Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

101-150 от 731

114.   Ами лекарствата ми не ги помня но общо взето обезболяващи.

115.   Ходя на блокаж при ревматолог и физиотерапевт.

116.   Имах болки в кръста от които ми се схващаше и изтръпваше левия крак.Отидох на блокаж почувствах се по-добре но след 2 дни ми се появиха едни бодежи в областта на прешлените и не издържам вече нито седнала нито легнала за права да не говорим-МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ!

117.   Тук има мнения, които са абсолютна отврат. Явно е че са писани от озлобени и абсолютно необективни хора. Лошото е, че подвеждат и останалите с простотията си.
То затова ни е страх да ходим на лекари. Каквото повикало - такова се обадило.

118.   КОИ НАПРИМЕР СА ТЕ.

119.   Тук прочетохме за клиниката в Пловдив на Д-р Людмил Димитров от Лазерен медицински център - Пловдив. Съпругът ми (34г) замина, направи си процедурите там, но болките не спряха (дискова херния), какво ли опитвахме и нищо (изключваме оперативна намеса). Ако някой нещо знае, моля да пише, май лек няма за съжаление.....

120.   Наистина лек няма само операция. Но тя трябва да е в краен случай. Защото има риск пак да се появи не са много сполучливи тези операции. Аз съм оперирана но вече съм с рецидив. На 28г. съм но при мене се налагаше.

121.   За съжаление в България има хора, които печелят от човешкото здраве. Един от тях е така наречения "доктор" Чавдар Нинов. След рекламата която си направи по телевизията и вестниците ходих при него. Първо този човек е невероятно алчен-взема по 105 лева на първоначелн преглед и от 65 до 85 при другите процедури. Обясних му че имам дискова херния на кръстта и шията и го помолих да бъде по-винмателен. Но малоумника така ми натисна врата, че сега състоянието ми се влоши много. Даже ще ходя да си направя нова снимка. Най-лошото е че при него постоянно има хора. Просто не се лъжете да ходите там-този човек повече ще ви навреди, отколкото да помогне.

122.   Безумно! Аз си мислех, че трябва да се свържа с него, защото имам много проблеми и ми нялагат още няколко операции на дискови хернии. Преди 2 месеца оперирах едната - L5-S1. Сега направих ЯМР и се доказаха още 3 на шиен отдел, 1 на торакален и още 1 на лумбален отдел. Проблемте са ми много, но дълго време досега отлагах операции. Вече не се издържа. Решила бях да ходя при д-р Нинов заради голямата реклама и си мислех, че ще ми помогне без операции. Но и парите не са ми в повече. Знам, че няма лекар в тази област, който да два 100% гаранция, но не искам и да се спекулира с болестта на хората. Мисля, че много ни използват, като знаят, че не сме добре и ще дадем всичко от себе си само за да се оправим.

Моля Ви, споделяйте мнения за лекари. Дали са добри или лоши, но все пак ще помогне при избора ни.
Бъдете здрави!

123.   Казвам се Деляна и съм на 40. НА16.02.09 се оперирах от дискова херния във Варна, при д_р Добрев във военна болница. На ниво л5 с1, на мястото на раздробения диск ми поставиха титанов. В момента съм добрел

124.   Има ли някои да ми каже какво е с мен? Аз съм от македония иначе от една година живеам в Варна. От когато дойдох тук добив ненормален запек и болки вкорема. Отидох на лекар иследваха ми корема и дебелото чрево на ехограф немаше някои резултати и лекарката ми кажа да направам рендген. Направих и се укажа че корема ми бил извртен и леко подигнат нагоре от дигане тежко и когато сум хапвал половин от храната отивала директно в чревата а половин вкорема и от това сум получавал запек. Даде ми некакви лекарства на природна основа кои както ги пих не ми помагаха него ми причинаваа газове. Лекарката каза за тва нешто требвало време да се оправи. Болките не съ голями ама запекот е много от 7- 10 дена. Незнам какво да права ни каде да хода ни дали е сериозно ни дали стека на времето ще мине. Ако може някои да ми помогни со совет. МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯЛ

125.   Здравейте Деляна, имам същата диагноза от 2 години и бих желала по-подробна информация относно този лекар и пътеката по която сте оперирана.. Поздрави!

