Споделена история от Здраве

Косопад - помогнете с изпитани и ефикасни рецепти
Здравейте, искам да споделя и аз нещо. От 2 години започна да ми оредява косата, изпробвах какво ли не, има временен ефект, но просто косата ми стана наполовина. Ако някой е имал или има подобен проблем, моля дайте съвет. Благодаря предварително.

Коментари

101-150 от 156

114.   Съгласна с номер 74!

115.   някой използвал миноксидил 5% за лечение на косопад? аз искам да купувам тук: www. minoxidil. bg... някой може да си сподели с информация за миноксидил?

119.   Здравейте, скъпи дами и господа! Аз нямам кодопад, но от 4-5 месеца съм адски запалена по дългите коси, чак ми стана нещо като болестно състояние! Постоянно се чудя с какво да я мацам, какво ново да пробвам, постоянно мисля кое е най-доброто за нея! Ако знаете някакви други маски за растеж, който да са ефективни, моля да ги напишете! Незнам дали е заради това, че съм се вманиячила в нея, но имам чувстото, че не расте.. Не използвам сешоар, не я изправям вече.. Благодаря ви предварително :)
Успех, сладури.

120.   Номер 119 пробвай с хининова вода-от нея расте супер много косата. Можеш да пробваш също маски с тривитаминол-от него също много бързо расте косата. Моята расте страшно бързо и не използвам нищо, че иначе трябва да се боядисвам два пъти в месеца. Можеш да пробваш и с някакви отвари - билкови....

121.   Много добра маска може да се използва и без косата да се мие
1 пакетче мая се разтваря в 50 гр. хладка вода пресно или кисело мляко, прибавя се 1 жълтък 1 суп. лъжица кисело мляко или сметана и 2 супени л. бира.
Седи се с тази маска 1 час. покрита с найлон и вързана с кърпа. След, което се измива.
Действа на 100%.
Успех!!!!

122.   Здравейте преди доста време получавах засилен косопад пробвах доста неща... Но резултат нямаше. Една приятелка сподели че си мие косата с Хининова вода и пробвах. Да имаше резултат но много малак... След това друга приятелка сподели за една лечителка от София която сама приготвяла мазила за против косопад свързах се с нея казва се Сабах Фаяд и резултатите бяха положителни спря косопада и дори започна подобряване взе да никне коса....
Все пак може да пробвате аз съм доволен

123.   здравейте и по специално 108
аз съм мъж на 19. моя проблем е че имам доста високо чело и напоследък забелязвам че и косата отгоре ми оредява... като цяло това много ме състарява(наистина!!! ) и за мен е голям проблем!
до сега съм пробвал висши, тривитаминол и хининова вода.. при мен нямаше ефект!
единствено сега ползвам шампоан на гарниер този новия за мъже с кофеин и някакси я прави поне по жива и като че ли не пада но само като се мия всеки ден с него, а дори ако 1 ден пропусна после половината опада...
сега започнах да си втривам чесън и се надявам да подейства
и наистина ако някой има решение за мъжки андрогенен косопад нека сподели!!!

124.   Здравейте! Имах страхотен косопад. Със страх си измивах косата, а където минех оставаше коса. От 1 месец ми расте нова коса и съм много щастлива. Пробвах какво ли не, то не беше шампоани, гас мас и урина, мас и 4есън ефекта беше нуллев. Съвсем слу4айно мъжът ми минавайки покрай една билкова аптека решил да попита за някакви билки, но продава4ката му предложила фитовал на таблетки. За по малко от месец ефекта беше поразяващ. Ве4е не ме е страх да си измия косата или да се среша. На ден ми падат само по няколко косъма и не е само това имам около 1см нова гъста коса, която стър4и от моята, но това не ме притеснява, а по скоро радва. По няколко пъти на ден се спирам пред огледалото да си се порадвам на косата. Сега съм си купила и шампоан Фитовал. Дано да бъда полезна на някой с тази информация и желая успех на вси4ки!!!

125.   Здравейте на всички. Редовно си ви препрочитам! Взех си Spectral. DNS и ще ви каза скоро дали действа

126.   Здравейте,
на 25 съм, преди година и повече брадата ми започна да пада първо на едно място голямо колкото драже Тик Так, след това се увеличи и стана 3 4 кв. см и започна да пада и от дясно на брадичката, започнах мазане с чесън, всяка вечер и стоях така до сутринта, сутрин го измивах 2 3 пъти за да се измие миризмата, след няколко седмици третиране по този начин се показа мъх, който прерасна в косъмчета които пигментираха за 7 8 месеца, тази година 2012 началото на март когато започнаха да почерняват около петната започна да пада отново, старо израсналите си стоят и около тях пада, започвам отново с чесъна, но чух за една жена в Русе която мажела с нещо, кожата изгаряла, подпухвала и ставала на кора, след като тази кора паднела под нея имало розова нова кожа а с нея и мъх, мисля да я открия и опитам при нея, но мие интересно с какво може да маже, може би нещо на киселинна основа, или силно разредена киселина приятел който е ходил при нея казва че имала много тежък аромат и болката била доста голяма първите секунди, придружена със силно парене, затихващи в продължение на 24 часа.
Утре се каня да отида при нея за да видим какво ще стане!
Обещавам да споделя, резултата.

