Споделена история от Здраве

Проблем с гърдите
От известно време имам проблем с гърдите.. работата е там, че едната е по голяма от другата (аз съм на 16). По принцип нося чашка 85B(, но последния ми сутиен е 80C). Проблема е там че лявата ми гърда е значително по голяма от дясната и много си личи. За сега го прикривам, но това ми създава много неудобства. Говорила съм с личния лекар, но не ми помогна с нищо. Не знам какво точно да правя. Та ако някоя от вас има подобен проблем или знае как мога да поправя "този дефект" моля нека да сподели. Предварително благодаря! :)

Коментари

1.   Здравей, аз съм на 13 имам абсолютно същия проблем, лявата ми гъда е доста по-голяма от другата. При мен е ген-майка ми също го има, но е наобратно, тоест дясната й е по-голяма от лявата. Лявата ми е 75 А, вече А започва да ми е малко, може би вече трябва да кажа 75 В, а дясната още е съвсем малка, дори наполовина не знам дали изпълва чашка А. Прикривам го- не си купувам сутиени с push up, а от тези с джобчетата, където от едната страна вкарвам подплънки. Много започнах да се дразня на това, не се чувствам пълноценна, защото искам да са си нормални. Трябва да се внимава с бельото, бански, облекло изобщо е много ангажиращо. Питахме личната лекарка, но тя каза, че било просто асиметрия и то в действителност като разсъждавам наистина нищо не може да се направи... Остава само да чакаме... Наистина е много неприятно, но не знам защо, мисля си, че ако бяха нормални, щях прекалено да се разголвам, не знам. Това е нещо което е поправимо и все пак трябва да се радваме, че не сме слепи или глухи, пък такъв ни бил късметът...

2.   Спокойно едва ли да е фрапантна разликата по-скоро си въобразяваш. Моите гърди също са с различна големина само тези на които съм казала, че е така са го забелязали. Така че релакс тейк ит изи :)

4.   То по принцип едната гърда при жените е по-голяма от другата, макар че при мен не е така, но при повечето е така. Но ти казваш, че е значително по-голяма.. това ще рече, че може да има някакъв проблем. Най- добре отиди на лекар мамограф.

5.   започни да стимолираш и да мачкаш по-малката за да порасне

6.   Сетих се и друго да допълня. При част от жените гърдите са напълно еднакви, при друга част има малка разлика, а при трети разликата е значителна. Когато има значителна разлика е възможно да се направи мамопластика - т. е едната гърда да се увеличи до размера на другата или да се намали с цел да се изравнят двете гърди. Тази процедура може да мине по клинична пътека 186 по Нзок. Но ти в момента се развиваш и растеж и мисля, че нещата биха могли да се нормализират. Ако след растежа и развитието ти нещата не се нормализират можеш да прибегнеш към оперативната интервенция.
Поздрави!

7.   Aко е толковa голямa рaзликaтa, потърси упрaжнения зa гърди и прaви сaмо зa по- мaлкaтa. С нaрaствaнето и стягaнето нa мускулa, ще стaне и по- голямa. A след някоя годинa, можеш дa оперирaш. Дa смaлиш другaтa или с мaлко силикон дa коригирaш мaлкaтa.

8.   Проблеа е че наистина си личи, което е много гадно. С масажите и упражненията нищо не се промени. Другия месец съм на екскурзия с класа и ще ходим на златни пясъци, много се притеснявам и не знам какво ще правя... (авторка)

10.   ОК, не искам да звуча като някакъв даскал, ама това си е безобразие... На 16 години и да не знаеш елементарни неща!
Човешкото тяло като цяло не е с перфектна симетрия. При мъжете единия тестис винаги е по- малък от другия. При жените едната гърда винаги е по- малка от другата. Сравни си даже ушите и ще видиш, че не са напълно еднакви. Това е то- биология.
Ако толкова ти пречи, изчакай да станеш на 18 и си направи пластична операция... Но да знаеш, че реален проблем при теб не съществува, просто си повлияна от това, което виждаш по тв и списания, демек- силикон и фотошоп.

12.   Що не си ми под ръка да ги нацелувам и двете, да видиш как бързо-бързо ще пораснат и ще удвоят обема си даже! :)
10 е напълно прав/а.

13.   Зa екскурзиятa си вземи цял бaнски и си приший подплънкa от " нея" стрaнa:)))
И прaви упрaжнения зa, ще имa ефект. Не стaвa зa ден- двa.

14.   10.. Знам ги тези неща, но проблемът е че много си личи. Не е като да има малка разлика и незнам дали ще се оправи..

15.   10.. Знам ги тези неща, но проблемът е че много си личи. Не е като да има малка разлика и незнам дали ще се оправи..

16.   От номер 10:
Като нищо след няколко години да се намали разликата, но проумей, че това го има при почти всички жени. И на повечето им личи много. Някои се оправят, когато излязат от пубертета, други си остават така за цял живот. Не си тормози мозъка с някакви безмислени притеснения. Нито е грозно, нито ти пречи на здравето.

17.   Най-добре намери някакви кремове и т. н. Пробвай с масажи и виж какво ще стане ;)