Споделена история от Здраве

Пъпки по седалището
Здравейте, искам и аз да споделя нещо от което много се притеснявам. През зимата постоянно ми излизат пъпки по задните части. Лятото от слънцето се поизчистват. Не знам дали е липса на някакви витамини или нещо друго. Ходих на лекар и ми казаха че ми била буйна кръвта и затова избивали, друга пък ми каза че е липса на витамина, който тялото сам си набавя на слънцето. Ако някои е имал подобен проблем го моля за съвет.

Коментари

1.   Доколкото знам витамина, който се набавя от слънцето е Витамин D

2.   Според мен лекарите са прави. Можеш да си вземеш бирена мая, продава се в аптеките, до колкото знам прочиства кръвта. Аз я пия понякога, когато искам да си почистя лицето. Все пак попитай лекар, дали нямя да има нещо страничен ефект, но иначе е ефикасно. Дано има резултат. Успех

3.   Лекарите, при които си ходил/а нищо не разбират, според мен. Имам същия проблем от години, гадост, задникът ми стана целия на петна, но никой лекар не можа да каже от какво е и да помогне, за жалост. А чух доста мнения, някой-направо нелепи- примерно било от много седене зад бюрото.

4.   Здравей! моят съвет е бирена мая! Прочиства кръвта! Пожелавам ти здраве и късмет!

5.   Моят съвет е да употребявате пелин така;
билката трябва да бъде прясна. Изсушава се добре, смила се на кафемелачка на прах. Половин час преди ядене вземаш с трите пръста , слагаш на езика и пиеш вода повече. Това е, а обяснението не е важно.

Не е бирената мая наи-сигурното средство за прочиставане на кръвта, да не кажа, че е мит.

6.   Искам да уверя тези, които имат здравословни проблеми, че ще се опитам да им помогна и да им обясня проблема, ако наистина се борят за здравето си и вътрешната си чистота.

Ще се опитам да решим проблемите до краи, защото без изследвания и личен контакт това е по-трудно. Няма нерешим проблем, особено, ако е в началото. Желая ви здраве!

7.   Аз пук имам пъпки по раменете ...лятото изчезват..зимата ходя на солариум и ги няма :)..
Обяснявам си появата им с тва че зимата е сезон в който не даваме на кожата да диша..затова се получават тези глупости

8.   Аз получавам пъпки на задните части от материи, които не са памучни- сатен, ликра и т.н. Но преди ползвах бебешка пудра, защото ми успокояваше кожата, понеже някои бяха доста болезнени. Сега с времето и годините този проблем изчезна.

9.   При мен е точно обратното! През лятото се появяват през зимата изчезват. Не е заради седене зад бюро, защото се появяват сезонно. Пробвам с бирена мая още не е дошло лятото ще видим дали има ефект:)

10.   Аз имам продобен проблем, но по ръцете-раменете лятото почти изчезват,преди взимах витамин б12 и бирена мая,защото тренирам и посред зима пъпките ми изчезнаха явно бирената мая помага,тя е доста полезна единствения страничен ефект ако може да се нарече така е ,че отваря апетита за това я взимат я взимат боди билдърите. В момента след зимамта имам пъпки и тези дни ще си взема бирена мая.

11.   Ох този проблем ми е доста познат и особено болезнен след коламаска на интимните части... та ето какво ме посъветва моята козметичка : само памучно бело, при възможност спи гола ( поне вечерта кожата ти да диша ), крем здраве или бебешката пудра помагат да се поуспокои кожата, личната хигиена е екстремно важна особено когато си в онези дни, идеята с бирената мая е добра но ще свърши работа и витамин А ( действа мн. добре на кожата ). Това е от мен дано съветите да са ви от полза =]

12.   И на мен ми се появяват, но от епилация... И най-гадното е че не минават. Мажа ги с крем здраве и спирт, лекичко позавехват..

13.   Иди на кожен лекър, аз имам ужасно акне от вече 6-7 години. Лицето по гърба, ръцете и големи пъпки по бедрата и на дупето излизат понякога. Един много добър лекър ми преписа Roacuutane, това са хапчета които изсушават кожата, чистят кръвта и премахват условията за появяванв на акне. Консултирай се с лекър и спазвай точно дозировката, скъпичко е аз си го взимам от турция, тук ми излиза 160 лева за месец от там 110, Странични ефекти при мен, голяма нужда от течности, напукани устни, забелват се и болят(късно се усетих да ги мажа с вазелин или друго средство за предпазване на устните). Други проблеми с това лекарство нямам. За 2 месеца ефекта е доста добър, пъпки преди ми излизаха всеки ден, сега да речем 2-3 за седмица и също така чисти и белезите с времето.

14.   хора това е ужасно имам пъпки на дупето от 10 години сигурно :( ползвам далмацин т от близо 1 година по4ти всеки месец не знам какво да правя :(минават за определен период и после пак се появяват. Искам да изчезнат завинаги :(

15.   Абе какви са тия лекари, не мога да разбера! И на мен преди години ми поставиха диагноза "буйна кръв". Аз обаче не се отказах да ходя по лекари докато не си намеря един, който сериозно се зае с проблема ми. Аз имах (и все още имам) пъпки по крайниците и задните части. Диагнозата ми се оказа едно много рядко кожно заболяване, което за съжаление не се лекува изцяло. Единствената терапия, която помага е т. нар. ПУВА-терапия, която е комбинация от едно лекарство (забравих как се казва) и облъчване с ултравиолетови лъчи... Идеята на лекарството е, че прави организма по-чувствителен към лъчите, но иначе ако ходиш на солариум пъпките ми минават и без това лекарство. Също много добре се повлияват от морска сол -- лятото на морето и зимата във ваната :-)

На мен това ми го откри една много добра лекарка в Медицинска Академия в София -- др. Балабанова. Мога само да те посъветвам да отидеш при нея (моля администраторите да не го трият това).

