Споделена история от Здраве

Бърза растеж на косата
Здравейте, хора! Пиша ви по повод растежа на косата. Следващата година ми е бала и искам да имам дълга коса, защото знаете, че колкото по-дълга е косата, толкова повече прически могат да й се направят. Косата ми в момента е с дължина, която стига до гърдите ми. И искам за една година да порасне значително. Четох за различни маски в Интернет, които се прилагат в домашни условия, но съм скептично настроена. Знам също, че и храната е много важна и определено се придържам към здравословен начин на живот, също така пия и много вода на ден. Наясно съм, разбира се, че всяка коса е индивидуална и ако на едни им действа едно, на други ще има действа друго. Просто искам съвет и предложения за продукти, които стимулират растежа на косата и които не са прекалено скъпи. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Стимулант за коса на Икаров. Съставен абсолютно от натурални съставки които са етерични масла. Мажеш вечерта спиш с нея и сутринта миеш. Поне един път седмично.

2.   И аз имах същия проблем. Използвах хининов шампоан, който се намира в аптеките. Не си спомням името, нито марката, нито цената ;D. Само си спомням, че беше много евтин, а много ми помогна. Преди около година подстригах косата много, МНОГО къса. Не се харесах и използвах този шампоан. За около 2-3 месеца тя порасна до раменете! Бях удивена. Сега смятам пак да си го купя, защото косата ми е едва до гърдите, а аз ОБОЖАВАМ дълги коси хаха. На опаковката има таралежче. Цвета на шампоана е.. Лилаво? - не.. по-точно цикламено. Аромата не е чуден, но не е и лош. Пробвай, ако искаш =) Аз останах доволна.

3.   Е, добре, сложи удължения тогава.
Щом си скептично настроена към маските, отивай вземи вършебното хапче, което ще накара косата ти мигновено да порасне. А.. и успех с намирането му.

4.   Аз лично съм използвала ампули на SERI и съм много доволна. Струват около 18-19 лева 12 бройки. За около 3 месеца вече имаше видим ефект.

5.   Хининова вода, бирен шампоан, стимулант за коса

6.   Има шампоан на цена 20 лева един литър, ама изсушава косата, но наистина расте, има ампули за растеж на косата. Но става и с коприва или корена на копривата сваряваш ги, мажеш корените на косата с памук и стой 20 минути и отмиваш, но можеш и без да отмиеш все пак не миреше и не пречи, копривата помага не само за растежа, но и за пърхот. :)

7.   Хининова вода мила има и хининов шампоан аз съм много доволна това нещо го има в аптеките и не е скъпо. :)

8.   Аз имам коса до дупето, но за целта не я суша със сешоар, ползвам скъпи шампоани и маски на доказани марки, ампули и др. хапчета. Това ми струва много, но има ефект.

Спри с пресите и сешоарите и ще стане.

9.   Хининова вода мажеш корените

10.   ТРИВИТАМИНОЛ! Наистина действа ефективно. Около 5-10 лв. ще го намериш в аптеките.

11.   До номер 8. Може ли да споделиш, на кой марки шампоани и маски използваш?

12.   Хининовата вода е най-доброто според мен!! Макар че не при всички има бърз ефект, но въпреки това си заслужава!! Трябва да пробваш а и е много евтина хининовата вода- най-много 2лв. ако е на Milve (мисля че това беше марката). Има от същата марка и шампоан и та други неща.... ама на тази марка продуктите са евтини и ефективни!!

13.   Ползвам бадемово масло. За три месеца косата ми порасна с почти педя.
Просто втривам в корените час преди къпане и отмивам.
Пробвай. Аз също бях скептична, но останах доволна.

14.   От авторката; не използвам нито преси, нито сешоар. Оставям косата си напълно натурално да изсъхне.