131.   Към № 126 - и в Чирпан има такъв лечител, който маже косата или брадата с разтвор, съдържащ някакви билки, сяра, змийска отрова и може би оцетна киселина защото силно мирише на оцет. След намазване започва да щипе и пари. Измиването е след минимум 12 часа и има ефект особено върху кръговата алопеция. Помага и върху косопада, но степента на възстановяване зависи от причините предизвикващи окапване.

132.   до 126 и 131 Моля, дайте телефони, адреси на лечителите от Русе и Чирпан! Предварително благодаря!

135.   Полезно четиво по темата - Мъжко оплешивяване, митове и легенди. http://blogzdrave.com/?p=1385

136.   Здравейте на всички. Такаааа-косопад имам от няколко години. Последните три-четири месеца е нещо страшно. До такава степен се психясах, че нито си реша косата, нито я пускам свободно-ходя само вързана, дори спя с вързана коса. Докато не ми писна да се самолекувам и реших да отида на лекар-дерматолог. Той веднага ме изпрати на ендокринолог и гинеколог, за да отхвърли евентуални хормонални и гинекологични проблеми. След като си направих съответните изследвания, се установи че съм напълно здрава. Дерматолога ми изписа само ампули за втриване в косата, които са скъпи/ама мноооого скъпи-220 лв/. Ампулите се казват КРЕСЧИНА и са 12 ампули в опаковка. Една ампула я разделям на три и три дни мажа косата с нея, след което почивам два дни и пак така. Ами трябва да ви кажа, че след третата ампула косата спря да ми капе, чак немога да повярвам, а и дерматолога гарантира порастването на нова коса. С две думи, съветвайте се с лекар, защото иначе нищо няма да постигнете ако проблема е по-сериозен.

137.   Аз също имах косопад и след като пробвах различни маски за коса, без особен резултат реших да си направя кръвни изследвания при лекар ендокринолог и се оказа че имам значитрлен недостиг на витамин Д. След като започнах да приемам по 2000 IU на ден косопада значително намаля и косата ми се посъживи. Затова аз също препоръчвам косултация с лекар особено, ако косопада е съпроводен и с други симптоми. При мен беше съпроводен с постоянна умора и проблеми със съня. Успех!

138.   Към 126 дето има петна по брадата. Моя мъж също го получи преди година и се оправи от това -ALPICORT-F.... предписа му го лекар и за 1-2 месеца всекидневно мазане ела го виж сега... Чак му тежи да се бръсне. Задължително да има на шишето буквата F. мажеш с памуче като в същото време масажираш. Не е скъпо ако искаш пробвай.

139.   Здравейте,
Аз съм жена на 39 г.
Косата ми е тънка, цъфтяща и често капе.
Сама установих, след изследвания, че имам висок тестостерон. Ендокринолога се засмя на тази причина. Не пожела да обърне сериозно внимание и на другите ми проблеми-оредяване на косата около пътя, по-обилно окосмяване и по лицето.
Реших сама да се лекувам. Купих си Геритамин, пих го, но много започнах да се храня-отказах се.
После Мерц дражета, след тях и още някакви рекламирани и скъпи хапчета-нямаше ефект.
Видях промяна единствено от маската с тривитаминол(слагах си допълнително и кокосово масло и каквото друго имах, яйце, к. мляко ябълков оцет натурален). Невероятна промяна за кратко време се получи-имаше поразителен ефект! Порасна ми коса, но пък другата придоби червеникав цвят от оцета.
Ползвах и ампулите на Лореал-Деркос. Те са много добър продукт и много бързо спира косопада от тях. Но, са малко скъпички.
Проблемът се появи отново тази есен. Днес си купих отново ампулите.
Явно нещата идват отвътре и не знам вече към кого да се обърна. Пропуснах да кажа, че от години съм на терапия, тъй като съм хипертоник и съм убедена, че някое от лекарствата ми вреди на косата, но пък ми е добре кръвното.
Осъзнавам, че и сушоарът(без който не мога) ми вреди, а и лакът за коса... Шампоаните редувам всякакви: евтини и скъпи, медицински и детски...
Дълги години бях руса, сега съм тъмнокоса по принуда(по-лесно се поддържа), но пак ползвам бои, отвреме- навреме.
Бих искала да попитам хората, които са си правили изследвания по препоръка на лекар, какво точно са изследвали(кои хормони и какви показатели)?