126.   И аз съм се насочила към токуда...пък ще видим

128.   На 37 години съм. Преди месец се установи точната ми диагноза-дискова херния на L4-L5 и L5-S1 . Естествено лекарят веднага ми препоръча операция. Аз обаче ще опитам всичко друго преди това без екстензии. Лично познавам четирима пострадали от разстяганията в Павел Баня. Влошили са се много от това. Едната даже и се наложило да се оперира. Някой знае ли дали водата в Поморие е подходяща за това заболяване ?

129.   Много хора познавам, които са правили екстензии и са се чувствали много зле след тях. Не знам защо продължават изобщо да ги правят. Майка ми ги е правила и е плакала от неистови болки, но не са й обръщали внимание в Павел баня. Сега на мен ми предстои рехабилитация в с. Баня, Карловско заради операция от дискова херния на L5-S1 преди 3 месеца и лекарят изрично ме предупреди да не ги правя.

Операцията в някои случаи е наложителна. Зависи доколко е голямо увреждането. Понякога ако се направи по-рано има по-голяма възможност за по-добро възстановяване. Ако пък се чака по-дълго време, може и да няма така желаното подобрение. Но има и болни, които с много редовни физиотерапия, рехабилитация и живот без натоварвания, които си запазват добре функциите и начина на живот без болка.

Поморие е много добра база за рехабилтация. Не само водата, калта най-вече е полезна за заболяванията.
Пожелавам Ви добро възстановяване!

130.   Да подходяща е в Поморие а също и Бургаски минерални бани. Пробваите мисля че ще има ефект. Аз съм от бургас със същата диагноза само че с операцияна л5с1. Успех.

131.   Здравейте! Болките ми в кръста са от около 10 г., но през 2004 г. се добрах най-сетне до читав лекар, който ме изпрати не резонанс и се установиха три дискови хернии - с1-л5, л5-л4, л4-л3. След като кризата ми (поредна) тогава отшумя, забременях, родих (секцио) и доста време след раждането нямах проблеми. Преди бизо 3 г. обаче нещата отново започнаха - полека лека - и пак се тръгна по познатия ред - масажи (до втръсване), лазери, магнити, Павел баня, йонофуреза, ток и пр. От 2 м. (след като си мислхе че съм се закрепила и чаках пролетта с усмивка, се озовах в нова дълга и отчайваща криза - през 10 дни се сковавах и така около 4 пъти.

Опитах какво ли не (спрях се само пред кортизоните) - ходих в Овча купел, при различни невролози, ти месеца не спирам гимнастиките всеки божи ден, тръгнах на плуване, мазах, пих и пр. - на всички ни е ясно, а на мен вече ми се гади от обяснения на детайлите.

Но след 10 дни в Сапарева баня и курс при д-р Руйчев в клиниката за лечение на болката, силно се надявам да заживея що-годе нормално. Омръзна ми от скитане по корифеи които те посрещат с рецепта кортикостероид и ти казват - ние това го лекуваме успешно, ако не от първия, втория то от третия път ще стане..., или от доктори които се циганйт за направления и ти обясняват как трябва да пиеш половин година хапове и ако тогава все още си така зле - може да се помисли за изследване... (само да вметна, че огромната херния пред която всички се дивях на резонанса от преди месец се беше превърнала само в протрузия). Та - пиша тук - за да кажа на всички - опитайте при Руйчев - има сайт за тази клиника - bolka.bg. Мисля, че е нещо наистина индивидуално и аз лично вярвам и се моля, това да е моят билет за напускането на ада...;-))) Желая на всички ви здраве! Ако някой има въпроси ще отговаря на всеки подробно.!

132.   Имам питане към коментара номер 129. Препоръчаха ли ти някаква рехабилитация веднага след операцията ? Сега съм 5ти ден след операция за дискова херния (Л4 - Л5-С1) и ми казаха да почна рехабилитация след месец- дълго обаче ми се вижда. Та си мислех може би има някактв комплекс за ранно раздвижване?

Между другото - за екстензиите в Павел Баня. Ходих и са много ефективни. Преди това бях с пареза и силни болки, а след екстензията (трябва 1 месец търпение) нещата се оправиха. Е болката остана, доста по-лека. Пък операцията си я направих, защото хернията беше толковоа голяма, че няма къде да отиде - рано или късно пак щеше да ме тормози. Та за екстензиите - тне са панацея, но повечето случаи помагат.

134.   Здравейте и аз от 10 дни съм с диагноза дискова херния L4-L5;L5-S1 и смятам първо да отида в Пловдив при д-р Димитров не знам дали ще ми помогне но ще опитам. Ако има наистина някой който е доволен от него нека да сподели. Приемам съвети всякакви преди да отида под ножа. Някой пробвал ли е с някакви билки или народни илачи относно облекчаване на болката?

