съвет е- първо стаята в която спи бебето, детето да е не повече от 20 градуса, няма да настинат, даже ще се калят. Второ купете увлажнител за въздуха и датчик и следете влажността, най- добре е да е 55-60 процента. И трето когато тръгнат великите прозрачни сополи не се шашкай те първо погледнете за зъби, после обърше те носа и не му обръщайте повече внимание. Ако са прозрачни всичко е наред, вдигнете леглото на 30-40 градуса наклон и оставете сладурчетата на мира. Късмет!

57.   Привет на всички.
Запушването на носа се прекратява сутрин, след като се събудя.... , защо??
Може ли някой да го обясни??

58.   за №57

Сутрин по- студено ли е в стаята?

Защото, като ми се запуши носа, изляза ли на студено ми минава, нямам обяснения.

59.   Започни гладуване!!!

60.   Отскоро и аз имам проблем със запушен нос. Може причината да е и в подуване на лигавицата от 2-3 месечно ползване на ксилометазолин, макар и през интервали1 Отначало ги ползвах за да спра водичката от носа ми и наистина при капване на 1-2 капки в носът се отпушва, но временно. Наред с това имам и суха дразнеща кашлица,особено нощем или след обяд на пристъпи. Имам чувството, че се редуват мъчителна кашлица със запушен нос. Дразненията на гърлото може би се катализират и от хроничния ми фарингит. но с него си живеех спокойно- и печени солени ядки, и газирани напитки не ми пречеха особено до октомври. При личния доктор след като изпих два антибиотика , и за кашлица,и за гърло,и капки за нос без ефект ме праща на пулмолог, а не е ли по-добре на УНГ или алерголог? И докога с тия рецепти с лекарства? Благодаря, че толкова много хора ме насочват към хомеопатични средства, към съвети за различни причини, но се учудвам, че докторите ни мотаят с точната диагноза, и ни тъпчат с химикали, а ние сляпо им се доверяваме!

61.   Като чета и не може да не ми направи впечатление, че не ти пречат и газираните напитки и солените печени ядки на хроничния фарингит. Няма лекар, който да ти помогне, докато не си помогнеш сам/а. Не пий нито газирани, нито негазирани напитки, нито пък натурални сокове. Те са отровни - в някои има бяла захар, в други - канцерогенни подсладители, има бои, киселини, консерванти - нищо от което организма ти има нужда. И в натуралните сокове няма нищо живо - това са сладки консерви. Прави си фрешове. А ядки яж сурови, а не печени и осолени. Спри млякото и млечните изделия за известно време, намали месото, хляба (яж само от пълнозърнесто брашно и то малко). Яж много сурови плодове и зеленчуци. Спри всякакви колбаси, сирена маргарини, пържено... За известно време трябва да се изчистиш и тогава и носът ти ще спре да тече. Другият вариант е да продължаваш с боклуците, капките и антибиотиците, докато не стане по- зле - тогава пак ще се оплакваш, че лекарите са ти виновни. Лекарите това си знаят - антибиотици до дупка.
Най- силно образуват слуз млечните изделия, глутена, бялата захар, бялото брашно, животинските продукти и преработените храни. Ако искаш да спреш да произвеждаш слуз ги избягвай.
Изборът е твой.

62.   Имах проблем като твоя. Имах синозит, най-добре ходи на физиотерапия, аз ходих, също имах един крем в нас, наречен "Виброцил", много е полезен!

63.   От 4 месеца съм зле със носа. Ходих на лекар той ми каза че съм имала алергия без да правя изследвания. Предписа ми спрей за нос Avamys. Капех ги докато свършиха. Оправих се за един месец и после пак същата история. До момента не съм имала оплаквания на 25 години съм и съм страдала само от настинка и хрема. Обаче това нещо ме убива. Започвам да се съмнявам към какво може да съм алергична-брашно. Самата ми работа е такава че постоянно съм в брашно и просто усещам как ми дразни носа като започна да разточвам тесто. Според вас възможно ли е това?

64.   Здравейте от една седмица имам корички в носа. Когато ги отстраня ми потича кръв. Ту са в едната ноздра, ту в другата. Не съм ползвала никакви мехлеми и капки за нос. Но често имам дълги и продължителни хреми. А може и да е синузит. Кажете ако някой е имал подобен проблем към какъв доктор се е насочил? Благодаря предварително!

