Споделена история от Здраве

Извратена практика
здравеите аз съм жена на 26 години от пловдив и имам един вапрос. наскоро имах малък женски проблем, и ми се наложи да отида на преглед при гинеколог. няма да казвам къде ходих, но става въпрос за държавна болница. на рецепцията ме попитаха дали имам против на прегледа да присастват студенти по медицина като ме увериха, че това било нормална практика и т. н. както и да е съгласих се за което само аз сам си виновна но вапроса ми е нормално ли е на прегледа да присъстват 6 момчета, един такав преглед.... НОРМАЛЕН... продължава не повече от 10 минути а в случая продължи към час и двайсет минути, и нормално ли е тези момчета да се учат на мен, като под учат имам предвид да ме пипат. ЕГАТИ И ИЗВРАТЕНАТА ПРАКТИКА. извинявам се за правописните грешки, но не съм свикнала да пиша на бг, и за това го превеждам с програма.

Коментари

1.   Да не си се съгласявала или да си прекъснала прегледа! По принцип иначе е нормално така да се учат студентите, на кукли ли да го правят?
Приеми тялото си като такова - не винаги всичко е сексуално, а има и мед. интерес. Друг път не се съгласявай, но аз не виждам нищо извратено в това да се учат студенти на теб, ако предварително си дала съгласието си.

2.   Разбира се, че е нормално.
По време на раждането на детето ми също присъстваше студентка акушерка. В подготовката и тя проверяваше разкритието, а след това асистираше на главната акушерка.
Нали все пак трябва да се учат по някакъв начин, не можеш да очакваш, че ще станат лекари без никаква практика.

3.   На 26 и неграмотна. Пише се въпрос, а не вапрос. Присъстват, а не присастват. Началото на изречението се започва с главна буква и пред "за което " има запетая. Няма да коментирам други грешки. Да не си се съгласявала на прегледа и не си мисли, че всичко е от извратена гледна точка.

4.   хората предварително са те питали дали имаш нещо против и ти си се съгласила. нали студентите трябва да се учат, за да станат един ден лекари? и в прегледа няма нищо извратено, най-много да са били неопитни, което е съвсем нормално за студенти.

5.   Да, щом си в университетската болница и си се съгласила, няма друг начин за учене... а за пипането, това е част от прегледа, чрез палпация могат да се открият също някой от нещата, заболявания или някакъв проблем...

6.   Не се оплаквай, получила си качествен преглед от много хора и не си плащала на всички... хах :) това си е внимание към пациента...