Споделена история от Здраве

Косопад - помогнете с изпитани и ефикасни рецепти
Здравейте, искам да споделя и аз нещо. От 2 години започна да ми оредява косата, изпробвах какво ли не, има временен ефект, но просто косата ми стана наполовина. Ако някой е имал или има подобен проблем, моля дайте съвет. Благодаря предварително.

Коментари

151-156 от 156

189.   Преди 1 година ме оперираха по спешност... Два месеца след това започна невероятно обилен косопад и беше кошмар.... Ходих на дерматолог и се оказа, че от отслабването на организма съм развила много агресивна себорея. Себорала доктора ми каза да го изхвърля, защото не помага. Препоръчвам NoDE DS или Кетозал. Вторият е по-достъпен като цена. Отделно ми изписа лекарство, което ми жъркат в аптеката и косопада спря. На нервна почва себореята може да се активира на ново и се почва същият ужас... Чесъна не помага, коприви и т. н. също... Трябва да се третира скалпа против гъбични инфекций и отделно да се лекува косопада!

190.   Със чемерика косата спира да капе за 2седмици. Изпробваха го много хора. Измиване на косата със шамп. Виши лилава опаковка.

194.   Здравейте, ползвам съветите от 5 месеца на №172 и имам някакви едва видими резултати, но все пак резултати. Въпроса ми е след като е преровил толкова литература дали има отговор на въпроса как да се преборим с белите коси освен с боядисване, разбира се.

195.   Само да кажа, внимавайте с какво си мажете скалпа. Мозъка се намира на около сантиметър под него. Особено с оцета, от личен опит, разреждане с вода 2:1 в полза на водата, все още ми беше твърде концентриран и не ми се отрази добре. В дългосрочен план. При мазане с аспирин пък получих силно главоболие. Едно е да се приема вътрешно и да се разнесе равномерно из цялото тяло, съвсем друго е да стои концентриран продължително време върху малък участък от тъкан. Абсорбира се от кожата много силно и направо прави локално кръвоносно отравяне. А колкото до чемериката доколкото знам е страшно отровно растение. В лосиона Себорал Форте например първоначално имаше репей и чемерика, но махнаха чемериката от съдържанието му. От лук и чесън при мазане не съм забелязал проблеми въпреки, че са агресивни растения. Само от чесъна няколко дена след мазане ми се обелва кожата, защото я изгаря. Спира косопада, но не съм забелязал да възстановява косата в участъците където отдавна е спряло да никне коса. Блъскал съм и с китайска лазерна четка за коса дълго време. При нея имаше резултат-като цяло оплешивените ъгли на челото ми се покриха с малки косъмчета, които обаче се виждаха само като си снимам плешивото място и увелича изображението многократно. Но за съжаление останах с попарени надежди-колкото и да блъсках, така и не станаха на видима с невъоръжено око коса. А мислех, че съм решил проблема и само ги чаках да пораснат. Все пак с нейна помощ и огромно търпение ми се възстановиха по два-три косъма от двете оплешивени ъгли на челото. Вземал съм и Сао Палмето и се навеждах надолу за да се увеличи оросяването от гравитацията. И най-интересното при навеждането е, че не ми изникна коса на оплевените ъгли на челото, а ми изникнаха дълги, дебели, силни и черни като катран косми от върховете на ушите ми. А от Сао Палметото не съм сто процента сигурен дали ме е хванал този ефект, но си мисля че ми се уголемиха леко гърдите и веднага го спрях. То си е финестиерид само, че натурален. Иначе по отношение на диетата бих казал че най-големият разрушител на коса е беконът, следван от чипсове и напитки със захар. Много храни са врагове на косата, но тия могат направо да се ползват за епилация на глава.

196.   След адски косопад, в който изгубих над половината си коса ми помогна Себорал форте и измиване със смрадлика, но ако е твърде концентриран разтворът може да предизвика замайване и др. неприятни усещания. Отначало може да пробвате с по-разреден.

197.   Произвеждам кодирана вода за заздравяване и израстване на коса. www.radionicabg.com

151-156 от 156