Споделена история от Здраве

Анорексия
Здравейте, пише ви момиче на 16
Близо една-две седмици нямам никакъв апетит. Идвало е ред да не съм яла с дни. 1.65 висока тежа около има няма 50 кг. Та искам да ви попитам дали боледувам от анорексия от време на време ме боли и корема погледа ми се замайва и въздуха не ми достига. Карам трета година от както пуша и ми казаха да намаля цигарите та това не ме интересува. Според вас боледувам ли от Анорексия.
Ям на сила колкото да не се влоша още повече ако е така. Не искам да казвам на нашите, за да не ги тревожа и да не се харчат, защото сме затънали и сама мога да се оправя имам воля. Но не съм сигурна дали боледувам от анорексия и реших да пиша тук. Благодаря ви!!!

Ааа също така четох за анорексията но не ми помага информацията там..

Коментари

2.   Споко, със сигурност нямаш анорексия, но какво за ти кажа.... така е с цигарките...

3.   Ако нещата станат по-зле веднага уведоми родителите си!! Те ще могат да ти помогнат. И аз бях болна от нещо и си мълчах. Мислех си, че мога сама да се оправя, но сгреших. След това се радвам, че им казах, защото щях да затъна много.. щях да се влоша ужасно, но им казах навреме!
Отиди на лекър!

4.   Не страдаш от анорексия, но теглото ни е ниско за ръста. Можеш да качиш няколко кила. Забелязал съм, че ако момичетата са много слаби през пубертета след това нямат никакви гърди. Трябва да се със средно телесложение.

5.   Ти май въобще се нямаш на идея какво е анорексията. Първо аз съм висока колкото теб и съм 45 килограма и се смятам за не много слаба, а ти си 50, дефакто за мен си дебела извинявай много. Второ анорексичките мила моя са адски гръчкави и им стърчат ребрата, виждат им се абсолютно всички кости, гръбнака им е изпъкнал. Те дори да са 20 килограма в огледалото се виждат дебели и плачат и отказват да се хранят, като си купуват храна в магазина броят калориите и какво би могло да им се лепне и какво не. Ти не ядеш, защото цигарите са ти убили апетита, а не защото се виждаш вечно дебела. Ти виждала ли си въобще такъв човек? Постоянно седят до кантара и питат кожата си и казват, че това е сланина, а това е само кожа и отдолу кост. Анорексията е психично заболяване, а не нямане на апетит.

6.   Пушиш от 3 години?
Ако ше се притесняваш за нещо - то е за белите си дробове - рак , емфизем ---- ииииии случайно да ти е минавало през ума , че липсата на апетит може да е от цигарите?
Анорексията е психично заболяване и се лекува от психиатър
говори с вашите, по-добре преглед сега, едно направление само, нищо не струва
А това - задух, замайване - ниско кръвно от липсата на храна.
Така или иначе трябва да разбереш какво не е наред , едва ли имаш анорексия, ноооооо може причината за безапетието да е някъде другаде ------------------------ говори с вашите и спирай цигарите

7.   Анорексията е болест на психическа основа, а ти осъзнаваш колко си слаба и че трябва да ядеш повече.
Може би си хванала някой вирус, чувстваш ли се зле?
Аз имах бронхит наскоро и до такава степен нямах апетит, че се стопих за две седмици. Ребрата ми се броят. Ставаше ми лошо от две хапки храна. Дори нещата, които най-много обичам, не ми бяха вкусни. Нямах никаква енергия, не можех 50 метра да извървя без да запръхтя като кон и да започна да кашлям като магаре.
Отиди на лекар, не си поставяй сама диагнози. Според мен няма да е зле да намалиш цигарите. Едва на 16 си, а пушиш от 3 години, представи си какво ще е след 20.

8.   От Авторката..
Относно до 5. Преди месец-два бях 40кг. Последно около 3 седмици се бях теглила. И не съм много сигурна дали съм около 50. Грешно мислиш че съм дебела не се обиждам от това. Ръцете ми са супер тънки нямам никакъв, гъз нито гърди, нито корем с една дума дъска съм. Всеки който ме види и ме пита ти ядеш ли, но както и да е.. А до относно другите искам да кажа че една моя съученичка боледува наскоро от анорексия, а тя си е по -пълничка от мен и по-ниска, но преди това е имала камъни в бъбреците.

Не пуша много цигари на ден да изпуша около 4-5 най-много 7.. един път на ден пия кафе и то повечето е 3в1...
Досега не съм боледувала от нищо...

10.   Офф защо питаш по- сайтовете имам ли анорексия ами отиди при някой лекар и той ще ти каже -_- и за да си анорексичка трябва да си много по- слаба от това

11.   Гаджето на един мой приятел страда от анорексия-каквото слага в устата си го повръща
Супер клечка е. Не мисля, че си болна. Просто
Е от цигарите и от притеснение сигурно? ;)
Отпусни се. Успокой се малко. Поспри ги и тия
Цигари

12.   И аз имах такъв период, само че моя беше 1-2 месеца. Аз съм на 21 174см и бях 48кг. По цял ден само кафета и цигари и вечер ядях на сила съвсем малко. Помислих, че имам диабет, защото много бързо отслабнах. Пуснах си едни изследвания и за щастие нямах нищо. Всичко е на нервна почва. Имах много трудно моменти, сега вече си се храня и съм си с нормалните кг. Бъди спокойна, но все пак отиди на лекар.