Споделена история от Здраве

Вглеждане
Здравейте,
искрено се надявам писмото ми да бъде публикувано и да видя мнения по въпроса, който ме притеснява.
Имам дъщеря на 1. 3 месеца.
Още от раждането си тя е здраво, силно дете, не е боледувала до сега / и слава Богу/, контактна е, проходи на десет месеца, усмихната, жива, опитва се да казва разни думи.
Всички досегашни прегледи и консултации не са показали някакви отклонения от нормалното развитие, дори през бременността, когато си правих БХС и фетална морфология, всичко беше в норма.
Но въпреки това има нещо, което ме притеснява.
От доста време, може би откакто беше на 6-7 месеца, времето в което казваме, че детето се "очовечва", започна да ми прави впечатление, че има моменти, в които тя изпада в нещо като... вглъбение - или не знам как да го нарека.
Става дума за време от 4-5 секунди, в което тя се заглежда в някаква точка с отворени очи и сякаш се замисля - така както се замисля възрастен човек.
С привличане на вниманието или от самосебе си, след няколко секунди тя излиза от този замисъл и си се държи нормално.
Това нещо се случва, понякога 3-4 пъти на ден, понякога и по-кратко.
Споделих с една позната, която ми каза, че в тия "секунди за размисъл" малката, най-вероятно пишка и за това изглежда така замислена - в действителност, когато прави това в гърнето, наистина застава мирно.
Притеснява ме да не би това да е симптом за неврологичен проблем - доста четох за децата-аутисти, но разбрах, че при тях такова вглъбяване продължава с часове, имат проблем със съня, храната, общуването - нещо, което при нас няма.
Ще съм благодарна на майки, които са чували, виждали, сблъсквали с подобно нещо да изразят мнение.
Предварително благодаря.

Коментари

1.   Мисля, че трябва да влизаш по-рядко в бг мама и тем подобни сайтове, да спреш да четеш вестник „Здраве“ и да излезнеш на разходка с дъщеря си, СЪС ЗДРАВАТА СИ ДЪЩЕРЯ!!!
Стига се занимава с глупости, а се наслади на последните месеци майчинство и чудесната възраст на детето, защото няма да се повтори.
Колкото до останалото - аз съм съгласна с приятелката ти, добавям, че може и да сере в този момент или да се пробва да го направи. Децата до 3 г. се намират в т. н. анална фаза на развиване и яденето/пишкането/акането/лапането са удоволствия номер 1!
Не разваляй значи кефа на дъщеря ти и опитите ? да се научи да управлява изходните си отверстия, всички минаваме през там, а хвани я разведи в парка и не забравяй резервни памперси, нещо за ядене и за лапане, разбира се!!!
Кога ще имаш друго дете и моля те, не пълни този път джобовете на лекарите с глупави изследвания, ако не си над 35 г. и имаш някакви заболявания в семейството.
Раждането е най-естественото нещо на света, а бебета като дъщеря ти са си вид маймунки и не се опитвай да ги разгадаваш и анализираш сама, има си лекари и щом всичко е ОК на прегледите, всичко е ОК.
Забременявай с второ или търси връзка със старата си работа, или се отдай на последните месеци майчинство, но НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С БГ. МАМА И ТЕМ ПОДОБНИ КОКОШАРНИЦИ, защото ЩЕ СЕ ПОБЪРКАШ!