65.   Последното, което научих и мои близки с проблема направиха е, че проблеми със синусите възникват при притискане на втория прешлен на врата.

Правете упражнението, все едно като птиченце, което си чисти перцата.

Идеята е да се раздвижи врата, правят се бавно упражнения.

Ако спите на гръб и на топло, ви се отпускат вратните жили и оттам и нерва към втория прешлен.

Изобщо, схване ли ви се врата, запушва се носа.

Иначе, болезнено е, но започнете са малко мед, намазва се вътрешността на носа .

Някои слагат захаросян мед дълбоко в носа, но е само за смелчаци.

Аз го правя, но за профилактика и нямам болкуте, които имат някои край мен с проблем.

Меда изчиства носа като бебешки става!

Но проблема идва от врата! Доказано!

Може, за омекотяване на вратните жили да го мажите с естествена мас, свинска най-вече.

66.   Мед с тампонче в носа. Но чист мед. При мен помогна. Нощем ми се запушва носа, но не се бях сетила за меда. И пийте вода на глътки.

67.   Моля, отговорете на този цитат под номер 10, защото и аз имам същия странен проблем!!!

- "10. Имам постоянно запушен нос. Или частично запушен. Като си легна вечер ако спя на дясно, лявата ноздра ми се отпушва или обратно. "

68.   Някой дa ми кaже, че утре съм нa конкурс по пеене и ми трябвa щпързо дa си опрaвя носa, нищо ми нямa, но ми е aдски зaпушен носa

69.   Ние си произвеждаме мед, така че е гарантирано без всякакви подскадители и никога не е подлаган на термична обработка.

Слагам малко захаросан мед в носа, лягам и от топлината меда се разтваря, минава към гърлото и забравям за запушения нос.

Който има от много време проблем, трябва периодично да си направи такава процедура.

Но два три дена почивка.

Който не е свикнал, даз започне с малко мед, че ако сложи повечко, да речем по-голямо от грахово зърно, може да се появи болка, не е страшно, просто чисто яко налепите!

Та така, опитайте с мед, вземете си чист от производител!

Ако ви е страх, започнете с едната низдра, после другата.

Моят съпруг имаше такива страшни образувания в гърлото, не ми се мисли. И се сетих един ден ей така, да ползва мед и СТАНА!

Оттпгава четох и в Интернет, видях че и други хора го правят, затова ви го препоръчвам.

Децата ми не искаха тези "бабешки" илачи, но вече сами си слагат мед, може и да не е захаросан, и им минава хремата.

71.   От месец ми е запушен носа, какволи не си купувах за носа, капки, хапчета, мехлеми... нищо непомогна. Искапах си 5-6шишета капки за нос от най-скъпите, отпушваше ми ср носът за 1час и пак наново. така месец много се уплаших и отидох в аптеката до нас за поредните капки, но там беше (шефката) на аптеката т. е. тя е доктор и й обясних за моят запушен нос, тя мидаде Aflubin, пак капки за но

72.   Отиди на лекар. Преди години аз също имах такъв проблем и се оказа че са полипи.

73.   Здравейте имам подобен проблем. От една година частично ползвам ксилометазолин и отривин, от който нищо не ми минава. Но от ксилометалозина ми минава използвам го много време и не ми минава. Ще пробвам с кестен!

74.   Здравеите хора много се надявам да ви помогна. Препоръчвам ви лечение с захаросан мед който помага и при хъркане. Прилагам статия от весник МОНИТОР.
Хъркането е сериозен проблем, който тероризира околните и вреди на този, който произвежда децибелите. За съжаление обаче не всички осъзнават здравословната заплаха.