135.   Има ли някой който е доволен от д-р ДИМИТРОВ от Пловдив или всички са мошеници в тая България! Всеки гледа да прибере парите на хората и въобще не им пука че ти се превиваш от болка и отчаяние а къде остава тази Хипократова клетва.Не казвам че всички доктори са такива но повечето те гледат в ръцете и чак тогава ти отварят вратата.Незнам защо поне в тази БЪЛГАРИЯ е така.

136.   Някъде четох, че не са доволни от д-р Димитров. Аз лично ходих на лазар терапия на друго място, имаше в момента подобрение и малко по късно пак започваха болките.Може да опиташ и да споделиш след това.

137.   имам дискова херния от 2 месеца на l4 i s5 ,ходих при д-т

Герасимов в" Света Ана" София .След като ви вземе 60лв эа 2 прегледа ви гарантира 100% иэлекуване.
Всичко е лъжа и иэмама.Не му вярвайте.

138.   МАЙ НАИСТИНА ТРЯБВА ДА СИ ТЪРСЯ ДОБЪР НЕВРОХИРУРГ. ЗАПОЧВАМ ДА СЕ УБЕЖДАВАМ ЧЕ ЕДИНСТВЕНО НОЖА ТРЯБВА ДА ИГРАЕ ИНАЧЕ НЯМА СПАСЕНИЕ ОТ БОЛКАТА.НЯКОЙ АКО ИМА НЯКАКВИ ТЕЛЕФОНИ НА ВМА ИЛИ ДА МЕ НАСОЧИ КЪМ ДОБЪР НЕВРОХИРУРГ - БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

139.   МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ КЪДЕ ДА СЕ ОПЕРИРАМ ПРИ Д-Р ПРАНДЖЕВ ОТ ВМА ИЛИ ПРОФ.ГАБРОВСКИ ОТ ПИРОГОВ.ТРЯБВА ДА ИЗБЕРА ЕДИН ОТ ДВАМАТА А НЕЗНАМ КОГО ДА ИЗБЕРА. СМЯТАХ ДА ОПИТАМ ПРИ Д-Р ДИМИТРОВ ОТ ПЛОВДИВ НО СЕ ОТКАЗВАМ. АЗ СЪМ НА 35Г. И ИМАМ ДВЕ ПРЕКРАСНИ ДЕЧИЦА РЕШИХ ДА СЕ ОПЕРИРАМ ЗА ДА СЕ ОТЪРВА ОТ ТАЗИ НЕПОНОСИМА БОЛКА И ПО БЪРЗО ДА СЕ ВЪРНА ПРИ СЕМЕЙСТВОТО МИ ЗАЩОТО ТО ИМА НУЖДА ОТ МЕН.

140.   Потърсете доц. Поптодоров или доц. Н. Габровски от клиника по спешна неврохирургия- Пирогов. Много са добри!-Може да ги откриете всеки ден в 8ч в клиниката.
Успех, не се страхувайте от операцията! Ще се избавите от болките и дискомфорта.

141.   Здравейте!Оперирана съм от дискова херния л5с1 в неврохирургия в Александровска болница при д-р Бусарски/син/и проф. Маринов.Много съм доволна,да са живи и здрави, нямам никакви проблеми/да чукна на дърво/. Само, че сега имам много болки в гърба, а това какво е не знам, дали не е шипове

142.   БЛАГОДАРЯ ВИ.ХОДИХ ПРИ ПРОФ.ГАБРОВСКИ И В МОМЕНТА ЧАКАМ ДА МИ ОПРЕДЕЛИ ДАТА ЗА ОПЕРАЦИЯТА. ПРИТЕСНЯВАМ СЕ ЧЕ НАМАМ ФИНАНСИ ЗА НЯКЪКЪВ ГЕЛ КОЙТО СЕ СЛАГА ПО ВРЕМЕ НА ОПЕРАЦИЯТА ПРОТИВ СРАСТВАНИЯ. ПРОФЕСОРЪТ МИ КАЗА ЧЕ ГЕЛЪТ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛЕН А НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН НО ВСЕ ПАК АЗ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ МАЛКО ОТ УСЛОЖНЕНИЯ.НО ВКРАЙНА СМЕТКА МАЙ ЩЕ МИНА БЕЗ НЕГО ПЪК ДА СТАВА КАКВОТО ЩЕ. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!

