Споделена история от Здраве

Вируса СПИН
Здравейте! Имам съмнения, но не съм сигурен в тях мастурбирам от много време, не се чувствам отпаднал, но имам афти по езика и се чудя дали може да е от този вирус? Искам да кажа, че някой път си слагам ръката до езика - за да повърна. Възможно ли е здраво дете да се зарази с това чрез мастурбация? Не мога да си правя изследвания, защото съм извън България, а тук няма да ми обърнат голямо внимание. Администратори ще ви помоля от сърце да публикувате тази тема, защото за мен е много важно, притеснявам се :(

Коментари

1.   Първо, няма вирус „СПИН“, това е БОЛЕСТ -
Синдром на
Придобитата
Имунна
Недостатачност
Вирусът се казва ХИВ и той се предава по кръвен или полов начин.
По кръвен път при вливане на кръв, използване на употребявани спринцовки при наркоманите - при преливане на кръв последните случаи у нас са в края на 80те години. При взимане на кръв никога е нямало у насзаразени, но през 80те и началото на 90те се е заразявало с хепатит С заради липса на консумативи за еднократна употреба

При полов контакт БЕЗ кондом се предава преди всичко при анален секс (пенетрация на мъжки полов член в аналното отверстие) - подробна съм, защото явно нямаш елементарна полова култура и искам да ме разбереш! Там има вероятност от кървене, а спермата на ХИВ-позитивен, който не се лекува е заразна.

При вагинален полов контакт БЕЗ кондом преди всичко е опасно за ЖЕНАТА, защото в спермата на мъжа концентрацията на вируса е много висока, докато във вагиналните секрети е незначителна, но е опасно в крайна сметка и за двата пола.

При фелацио („свирка“, орален секс) човек не може да се зарази практически, чисто теоретично от ранички на устата, но няма такъв описан случай

Освен това важно
- Хората, които са носители на ХИВ не са задължително болни от СПИН.
- Хора с ХИВ, които взимат съвременни медикаменти (коктейл) НЕ са заразни (научно доказано, САЩ в иследване, публикувано 2013 г. и наблюдение на 1000 ХИВ позитивни на коктейл, които са правили 5 г. секс с партньора си без кондом)
- Има към 8% българи, които не могат по полов начин да се заразят с ХИВ и към 20% от скандинавците са така заради ген, които ги предпазва като в северните държави генът е по-разпространен.
- Деца на ХИВ позитивни родители, които се лекуват НЕ са ХИВ позитивни
и най-важното за теб

ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАРАЗИ С ХИВ ОТ САМИЯ СЕБЕ СИ!
То е като да забременее жена от себе си! Ако майка ти или баща ти не са били ХИВ позитивни при зачеването и раждането ти, не ти е била преливана кръв в развиваща се страна, не си наркоман на спринцовка...

Ти нямаш ХИВ, ако си нямал полов живот БЕЗ кондом, не си наркоман, но имаш цялостно отслабване на организма заради
- неправилно хранене
- ПУШЕНЕ
- алкохол, наркотици
- недоспиване, стрес, нездравословен начин на живот

Освен това може да си болен от друг вирус или бактерия. Афти често се получават от неспазване на ХИГИЕНА - не достатачно миене на плодове и зеленчуци, но най-вече са признак, че ти липсват витамини, минерали.
Отиди на лекар, но според мен няма от какво да се притесняваш.
От мастурбация няма какво да ти стане.
Защо повръщаш нарочно не разбрах и ако го правиш, миеш ли си добре ръцете преди това???

2.   Не е СПИН, ограмоти се как човек се заразява със СПИН, срамно е да не знаеш! А това, че имаш афти е от лошата хигиена на ръцете ти. Не разбирам хората, които нямат навика да си мият поне ръцете. Имах съученички, които се обличат модерно, без грим от тях не излизат, много отворени, а колкото пъти ги видя да излизат от тоалетната, никога не са си миели ръцете! Гнусно е!

3.   Номер 1, СПИН е точно вирус. :)
От номер 2

4.   Номер 3/2 - СПИН е болестта, причинена от вируса ХИВ и не е самият вирус. Чети поне уики!

5.   До номер 1. Да винаги ги мия преди и след това, защото знам, че може да хвана нещо лошо. При мен има недоспиване, не винаги, но ако стоя дълго компа... Не пуша нищо, нито пия алкохол, нямам сексуален контакт с момиче. Косих с една косачка, за да помогна на баща ми, но имаше изпражнения на кучета, живеем под наем и си делим двора със съседа. Когато почнах да кося ме удряха тези неща и ако не греша точно след това се появиха тези афти, но не изключвам и да е от това, че повръщах насила. Правих го, защото не исках да дигам тегло, но се отказах, защото разбрах, че може да се разболея насила. Благодаря ви! Най - вече на номер 1

6.   Автите са от липса на винатимини!