Споделена история от Здраве

Косопад - помогнете с изпитани и ефикасни рецепти
Здравейте, искам да споделя и аз нещо. От 2 години започна да ми оредява косата, изпробвах какво ли не, има временен ефект, но просто косата ми стана наполовина. Ако някой е имал или има подобен проблем, моля дайте съвет. Благодаря предварително.

Коментари

51-100 от 156

59.   Здравейте. по повод шампоана дефлувал който се препръчва против косопад на листовката пише да се стои с него 5 мин,както правя и аз но само че след това косата ми е като изсушена от него ,тънка ,вяла ,никаква и дори не спира косопада и май на мен ми действа противопоказно

60.   Някой поръчвал ли си е и пробвал ли е това (дори не съм наясно точно какво е), което се рекламира от разни известни личности във в. "Уикенд" ?

61.   Не вярвай на тия глупости в жълтата преса. Точно този препарат, който уж бил рекламиран от Кулеков, от Шоуто на Слави, едва ли е надежден. Самият Кулеков каза, че никога не го е ползвал.

62.   Здравейте, и на мен ми пада косата засега си втривам в корените на косата СЕБОРАЛ ФОРТЕ и има ефект, вече имам новопоникнали косъмчета.Успех!

63.   Здравейте и от мен (Мъж съм)
Преди време имах огромен проблем с косопада.Пробвал съм абсолютно всичко което е изписано по горе и смело мога да твърдя, че само от чесъна има голям ефект.

Правех си маска със изтискан сок от чесън заедно със мас...сместа се разбърква докато не се получи кашичка и се затопля малко в микровълновата, след това се нанася на главата.Стои се 1-2 часа но аз го павих вечер и така спя.

На сутринта се измива но трябва поне две миения понеже трудно се отмива.Съвета ми е да си купите чесън от пазара от някоя баба, за да сте сигурни че е натурален и няма изкуствени торове и други глупости.

Също така голям ефект има медицинската сяра.Купувате си от аптеката сяра за пиене и пшеничен зародиш.Смесвате ги но трябва много да разбърквате докато сярата се разтвори. Трябва да се получи по течна смес и с това се маже главата и косата. Стои се 2 часа след което се мие.Но тази маска се прави веднъж на седмица не повече.Сами ще видите ефекта и от двете маски.Просто са действащи.

Косата ми се оправи и спря да пада още от първият път със сярата, а тази с чесъна е за спомагане за поникване на нова коса.Успех на всички

64.   Здравейте! Искам и аз да споделя опита си с оредяването на косата. Косата ми беше започнала да става доста рядка отгоре и след като изчетох доста рецепти в интернет, а и самата изпробвах почти всички от тях, накрая успях да намеря спасение. Първо, зарязах всякакви сушоари! Забравете за тези гадости, те само ви изтощават косата. Второ, започнах с една настойка, която се приготвя от половин литър хубава домашна ракия, в която се счуква 1-2 глави чесън (сложете повечко), след това сместа се оставя за 14 дни на тъмно, после се прецежда и с памуче се втрива в косата като маска за 2 часа. Лично аз си купих и PH неутрален детски шампоан и измивам косата с 1-2 жълтъка и 2-3 капки шампоан. Измива без проблем, а после ако ви притеснява миризмата, просто изплаквате с малко лимон и вода. Не остава миризма, тъй като лимонът неутрализира, а и придава блясък и косата се реше по-лесно. Изполвам тази рецепта от 3 месеца вече и косата ми определено се сгъсти, е, не е супер гъста, но има значителен ефект. Дано помогне и на вас.

65.   Здравейте,имах косопад следствие на нарушен хормонален баланс....имах петно,мигли ми бяха паднали....хап4ето ,което ми помогна е Евония от аптеки Ле4ител.Успех на вси4ки!!!

66.   Забелясах,че ми оредява косата около пътя./ жена съм./ Изчетох всички рецепти,и реших да направя тази с чесъна и ракията.Много се надявам да има резултат.