140.   Здрасти №139, по препоръка на дерматолога ми направих консултации с ендокринолог и гинеколог. Той отказа категорично да ми назначи изследвания, преди да чуе какво ще кажат колегите му. Та ендокринолога ми пусна хормонални изследвания, също и за Синдром на Хашимото. Всичко си ми беше в нормите... Гинеколожката ми направи пълни изследвания и прегледи-и там всичко беше наред. След което вече ми бяха изписани ампули Кресчина в комбинация със шампоана на същата фирма. Ефекта се видя чак след 5-6 използвани ампули. Искам да предупредя, че ампулите струват 180 лв. с намалението, а шампоанчето е сааамо 30 лв. Аз също бях пробвала преди това Геритамин, Фитовал, Мерц, витамини комбинирани, мажех се с какво ли не и ефект-нулев. Моят косъм е супер дебел и здрав, ноооо и мойта оредя много отпред/и не само там/. Дерматолога ми гарантира израстване на нова коса, след употребата на тези ампули... Само времето ще покаже... Успех ти пожелавам в борбата с косопада, защото който е нямал той незнае в какъв психически проблем се превръща това за една жена.

141.   относно сабах фаяд мога само да кажа, че не си струва да давате много пари за нищо.

143.   Ампули на Дюкре, шампоан на Виши, отвора от коприва, отвара от чемерика(силно отровна е, да не попада в очи или в уста-варете я в съд, който повече няма да ползвате! ), отвара от люспи на кромид лук.

144.   Здравейте, аз съм на 56 г. и явно от възрастта косопадът ми се увеличи драстично. Пробвах много неща - и лекарства, и народна медицина, и какво ли не още. От случайна среща с моя позната - медицинска сестра, разбрах за шампоан и лосион на Сибирско здраве. Използвам го вече месец и мога да кажа, че косопадът ми силно намаля, вече не падат по цели топки коса, а само няколко косъма. Дано ефектът се задържи. Шампоанът струва около 12 лв. Казвам около защото го поръчах и платих разносна такса. Пробвайте го - може да помогне и на вас.

145.   Здравейте и от мен, жена съм, на 32 години и аз също имах проблем с косопада. Не беше на хормонална основа, най-вероятно от стрес или автоимунно. Понеже не съм фен на агресивни продутки и аз пробвах първо с различни растителни маски - чесън, люти чушки и тн. В крайна сметка след никакъв резултат се принудих да отида на дерматолог, който ми препоръча spectral. dnc-n. вече 4 месеца го ползвам (има го по аптеките, но аз си го купувам директно от офиса на вносителя) и съм неочаквано доволна! Не знам колко още време ще го ползвам и какво ще стане като спра, но засега определено има видим ефект.

150.   Здравейте, с възрастта и след раждане косата намалява наполовина. Премахнах шампоаните, сулфидите и парабените в тях са вредни. Правя отвара от репей, чемерика и коприва. Домашната ми маска е 1 жълтък, зехтин, ракия, мед, рициново масло. Правя маска с хума, сяра на прах и къна. Редувам посочените маски и отвари. Много добре действа мас и невен. Също така съм купила етерични масла - жожоба, бадемово масло, кокосово масло и др. Редувам горепосочените продукти и съм доволна. Да споделя косата пада от болни зъби, анемия, хормонални проблеми, гъбички по главата и стрес.

151.   Здравейте,и аз имам голям проблем с косата,от 1-2 години ми пада ужасно много,просто на кичури се стели по дрехите ми,леглото,стаята навсякъде където минавам е пълно с моя коса,много сум уплашена и притеснена,защото имах много гъста коса,а сега ми се вижда темето,незнам от какво е това нещо,миналата година ходих на лекар,изписаха ми лекарства,-мерц,и лосион и шампоан,и в крайна сметка,нямаше никакъв ефект,от нищо,искам да ми помогнете със съвет,да отида на лекар-някой ,ако знае за добър лекар в тази област,мисля че при мен проблема е вътрешен,в организма,имам чувството ,че тази жлеза от която зависи растежа на косъма,не ми функционира....моля ви помогнете...

153.   Зе косопaд- чесън. няколко скилидки добре счукaни, изцедени, нa кaшa прецено к. мляко или 1-2 лъжици мaсло, може дa е бaдемово или зехтин. 3 вечери подред, преспивa се с мaскaтa. нa сутринтa се отмивa с от хлaдкa постепенно към топлa водa. след месец процедурaтa може дa се повтори, въпреки, че обикновено не се нaлaгa.
Зa бърз рaстеж- е, нямa по добро от aргaновото мaсло. но чисто, нaтурaлно, тези в шaмпоaни или мaски... нaй-добре дa почетете отзиви в нетa.
Aз не живея в Бг, тук си купувaм директно от производител.
Еднa"туземкa"ми беше отрязaлa 40 см. косa зa връхчетa преди две год. зa косaтa си дерa очи! Бях си я отгледaлa с много любов и грижи. Е, игрaх и един шaмaр, но не посмя дa викa полиция.
Сегa косaтa ми е същaтa, режa си връхчетaтa вече сaмa веднъж нa 3-4 мес( тъй кaто е нa триъгълник, нa измитa, мокрa косa, вчесвaм много добре, вдигaм нa силно пристегнaтa опaшкa нa нaй-високaтa чaст нa темето, изтеглям с помощa нa гребенa през пръси и режa прaвa чертa. aко искaм повече плaсти, отделяк допълнително косaтa от ушите нaгоре и същaтa процедурa)aргaновото мaсло го нaнaсям нa току-що измитa леко подсушенa косa, чисто без никaкви добaвки. остaвям я от 2 чaсa до цялa нощ.
Успех нa всички!

