Споделена история от Здраве

Ежедневно носа ми е запушен
Здравейте!
Моят проблем е че носа ми се запушва постоянно. Слагам по два пъти на ден капки за нос, предимно сутрин и вечер, иначе трудно дишам. Нямам суполи и не ме боли главата, нито челото. Щом си сложа по една капка и ми минава веднага, но ефекта е само временен. Това е в продължение на няколко месеца. На какво може да се дължи това? Знам, че капките са вредни и не бива да се използват постоянно. Има ли друг метод, с който да се избавя от този досаден проблем?

Коментари

1-50 от 91

1.   Имаш възпаление на синусите, можеби алергия.
daks637

2.   Изхвърли ги тея капки за нос , защото от тях има повече вреда отколкото полза!!!! Може би имаш някаква форма на синузит и аз бях така като тебе. Има една рецепта но съм я забравил понеже я ползвах преди 10 години и така се оправих -капе се капки от изтискан лук или чесън (не си спомням сега точно) в носа - адски неприятно е но ти гарантирам че след това няма да имаш проблеми. Просто го провери по-добре какво беше - лук или чесън - по 2 капки се капе в едната ноздра .

3.   Здравей, имах същия проблем - постоянно запушен нос, нямах никакво обоняние, никой лекар не изясни причината, никой лекар - УНГ , дори не се сети да ме изпрати на изледвания за алергия. Може би най - подгодящото нещо е посещение при точния лекар, но на такъв трудно се попада.

Аз от около месец след двегодишни страдания успях да се почувствам много по- добре, вече усещам, усещам любимия си парфюм, мириса на шопската салата... на пролетта.

Аз самата не изясних причината за подобрението си, но ето моите предположения:
1. Работих на място с много химии и мастила. Заради кризата ме уволниха преди два месеца и от един съм изключително по-добре. Кризата имала и хубава страна, хаха :)

2. Преди около три месеца посетих много добър лекар УНГ, който ми препоръчаха. Той ми каза, че вероятно причината е алергичен ринит, който е сух, т. е. ти не усещаш да ти тече носа , но носът ти е запушен. Той ми изписа капки за нос Beconase ( струват около 12 лева), хомеопатични лекарства - sticta pulmonariq, ammonium carbonicum- те са около 2 - 3 лева.
Продължих лечението с тях около 10 дена, както ми бяха казали и почувствах значително подобрение.

Моят съвет е, ако имаш възможност направи изледвания за алергия, разбира се след консултация със специалист. Може би причината е във вещество, което ти дори не предполагаш, че ти създава проблеми. А за облекчение , ако е възможно без предписание, BECONASE ползвай.

5.   Иди на лекар, аз имах подобен проблем и ми откриха изкривяване на конхите ,а и при полипи симптомите са същите. Оперирах се и сега съм добре. Причините може да са различни. Но на мен сега не ми се налага да слагам вече капки за нос.

6.   Алергия,Изкривена ностна кухина,Полипи това са неща за УНГ или Алерголог но ако няма резултат помисли за проблеми със зъбите.Ако имаш проблем в горните кътници и мъдреците може да се отрази и на носоглътката дори на очите. Ако корените ти са по дълбоки и с проблеми и ако растоянието м/у носната кухина и корените на зъбите е по малко при теб е възможно да имаш такива проблеми. Пробвай при добър зъболекър,направи снимки на зъбите. За по сигурно се консултирай с лицево-челюстен хирург

7.   От два месеца ползвам капки за нос Африн, Отривин, Олинт, докато ги ползвам проблема се решава за кратко но не се лекува а сега загубих обоняние какво да правя

8.   Имам подобен проблем като твоя. При мен започна по време на бременността. Преди това никога не съм имала проблеми с носа.
Правиха ми снимка - чисти синуси. Гледаха ме двама УНГ - нищо, освен стеснена носна преграда. Това го имали 80% от хората. Микробиология - ОК.
Побърквах се - не можех да спя. Откачах.

