Споделена история от Здраве

Трябва да направя аборт
Аз съм на 24, но не съм готова да го родя колкото и да се измъчвам трябва да го махна. От 1 година сме заедно с приятеля ми, той иска, но не и АЗ, страх ме е не се чуствам готова, впрочем и от аборта ме е страх.

Много ще съм Ви благодарна ако ми обясните с целите подробности как точно става имам нужда от това. Мисля да го направя в Майчин дом във Варна, но без родителите ми да разбера. За колко време всичко свършва?

А и това бих искала да допълня, че още е на 2 седмици може и да се бъркам, но не мога и да разбера как е станало толкова се пазим. Моля Ви някой ако до е изпитал това и мен да ме посъветва ниждая се.
Благодаря.

Коментари

1.   Запази детето!

2.   Не съм правила никога аборт и съответнно не знам как точно протича процедурата. Това, което знам, е че след часове си си у дома, а болките са горе-долу като при менсртуация. Това, пък, което бих могла да те посъветвам, е да не правиш аборт. Просто защото каквото и да ти казват, никой не може да ти даде абсолютно никаква гаранция, че когвато се почувстваш ...готова и пожелаеш да станеш майка, това ще стане. Бременна съм и при лекаря ми идват поне 4 жени, които след аборт имат проблеми със забременяването. Помисли добре - имаш време.

3.   Не бързай да решаваш. Имаш време. Аз забременях с първото си дете на 19. Да не мислиш, че съм се чувствала готова? Но за девет месеца свикнах с тази мисъл, подготвих се психически и емоционално, привързах се към човечето още преди да съм го видяла. Довери се на природата, тя ще те подготви.

5.   Cъвсем скоро направих аборт и няма нищо страшно. щом не си готова и си обсъдила въпроса с партньора си .. действай!
при мен процедурата беше следнта- вкараха ни 3 жени в една стая, почакахме известно време, после дойде сестра , за да намери вена .. викнаха ме легнах и едно, две, три .. дори не разбрах как съм заспала. после ни пренасят пак в същата стая. процедурата трае 10-15 минути. мина половин-един час и съвсем се разсъних. другите жени в стаята бяха 35+ и малко по-бавно се възтановиха от упойката. задължително носи превръзки - поне 3 и нощница. буквално след като се почувствах добре си станах, облякох се и на таксито.. с мен нямаше никой.
не се тревожи, нищо страшно няма. само добре обмисли решението си.
за кървенето след това- при мен трая около 2 седмици, но доста слабо. болка - няма, само първите 2 вечери, но съвсем поносимо като пред цикъл.
Желая ти успех ! Стискам палци !

6.   Ти си на 24 години и щом бащата ти е приятел, съветвам те да задържиш детето. Замисли се! Някога може много да съжаляваш!!! Понякога след аборти жените не могат да забременеят отново или срещат трудности...Помисли си преди да направиш нещо, за което може да съжаляваш цял живот!!!

7.   Абортът е убийство!

8.   От авторката: Имам въпрос към №5 Предварителна Ви благодаря за съвета, но може ли малко по подродно да ми обясните, защото аз не съм от Варна и кодато се привера вечерта родителите ми да не разберат страх ме е. После след месец ли пак цикал ще имам и ако има някакви подробности ми кажете.
Благодаря!

9.   Как няма да ти е жал за това бебченце. Толкова малко и невинно да умре само, защото уж сте се пазили. Ти не заслужаваш да имаш деца, щом искаш да го убиеш.

10.   Не съдете момичето, всеки сам преценява и взима своите решения!!!!

11.   Мили хора, не съдете никого!

Ако си взела решението - действай, ти познаваш себе си най-добре, знаеш обстоятелствата най-добре. Млада си, имаш време за деца. Но знай, че най-вероятно никога няма да се почувстваш готова - или парите няма да стигат, или партнъора няма да е перфектния и т. н.
Масата деца са от непланирана бременност /лично наблюдение/.

Моя бивша съквартирантка - на 22 забременя. Тя изглеждаше на макс 17, ходиха с приятеля си от 5 години, въпреки че не смяташе, че той е човекът за нея.. Както и да е, обмисляше аборт, но в крайна сметка го остави - стана ми интересно, че за нея детето в момента е наистина всичко - каква промяна само за няколко месеца... Изумена съм като имам предвид, че никога не съм смятала, че ще го роди и ще го гледа..

И все пак - ти знаеш най-добре как искаш да изживееш живота си! Не съжалявай както и да постъпиш. Имаш време за всичко.

Успех и изживей живота си на макс!

12.   Момиче, моля те не прави аборт е никакъв случай. Ще отнемеш правото на това бебе да живее и просто ще го убиеш. Всеки има право да живее. Моля те, не го прави

13.   Като си го писал/а това детето или вече го е нямало или е било на 5 годинки. Полезно ще е наистина, ако авторката се сети, да каже как са се развили нещата и как се чувства. Мен примерно майка ми ме е родила на 21. А вас? Не е яко човек да остане без деца. Чисто егоистично, дано се е сетила поне заради себе си да го е оставила автоката.

14.   Роди детето си, все пак си на 24, а не си на 14, имаш образование, работа и приятел, който те обича и най-вече иска това дете! Заживей в неговото жилище и се приготви за раждането на детето ти! На твоята възраст и в твоя случай това е много хубаво, дори прекрасно събитие! Защо не се радваш? А и ако винаги отлагаш, кога ще се размножиш? След като станеш на 40 , вече ще ти е късно за дете или може да има риск за живота ти, както и то да се роди с увреждания! Или пък да не се роди, а ти пак да направиш аборт със сълзи на очи, въпреки че искаш детето! Освен това могат да се получат усложнения и никога повече да не можеш да забременееш! А и абортите се правят от отчаяни жени, които нямат бъдеще или са непълнолетни и така нататък. Това се прави в изключително крайни случаи, като например генетични малформации на плода, а не за щяло и нещяло! Моля те, не прави глупости и задръж бебето! Ще видиш, че няма да съжаляваш! А ако го махнеш, ще изпитваш чувство за вина цял живот и дори и да не изпиташ болката веднага, ще я изпиташ след време! Факт е, че почти всички жени страдат от това, че са абортирали! Дори и жените, които са егоистки и не им пука, след години изпитваш ужасно чувство за вина! Ти имаш избор, така че, за Бога и по дяволите, роди това дете! То ще те обича и винаги ще ти благодари за това, че си го родила!

15.   Раждай!
Иначе ще му броиш, на колко години щеше да е, ако ня бях ……
Раждай, това е радост и то голяма.
Още повече то е не само твое дете, а и на мъжа до теб.

А родителите ти, даже ще са щастливи.
Бабите и дядовците обичат внуците повече.

16.   Една позната направи аборт на 20г. , уж нищо особено според нея.След няколко години прави 5 инвитро опита преди да забременее. Не си подритвай здравето. Виж това:
https://www.youtube.com/watch?v=OZXQBhTszpU

17.   Хора, темата е писана преди 9 години. Мисля, че е минало времето да давате съвети точно тук. Но би било чудено, ако авторката сподели какво е станало.