Споделена история от Здраве

Черни точки
Здравейте! Искам да попитам дали някой може да ми даде съвет, как да премахна черните точки без да ги изстисквам или да ходя на козметик. Има ли някаква рецепта или нещо, което ги премахва?

Имам най вече по целия нос и малко по брадичката. Но определено не искам да ги изстисквам и понеже не си падам и по козметичките.. някакъв ексфолиант, който сте ползвали и действително върши работа и парна баня или някаква маска - каквото и да е, стига да има ефект и то сравнително траен. Благодаря предварително!

Коментари

2.   Има прекрасна козметика която ползвам за тази цел и лицето става чисто като порцелан
paris7601

3.   Би ли казала каква е тази козметика? :)

4.   Има едни лентички за черни точки и те за нос,но не знам как се казват.Ще питам една приятелка и ще ти кажа

5.   И аз използвам лентички за дълбоко почистване на порите. Кожата ми е много склонна към тези черни точки (комедони). Лентичките се поставят и отстраняват много лесно и имат различна форма за носа, челото, брадичката и бузите. Предвид, че кожата на лицето ми е мазна, тези лентички доста я изсушават и поне на мен ми оставят приятно усещане за чистота.
G.

6.   E кои са тези ленти? Колко струват - сподели, моля!

7.   Цената им варира от 3-4 до към 10тина лева за кутия (в зависимост каква марка са). Намират се във всеки козметичен магазин и аптека.
G.

8.   Аз лично имах мн черни точки по носа и си купих на Ейвън два продукта от серията Clean&Clear и работят доста добре. Мисля, че бяха:
1. Ексфолианта за лице - 100 мл. то е едно синьо
2. Гел за почистване на черни точки - 125 мл
ползвам първото при всяко къпане, а гела в дни в които се къпя без косата. Пробвай на мен ми действат разбира се не след 1-вия път. ;)

9.   Аз си правя натурални маски. Най-често с мед или суров настърган картоф. Пробвай и ти или виж е нета.

10.   Здравей, и аз имам черни точки сравнително по-малко откакто посещавам козметик.НЕ вярвай на "бабини" рецепти или "уникални почистващи гелове-резултатът още след първото измиване"!! Много е важно и сериозно.Може ли някой от компетентните с почистваща козметика как става тази работа с черните комедони?! Това са замърсени и запушени пори, черните точки са на 1-2 милиметра в лицето ти.НЯМА гел или крем който да ги премахне-било то и "трайно"! Посети квалифициран козметик да ги изчисти, нали знаеш че ще трябва няколко пъти да идеш, защото това се лекува в продължение! Геловете и кремовете са средства да почистваш порите си, което не трябва да се пропуска. Благодаря за уважението и очаквам отговор!

11.   Номер 5! С тези лентички напълно ли се лекуват порите? Омрязна ми да се разкарвам като надупчена в лицето :@

12.   Порите няма как да махнеш изчистваш с накъкъв почистващ гел този с гумената четка на гарниер доста добре почиства и е само 12 лв, после мажеш лицето с парче лимон за стягане на порите. Ако не след първия след втория път ще забележиш голяма разлика но все пак големината на порите са си ген и няма как ще ги чистиш редовно. Аз имам големи пори и имах големи комедони ходих при козмитици купувах какво ли не сега съм доволна и веднъж седмично си правя тази процедура гел и после лимон и нищо друго.

13.   Мерси мн миличка :(

14.   Мерси мн за информацията :)

15.   аз използвам лентичките на NIVEA и не ми помагат използвам и гел лентички от AVON и не виждам разлика имам и още няколко почистващи маски от AVON и нито една черна точка не ми се е махнала искам да попитам колко струва ходенето при козметик