Купих си един мехле, който сттува 2-3 лева. Имам капки за 30 кинта, защото решиха, че е алергичен ринит.
Та това мехмемче се нарича Колд Балсам на фирма Хималая. Индийско е и мирише на евкалипт. Мажеш само външно. Аз като се замисля установих, че лигавицата ми е изсушена заради сребърните капки, които една некадърница ме караше да си слагам (разболях се като бременна от грип, оттам - усложнения на трахеята, но не и в носа, но тя реши че имам сополи, което не беше така и ми изсуши лигавицата).

Това мехлемче ме оправи. Сега понякога имам сухи корички, но не може да се сравни с онова, което беше.
До номер 2 - лук е, не чесън. Но е само за настинка, не за такива случаи, защото ще изгори лигавицата.

9.   имам нещо в лявата си ноздра което я запушва предполадам че лигавицата ми се е силно възпалила и се е подула много като и се вижда като погледна на огледалото в ноздрата си какво трябва да наоравя с какво да се лекувам нямам вяра на лекарите не нараства постоянно а ту намаля ту се увеличавана моменти дотолкова намаля че може и леко да се диша през нея чкам някои да сподели авоя опит

10.   Имам постоянно запушен нос. Или частично запушен. Като си легна вечер ако спя на дясно, лявата ноздра ми се отпушва или обратно. Снимах се за синозит - нямам. Ходих на лекар и за алергии - нямам. Какво да правя? Някъде четох, че може да имам частична форма на някакъв синозит. А ми казаха че нямам. Леко възпалена или чувствителна лигавица имам. Така последно ми казаха или ринит. Хроничен ринит. Това направо ме "уби" Дайте съвет?

11.   тука само се пита ами отговорите де са писах на консултантите отговор няма вече месец само не искам отговор от рода на върви на специалист, защото там само те мотаяти няма полза

12.   До номер 3 : Как се казва този много добър лекар УНГ който ти е помогнал? От 2 месеца имам набъбнала лигавица на носа и носа ми е постоянно запушен. Освен това много често когато ям чувствам сърбеж на небцето в областта на последните зъби.

Ходих на алерголог, който ми каза, че имам алергия към цветовете през пролетта. Изписа ми един глюко-кортико стероиден спрей който облекчавал всички симптоми на алергичния ринит. Само, че ползвах го само веднъж и на другия ден чувствах силна горчивост в устата и сърбеж покрай носа и бузите, а и лек сърбящ обрив под дланта на ръката.

Не знам това от спрея ли ми стана или ми се е задълбочила алергията и сега не знам какво да правя. Кажете нещо ефективно за сух и запушен нос при алергия? Защото вечер носа ми силно се запушва.

13.   Купи си морска вода спрея се казва стери мар

14.   Здравейте, от месец съм със запушен нос. Ползвах Назик спреи и капки Виброцил, но ефектът е временен. Пия Зенаро - противоалергично, но и от негу няма резултат. Ако някой е имал съшия проблем, моля за сподели как се е излекувал.

15.   Лятно време в града не се диша от мръсотия... , по-често миене с вода и това е...

16.   Лелеее, ужас, какви са тия капки за нос, които ползвате по 2-3 месеца. Никой ли не ви е предупредил, че максимумът е 1-2 седмици, защото лигавицата изсъхва, но набъбва и създава все по-засилващо се усещане, че е запушен носа.
Веднага ги зарязвайте тия капки, особено номер незнам кой си, който вече няма обоняние! Може да е за цял живот.

17.   Аз имам проблем със запушен нос и някакви налепи по гърлото, като гъст секрет са и непрекъснато ми пречат да дишам спокойно. С капки за нос ми минава временно. Сега взимам Цинабсин, отпушва носа. Хомеопатично е. Ринитал също са хомеопатични таблетки при алергичен ринит.

18.   Здравейте, аз имам доста странен проблем с носа. Запувами се само едната ноздра, и ако например се обърна на едната страна запушената ноздра се отпушва но се запуша другата. Моляви дайте ми някой савет какво да правя. И по интересното е че това м се случва само вачер.

