Споделена история от Здраве

Не издържам вече
първо да кажа че не смятам да пиша правилно и да слагам запетаи точки малки или големи букви просто искам да си излея мъката дето ми тежи от години
постоянно се потя по дланите и подмишниците това е ужасно така съм от години и не издържам вече това е болест нарича се хиперхидроза и лечение няма много малко са хората които са успели да се излекуват ходил съм по доктори но нищо всички дигат рамене и казват че не е кой знае какво но на мен ми пречи потя се и през зимата дори когато ми е студено наистина е много гадно понякога съм изпадал и в депресия заради това

Коментари

1.   Сигурно въпроса ми е малко глупав,но никъде не споменаваш дали си ползвал рол онове или дезодоранти против потене... Имаше реклама на Акс Драй,която твъди,че Акс ще се справи с всяко потене... опитвал ли си го?
http://www.youtube.com/watch?v=qdK9zSl2cgE
Това е линка към рекламата:)

Мила

2.   Cъчувствам ти за това, което ти се налага да изпитваш заради неудобството да се потиш, но може би се касае за хормонален дисбаланс, защото всяко заболяване произтича от нещо и трябва да се търси и отстрани причината, за да се премахнат и симптомите. ако лекарите са безпомощни, обърни се към нетрадиционната медицина, където резултатите са винаги налице. мисля че имаш нужда от подкрепа и съвет.
daks637

3.   Използвай сухи дезодоранти и повече парфюми. Ако не мирише, едва ли някоя свястна жена ще обърне внимание на потта. В крайна сметка, всеки човек си има някакви физиологични недостатъци, а това пък е много смешен проблем, че да се притесняваш за него. Просто поддържай личната хигиена, къпи се редовно, за да не смърди, използвай най-добрите сухи дезодоранти (Нивея примерно), купувай си хубави парфюми и това е. Ако не миришеш, на кой му пука да ли си потен или не. Голям праз.

Jill

4.   офф аз пък съм момиче на 12 години дошъл ми е цикъла и доста бързо се развих, миналите години не се потях а сега направо съм като фонтан излизам със по проветрителни тениски и ползвам рексона но ефект няма... страх ме е да си направя ботокс, попитах мама за одорекса а тя каза че запушва порите и няма да ми го вземе.. моля и на мен помогнете, неприятно ми е и зимата, лятото абсолютно винаги, само вечер като си легна не се потя, но аз имам тик, в който си стискам ръцете и от тогава усещам потта да не е от него, тъй като имам доста странни тикове с мигане на очите и така.. моля ви помогнете ми, майка ми се дразни дори че не нося по свити тениски и по гадното е че смърди ужасноо... аз по принцип миризмата я махам, но петната ме отвращават от околните... моля ви, не мисля че имам хиперхидроза, доста съм малка за нея.. а ако някой ме пита как да се махне миризмата да пише :)) само със петната искам да се преборя, да се потя колкото ще само да не се личи, омръзна ми немога да си облека свястна дреха и лятото си наметвам якетоо ;// а пък ми е и чудно да не е от бръснеенето на мишниците? :/ защото аз се бръсна под мишниците, споменах че съм по-развита затова съм и запонала пубертета.. а баща ми също се поти но него не го интересува o_0 и каза че това съм го наследила от него а аз не мисля така...