154.   Здравейте, от няколко години имам голям силен косопад, който започва от май до октомври. Изпробвала съм всякакви рецепти, лосиони, шампоани и хапчета. Нищо не помага. Правих си изследвания на кръвта, хормоните, щитовидната жлеза, но причина не се откри. От миналата година започнах да правя по 4 процедури мезотерапия и да пия добавки перфектил платинум. Не казвам, че през летните месеци нямам косопад, но той е значително по-малко- от 300-400 косъма на ден преди мезотерапия до 50-60 косъма след 4та мезотерапия. Важна е и дълбочината на бодене. През тази година бях при една лекарка, която дълбоко вкарва иглата. Беше по-болезнено, но ефектът беше много добър, още след втората терапия, косопадът драстично намаля, а от септември съвсем спря, до няколко косъма на ден. Решила съм да ходя на мезотерапия два пъти през годината - на пролет преди косопад и наесен. Искам да кажа, че никога не съм имала гъста коса, но, но въпреки голямото капане и то години наред, почти се възстанови.

155.   Здравейте! Аз съм момиче на 15 и също страдам от косопад. Не съм използвала преса за коса, маша, нито пък съм се боядисвала, за което се твърди че вреди на косата. Единственият оставащ вариант е стресът. Много съм притеснена и не знам как да постъпя. Можете ли да кажете нещо, което според вас е наистина ефикасно, от което косопадът ще спре и ще започне отново да ми расте косата. Благодаря!

156.   По каква причина липсва коментар 152? Това е мой коментар, който така и не беше публикуван или..."одобрен"(според вашата терминология).Моля, очаквам отговор!

Модератор: Не се одобряват коментари, написани с главни букви. Моля, прочетете правилата на сайта.

157.   здравейте-момиче съм -та до авторката-този косопад наистина е ужасен-аз такъв нямам, но бих ти дала една маска която аз цяло лято си я правих и съм много доволна-косата става мека, лъскава и подхранена-в една купичка слагаш 2 жълтъка, 2 или 3 лъжици кисело мляко-ако е домашно още по-добре, 2 лъжици зехтин ( може и 3 и 4) пожелание, и витамин -това е витамин за растеж на косата-обикновено се дава на животните за да им расте косъма -опавковката е бяла с нарисувани животни-шишенцето е стъклено и кафяво с бяла капачка -за него можеш да попиташ в аптеката-забравих как се казва но моето не е тривитиаминол-можеш да си вземеш тривитиаминол-та от този витамин капваш 2 капки-всичко това разбъркваш с лъжицата докато се получи каша-аа забравих да кажа че се слагат и 2 лъжици мед към всичко това -разбъркваш до получаване на каша и нанасяш върху мръсна коса-косата не трябва да е мита-когато нанесеш всичката смес, покрий косата си с някаква стара кърпа и стой така 1 час-ако решиш може да стоиш и 2 -няма значение-като мине този час измий косата си с топла вода и шампоан и готово! можеш да добавиш и подхранваща маска за коса-купи си такава от козметичните магазини-моята е с масло от жожоба-ако правиш тази маска няколко пъти месечно -косата ти ще стане лъскава, мека и подхранена-и косопадът ще спре-просто си прави маската-аз съм много доволна -момиче на 19 г

158.   ако тука има и други жени които страдат от косопад да прочет рецептата която дадох на авторката-тази маска я правих цяло лято и дори когато я боядисах-(боядисвам се с безамонячна боя) дори боядисана косата ми беше мека и подхранена и лъскаше повече и от преди-от тази маска съм много доволна-препоръчвам ви я -

159.   Това е съвсем ново средство и отзивите са повече от прекрасни!http://www.hairhealthjournal.com/bg2NbMzSq/

160.   Здравей момиче на 19, аз съм 155 . Благодаря за рецептата ще я изпробвам .