19.   Сега като се замисля - на повечето от вас проблемите са от алергично естество.

20.   Наистина може би имаш алергия. Може да отидеш на алерголог и да си направиш тест. Ако наистина имаш алергия ще трябва да взимаш лекарства, някакви ваксини или други. Като цяло може да пробваш с повече разходки на чист въздух, например в гора или нещо друго. Късмет!

21.   Здравейте!
Помагайте, хорааа! Преди месец и нещо започна да ми се запушва носа, което беше съпроводено и с много неприятно чувство на носоглътката: все едно имам нещо залепнало там и не иска да се маха. Реших, че е настинка и пих няколко дни лекарства, а вечер ставаше непоносимо и не можех да дишам, та започнах да си слагам капки за нос - ксилометазолин (само вечер, за да мога да спя). На третия ден спрях с тях и минах на Пиносол. На четвъртия ден разбрах, че не е настинка и спрях всякакви лекарства.
По принцип имам алергия към цъфтежа на тополите май (като има бели пухчета и аз съм като плондирче подута), та пия хапчета за алергия, когато усетя че проблема е в това.

Мисля си, обаче че този случай не е такъв: късно е за тази алергия (обикновено е началото на пролетта), подуват ми се и очите и лицето, а пък сега не е така; общо взето не го усещам като алергия....

Та в общи линии не знам какво ми е, запушен ми е носа (от месец и нещо), вечер едва спя, събуждам се с пресъхнало гърло. Гадното чувство от носоглътката изчезна, но носа си ми е все запушен. Понякога ми се случва това, което прочетох в няколко коментара: като си легна вечер наляво и лявата нозрдра ми се запушва или съответно обратното; но в повечето случаи и двете са си запушени; пукат ми ушите понякога....с извинение, но имам чувството, че и през тях ще започне да тече сопол скоро...Друг път пък няма никакъв секрет...просто лигавицата е набъбната и носа си ми е запушен от това подуване. Не е моята си алергия, не е и настинка. Давайте съвети? На УНГ ли да ходя, на алерголог ли, да пробвам нещо хомеопатично (хич не искам да пия други лекарства)...
Споделете опит, моля ви! Кажете на какъв специалист сте ходили, какво ви е казал...изобщо всичко по темата!

22.   Имам подобен проблем от близо 14 години-получих го по време на бременността си. Боледувах от грип, запуши ми се носа и без да се усетя си откарах девет месеца на капки, защото не можех да дишам. След като родих настана истинския кошмар-капките не ми действаха, носа ми беше постоянно запушен, дишах като шаран през устата, не можех да спя.... истински кошмар и съсипани нерви. През всичките тези години съм изпробвала какво ли не, ходих на всевъзможни лекари, дори ми направиха пункция на единия синус-и аз не разбрах за какво. Подобрение получих единствено от хомеопатията-но не от комбинираните препарати, които продават в аптеките/има и "моно" такива/а от специалист -хомеопат, при когото ходих в продължение на три години-той ми даваше хомеопатичните лекарства под формата на гранули, но с по-висока концентрация, през период от 20 дена. Така се закрепих и до скоро нямах никакви оплаквания. Тази година с покачването на температурите започнах да усещам сухота в носната лигавица-и то само вечер, сигурна съм, че има и психологически момент в цялата история, освен алергиите. Моят съвет е да зарежете традиционната медицина-освен ако не се касае за случаи, в които е необходима хирургическа намеса. Намерете добър хомеопат и се лекувайте при него-нещата са обратими и поправими. Но ако ползвате спрейове и капки само влошавате положението. Единствения добър спрей е този с морската вода. Ако започнете да практикувате йога, също ще имате подобрение-там дишането много помага, защото се насищат клетките с кислород. Направете и прочистване на организма-няколко дена на плодове ще ви помогнат за полипите и секретите. Изобщо-смятам, че лечението е комплексно-трябва да се обърне внимание на всички основни фактори, които влияят на това състояние-психика, хранене, хигиена на живот, двигателна култура. Пробвайте-гарантирам ви, че ще има добър резултат. За алергиите зная, че много помага физиотерапия на лигавицата на носа и устата с лазер. Лазера е добър и за възпалителни процеси и синузити. Желая успех в лечението на всички и не забравяите, че препаратите, които ви изписват лекарите също са химия-а фармацията е една индустрия, която е бездънна яма за пари и само чака хора със здравословни проблеми да я напълнят:))))Всичко е много комерсиално-затова се обърнете към алтернативните методи, билките, физиотерапията, хомеопатията и юогата. Климата в Сандански също е много подходящ за тези проблеми-там правят и озонови процедури.