143.   И на мене проф. Габровски ми каза, че гелът е за хора с възможности, но синът му не беше на същото мнение. Намерете пари и си сложете гел /1200лв. /, за да не ви се наложи втора операция. Екипите са много добри- доверете им се. Успешно оперирана от тях. Да са живи и здрави, за да ни помагат.

145.   Здравейте и на мен ми предстои операция в ВМА.Има ли някой който се е подложил на такава операция /L4-L5:L5-S1/там и дали е доволен . И на мен ми казаха да си сложа гел за да нямам проблеми.Честно да ви кажа все още се страхувам от операцията като цяло но какво да се прави. Хернията ми е доста голяма и няма просто накъде. След самата операция трябва ли да се правят някакви упражнения и какво значи да се пази човек.Аз си изкарвам хляба със шофиране и означава ли това че трябва да си търся друга работа.Благодаря на всички за споделените съвети а на тези като мен които им предстои операция им пожелавам успех. След операцията ще съм пак тук за да ви споделя абсолютно всичко.Благодаря ви от сърце.

146.   аз преди 6мес бях в болница предложиха ми операция аз отказах.излекувах се при 1 жена от плевен сас иглотерапия от 5-6 процедури се вдигнах защото неможех да ходя.тел ми е 0878918170 които иска мога да му препоръчам тази жена.да ми се обади.

147.   Моля някой да ми обясни - при операция на дискова херния в повечето случаи слагат гел против сраствания. По какъв начин може да се докаже наличието на такъв в организма или пациентът се доверява на лекаря. Гелът се предава на опериращия екип и пациентът се приспива.

148.   Препоръчвам ви един невероятен невролог казва се доктор Михаелов от Асеновград

149.   Здравейте! Аз съм с дискова херния. Много неща съм опитала. Но най- голямо подобрение получих в клиниката на Д-р Димитров в Пловдив. Много добро и внимателно обслужване. Направиха ми 10 процедури с лазер и 10 процедури с озон.

Болките отшумяха още след втората процедура. Вече 8 месеца аз забравих какво е болка. Ако некой се интересува това е сайта:www.lasertherapy-bg.com

150.   До 147:
през февруари се оперирах от дх на Л5-Ес1. Поставиха ми гел против сраствания. Преди една седмица (на 03.07.09) праивх ЯМР, заради новопоявили се болни в лумбалната облас и се вижда ясно, че гелът стои на мястото си. Неврохирурга казва, че той остава завинаги и не се абсорбира. Операцията е добра, но за съжаление се оказа, на по-горно ниво поддава диска и май пак ще се режем.

153.   Аз съм опериран от дх на Л5-Ес1 преди 20 дни и имам протрузия на диска на съседното ниво.Попитах доктора след операцията дали е пипал там но той ми каза че там няма дх /Л4-Л5/ а само протрузия на диска.Аз също си сложих гел но имам слаби болки в кръста и незнам дали това е нормално. Съмнявам се че тази протрузия ще ми създаде проблеми.Февруари като са ви оперирали не се ли виждаше дх на това ниво? През тези четири месеца след операцията не се ли пазехте че се е появила дх на съседното ниво? Бихте ли споделили след операцията някакви упражнения или физиотерапия правехте ли. Защото мен ме изписаха на бързо и нямаше много време за въпроси .

154.   До 153:
Много малко време е минало от операцията ви, нормално е да имате болки в кръста. Все пак ви е пипан гръбнакът. Ще ти цитирам част ЯМР, който ми беше направен преди седмица, по повод болезнена криза преди месец: "Дисковете на нива Л3-Л4, Л4-Л5 и Л5-Ес1 са дегенеративно променени. Тези дискове са с намален сигнален интензитет, както при загубата на водното има съдържимо.
На ниво Л5-ес1 дискът е снишен до степен на заличаването му."

Тъй като нямам ЯМР преди операцията, само скенер, доктора не е преценил, че трябва да има предвид и другите дискове като ме оперира. Трябвало е да оперира и Л4-Л5, защото той много скоро е поддал. Така, че сега ще трябва втора операция.
Близо 5 месеца нямах съществени оплаквания, веднага след операцията имаше положително възстановяване. Колан не съм слагала, правех гимнастика. На втория месец карах кола, оправях си къщата и т.н. Мисля, че се получи по-силна реакция след санаториума. Там правех диадинамик, тангентор, масаж, кални апликации. Беше ми добре, но като се върнах направо умрях от болки и направихме ЯМР.