67.   Пантогар от аптеката!

68.   Здравейте!Аз съм на 14 години.Моята коса попринцип е по-рядка, но от две години насам когато се среша четка е цялата в косми.Кажете ми на какво се дължи това и как мога да го спра.

69.   здравейте и от мене аз съм на 25 години и от 7 години горе долу си изрусявам косата,сега вече ми е страшно рядка и тънка,изчетох мн от вашите коментари и съвети и ще пробвам някои,маските с лук в кобинация с ракия са мн мн мн ефикасни аз съм си правила,но просто адски много мирише косата,за това спрях,но ако някой знае някакъв лек за отърваване от миризмата моля нека го напише.Когато косата ми капе сезонно си взимам шампоан за коса на виши,наистина има ефект,но само докато го позлзваш.Сега ми е адски рядка и започвам да се мажа с билката чеммерика,страшно мн хора вече ми казват че има голям ефект срещу ккосопада.Ще чакам с интерес вашите коментари.

70.   Значи, след като дадох 100 лв. за прегледи на моя проблем и дори ходих при едно трихоложка в Токуда, която при предписа изследвания за около 200 лв. и лекарства за 100 лв. и това бе само началото реших сама да се заема с косопада си. Първо - направете си кръвна картина и след, като получите резултатите вижте дали някои от параметрите на пълната картина, които не с а в нормата не се дължат на предозиране с лекарства. При мен бе от Тербинафина. И така след 500 лв. дадени за лечение - нормално бе да няма ефект. Прегеледите фи правят през куп за грош - ако някой от тези трима доктори си бе свършил добре работата при първичния преглед, нямаше да обеднея с толкова пари за нищо. Така че - първо ПКК, ако там всичко е наред - вижте хормони.
Това е, ако косопада не се дължи на козметики. Но итовалесно с епроверява с триихограма. Не бях доволна от нито един доктор.

71.   Здравете! Аз също имам проблем с косопада, който започна след првото раждане. Положението стана трагично три години след като родих, вместо косата да се възстанови тя продължаваше да капе. За това след второто раждане веднага взех мерки. започнах да слагам на косата си къна, но истинска египедска къна. Къната, която се продава в българия не е истинска. Стоя с къната цяла нощ. След измиване нанасям лосион Alpikord F.Определено косопада страшно намаля! Успех

72.   Средството е бръсната нула номер глава. При мен така го реших. Няма спасение. Какво те притеснява. По добре без коса. Аз почти всеки ден моята я бръсна до кожа.

73.   аз използваx Spectral DNC и Revita шампоан от DS Laboratories. те са имали голям ефект върху растеж на косата ми. Изглеждам по-секси от всякога

търсете гамата ДС на www.dslaboratories.bg . мислям че този е най-ефективни продукти за косопад на пазара.

74.   Здравейте,
никой не споменава фактора стрес. Ако организмът е подложен на системен стрес , дори най-скъпите препарати не биха му били от полза. Пантогар, Фитовал , Ревалид, Мерц, шампоани Дефлувал, Фитовал, Анакапс и т. н. т. са само рекламен трик, давате си напразно парите, изпробвала съм ги всичките. Трябва да се открие първо причината за косопада и след това да се лекува. Ако е от стрес -атакувайте стресовите за вас фактори, ако е хормонален дисбаланс -хормонални препарати, ако е след раждане-просто имайте търпението хормоните ви да се нормализират. В никакъв случай не си давайте парите за скъпите препарати, които широко се рекламират. Имайте в предвид, че дерматолозите също получават процент от продажбата на тези препарати, така че разбира се , че те горещо ще ви ги препоръчат. Ако няма медицински проблем за косопада ви по-голяма полза ще имате от натуралните продукти -мед, зехтин, лимонов сок, бадемово масло, жълтък, отвари от орехови листа, лайка, хума , витамини и т. н. т , но точната комбинация и дозировката , а също така избора на продуктите зависи от типа на скалпа и на косата. Също така допълнително помага просто да отавите косата в покой - без боядисване, къдрене, преси, сешоари, продължително излагане на слънчеви лъчи, изберете си по-къса прическа и мек шампоан. И най-вече по-възможност по-далеч от стресовите фактори.

