Споделена история от Здраве

Разлика в ребрата
Здравейте!Аз съм момиче, на 15 години.Наскоро забелязах нещо, което леко ме обезпокои.Когато глътна корема си и ребрата ми изпъкнат, ясно се вижда, че лявата страна е по-голяма от дясната.Сякаш ребрата ми там имат ръб.Не ме боли, нито имам някакви проблеми.Просто двете ми страни на гръдния кош не са симетрични.Въпросът ми е има ли повод за притеснение и да отида ли на доктор, защото когато попитах майка си, тя ми каза както реша, а аз се колебая...Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ако спиш на една страна е от това, нищо ти няма и на мен са ми така.

2.   Според мен няма какво да се притесняваш, но това си е мое мнение, а аз не съм лекарско лице така, че за твое успокоение отиди при личната и си сподели опасенията.
Трябва да знаеш, че лявата и дясната половина на човека не са симетрични и еднакви както всички си мислят. Най-простия пример да се увериш в това е като застанеш пред огледалото и си сложиш примерно дланта пред очите така, че все едно разделяш лицето си на две половини и като се вгледаш ту в ляво ту в дясно ще откриеш, че не си еднаква и симетрична. Много хора примерно имат разлика е ушите, във формите и големините им.
Успех и споко!

3.   Мацка, по-добре отиди при личния ти лекар да те прегледа и да ти даде професионалното си мнение. Ако не се лъжа, до пълнолетие такса за преглед при личния лекар не се заплаща. Така че просто отиди и това, което питаш тук, го питай него. Успех и дано не е нищо сериозно :)

4.   И при мен едната част на ребрата е по изпъкнала, но аз имам сколиоза, хубаво е да отидеш на преглед.

5.   Здравей, моята лява страна на гръдния кош също е асиметрична спрямо дясната, но предполагам, че само аз мога да го забележа, защото само аз си познавам тялото толкова добре. Прецених, че е така защото има доста ''наблъскани'' органи там, отляво. Например: стомах, сърце, бъбрек, бял дроб и малко от черния дроб. Като цяло нямам никакви здравословни проблеми, мъж на 24 съм, понякога имам болки в гърба, от лявата страна и мисля, че е от преумора, но моя съвет към теб е да посетиш лекар, за всеки случай, защото не знам до каква степен е твоята асиметрия на гръдния кош и в бъдеще може да се получи дисбаланс и да се окажеш с изкривен гръбнак. Иди на лекар и изобщо няма какво да питаш майка си, понеже аз като малък стоях 2 дена със счупена ръка (от две места), защото майка ми не ми вярваше.

Щуката

6.   Спокойно момче. Тялото на човек по рождение не е симетрично, доколкото съм запознат :). Няма от какво да се притесняваш :).

7.   Спокойно момче. Тялото на човек по рождение не е симетрично, доколкото съм запознат :). Няма от какво да се притесняваш :).

8.   Благодаря много за отзивите! В началото доста се бях стреснала, но сега като се замисля разликата не е никак значителна. Освен това разпитах и приятелките си и се оказа, че повечето от тях също имат подобна разлика. Както и майка ми, но при нея дясната страна е малко по-голяма :D

9.   Имаш изкривяване на гръбнака.
Отиди при невролог, могат да ти направят програма с упражнения за укрепване на гръбначния стълб. Ако не направиш нищо може да стане по-голямо изкривяването, а дори и да не стане ще почне да те боли гърба след години. Аз съм с такова изкривяване, на което родителите ми не са обърнали внимание като дете. И сега като се поуморя започва да ме боли гърба от лявата страна (това е страната от която са по изпъкнали ребрата). Разликата е най-видима като легнеш по гръб.
При всички положения, след като не е много голяма разликата става въпрос за малко изкривяване, което на твоята възраст все още може да бъде повлияно. Плуването е много подходящ спорт.
Задължително отиди на невролог и не го отлагай.