164.   Аз съм най - доволен от професионалните ампули на Алфапарф Uomo , много са ефикасни и дълбоко ги пепоръчвам.Най- евтино си ги купувам от тук. http://zakosata.com/

165.   Косата ми значително оредя - лошото е че не ми расте нова .
Ходих и на лекар - казаха ми че имам хормонален проблем . И наистина - след направените изследвания се установи че имам болеста на Хашимото / щитовидната жлеза / . За съжаление не мога да попадна на добър специалист за да ми кажат какво лечение да предприема. За сега ми казаха да пия само селен и феминорм. Половин година пих и билки за детоксикация на организма - но косата ми няма никакво подобрение - напротив - влошава се . Постоянно си правя маски с какво ли не - резултат никакъв .

166.   Попаднах на информация, че в София в http://dhibulgaria.net/ се правят безплатни консултации. записах час на мъжа ми, тъй като има много сериозен проблем - по телефона бяха много любезни и ми обясниха много неща. Надявам се че ще му предложат и добро лечение...

167.   До коментар 166
С нетърпение очаквам да споделите подробности след консултациите. Чувала съм неласкави мнения, но аз самата нямам впечатления от клиниката.
Успех и... разкажете повече като минат прегледи или процедури

168.   Консултацията ни мина много добре. Доволни сме - получихме голямо разбиране и мило отношение. Направиха измерване на гъстотата на донорната зона /това е постоянната коса отзад на тила/, както и каква е гъстотата на темето.... Предложиха ни да пробваме известно време да забавим нещата е един медикамент, но сигурно ще трябва да направим имплантиране на собствена коса съвсем скоро. Взимат се косми с коренче едно по едно от тила и се присаждат на оплешивялото място. Хубавото е, че веднъж присаден този косъм, ни обясниха, че не пада повече, защото е генетично програмиран да не пада /така били вс. косми от донорната зона/. Другото, което много допадна на мъжа ми е че цялата процедура става за няколко часа и след това ще се прибере у дома, а не по-маловажно е че няма да има разрези, шевове и прочие... Фоликулите се посаждат с един инструмент, който ни показаха - прилича на химикалка, видя ми се мн. безобиден. Както и да е засега толкова информация мога да дам. Дано съм била полезна на някого!

169.   Това с присаждането е много добро, но не всеки има тази възможност.
Аз съм доволна от лосиона на билкаря Никола Николов.
Косата ми полудя - расте като луда. Вече е доста гъста и жизнена, не е като след раждането. Беше като слама.
http://zdraweikrasota.com/
Пожелавам на всички да намерят своя продукт за красива коса като мен!

171.   Наскоро открих един шампоан, който много бързо започна да ми регенерира косата, но проблема е, че сега не мога да го намеря, казва се marvel ethnobotanicals. Ако може някой да ми помогне ще съм много благодарна.

172.   ЗА МЪЖЕТЕ!!!
ТОВА СА НАЙ-ЦЕННИТЕ СЪВЕТИ ПРИ ОПЛЕШИВЯВАНЕ! Всичко което пиша е супер важно, но нямам един ден да обяснявам научно защо.

1. ХИГИЕНА - НИКАКВА ХИМИЯ ВЕЧЕ, НИКАКВИ ГЕЛЧЕТА, ШАМПОАНЧЕТА И ПР. тъпкани със синтетична отрова боклуци!!!
Правите курс с низорал (кетозал), после продължавате с миене БЕЗ химия - 1-во сода, после с оцет (по отделно и по малко се разтварят в чаша топла вода, облива, разтрива, изплаква) или с домашен сапун, но най-вече якото търкане веднъж седмично с хималайска сол:
http://www. dar-center. com/article/? article=1358

Вкъщи да се ползва дом. сапун, домашно веро и паста за зъби. Има рецепти в нета бол.

2. ТЕРАПИЯ - за да действа каквото и да е, до калцифициралия ви се скалп трябва да дойде кръв. Растения само с тор не растат. Трябва им вода!
Белите оплешивяват заради генетиката им да им никнат по-гъсти бради и по еволюционно изискване има ли брада няма коса за да може се излъчи топлината от главата при гонене на улова и физ. дейност. Но генетиката НЕ се проявява ако няма условия. Нутригеномиката го обяснява защо и как. Патоанатоми (правят аутопсии) всички свидетелстват, че тея мъже дето им ходи яко кръв до върха на черепа имат яко коса. Плешивците са им засушени скалповете. И това са ФАКТИ, господа! Правете си изводите.

- Правите всичко което е в тая книга:
http://www. slideshare. net/araratbedrosyan/how-to-naturally-regrow-lost-hair-in-15-minutes-a-day

Всички масажи, всеки божи ден!
- Най-важното е търкането на нокти, щото това стимулира на инервационно ниво корените и има връзка с активизирането на стволови клетки по темето (вж. balayam в ютюб и изследвания на "nail buffing")

И

- почвате упражнения за 2 та скалпни мускула (да повдигате вежди и си местите темето напред-назад като с перука)
http://www. hairloss-reversible. com/my_approach. htm
- докато работят тея 2 мускула кръвта в скалпа нараства 10 пъти. Предизвиква се ангиогенеза и съживяване на фоликулите. Корените си стоят в главата. Ама са покрити вече с кожа и са заспали като семки и ще им трябва много време и тормоз да се съживят и да избият. Даже може да се ползва и леко боцкане веднъж седмично с дермаролер (увеличава двойно резултатите) или с иглички сребърни като тея за акупунктура.