Много мои пациенти се жалват: "Докторе, помогнете. Мъжът ми хърка ужасно силно и просто нямам никакво желание да си легна. Чакам да ми се приспи безкрайно и със сетни сили в последния момент да се хвърля в леглото. "
Хъркането издава здравословни проблеми. При децата например може да сигнализира за астма. Някои хора хъркат през цялата нощ, докато други само когато заспиват или спят по гръб. Трети хъркат, когато вземат медикаменти, други - когато са настинали. Статистиката сочи, че около 45% от възрастните хора хъркат само понякога, а 25% - постоянно. Проблемът засяга всеки втори мъж и всяка четвърта жена, особено онези над 40-годишна възраст. Според Националната агенция за безопасност на движението на САЩ в страната всяка година стават 100 000 автомобилни катастрофи, 71 000 травми и 1550 смъртни случаи, свързани с нарушения на съня. Една от причините за това е хъркането, което накъсва нощната почивка и
намалява работоспособността сутрин
Проучване сред австралийски деца на възраст от 2 до 5 години сочи, че 11% от тях хъркат, а тези, които го правят повече от 4 пъти седмично, са застрашени да развият различни видове кашлица. Близо 62 процента вече имали и нощна кашлица.
Учените предупреждават, че ако състоянието не се лекува, то може да докара сърдечни проблеми, диабет, високо кръвно налягане, стенокардни пристъпи, склонност към депресии, намалено либидо, потентност или дори мозъчен удар. Какво причинява хъркането? При дълбок сън мускулите на небцето, езика и гърлото се отпускат. Преминавайки оттам,
въздухът кара този мускул да вибрира
което предизвиква силните дразнещи звуци.

Известно е, че алкохолът също отпуска мускулите, затова употребата му преди лягане не се препоръчва. Една от най-честите причини за "нощните концерти" е затлъстяването. Затова е важно теглото да се поддържа в норма и да се спортува. Ако човек няма възможност да посещава фитнес зала, може да ходи повече пеша, но с по-бързо темпо.
Успокоителните и сънотворните лекарства - подобно на алкохола, влияят на централната нервна система. Те отпускат прекомерно много мускулите - включително и на тези в гърлото. В допълнение те увеличават задръстването и спират още повече дишането, като потискат способността на мозъка да се събужда и да "рестартира" дишането.
Сънотворните засилват опасността
от усложнения, защото потискат дихателния център. Възможно е те да предизвикат по-чести и продължителни паузи на апнея. Оттам нараства рискът от инфаркти, инсулти и пр.
Затова хъркащите трябва да заменят сънотворните и успокоителните лекарства с природни средства и хомеопатия. Няколко препарата имат доказан ефект. Sedatif PC е хомеопатичен препарат, подходящ за изнервени и подложени на стрес хора. Освен това съставките на препарата имат известно тонизиращо действие върху мускулатурата на дихателната система. Дозата е три пъти по една таблетка, а при изнервящи и стресови ситуации през половин час се пие по една таблетка.
Добър е ефектът на хомеопатичния препарат Euphorbium spray. От него се впръсква по 1- 2 пъти в лявата и в дясна ноздра преди лягане.
Три зрънца Arnica 5 CH могат да се смучат по 2 - 3 пъти дневно. Арниката тонизира мускулатурата. Ако се намери настойка от билката, може да се използва за подсилване на соления разтвор за гаргари и смъркане. В чашата със солена вода се накапват 30- 40 капки и се прави 3- 4 минути гаргара.

75.   Тъи като пропуснах да копирам рецептите от статията, сега ги добавям и тях.
РЕЦЕПТИ
Не са за пренебрегване и домашните средства:
ЯЗАХАРОСАН МЕД. Сложете във всяка от двете ноздри малко парченце захаросан мед. То не бива да е по-голяма от грахово зърно.
ЯМАСЛО ОТ ПШЕНИЧЕН ЗАРОДИШ (бадемово масло). То помага при алергична хрема. Във всяка ноздра се капят по 4 - 3 капки, 5 - 6 пъти на ден.
ЯКЛЕЕВА ТИНКТУРА. Във вода или физиологичен разтвор добавете клеева тинктура, като на 10 мл вода се слагат 5 - 10 капки от тинктурата. Използва се като капки за нос.
ГАРГАРИ. Помагат и гаргари и смъркане на солена вода преди сън.
В една чаша обикновена чешмяна вода разтваряме 1 равна чаена лъжичка морска сол. Температура на разтвора трабва да е близка до тази на тялото - около 37 градуса. Слагаме от разтвора в шепа и смъркаме последователно първо с едната, а след това и с другата ноздра. Това се повтаря 3 - 4 пъти непосредствено преди сън в продължение на 3 - 4 седмици. Със същия разтвор в продължение на 3 - 4 минути се прави и гаргара. Тя действа тонизиращо на мускулатурата на мекото небце.
Може да се използват и маслените разтвори на витамин А (ретинол), като във всяка ноздра на 2 часа се накапват по 1 - 2 капки. Добре е двете процедури да се редуват. Те нямат странични ефекти и могат да се прилагат дори при бебета.
Адрес на статията и успех с лечението.
http://www.monitor.bg/article?id=193916