75.   Чувала съм, че масло от ракитник помага както за красотата и поддръжката на кожата, така и за лекува косопад :)

76.   И аз си купих Ракитник - на руски е Облепиха. В аптеката ми предложиха новият продукт Брилянт Лук от Америка. Малко и се видя скъп, но го купих. И след няма и месец спря да ми пада косата. Препоръчвам горещо!

78.   Аз използвам Spectral.RS (препоръчват го за жени) и шампоан Revita на DS Laboratories, купих си ги от www.dslabs-bg.com и до момента съм много доволна, определено косата ми се сгъсти значително. Незнам какъв ще е ефектът когато спра да използвам продуктът, ще видим.

79.   След близо 1 година силен косопад и изпробване на какво ли не, намерих спасение в ампулите и шампуана Дермин плюс на Клерал. Поръчва се по интернет, струват към 50, 60 лева и ми стигнаха за около 3 месеца. Много съм доволна, в сравнение с парите които дадох за витамини, мазила, таблетки и др.

80.   Вече 4 години щом стане месец май започва косопад, който през юли и август е много силен до 200-250 косъма на ден. Изпробвала съм всякъкви маски- с чесън, витамини, мас, газ, Ефект 2, Фитовал, Мерц и др. но няма ефект. Косопадът спира през ноември и пак започва през май. Когато е силен ме боли и кожата на главата. След последния косопад косата отгоре ми е по- рядка. Хормоните са ми в норма и мисля, че се храня правилно. Не съм ходила на лекар и не зная към кой специалист да се отърна / В Пловдив или Стара Загора/. Моля ако някой има подобен проблем да сподели какво е направил и към кого се е обърнал. Благодаря Ви!

81.   Здравей,
пробвай с билката чемерика, има готов разтвор в аптеките, не е скъп към 2-3 лв е, спира косопада и поне на мене започна да ми стимулира растежа на косата и сега ми расте по-бързо, не се сгъстява, но поне не капе както преди. След всяко къпане си го слагам без измиване и така всеки път.
Поздрави
надя
софия, Пловдив

82.   Здравейте, маските с чесън наистина помагат, естествено резултата се забелязва след доста време. Миризмата си я има, но само като се намокри косата.

83.   не публикуваме коментари, написани на латиница

модератора

84.   Здравейте:) Най-важното за косопада е да знаете, че ще се избавите от него, когато престанете да миете косата си с шампоан! Аз имах отвратителен косопад, който ми съсипваше ежедневието, особено в дните, в които си миех косата. Първо изпробвах да намаля дозата на шампоана и донякъде подейства-изтънялата ми коса започна да заздравява структурата си, явно отпочинала от количеството на вредните химикали в шампоаните(а аз купувах от скъпи по-скъпи) и падането намаля. Отскоро обаче ме посъветваха напълно да спра употребата на шампоаните. Измивам косата си с 2 разбити в една паничка жълтъка. 1000000 пъти е по-добро от всички шампоани, защото е естествен продукт и косата ми не само се подхранва, но и СПРЯ ДА ПАДА! Така че опитаите поне един месец и после споделете тук с всички хубавия резултат:) Успех и помнете-почти нищо не е необратимо, не се отчайвайте никога! А и още нещо много важно- пийте много вода, защото понякога косопад се получава от липсата й в организма, а не само от добре познатия ни стрес.

85.   Здравейте,
аз също имам проблем с косопада и направо преди няколко седмици бях ужасена. Пред месец в аптеката ми предложиха някакав нов продукт Брилянт Лук. Изпила съм почти цялата опаковка и има много добър ефект. Косата ми стана мека и косопадът почти спря.