23.   Имам същия проблем. може би вече повече от година носа ми е запушен или частично запушен. ходих на лекар и ми казаха че имам алергия към влажност (а аз живея в морски град) и че имам изкривена носна преграда и като стана на 18 трябва да направя операция. изписаха ми спрей Quixx.

24.   Такаааа... аз бях на алерголог. Оказа се, че имам освен изкривена носна преграда, алергия към всякакви иглолистни, широколистни и градинска трева. Изписаха ми някакво 5-годишно лечение с някакво лекарство, което се бие мускулно всеки месец по веднъж (по време на тези 5 години). Та... някой да е правил подобно лечение и да каже впечатления?

25.   ами че така могат да те лекуват 10 -20 години каква ти е ползата мене ако питаш лъжат те най безочливо за да ти прибират паричките

26.   Ами не знам.... точно за това питам, ако някой има опит с това :) Иначе - да, никой не дава гаранция.... естествено... та се чудя дали да го почвам, защото тази година алергията ми се разшири (стана към повече неща).

27.   Имаш ленива линфна ситема.
Търси билки за далак, основен лимфен орган, оттам това ще ти помогне и на носа.

Освен това, със солена вода промивки. Гледай солта да е морска.

28.   На мен вече 1 месец ми е запушен носа нищо не ми помагал. Кажете ми какво да правя аз незнам.

29.   Всеки проблем със запушен нос може да идва от обезвидняване на целия организъм.
Ако вали и излезете навън и ви олекне, означава, че сте се обезводнили.
Така, че, ако спите на парно, на топло. проблемът ще дойде.
Може да е частен случай, но аз така знам.
Пие се вода, ако не ви се пие, малко сол под езика и ще ви се препие и вода. Морслата сол е най-добре.

30.   Аз открих решение :) разтвор от вода и едра сол, капане в носа и компрес върху челото с торбичка, помага, ако не ви помогне няма да ви навреди

32.   Хей,
Мисля, че доста приличаш на мен..допреди 2 години де. Значи, преди 2 години си открих алергия от микрокърлежи- ринит, нещо от сорта .. бия си ваксина от тогава и вече почти забравих за хремата! Просто отиди и си направи тест при някой алерголог , бучкат те с едни малки иглички и готово, поне ще разбереш дали имаш алергия. Ако нямаш просто потърси лекар Уши Нос Гърло, ще намериш проблема! :) Успех!
Lolla..

33.   Незная дали Хималая колд може да се прилага и при 2 год деца

34.   А пък аз съм на 12 години и имам хронично запушен нос какво да правя зъбите ми се изкривиха вече ядосвам се искам да си разбия носа някъде че да се упокоя

35.   здравеи те от няколко години имам запушен нос и най вече се получава вечер кам 7 часа. третирам с хималаи и солена вода но нищо не ми помага, в повечето случаи е едната ноздра живея в морски град има доста влага вазможнолие от това.