77.   Имам голям проблем със запушване на носа като легна, а също и в глътката нещо ми се събира и стои, като тапа. В следствие дишам през устата, тя пресъхва будя се в ужас пия вода, изнервям се страшно. Правих си операция на носа по друг повод, но Моят лекар УНГ/на когото съм и кръстник/казва така "би трябвало да дишаш като слон" , отслабни, спри хапчетата за кръвно и ще се оправиш" направо ми иде да го... побърквам се. В момента е 4 часа и съм буден защото не мога да дишам нормално и пиша на телефона .Впрочем когато се събудя носа ми се отпушва/ както сега/ заспя ли идва кошмара.Помагайте хора!

78.   Алегричен ринит е това. Честите ангини също са предизвикани от него. Цял живот страдах, що кожни лекари обиколих из страната и никой не се сети, че напуканите ми ръце и запушен нос и ангини се дължи на алергия. Случайно поподнах на д-р Генка Йорданова в Ловеч и веднага стреля в десетката. Лекувах се 2, 5 години и много сбърках, че спрях. Лечението трябваше да трае 4 години. Сега пак ще ходя, че симптомите се завръщат след 1 година. Тичайте при добър алерголог.

79.   Преди 2 години имах проблем със запушен нос. Рентген на нос-според един лекар имах синузит, според друг, гледайки същата снимка-ринит. Оправих се с капки мед лимон - в носа.Чист мед и прясно изстискан лимон. Гадно е само първия път.НЕ Е СТРАШНО ХОРА!После минах на капки от прясно изстискана глава лук, също помага и не е гадно.10 дни-капки по 2 пъти на ден и стоиш с главата надолу.Оправих се. Миналата година ме нападна алергия (към собственото ми куче) и ми откриха алергичен ринит, пак запушен нос. Не ме боли нищо, просто дишам по-трудно, не говоря носово.Сега се лекувам само с хомеопатия и съм доволна. Пробвам различни монопродукти на Боарон, скъпи са, но нямат странични ефекти...и кучето още ми спи на главата :)
Някой беше писал за втори вратен прешлен и връзка със синузит - ако само погледнете откъде излизат носните нерви, ще се убедите че е така. Затова правете редовно масажи на врата, помага.
Успех на всички и не се отказвайте, лечение ИМА...

80.   Здравейте имам проблем с хремата от няколко години и преди 3 дни на 12. 01. 2015г. Отидох в София уж при по добри лекари първо се записах в Александровска болница е Алеегологията да се тествам направих го без направление платих 30лв. За преглед и вече по 1. 90лв. За всеки тест като тестуването не се поема от касата та и там 37лв. И почти нищо нямах лека алергия към пух и пера но аз казах на лекарката че не е възможно от това да имам хрема и тя каза да така е ама нищо не продумва нито да те посъветва нито нищо докторката беше лазарова написами някви лекарствА които реших да не ги купя защото защото е необходимо и унг да ме види и тя само казва да да и никаква компетенция и внимание чак ми казала че едната вода която ми е изписала за носа трябвало да я използвам цял живот? Пълен ужас приятели както и да е тя ми препоръча унг нейна колежка е същат сграда в алергологията естествено да ми вземе и тя парите за преглед защотото не съм осигурен и ме рапат по 30лв. За преглед а то преглед ли е неее просто си говориме та не приех и отидох във военната болница от среща чаках 2 часа в подземния етаж в стая 027 някакъв лекар унг млад беше дойде и моя ред седнах веднага платих и то на него 30лв. Седнах уж ме видя тук там нищо не казва веднага на снимка ме изпрати платих. И там 30лв. Върнах се накрая ми каза че нищо ми няма нито получих отговор защо едната ми ноздра е запушена и след това другата и така се сменяват нито нищо аз му задавах въпроди защото се принудих питах го имсм ли проблем с 3 сливица не имамли проблем с искривяване нежнаправо нищо нощо не казват пълна не конпетенция чисти търговци са накрая и той ми написа лекарства и ми предложи горене на конхините срещу 400лв. Разбрах вече че нямам вече полза и от Софийдки уж добри лекари та дадох 150 лв. За деня за един нос и нищо не ми казаха нито е алекс. Нито във военната в момента ви пиша от телефона ми и имам голямо търпение защото знам колко е проблемна хремата и исках да ви кажа през какво минах и нищо дори си мисля че лекарите нарочно си пишат лекарства имат сигурно полза след като името им е написано на рецептатс кой знае все пак само Бог е съвършен и безгрешен та нека той ни пази от такив лекари по света и сега си казах вече край с лекари и унг действам с народната медицина днес ще си набера морска краставица за да ми пускат в ноздрите много помага морска дол в топла вода топени крака и морска топла сол в чорап слага се на челото и така това е от мен!