86.   Аз използвам продуктите на билка и сам изклучително доволна. Третирам косата си много и често косата ми започна да пада и си падаше доста смело когато си купих този тоник за косопад не мислех че ще ми подейства но останах изклучително доволна. Може да се намери в всяка аптека дори и по магазините нее скап но е ефективен.

87.   здравейте аз съм момиче на 18 години имах ужасен косопад, но благодарение на рецеиновото масло той спря.. сега ви моля някой ако знае някакво лекарство за нов разтеж да ми каже благодаря предварително!

88.   генетично е заложено, колко бързо ще ти расте косата. Иначе, проблемът най-вече при жените е липсата на желязо, както и на витамини от В-групата, витамин Е и т. н.
Препоръчвам ви витамините Supradyne най-силно дозираните, които намерите (към 60 лв. трябва да са). Гледах и филм на ВВС по темата, казаха, че когато липсват определени витамини, тялото се съсредоточава върху важните органи като мозък и вътрешни органи, а коса, нокти, кожа, зъби и т. н. страдат. Особено жените заради липсата на желязо и диетите страдаме от това.
На мен косата ми расте бавно, и на майка е така, а косопад имам пролетно и есенно време, както и при екстремен стрес.
Според мен, ако почнеш да се храниш добре и да се грижиш за себе си, косата пак ще почне да расте

90.   нещо ефективно на 100%

91.   Здравейте. Моят проблем с окапването на косата започна след като родих. От тогава минаха повече от 8 години. Вече нямам никаква коса, вежди, мигли. Опитах какво ли не:таблетки Мерц, Пантогар, Ревалид, Фитовал, Анакапс, Евония и още много други (вече дори не си спомням всички). Изпробвах какви ли не лосиони, втривах чесън, хрян. Миех се със специални противокосопадни шампоани. От никъде нищо. Между другото си правих и изследвания-оказах се съвсем здрава. Отчаяна съм, но продължавам да опитвам. Нали казват, че надеждата умира последна! Започнах да пия зелена хума и да мажа скалпа с каша от нея. Благодаря Ви, че "изслушахте" моята болка. Стискайте ми палци и се молете за мене!!!

92.   ТРИВИТАМИНОЛ ОТ ВЕТЕРИНАРНАТА АПТЕКА-1 ЛЪЖИЦА ОТ НЕГО РАЗБЪРКАНА С 1 ЛЪЖИЦА РАКИЯ, КИС. МЛЯКО И 1 ЖЪЛТЪК КАТО МАСКА! Прочетете повече за тривитаминола от интернет! ~

93.   Здавейте виждам, че всички които сте писали тука сте по големи. Аз сам на 15 години и от близо година започна да ми пада косата и то цели шепи особено когато се къпя. Не сам споделяла на никого, нито на майка ми, нито на баща ми. Пробвах с няколко шампоана против оплешивяване нямаше ефект, с чесън също пробвах, но и с него не стана нищо.
По едно време си мислих, че е защото не се постигвам често. Косата ми беше до кръста постригах се до раменете и имам чуството, че започна да пада още повече. Ако бях по възрасна бих разбрала щеше да е по нормално, но аз съм на 15 г. от какво може да е? Вече нямам сили.

94.   Здравей 93, аз съм 91. Смятам, че правиш грешка като не споделяш с родителите си. При нас стреса ОКАЗВА ГИБЕЛНО ВЛИЯНИЕ НА КОСАТА. (Не само при хора с такива проблеми като нашите, а изобщо). Не бива да губиш време и да се отчайваш. Недей! Отчаянието е твой враг! Не разбрах дали ти капе на петна или цялосно, но и в двата случая трябва да приемаш нещо вътрешно. Аз в момента пия зелена хума и си правя маски на скалпа всеки ден. Опитай и ти. Аз съм опитвала какво ли не, и зная, че не бива да се предавам! Не се предавай и ти!