- лосион против косопад някакъв (само при положение, че не искате да мажете с чесън, както пише в книгата) -> Ди Ен Си Спектрал на dslabs е вариант (евтина но добра алтернатива е на фитовал лосионче против косопад в 2 флакона в кутия, ама е без миноксидил, който работи) Оставете козметика като виши, миши п.. ки м@йни! Изследвам действието на свинската мас и крема витасин и може да се окаже че правят чудеса.

3. ПОДХРАНВАНЕ:
- сода в гореща вода сутрин на гладно
http://www. youtube. com/watch? v=1zmnvSVTzNU
- масло от тиквено семе по лъжица сутрин и вечер, ако не се лъжа преди ядене (японците са изследвали и доказали, ефектът му при загуба на коса. Който иска клиничните резултати - да рови, статията беше на английски)
- магнезиево олио за мазане по кожата (корем, ходила, врата отзад) - магнезият само така се усвоява и, циркулирайки с кръвта, маха калцифицирането, където има нужда. А скалпът определено има!
- витамини, минерали - тва е ясно и неизбежно! За минералите най-добър е Коксамин Магне. Там минералите не са 10, а 74 и то органични! Калциевият карбонат който си го купувате в аптеката е камък, дето за нищо не става. Ето още една измама в днешно време. Аз пия калций - пиеш грънци! После организмът ти разтваря костите, за да си го набави и така хем слаби кости, хем камъни в бъбреците - от дефицит на калций, НЕ от излишък!
Ето по-подробно:
http://yosif. net/articles. php? lng=bg&pg=749

!!!! - разкарайте глутена! Това днес е най-масовата отрова, но никой не ви го казва. Щото зърнените култури вече са само хибриди. Много хора си връщат косата само като го спрат. Той предизвиква реакции и унищожава чревните власинки, с които усвояваме полезното от храната! Има хляб от лимец, оризови блокчета, безглутенов хляб и пр. Бял хляб е все едно захар 3 пъти на ден. Инсулин и топка тесто в корема. А маята е несмилаем продукт!
- плодове и зеленчуци по много - тва са ензимите, тва е храната за клетките, които днес гладуват и това е епидемия при неукия днешен човек! Калориите не хранят клетките! Нито полуфабрикатите! Ако искате коса забравяте за изкуствената храна и боклуците в шарени опаковки! Нищо с консерванти и непознати вам изкуствени съставки. Нищо! Минимално захарни боклуци. Има банани, фурми, мед, сушени плодове с ядки, авокадо с какао и мед на крем и какво ли още не и пр. и пр.
- месото и животинските гадости (освен само киселото мляко) предизвикват кофти хормонален отзвук и най-вече свръхсекреция на себум. Няма здрава коса в такива условия. Японците със супер коси, минали на западна диета опешивяват като американците и това е факт. Най-пълноценните протеини не са животинските, а растителните (елда, киноа, кафяв ориз, бадеми, авокадо, леща, ядки, грахов/оризов/конопен протеин и 1000 други още). Това е пропагандата на многомилиардно лоби. До 50-70г макс има нужда на ден зрал човек. И това Brad Pilon в книгата "How much protein" го е доказал!
- движение, спорт, оросяване! Всеки ден гимнастика да се изпукат прешлени (обезателно след хубаво загряване) и да се отщипят нерви и схващания, за да може инервацията да тръгне и кръвта да мине оттам де отдавна не е минавала.

Еми тва е в общи линии!
Аз не обещавам чудо за 3 дни и не продавам нищо - може за месеци, но може и над година да трябва, за да ви се възвърне косата, но не спирайте! Косъмът минава дълъг път преди да се покаже. Много дълъг. Аз я губех 7 години, сега на 32 имам повече от на 23 и съм по-здрав и младолик.

Бъдете здрави и не се ядосвайте за глупости.
Дънов е казал: намериш ли Божественото в човека, ти си намерил самия човек. Намериш ли човешкото в човека - ти си намерил сянката. Доволен ли си от малкото, по-голямото ще дойде. Не си ли - ще загубиш и него.