81.   Опитайте лесен за изпълнение йога метод - промивка на носа с солена около вода около 330 мл - 2 пъти на ден . Напишете в Google - Jalla Netti - излиза описание как се прави. Използва се специална каничка но мисля че може и с подръчни средства. Много хора са доволни.

82.   Здравейте,
Гърлото ми е с налепи, носът-запушен. Геломиртол форте помага, пия повече топли течности. Най-много помага винаги и след минути Гранофурин Н, за беда не го произвеждат. И за болни венци помага.

84.   Здравейте на всички.Имам вашият проблем от 15 години и накрая по съвета на шега на УНГ във военна болница започнах постепенно да замествам капките за нос с витамин C на ампули( инжекционен разтвор).Получух облекчение веднага и сега от време на време го ползвам и си взимам от ветеринарна аптека флакон от 50 мл. инжекционен разтвор на вит C( излиза поне 30 пъти по-евтино) дърпам го със спринцофка,махам иглата и накапвам в носа!
Ъспех на всички!

85.   Може ли No3 да ми отговори в каква концентрация са хомеопатичните лекарства,които препоръчва Става въпрос за sticta pulmonariq и ammonium carbonicum?

87.   Аз съм със запушен нос от 6 месеца. Антибиотици, съдосвиващите само временно отпускат после е ужас, кортикостероиди нищо не помага. Диагнозата ми всеки път се мени от нищо ти няма до полипи, хроничен ринит, подути конхи, причината за запушването е неясна и продължавам да я търся за да се лекувам. Бях и на алерголог и нищо не показва. 2 рентгенови снимки съм си правел и съм бил към 7 пъти на лекар. Като съм под стрес и напрежение носът ми се запушва допълнително. Алхохолът абсолютно ми пречи.

...Не ми стига кислорода постоянно и ми пречи на качеството на живот, не се издържа вече все едно се задушавам вечерта трудно спя. Сега пак ще ходя на различен доктор. От народната медицина нищо не съм пробвал.

88.   Всичко е заради капките за нос, те увреждат носната лигавица и след дълго изплзване тя атрофира. Незабавно трябва да се спрат капките за нос и да се приемат кортикостероиди както и противоалергични препарати. Успех

89.   За запушен нос и синусово главоболие много помагат мазилата Балсам Колд или Ревулзан

91.   Здравейте аз съм от 87 пост.... след много мъки с лекарства аз се оперирах от изкривена носна преграда и надута лигавица преди 2 месеца и малко повече. Това е най-доброто решение, което някога съм взимал за себе си. Живея нов живот, имам сили, сънят ми се върна без отпушващи капки за нос.

Възстановяването след септопластиката според мен трае повече от 2 месеца до 6 месеца за максимален резултат. Най-лошото е, че след операцията възстановяването е много бавно и имах много странни усещания, буквално си чувствах всяка клетка от лигавицата. При мен на нервна основа или поради възстановяването при отпушен нос пак имах чувство за задушаване на моменти и че въздухът не ми стига. Това е най-лошото усещане да не можеш да дишаш и не го пожелавам на никого,

Сега ползвам само Назонекс вечер преди лягане. Успех на всички

92.   До 91. Здравейте аз съм от 87 пост

Има много отзиви по форумите, че 1-2 години след операция симптомите отово се връщат. Не че е кофти 1-2 години да живее човек без проблема, но все пак, оказва се, че и операцията е временно закърпване на ситуацията. И явно не лекува причината, щом състоянието се завръща. Дано при теб не стане така, непременно да споделиш! Иначе Назонекс е кортикостериод. От тия само Беконазето ми действаше, но уви-спраха го. Вероятно защото предизвиква стомашни киселини. Сега има Назонекс, Авамис и Фликсоназе подредил съм ги по цена и ефективност, но са далеч назад след Беконазето. За сметка на това нямат странични ефекти, поне при мен.

