Споделена история от Здраве

Премахване на бенки?
Имам 2 сравнително големи бенки на лицето, появиха ми се може би към 4-5 годигодишна възраст. Винаги съм ги мразела и ми сриват самочувствието тотално:( Искам да ги махна още от момента на появата им. Родителите ми са скептични относно това, било опасно. Знам, че е опасно, но просто не мога да продължавам така вече, а и съм на 18, в крайна сметка мога и на своя глава да реша. Изчела съм огромно количество информация относно начините за премахване в Интернет, но всичко си противоречи и не знам какво да правя. Не ми се живее повече с тия неща на лицето;( Мислех за лазерно премахване, но има доста критики към него, но от оперативното остават белези, което ме плаши, защото местата са много видни. Ако някой може да ми даде съвет, ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Разбрах,че можело с чесън да се махне. Аз скоро ще пробвам!

2.   Махнах си преди 4 месеца бенка на бузата, а преди това и по тялото няколко. Със скалпел и не е имало никакви проблеми. От Пловдив съм ако искаш името на лекаря ще ти го дам. Много добър специалист е.

3.   Ще ти кажа само едно. Имам доста бенки, както по тялото, така и по лицето. Веднъж се заговорих с приятеля си какво най-много му е направило впечатление, когато се видяхме за първи път. А той ми каза: "Усмивката, но да знаеш, че те взех заради бенките, няма как лицето ти да е по-сладко". Говоря за човек, който прави комплименти на високосна година така че наистина значи много. ;)

4.   За носа и скулите ли имаш предвид?

Иначе в чужбина има много добри условия и специалисти и няма да имаш белези и някакви рани след това.

Не се притеснявай. Действай. И аз имам, но не ми пречи :).