175.   Здравейте , искам да споделя с вас как си реших сериозният проблем с косопада , който имах.От 6 месеца използвам тези професионални италиански ампули за коса на Alfaparf Milano, които моят фризьор ми изписа за лечение и наистина косата отново започна да ми расте.Най-евтини сега си ги купувам от този онлайн магазин: http://zakosata.com/ampuli-losioni-za-kosa/alfaparf-hair-serum

177.   Въшливостта у човека се причинява от три вида въшки - главова, дрешна и полова. Главовата въшка е безкрило паразитно насекомо с миниатюрни размери, около 1-3 мм. Цветът й варира от жълтеникав до мръсносив, в зависимост от цвета на косата. Главовата въшка се храни като смуче кръв от скалпа един-два пъти в денонощието. Тя пробожда кожата с хоботчето си. Слюнчената й течност предизвиква възпаление, в следствие на което се появява силен сърбеж. Женската въшка е по-голяма от мъжката. Тя снася около 8 яйца (гниди) на вечер в основата на косъма (на снимката) , като за месец може да остави поколение от 2 000 - 2 500 паразита. Чрез хитиновата си обвивка гнидите здраво се прикрепят за косъма. От яйцата в рамките на една седмица се излюпват т. нар. „нимфи" (млади форми), които се хранят с кръв. Когато се излюпят, младите въшки оставят след себе си перлено-бели празни обвивки, които могат да се объркат с пърхот. Те се разнасят по дължината на косъма и затова яйцата често се намират по-далеч от скалпа. За десетина дни бебетата въшки се превръщат в полово зряла възрастна форма, която се прикрепя към основата на космите с помощта на шестте си крачета. Най-благоприятната среда за живот на въшките е човешката глава. Там те живеят около 30 дни, ако я напуснат, умират до два дни.
http://zdraveto.com/bolnica/как-да-се-справим-и-предпазим-от-въшкит/

178.   Здравейте :) Включвам се по темата с косопада. Абсолютно подркрепям 136 и 137, че консултацията с лекар специалист е просто задължителна! Само дерматолог или лекар, специализирал се върху проблема с косопада може да установи точно причината, която го предизвиква - дали хормонален дисбаланс или болест или пък лекарство, което се налага да взимате и дава страничен ефект. Причините са множествени, понякога доста комплексни и разнообразни. Препоръчвам ви да се консултирате на всяка цена вместо да експериментирате с различни лекарства. Аз предпочетох да не експериментирам, защото човек никога не знае дали няма да се получи обратния ефект и косопадът да се засили. Препоръчвам и на тези, които са в София да си запишат час тук: http://liliyastyle.bg/омръзна-ли-ви-загубата-на-коса/
Жената е изключително компетентна и ще ви помогне да установите причините за вашия косопад.

179.   Здравйте, искам да споделя как аз се ИЗЛЕКУВАХ от косопад! - търкане на скала с готварска сол за около 5 минути, и маска с прясно изцеден сок от лук- престоява около 1 час на главата и после се изплаква. Това повярвайте ми, колкото и смешно или тъпо да ви звъчу НАИСТИНА действа! На мен ми падаше косата по около 200 косъм на ден, започна да ми се вижда скалпа, заради което изпаднах в тежка депресия и така цели 2 години.... Какво ли не пробвах - тривитамнол, витамини, правих изследвания- прогестерон не беше в нормата, имам дългогодишна желязодефицитна анемия и всичко отдаваха на това и ми препоръчваха само пиене на лекарства. Ходих и на дерматоложка, която 3 месеца УЖ лекуваше скалпа ми с какво ли не, даже ми препоръча Мезотерапия и някакви ампули от по 200 лева на месец като единственото решение за това. Накрая ми писна и започнах да чета в нета и намерих тези 2 прости и много евтини рецепти. майка ми също се излекува с тях. Просто скалпа трябва да диша, а солта прави пилинг и маха всякакви гадости по кожата, а лука има антибактериално и подсилващо растежа дейстие, също така съдържа и много важни за косата витамини. Това е- пробвайте няма да съжелявате.!

180.   Пропуснах да напиша, че пробвах почти всичко описано по-горе, но само това успя да ми помогне на 100 %. Сега косата ми е като беше в тинейджърските ми години и с всеки изминал ден се сгъстява все повече. Успех на всички и не се предавайте- нищо не е безвъзвратно!

181.   Чемериката е билка номер едно срещу косопад. Към нея ще добавя репей, коприва, розмарин. Ползвам няколко продукта с тези билки - шампоан, маска и билков концентрат. Продуктите са номер едно за мен и то на ниска цена, защото съдържат тези билкови екстракти, които изброих, а те виреят у нас. Цената е 24 лв
http://foryoubg.com/products.php?id=818
По форумите и блоговете често срещам положителни коментари за шампоана.

182.   Аз си правя много маски и наистина има ефект. Редувам съставки, като жълтък, морска сол, аспирин, натурални масла. От натуралните масла предпочитам масло от макадамия, авокадо или шеа. Трябва да има постоянство и има наистина добър ефект. Освен домашните маски ползвам и този невероятен билков комплект срещу косопад - включва шампоан, маска и лосион. Лосионът съдържа чемерика, която е царицата на билките, която спира косопада и лекува гнездов косопад.
http://www.foryoubg.com/products.php?id=818
Резултатите от комбинирането на домашните маски с този комплект са наистина добри. Сега като си реша косата, когато е мокра падат по 3-3 косъма. Сигурно не ви се вярва, но е факт. Моят съвет е упоритост и постоянство и да се разнообразяват маските, както и шампоаните. Винаги имам поне два шампоана в банята - за обем, за растеж и срещу косопад - станаха три. При всяко измиване сменям шампоан.