93.   Зависи от причината за запушването на носа, поне аз така си го обяснявам. Ако не е изяснена причината може и пак да се върнат симптомите.

При мен имаше травма без външен оток почти и ми тече много кръв и може би затова ми се поду лигавицата и не можех да дишам.

Непосредствено след операцията си усещах смяната на дишането на ноздрите, сега с всеки изминал ден дишам все по-добре с двете ноздри и не се усеща толкова носния цикъл.

Успех на всички, знам какъв ад е!

94.   Здравейте! Носът се отпушва, когато дишаме с диафрагмата. Поемаме въздух през носа бавно без да се насилваме и при вдишване издуваме корема като балон, диафрагмата се спуска надолу и белите дробове се изпълват с въздух, при издишване коремът се прибира навътре и хлътва, дишайте бавно, задържайте вдишания въздух няколко секунди е се старайте да вдишвате по 12 пъти в минута. Повърхностното плитко дишане само с гръдния кош е неефективно. Препоръчвам да се практикува йога, дихателни практики и да се поддържа физическа активност и да се спазва здравословен режим на хранене! Медитацията ще ви излекува!

95.   Чуствам си носа сух и запушен почти винаги каво означава това моля за отговор

97.   Здр... Аз също се мъча от години, и се чудя какво.... Чак ми ке губи гласа вече, пък с това си вадя хляба, не получи никакво съдействие от лекари...
.

98.   На 13 години съм. Всеки ден ми е много лошо и ми тече носа. На какво се дължи!? Не съм пробвал съвета на коментар 2, защото съм алергичен към тези неща

100.   Здравейте дружки по съдба! От Доста години съм със запушен нос-проблемът е комплексен при мен-от малък влача алергия целогодишен тип-тревни полени, домашен прах, микрокърлеж, котки и т. н... в казармата влязох във ВМА-София и там шефката на УНГ тогава доцент Друмева се учи на мен за операция за изкривена носна преграда-остави си ръцете! След това имах още една корекция. Трудно захвърлих ксилометазолина към който бях привикнал, но с много воля и промивки с Физиологичен разтвор сътрин и вечер, капане на ампули Вит. Ц, през носа-успях да закрепя положението. Тогава пушех и след 20 години от тогава спрях рязко цигарите и о Мъка-пак се появи пустото запушване-ден, нощ безсъние, капки, докато открих професор Бенчев, който ми направи качествено нова операция-коригира простотията на доцент Друмева, след това пак промивки с Физ. разтвор, ринолекс мехлем(спряха го от производство! ), Ампули Вит. Ц в носа-накапване, изчистване на целият организъм-тънко черво(магнезиев сълфат), дебело черво -клизми, черен дроб- (черна ряпа с мед-през устата), бъбреци-( роватинекс с много вода! ), устна кухина(зъболекар! сутрин и вечер по 15 мин. жабуркане със студено пресовано слънчогледово масло! , после се изплюва! ), много движение на чист въздух- в планината, йога- 5-те тибетски упражнения-всяка сутрин! На море-всяко лято, но на чисти плажове-най-Севрно, най-южно ченоморие или Гърция! За чисти мисли-медитация-какъвто варият ви пасне на вас! Много е важно, ако сте от голям мръсен град , всеки един възможен случай да излизате в планината на чист въздух! Всекидневна промивка със голяма спринцивка(20-30 мл. ) засмуквате първо малко кислородна вода-0, 5 мл. и останалото дозасмуквате от банката физиологичен разтвор, след това пръскате в двете ноздри и издухвате! Така сътрин и вечер! След всяка процедура промивка на носа, следва накапване по 1-2 капки студено пресован зехтин-за да не съхне лигавицата! Хомеопатията също е важна, стига да намерите добър хомеопат и да спазвате точно предписанията му! Успех на всички! Знам какво е и съм съпричастен!

51-91 от 91