36.   Здравейте, да споделя и аз за ужасния нос, така, моя проблем почна преди 1 месец, бременна съм в 7 месец, настинах и тръгнах по личните лекари, кашлица безкрайна и не минава и не минава, след това дойде истинския кошмар-запушения нос, нямам никаква хрема, духам, усещам че има вътре, но не излиза нищо, някакъв ад, може да звучи смешно, но на моменти имам чувство че полудявам, секретите се стичат назад към гърлото, задна хрема, а бе ужас, накрая отидох на пулмолог-алерголог, последваха тестове за алергии-към домашен прах, микро кърлежи и дом. животни, особено към кучета, изписа назонекс спрей, назик спрей, стеримар, тавипек, преди този лекар на унг ходих-там ми каза увреждане на носната лигавица, но трябвало да родя и тогава по-сериозната терапия с лекарства, каза също никакви капки от рода на гаразон и разни каквито сами си изписваме ние като ни се запуши носа, също и климатиците имат голяма вина в изсушаването на лигавицата, после пулмоложката потвърди и добави алергичния ринит, много ме е страх да не развия асма от алергията или да не я предам на бебчо, не вярвах, че един нос може да създаде такива проблеми и на целия организъм, не е шега работа това с носа, това да не можеш да дишаш докато спиш е ад, а от дишането през устата гърлото ми изсъхва и постоянно ме боли, което ако е продължително води до още куп проблеми с бронхите и белите дробове, направо си е сложно, ако щете вярвайте, но изпитвам някакъв ужас дали носа някога ще ми се оправи, ами ако остане така, мога само да посъветвам-не се доверявайте изцяло на джипитата, които не искат да дават направления за специалисти, искайте, правете тестове за алергии, и разпитвайте за добри кадърни лекари! Аз сама отидох на унг и на пулмолог и алерголог, след като личната ме лекува 1 месец за вирус и не ми даваше направление, а съм и бременна, платих си накрая, поне сега знам причината, успех на всички в отпушването на нослетата, наистина е много неприятно, но като дойде не пита.

37.   Отивай на рентген, вероятно е да имаш синузит!

38.   Без да агитирам пробвайте с 1 седмица лечение с антибиотик действащ на УНГ, зъби. Вземете и посявка за изследване от носа за бактерии. Аз след Антибиотика съм много по-добре. Алергии - да съгласен съм, но не забравяйте че много тестове за алергии нямат СТУДОВА алергия.
Успех. :)

39.   Здравейте! Аз също страдам от запушен нос, бременна съм и не мога да използвам много лекарства. Но без капки за нос не мога да дишам. Слагам ги по няколко пъти на ден, но само временно ми се отпушва. През нощта направо е ужас! не мога да дишам с носа, дишам с устата и ми изсъхва гърлото, почти не мога да спя. Страхувам се да не изгубя обонянието си и да не продължи след като родя. Някакви съвети за бременни?

40.   Номер 39 - отиди на лекар. Какви са тези капки, които ползваш. Виж да не са противопоказни при бременност!
Иначе има едни капки със солена вода вътре - ползвай тях. Питай в аптеката за хомеопатични методи и продукти.
И по принцип - капки за нос не се употрбяват по-дълго от 5-7 дни. Това е МАКС.
Eто ти извлечение от листовката на едни класически капки за нос, можеше и сама да прочетеш

КСИЛОМЕТАЗОЛИН капки 0. 1 % 10 мл
При продължителна употреба има опасност от атрофия на носната лигавица и затова приложението се ограничава до 7 дни.

Бременност и кърмене:
Поради липса на показателни проучвания за ефектите на продукта върху плода и тъй като не е известно дали лекарственото вещество се екскретира с кърмата да не се прилага по време на бременност и кърмене.

За всички, пристрастени вече към Ксилометазолина - СПРЕТЕ ВЕДНАГА. Носната ви кухина е атрофирала, ще са ви нужни няколко месеца да се възстанови, но без капки.
Бременните да спрат всякакви медикаменти, включително билкови, ако не са се информирали на 100%, че няма проблеми. ПИТАЙТЕ ЛЕКАРИТЕ СИ, ЗА БОГА! НЕ РИСКУВАЙТЕ ЗДРАВЕТО НА ДЕТЕТО СИ

