Споделена история от Здраве

Проблем с ходенето до тоалетна.
Здравейте, момиче съм и отскоро имам проблем с ходенето до тоалетна. Пиша тук понеже ме е срам да кажа на някой от семейството ми или да отида на лекар и да му кажа за проблема си, знам че ще ме упрекнете заради това. И така преди 1 седмица някъде започнах да ходя през 3-4 дена по голяма нужда и количеството е малко в сравнение с това което преди изхождах. По принцип знам, че при проблем с ходенето до тоалетна се яде диня, праскови, банани и се пие прясно мляко и започнах да се храня с тях по - често, но няма ефект. Моля ви, дайте ми някакъв съвет, защото преди всеки ден ходех а сега значително по рядко. Ще бъде благодарна ако ме разберете, а не да стана обект на подигравки.

Коментари

1.   Бананите запичат. Изпий кафе с мед или зелен чай :)

2.   Може да си се запекла. Ти какви храни ядеш? Ако ядеш повечето сухи храни (като мен , но аз не се запичам) , яж повече манджички , супички и т.н Можеш да пробваш с компот от дренки и малко маргарин. Успех! :)

3.   ами има много методи едно от тях е бонбони за разхлабване ще ти кажат на аптеката към 15 ст е 1 бр има ефект те са във вид на дъвчащи другият начин е при мен, като пия по 2 л на ден вода боза 500мл, защото не може все с тея бонбони за разхлабване е успех ти желая

4.   Пий повече течности, вода с лимон - сега лятото по 2. 5/3 литра, сок от сливи,
може да питаш в аптеката за някакви разслабителни таблетки / предполагам, че имаш 12/13 години, или аптекарката да ти препоръча нещо, съобразено с възрастта ти

5.   Номер 3, как така пиеш по половин кило боза всеки ден??? Не карай и други хора да го правят, ако момичето е склонно към напълняване за един месец може да качи 5-6 кг. А ти мила, си купи круши, овесени ядки, яж супички, грозде, разхождай се, защото и това е от значение, спортувай и зс кратко време ще се оправиш. Не пии таблетки!! Не яж за известно време хляб, ориз, шоколад и банани.

6.   Чай Сена или един от многото продукти против запек, които рекламират - дулколакс, дуфалак и така нататък.

Други среднва - течен парафин, ленено семе, рициново масло, макрогол, бизакодил и др.

7.   Пробвай със Сена! Ефектът идва след час!

8.   Проблема ти е породен от неправилно хранене и липса на течни храни и плодове, зеленчуци. Яж неща от рода на манджи, супи. зелен фасул, краставици, кисело мляко и няма да имаш проблеми.
Бях като теб преди година. Освен че кожата ми е супер гладка и стегната без мазнини, си ходя всеки ден и ми е плосък корема.

9.   Преди да се втурнеш да ядеш тази или онази храна виж внимателно тази картинка: http://squat.beinsa.info/images/squat-or-sit.jpg

Когато човек е седнал на тоалетната, ректума е пристегнат с примка и на всичко отгоре е сгънат като градински маркуч. Прохода навън е блокиран и трябва да се напъваме за да изкараме нещо. Така изхождането е непълно.

Тялото ни е анатомично е създадено да изпразва червата си в клекнало положение - така, както хората са го правили откакто свят светува, така, както и днес го правят малките деца. Когато човек клекне пуборекталната примка, която стяга ректума напълно се разхлабва, ануса се разтваря, ректума се изправя, а бедрата подкрепят червата - всичко може безпрепятствено да излиза навън. Опитай да се изхождаш клекнала, после пак ще си говорим.

И ако имаш време, прочети това http://squat.beinsa.info
Успех!

10.   Има и шоколадчета. :)

11.   Благодаря много на всички ви за съветите! И отново това за изхождането в клекнала позиция непременно ще го имам в предвид. Ще пиша когато има резултати.
Авторката.

12.   Купи си задължително зелен чай Сена(6-7лв. в аптеките) и яж много плодове.

13.   Сената е само за еднократна помощ, тя има агресивно действие спрямо червата и в дългосрочен план влошава нещата.

14.   Яжте боб или леща и ще видите, че може и да се насерете преди да сте стигнали до тоалетната! Моята тоалетна е външна, когато ползвам клекало понякога се свивам, като притискам колената към гърдите си! Режима по голяма нужда ми е задължително сутрин и понякога 1 до 4 пъти след обяд! Когато пропусна сутришната тоалетна по голяма нужда, проблема се появява след обяд, като се затруднява изхождането. Една разходка на стръмно място ще Ви натовари, което ще Ви накара в гората да си потърсите място за облекчение. Жена ми постоянно ми казва, че ако не изпие едно кафе не може да иде по нужда, а друг път се хвали, че след като е изяла 2 ябълки преди лягане, на сутринта е нямала проблем с изхождането, не съм и светил да видя дали е така!