Споделена история от Здраве

Търся спешен съвет за здрава и дълга коса
Здравейте! Проблеми ми е следния:изправям си косата всеки ден и в момента много ми се къса на места,където има малки бели точки,от пресата вероятно.Започвам да се плаша,повече няма да я третирам и трябва да се подстрижа,но ме е стах,че ще ми я отрежат много..Виждала съм момичета,на които косата им е по-зле и от моята,поради горенето й с преси.
След няколко дни е рожденния ми ден и ще се наложи да се подстрижа и много ме е стах да не стане прекалено къса.Моля ви дайте ми някакви съвете да поддържам здрава и дълга коса.Благодаря предварително! :]

Коментари

1.   Като за начало, спри да я третираш с преси, лакове, пяни, глупости. Дай й малко почивка, къпи я с медицински шампоани (например Nature Vital, действа много добре), използвай балсами за заздравяване на косъма. Можеш да си правиш разни маски, в стил мажеш си яйца на главата и прочие (в гугъл ще намериш купища рецепти), но най-важното е да спреш с горенето й, защото ще изтънее и на 30 ще си без коса. Успех!

2.   Здравей! Първо-трябва да намалиш процедурите с пресата. И аз много често я ползвах преди и косата ми доста започна да се накъсва. Сега я ползвам само, когато излизам вечер, а това се случва не повече от 2 пъти в седмицата. Също така си купи течни кристали, аз ползвам тези на SERI (професионални са, струват около 7-8лв.). Задължително ползвай маски, до скоро ползвах отново на SERI (моята беше за увредена коса, отново струва 7-8лв.). Преди няколко дни си закупих една друга маска, но не си спомням името й, води се професионална и не е скъпа (4-5 лв.). Сега се сещам и за стимуланта на "Икаров". Той страшно много помага за растежа на косата и възстановяването й. Струва 4-5 лв. Може да го намериш във всяка аптека. Основните неща са тези. Но задължително избягвай пресата или си купи професионална, тя поне малко щади косата.

Това са нещата, които аз ползвам. Изрусявам се от 2-3 години, цвета ми е светло рус и да ти кажа с тези продукти, които ти изредих, косата ми изглежда бих казала много добре.
Надявам се да съм ти помогнала и да пишеш кои продукти си си купила. ;)

3.   Здравей! Когато бях 12-ти клас си купих преса в началото на учебната година. Изправях си косата всеки ден по няколко пъти даже (косата ми е ултра къдрава). Резултатът беше, че малко преди бала косата ми стана цялата на бели точици, някои на 3-4 см от корена (това са потенциални цъфтежи). Наложи се да се подстрижа малко под ушите, а косата ми беше под раменете. Та от пищна, гъста, къдрава коса имах на главата си нещо подобно на коса. Зарекох се, че повече няма се гавря с това, с което природата ме е надарила.

Сега косата ми е отново гъста и хубава, но преса използвам 3-4 пъти в годината(на Нова година, на рожденият ми ден, на 8-ми март и на рождения ден на приятеля ми). Съжалявам, но за да си спасиш косата трябва да я отрежеш над белите точици, иначе ще се накъсва и нагоре. успех!

5.   Спокойно, момиче, не е толкова страшно да ти отрежат малко повече от косата. В началото ще ти е малко кофти, докато свикнеш, но после ще видиш, че ще ти е по-добре. Нещо повече - сега късото е на мода.
Пък и косата не расте чак толкова бавно и ако се грижиш добре за нея, скоро пак ще се радваш на дълга и здрава коса. Номер 2 ти е дала много добри съвети, послушай ги, но не забравяй, че и подстригването помага на косата да се съживи и да бъде по-здрава.
Така че не се плаши, а се погрижи за косата си и намали максимално третирането с пресата. ;)

8.   Спокойно! И на мен ми беше по същия начин. Зя по хубава и здара и дълга разбира се коса трябвва да се постригва по често. Знам че всички ще ми кажете че като си постригваш често косата ще ти остане къса или пак няма да може да порасне. Напротив точно когато видиш че връхчетата на косата ти ся цъфнали сипострижи само върховете не е казано че трябва много. Аааа и незабавноо спри да третираш косата си със пресата. Може да я ползваш само по поводи( рожденни дни, и др. празници ). Виш във Gogle за балсами за подхранване за коса. И т. н.
Успех!!!!