41.   Относно постоянно запушения нос (и двете ноздри): наскоро имах такъв проблем и ще ви кажа при мен какво беше решението. Бях си капал капки за нос продължително време (около месец) защото ми беше запушен от настинка. Но капки не трябва да се капят повече от седмица! защото иначе се подува лигавицата! Но лигавицата може и да се подуе алергично, тоест без да сте прекалили с капки. Докторката, която ме излекува ми беше предписала мисля противоалергично хапче спрей за успокояване на лигавицата. Ако носа ви е запушен все едно някой ви го е стиснал най-вероятно ви е подута лигавицата. Отидете на оши нос гърло там лесно ще го видят и ще ви предпишат нещо за успокояване на лигавицата, вероятно противоалергично.

42.   Здравейте имам същия проблем като всички вас. От както родих вече 13 год. ми е запушен носа. Лекар ми предписа ''Дипрофос'' това е костикостероид. С нищо друго не ми минава, къде ли не ходих, вече личния ми доктор вдига ръце. Правиха ми тест за алергия и установиха, че съм алергична от полени, царевица, пух. Всичко това го премахнах почнах да пия Ейриус, капки ''Флексоназе'' ''Клариназе'' и какво ли не пих, ефект няма. Мъча се с тоя нос и се чудя дали трябва да си направя операция на Носа-ринопластика, не знам какво да правя.

43.   Изчетох почти всички внимателно и се леко отчаях. Явно спасението е трудно. Аз съм така от години, осв. това ползвам Ксилометазолин не знам откога. Носът все да ми пресъхва ужасно, а и даже физиономията ми се промени защото изсъхването го придърпва напред някак. Сега се мъча със солен разтвор, но и капвам малко зехтин за омекотяване в него. Един път успях без капки и с въпросния разтвор да изкарам повече от седмица, но настинах и айде пак старите мъки. От капки за нос човек може да се откаже само с воля. И го правете докато е време, чеее. Разбрах от една приятелка, че позлва капки Алегрол директно се пръскат в носа, не съм ги позлвала. Препоръчаха ми и противоалергично, от днес почвам да го пия в комбинация с горния спрей морска сол, вода, зехтин и ще се натискам да дишам без капки.

44.   На мен запушения нос ми е проблем от много години. Последно преди 4 години бях на лекар, който ми предложи пункция и капки за нос, но също така ми каза, ако желая да опитам с див кестен. Аз съм удивена от резултата. Значи- взема се един див кестен, отстранява се кората/кафявата час/ и оставя да съхне същинската част. Понеже аз бях на голям зор, направо настъргах обеления кестен и го сложих пред една печка, след което го стрих на прах. От този прах се смръква в двете ноздри по малко. Усеща се леко парене но след това започва едно чистене, изтича гной, секрети. Тази процедура направих 3 дни. Ефекта беше поразителен. Не агитирам никой да го прави, това е ефекта при мен.

45.   Още един в клуба на вечно запушените носове. Трябва да се прави разлика между запушен нос от сополи и запушен нос от подута лигавица (алергия). Така че проверете причината и чак тогава лекувайте. При мен е алергичен ринит. УНГ ми каза, че най-добре с някаква физиотерапия, обаче аз нямах време и ми предписа назален кортикостероид Авамис. Искам само да кажа, че имах изостанало едно старо Беконазе и си ги пръсках преди Авамиса, и Беконазето е много по-силно от Авамиса, който съвсем леко ми разпушва носа. Ама той пък уж бил по-нов продукт с по-малко странични ефекти (от Беконазето получавах киселини в стомаха). Имайте в предвид, че кортикостероидите са последен избор и трябва да се избягват. Защото макар и силни, ако човек привикне към тях (спрат да му действат) вече трябва да се търсят много по-хард интервенции със съмнителен резултат (в нет-а е пълно с хора, които казват, че месец след операция на носа са пак на същия хал). Нямам идея какво представлява физиотерапията, но май трябва да заделя време и да опитам.