Успех!

Бо

16.   софия е много далеч аз съм от варна незнам мажа ги минават с това лекарство далматин т но временно и после пак се появяват

17.   Мда, далечко си... и аз тогава не живеех в София, но отидох на преглед, защото ми беше омръзнало лекарите в родния ми град (на около 100-ина км от София) да ме правят на маймуна... Първо имах чума (според най-кадърната кожна в родния ми град), според втория по кадърност лекар имах алергия към кучета и котки (или изобщо към животни). Много ми е интересно как пък така само като ме видя и без никакви изследвания реши, че съм алергична... Както и да е, върха на сладоледа беше третата, която ми изцепи диагноза "буйна кръв". Е щях да падна от стола, честно...

И понеже при мен положението беше сериозно, бях се изринала по крайниците, сърбеше ме ужасно. В началото бяха дребни пъпчици, след това започнаха да стават големи пъпки от тях, които гноясваха и... абе грозна картинка беше. Бая белези ми останаха. Та аз нямах избор, вдигнах се и айде в София с надеждата да ми се помогне. Тогава нашите нямаха кой знае каква финансова възможност. Изпратиха ме с 20 лв. Толкова имаха. Отидох в София, попаднах на въпросната кожна. И тя ми взе проблема доста присърце. Започнаха се едни изследвания, втори изследвания и т. н. В един момент ми каза, че не знае какво ми има и че последната надежда била да ми изпратят вече взетата биопсия в Швейцария или Австрия. Аз и казах, че нямам финансова възможност и че ако ще струва някакви пари, тогава няма да го направя сега. И тя каза, няма проблем. Прати ги, след известно време дойдоха резултатите и се оказа въпросното кожно заболяване, което не се лекува... И изобщо се отнесе доста професионално. И до днес като съм в София и се обаждам, за да и кажа какво ми е състоянието. И до днес ме помни и се интересува как съм... Изобщо лекар мечта! За това ти я препоръчах... Ако имаш възможност отиди, защото може (дано да не се! ) да се окаже сериозно заболяване...

И понеже не искам да изглежда като някакъв вид реклама на въпросната лекарка, ще кажа, че аз други кожни за съжаление не познавам, но имам доста познати от Варна, мога да ги разпитам за техни впечатления и да ти кажа...

Успех!

18.   Това си е чисто акне! Аз изживях същият проблем, години наред обикалях по доктори, диагнози всякакви, лекарства, терапии... и нищо, пъпките по дупето продължаваха да излизат и откачах. Един ден посетих д-р Людмила Попова, оказа се че просто имам акне, което никой дерматолог досега не беше установил. Имаше 2 варианта, единият Roacuutane-хапчета които са много силни, и задължително се изписват от лекар, и другият вариант бяха противозачатъчни, тъй като акнето се влияе от хормоните. Решихме да пробваме първо със протовозачатъчни, преди силните хапчета. Направих един 6 месечен курс на лечение със Ясмин... и още на 2-рия месец пъпките спряха да излизат :)! Повече така и не се появиха. Нямаше по-щастлива от мен! Пожелавам и на вас скоро отърваване от досадните гадини! Успех!

19.   Може би е дерматит, от непоносимост към глутен - херпетиформен. За да се провери, просто спрете тестените изделия от брашно - пшеница. Успех!

20.   Здравейте, аз също имам проблем със пъпчици по седалището и малко по надолу. Въпросът е, че не са нормални пъпки а са пълни с кръв. Напоследък нямах достатъчно време да ходя по лекари, а и аз съм от Пловдив. Честно казано специално в този град няколко пъти ми поставят грешни лечения. И съм ходила винаги в София в УМБАЛ "Александровска". Както вече споменах малко съм дефицит със времето, за да ходя до София при първа възможност ще отида, но до тогава искам мнението на някого, който може да е минал през това). За това се обръщам към хората в този форум. Какви мислите, че са тези пъпчици пълни с кръв и подути не като нормални пъпчици, а по- скоро като брадавици.

21.   И още нещо, което забравих да добавя. Пъпчиците не ме болят и не ме сърбят. НИЩО! Все едно ги няма!

22.   Бял крем Рачев от Габрово, помага за пъпки и петна, поне мен ми успокоява кожата

24.   До автора, би ли споделила какво беше разрешението на твоя проблем. Аз от два дни имам едни пъпчици по седлището и доста неприятно ме болят, беше само една помислих че е цирей, но се появиха още. За сега ги мажа със кремове бочко и здрве, ще пробвам и лавандулов спирт дано се махнат, но ако не изчезнат до седмица право при доктора.

25.   Излекувах ги като се мазах с ябълков оцет. Идеален антисептик е. Мазах
един месец. Ще ви държа в течение колко дълготраен ще е ефекта.

"секвоя"