96.   Мацки, имам вашия проблем от доста време и трябва да ви кажа, че съм пробвала какви ли не гадости и не става.... Вече си мисля, че проблема сигурно е хормонален и май ще трябва да си направя необходимите изследвания... Иначе вече съм станала цяла енциклопедия от маски за коса.

97.   здравейте, преди две три години косата ми окапа на петна ходих на лекар, заболекар, пих какви ли не лекарства, мазах какво ли не, нищо не помогна. направих си сама маска два пъти седмично я ползвах и косата ми поникна, но сега започна пак да капе. маската е :
1с. л. ракия, 1с. л. мед, 2скилидки чесън счукан, 1амп. витамин А, 1с. л. бадемово масло, 1 жълтък, 1витамин супрадин от разтворимите, 1с. л. кис. мляко. след около месец ми поникна мъх, а после и коса. УСПЕХ.

98.   Здрасти 97, маската е супер... Обаче тоя разтворим супрадин изобщо не ми се вписва в картинката... Ако можеш да ми кажеш той с каква цел се слага.

99.   На мен ми падаше косата страшно много и за 2 месеца ми се появи петно колкото левче, после се увеличи и стана като 2 левчета една до друго, сега ми е смешно, но тогава... Ходих на лекар и ми каза да пия Ревалид(поне 3 месеца) и ми изписа Алпикорт(течно за втриване) и Синалар(за мазане). Косата ми спря да пада, петното спря да расте и след 10 мес. мазане имаше само мъхче. Тогава пробвах едно бабешко лекарство и се получи за 3 мес. мъхчето стана коса 4-5см. Ето го и лекарството:парче обущарски гьон(колкото кибрит) се изгаря и към пепелта се прибавя стрит пелин(1 стрък прясно откъснат важен е сока) и 2 супени лъжици преварена свинска мас. Маже се 1 път на ден. Колкото до косопада ползвах маска DENIS енергезираща много помага при косопад, но трудно се намира в синя кутия е, почне ли да ми пада косата точно след 2 мазания и спира. На същата марка има друга маска против сезонен косопад, но тя не ми действа. Търсете Denis line в синя кутия енергезираща против косопад и накъсване с плацента и антиоксиданти, дано помогне.

100.   Здр искам да попитам някой използвал ли е Фитовал за пиене и помага ли за разтежа на косата? "

101.   Здавейте!
От няколко месеца и аз имам този проблем - КОСОПАД. И то с пърхот - УЖАС!!! Преди около две години също имах подобен проблем, пак беше от стрес и за около 3 месеца нещата се оправиха /пих само едни таблетки, но засъжаление не си спомням името им/. Сега обаче проблема е много сериозен и очевидно се налага да се вземат мерки. Всъщност исках да споделя с всички вас, че е по-добре да отидете на лекар, отколкото да си губите времето, съответно и косата, докато изпробвате този или онзи продукт. Само за пример – ползвах 1 месец шампоана Низорал против пърхот, гледах за катранения Алгопикс и Прегаин - всички те са много добри продукти, но се оказа, че просто не са подходящи за моя проблем. Точно затова отново ви съветвам – отидете на лекар, най-малкото защото лекарят ще Ви каже какъв точно косопад имате. При мен се оказа отново от стреса, като освен терапия ще трябва да пия и успокоителни - в моя случай билките мента, глог и валериан. Освен това пия Anacaps /хранителна добавка/, мия си косата с Anaphase и слагам ампули Anastim /concentrate/. Малко са скъпички, но пред переспективата да ми намалява все повече косата съм готова на всичко.
Освен това, искам да споделя и за максата с тривитамол – много се говори за нея по форумите, и то само положителни неща. И аз отидох до ветеринаря на котката ми и си купих въпросните витамини – 100 ml/12 лв. Направих я само с 1 жълтък, 1 с. л. кисело мляко и 2 с. л. от тривитаминола /не сложих спирт или ракия защото ветеринарят ми каза, че масово се купуват тези витамини за маска, но не бива да се разреждат със спирт, коренно им променял състава/. Аз не знам дали това е така, но го послушах. Стоях цяла нощ, на другия ден се изми косата лесно, аз очаквах да бъде много по-трудно. Още немога да кажа имаше ли резултат, но ще видим – лекарят ми каза, че спокойно може да си се лекувам и да си правя тази маска. И така цели три месеца.
Пожелавам на всички успех с борбата :-))!