46.   Здравейте, нека и аз да се присъединя към клуба носови страдалци. Големият проблем се появи преди около 2 месеца мисля, бях изстинал доста лошо. Имах някаква форма на синузит в дясната ноздра. Боля ме ужасно синуса, имах един жълто-зелен секрет и ме наболяваше окото. Взех си едни хапчета на хомеопатична основа и спря болката в синуса, но чувството за запушен нос си остана... понякога изобщо не мога да дишам... имам чувството че ще се задуша. Направо не знам какво да правя, и каквото съм паника... не съм ходил на УНГ или алерголог, а и не искам... ще вземат да ме объркат нещо.. 44 даде много добър съвет за дивия кестен. Нищо не ми пречи да си взема няколко и да пробвам. Имам и капки на нос Олинт, ограничил съм употребата им защото не искам да привикна и да се усложни нещо. И вие недейте да ги ползвате повече от 7 дни. Стискам палци да се излекуваме по-бързо и да поемем глътка свеж въздух!
Успех милички.

47.   Здравейте! И аз се присъединявам към вас. Имах грип преди месец и оттогава носа ми не се оправя, някакъв ад е. Вече и сутрин се събуждам със сухо гърло и пресипнал глас Пръскам Олинт продължително време вече, вечер преди да си легна след кърмене ( кърмачка съм) казаха ми, че нямало проблеми да ползам капки тъй като са локални. Но ще ги спра. Ще пробвам това с кестена и аз съм го чувала, дано има ефект.

48.   Мале като гледам колко хора имат този проблем... От три години съм в това положение не мога да дишам, носът ми е запушен, но дори и да е отпушен пак не дишам хубаво. Спрях всякакви капки, защото и да има ефект е за час, два. Ходих на УНГ, доктора каза че нищо ми няма прати ме да ми направят тест за алергия. Оказа се, че имам ( акари - домашна прах в дивани, килими, плюшени играчки, пердета ) и там ми изписаха 3 вида капки на билкова основа(дрън дрън) за по 30 лв. едните, мехлем и нищо не помогна. Преместих се в ново жилище със чисто нови мебели, нямаме килими, нито пердета и пак няма подобрение. Алерголожката ми каза за някакво лечение от 700 лв. за 1 година и се отказах. Това просто не е нормално да не можеш да дишаш, по неприятно нещо не знам дали има. Капките които са с морската сол при мен не помогнаха. Успех на всички :)

49.   Запушен нос е индикатор за натрупани отпадъци в организма. Запушеният нос ми беше запазена марка над 30 години, стигал съм дори до престой в болница заради синузит.

Преди 10-на години направих изчистване на тялото, което започва от червата - тънки, дебело черво, черен дроб, бъбреци.
Изхвърлих от менюто храната-боклук - пици, хабургери и прочие.

И о чудо, оттогава носът ми е отпушен. Така че, когато има проблем с тялото, винаги търси коренът на проблема, а не капки в първата срещната аптека...

50.   Аз съм, със счупен нос. Тогава не взех мерки- бях дете и зарастна на криво. ))) Не мога да дишам без капките. Знам, че трябва операция, но не мога да се реша.. Пък и много приятели и познати разправят, че не е толкова просто и понякога се налагало повторна операция. Съвети? Благодаря предварително!

51.   запушения нос може и да се дължи на запушени ушни канали!! при мен лятото ми е отпушен дойде ли есента почва кошмара нищо не помага пробвал съм всичко дори и антибиотици но не помогнаха и те!! единствено което за момента ме облекчава са капките знам че не са полезни!!! ушите ми са запушени другата седмица съм на промивка дано след промивката да се оправя и ще ви пиша тук!!

52.   Личния ми лекар вдигна ръце от моя нос, изпил съм един чувал антибиотици и нищо не помага. От няколко години смъркам МУКОНАЗАЛ ПЛюС. Проблема е ужасен, особено вечер като легна да спя, в момента в който се унасям и започвам да се давя и задушавам без капките. Предполагам, че са вредни и пречат, но засега са единственото ми спасение. Ако някой има решение, моля да сподели.

1-50 от 91