Пия Волтарен за болките, биха ми Дипрофос и Мидокалм в кризата. Сега на консултацията с неврохирург ми каза, че трябва да карам колело и да плувам.
След самата операция трябва да се прави гимнастика. Има форуми в които много подробно се описват упражненията и се дават добри консултации от хора, които са се оперирали. Аз лично оттам много научих. Не вдигай тежко, не се напрягай. Сега ще е добре много да ходиш. В болницата сигурно са ви показали упражнения. Поне при мен беше така - идваше рехабилитатор.
Няколко месеца ще се усещат понякога придърпвания и леки болки, но това е нормално. Може да пиеш Фламексин, Нимезил, Милгама.

155.   до 153
На мен ми изписаха след операцията фамотидин и Мовалис. Аз се разхождам доста но се страхувам да не се претоваря и да направя някоя беля. При мен не е идвал никой само ми казаха да се разхождам и да се пазя. Колана го свалям само вечер но и него незнам колко време да го нося постоянно.

Доктора ми каза само че е хубаво като карам кола на дълги разстояния да го слагам. Ще посетя някой форум за да видя какви упражнения да правя и колко време трябва да го нося този колан а относно болката като че ли намалява все пак аз съм само на 22 дни след операцията а и незнам дали не е добре да направя по нататък една физиотерапия. Благодаря за всичко.

156.   Съветвам тези, които скоро са оперирани, да поискат от невролога си да им предпише нивалин -таблетки за пиене по схема . А за физиотерапиите-след операция /след 30 дни/ се препоръчва: индивидуална гимнастика, подводна гимнастика, плуване, ултразвук /при болки/ и електрофореза с нивалин на кръста. Ако има парези- електростимулации.

Оперирана съм преди 4 години и всяка година ходя на санаториум по 2 пъти, затова съм компетентна по въпроса. Сега се възстановявам след ІІ операция през май. Пожелавам на всички здраве, оптимизъм и търпение. Възстановяването след операция при някои е много продължително. Кураж!

157.   Не съветвайте да се пие Нивалин, защото точно това ми се забрани, след като ми беше изписан от невролога в поликлиниката. Оперирана съм на л5-ес1 преди 6 месеца, сега трябва да оперирам и на шията 2 дх, а на л-4-л5 също са поддали след първата операция. Имах много тежка криза на 5 м. след операцията и ми изписаха тогава Нивалина.

Добре, че направих консултацията с проф. Бусарски и КАТЕГОРИЧНО ЗАБРАНИ да се пие Нивалин извън болнични условия, т.е. трябва да си под непрекъснато лекарско наблюдение. Имам опасност от натравяне.
Така че, много е важно да се съгласува терапията дадена от невролог и неврохирург!!!

158.   Здравейте. Използването на нивалин не става хаотично и на всяка цена. Неврологът го изписва, определя схемата и наблюдава пациента. Всеки се лекува индивидуално, според заболяването и протичането на следоперативния процес. Ако пациентът няма други заболявания, нивалинът помага за подобряването му след операция на ДХ. Всеки преценява за себе си плюсовете и минусите. Желая здраве на всички.

159.   Здравейте .Преди година си направих ЯМР- и се установи ,че имам херния L1-L2 -медианна и L2-L3-латерална херния.За моя жалост L4-l5 и L5-S1 също след време ще станат хернии.живея във Варна и засега ,това ме спаси от ножа ,защото тук работи и Д-р Константинов -озонотерапевт-много усмихнат лекар и пич.той ме оперира в София с озонотерапия.Близо година бях добре ,но затова ,че съм шофьор и след година -болките пак се възобновиха.Попаднап на невролог ,който ми каза -виж целият ти пояс е зле-вземи на всяка цена да пиеш медикаменти-кои имам предвид.Добавката Флексодон А-3:1 и Пиаскледин по 1т на ден.те трябва да се пият 3 месеца, по време на храна.Какво искам да кажа ,като четох горните -коментари -почти всички преждоговорящи имат по няколко хернии-а препоръката на този невролог имат резон-какво искам да кажа .1 во-тези два безобидни за организа ,но много важни медикамента се използуват за остеоартрит и най-вече за остеохондроза при прешлените-това на медицински ще рече -износване преждевремемно на дисковете,затова мои съратници в херниите -пробвайте и това лечение -наистина ще струва около 100 лева на месец ,но има шанс да се добавят "суровини и субстанции" за нашето тяло.Затова успех и пробвайте и това лечение плюс всичко друго което помага.