102.   номер 99 ето тук имат тази маска http://www.hairextension.bg/index.php?step=module_action&modname=pricelist&lang=2&product_cat=83

103.   Здравейте,
Нека и аз да споделя нещо тук с което се надявам да помогна на някого.
Имах този проблем това лято и той направо вгорчи почивката ми.

Имам много тънка коса и когато започна да пада имах чувството че ще се събудя някоя сутрин с гола глава.
Направих си кръвна картина и се оказа, че имах недостиг на желязо.
Ето кое ми помогна:
1. Желязо на хапчета.
2. Маска с чесън и масла от аптеката - аз вземах рициново, бадемово, чайово дърво и жожоба. Втривам и стоя 3-4 часа.
3. Шампоан Дефлувал.
4. Регаин за жени. Това последното не се продава в Бг, може да се купи от Интернет. Малко е скъпичко - 50-60 лв за един месец.

Не зная кое от всичките ми помогна, но косата ми спря да пада. Ох, какво удоволствие!
Сега започнах да ползвам Spectral RS като се надяавам косата ми да се сгъсти.
Ето го сайтът:
***

Успех на всички!
Геновева

104.   Номер 103 дай сайт че и аз имам проблем с косопад а тази маска с чесъна и маслата как я правиш сподели, счукваш чесъна или сока изстискваш

105.   Аз съм № 60. Поръчах си препарата, който се рекламира в "Уикенд". Доставиха ми го и използвах цялото количество. Ефектът е нулев. Освен парите изгубих и последната, или поредната надежда.

106.   Номер 104 - www.dslaboratories.bg за Spectral.RS и Spectral.DNC

107.   Здравейте,
аз съм номер 101. В моя коментар бях написала, че преди 2 години също съм имала подобен проблем и тогава ми помогнаха таблетки, на които бях забравила името. След като проблема ми отнвово е налице се опитах да ги намеря. Бързам да ги споделя с вас, на мен ми помогнаха и сега си ги поръчах чрез интернет, т. като се оказа, че в БГ ги няма (освен това са и доста по-евтини чрез нета).

Producer: Pharma Nord/Product: Bio-Selenium-Zinc

108.   Здравейте, а дали има мъже който биха могли да се похвалят, че вече си правят прическа с новата им коса, под въздействието на някакво лечение или най-вече от някоя рецепта? Ние ще ви бъдем благодарни ако някой сподели и с нас истинския рец за проблема ни мъжка- плешивост.

п.п използвани са всички рецепти и медикаменти от по горе написаните съмишленици, но никакъв ефект в продължение на 4год.

109.   Здравейте, искам да ви кажа, че се борих с косопада повече от година и без резултат. Съвсем спонтанно реших да си купя катранен сапун/между другото струва само 0, 66лв. /И за моя огроооомна изненада още от първото измиване на косата косопада изчезна. Малко неприятно мирише този сапун, но пък върши страхотна работа.

111.   Прави се отвара от 30гр корени коприва,30гр прясно набрани листа от чемшир и 30гр прясно набрани листа от бръшлян ври 10 минути След като изстине се прецежда и се налива в шише на 500мл се слага един аспирин,разклаща се до разтваряне на аспирина и се прибира в хладилник.Косата се маже преди миене,стои 15мин.измива се с шампоан за ежедневна употреба.Ефекта е невероятен. Симо Пепар

112.   Номер 111, искам само да попитам в колко вода се варят тези работи? Рецептата ми се струва супер лесна и възнамерявам веднага щом ми отговориш да я пробвам... Благодаря предварително!

51-100 от 156