183.   Здравейте! Имам опит с косопад и начините на справяне са няколко :
1. Водно оцетен разтвор на чемерика / купува се от аптеката и се внимава да не влезе в очи, уста / отровна е / Правите фрикции в корена и оставяте да изсъхне. Косата става твърда, сякаш е фиксирана с много силен лак за коса. На скалпа щипе, неприятна е, но... не се шашкайте, не е толкова силно отровна, за да се пазите като от огън. Уверявам ви, че няма страшно. Миете косата след 2 фрикции най -много и пак правите фрикции. Някой някъде беше написал 40 дни, но... ви уверявам, че 2 седмици са достатъчни.
2. Газ- 1 л, мас / зехтин /-1, 2 лъжици, 3 витаминол от ветеринарна аптеката, оцет 1 л / аз слагам от направената чемерика с оцет, но... това си е моя приумица. Искам да отбележа, че огромен брой хора, заради миризмата на газта я изключват от рецептата. Аз не бях изключение, но се консултирах с един ветеринар относно 3 витаминола кой вид е по добре да се ползва / водо или мастно разтворимият вариант. Той буквално " изстреля " разновидностите на приложението. Видно беше, че редовно консултира жени по въпроса. Витамините са мастноразтворими и затова е добре да си купуваме мастноразтворимият вариант. Без да го питам, добава : Газта е за стягане на косъма, ползвай 3 - витаминол, мас, оцет и ракия. Газта затяга косъма и затопля, ракията също, а скалпа е добре да бъде завит и да преспиш с маската за по - голям ефект. Бях започнала да правя фрикции с чемериката около седмица и косопадът беше намалял, но... далеч не беше решен въпросът. Прибрах се, и направих маска ЗА ПЪРВИ ПЪТ С ГАЗ, въпреки че я бях купила преди месеци за тази цел. Тъй като съм руса, прочетох в сайтовете, че не е добре и я изключих. Сега направих маската с продуктите, които съм описала по- горе на косата с 2 фрикции чемерика, добавих 1 л. от готовият оцетен разтвор на чемерика вместо оцет, като за всеки случай добавих и още една лъжица оцет. Направих 2 маски в два последователни дни и... на сутринта, за първи път при разресване гребенът не се напълни с шепа косми. Паднаха 5 -6 косъма - отряза, разбирате ли, отряза!! Мили дами и господа, четете в сайтовете и не се бойте от натравяне, предозиране и т. н. Сетете се, че сме наследници на жени, които са раждали на нивата ей така, между другото, ръиш!!! Бабините рецепти са проверени във времето и изненади към лошо няма как да има. Имайте в предвид едно - индивидуални сме и преди да отхвърлим едно или друго билко или народно лечение, защото някой казал в някой сайт, че нещо работи или не работи, трябва да го пробваме във вариации. Точна формула няма, ние самитрябва да сме си експериментатори и лекари. По смело - няма да ви свестяват в Бърза помощ от чемериката, няма да пърхотясате от изгорял от газта скалп. Няма да се изсуши, ако сте изрусени за няколко дни. Вероятно ще има ефект на сушене но... след 2 седмици. Газта е важна, просто... , сложете я в по малко количество. От месец, нещастно гледам пълният с коса гребен и ми се къса душата, защото имам тънка и слаба коса и се ужасявам, че темето ми ще почне да прозира пак- случвало се е вече. Тогава отрязах късо косата и на 3 месец почнах да пия витамин А и постепенно спря - това беше косопада ми за втори път. Бях забравила първият си косопад, когато ползвах чемерика - беше се изтрило от паметта ми- беше преди 20 години. Сега, като ми се случи за трети път и... въпреки маските с 3 - витаминол , зехтин, ракия и т н., добавих и газ, сложих и чемерика, от която не се боя и... отряза! Вероятно утре пак гребенът ще има повече от 5 - 6 косъма и... , няма да съм така щастлива както в момента, но... съм уверена, че с чемерика и газ или и и с двете мас, ракия и 3 витаминол нещата ще се кротнат. Знам го, вярвам го!! Успех!

184.   Чемериката действа на всеки при косопад. След 2 седмици косата спира да капе.

186.   здравейте!
аз съм на 15 и от 3 месеца имам страхотен косопад, опитах всичко на ревалид - хапчета, шампоан и ампули и нищо, маски с какво ли не, почти всичко което изчетох до тук също опитах, ходих за пълни изследвания, но всичко е в нормата, не знам какво да правя и какво да си купувам вече.

101-150 от 156