160.   На мен след операцията ми предписаха да пия Аркоксия и Флексодон А. Може да имам наследствено заболяване на ставите от майка ми. Тя е с много тежка полиартроза, сега направиха първа операция на стъпалото, а скоро и смяна на става на дясно коляно. Има 3 дискови хернии, спондилистеза и почти не може да се движи от болки.

Аз имам вече доказани 6 дх, от които вече едната на Л5-Ес1 се наложи да я оперирам (чаках 11 години преди да се реша, но много се влоших). Почнах Нивалин по схема, заради нова пареза и май в мен има повече химия, отколкото искам. Донесоха ми от Франция Волтарен 100, който в блистера е по 15 броя и е с друг цвят (предписан си ми е от лекар, заради кризи). Мисля, а може и да си внушавам, но ми действа по-бързо.

162.   СЛЕД КАТО ИЗЧЕТОХ КОМЕНТАРИТЕ ВИ, РЕШИХ И АЗ ДА СЕ ВКЛЮЧА, и С МОЕТО МНЕНИЕ И ПРЕЖИВЯВАНИЯ ДАНО ДА СЪМ ПОЛЕЗНА НЯКОМУ. ИМАМ 2 ШИЙНИ ДИСКОВИ.БОЛКИТЕ МИ ЗА СЕГА НЕ СА ЧАК ТОЛКОВА СИЛНИ, НО ИМАМ ДИСКОМФОРТ С ГЛАВАТА(СВЕТОВЪРТЕЖ), И ИЗТРЪПВАНЕ НА РЪКАТА. РЕШИХ ДА ПРОБВАМ КВАНТОВАТА И ОЗОНОТЕРАПИЯТА.

ВЕЧЕ ПОЧТИ ПРИВЪРШВАМ ПРОЦЕДУРИТЕ, И ИСКАМ ДА ВИ СПОДЕЛЯ БЕЗ ДА ПРАВЯ НИКАКВИ РЕКЛАМИ НА ЦЕНТРОВЕ И ДОКТОРИ, ЧЕ ТАЗИ ТЕРАПИЯ СПЕЦИАЛНО ПРИ МЕН ИМА ДОБЪР ЕФЕКТ. ИНЖЕКЦИИТЕ СА МАЛКО БОЛЕЗНЕНИ НО СЕ ТЪРПИ, А ВЛИВАНИЯТА ДЕЙСТВАТ ЦЯЛОСТНО НА ОРГАНИЗМА.ТЕРАПИЯТА ЗА ЕДИ КУРС ИЗЛИЗА ОКОЛО 1000 ЛВ, НО МИСЛЯ ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВА. ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИШ ОТ ПРОСТУДА НА МЯСТОТО И ВДИГАНЕ НА ГОЛЕМИ ТЕЖЕСТИ.

В ЦЕНТЪРА ВИДЯХ ХОРА КОИТО СИ ТРЪГВАХА БЕЗ ДА СЕ ПОДПИРАТ НА БАСТУНИТЕ СИ, И МИ БЕШЕ МНОГО ЧУДНО ТОВА. ПРАВЯ ГИ В СОФИЯ-МЦ,,КОРТЕКС''-УЛ,,ЗДРАВЕ-СРЕЩУ МАЙЧИН ДОМ. АКО ЖЕЛАЕТЕ ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ЩЕ ВИ Я ДАМ. ВЪЗМОЖНО Е ВСИЧКО И ДА Е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО, НО ЗА СЕГА ПРИ МЕН Е ТАКА. А КОГАТО ТИ СЕ РЕШАВА ЖИВОТА, ОПИТВАШ ВСИЧКО КОЕТО ВИДИШ И ЧУЕШ. УСПЕХ!

163.   Здавей те! Искам да ви споделя , че най-после има надежда за нас! Аз страдам от дискова херния Л4-Л5. Болките бяха непоносими. Неможех да се навеждам и да повдигна нищо от пода. Това беше кошмар в който съм живяла по-вече от 6 месеца.
Най- случаино разбрах от една приятелка за д-р Чавдар Нинов. Той ми беше последната надежда преди операция. Отидох при него с невероятни болки , точно тогава бях в една от т. нар. кризи. Той ме прегледа внимателно и беше много изчерпателен относно моят проблем и как точно може да ми помогне.

Невероятно , но факт , че аз след 5 процедури се почувствах много добре и болката която ме мъчеше 6 месеца вече я няма! Сега ходя на подържаща терапия веднъж месечно и се чувствам превъзходно!

Всички които имат проблем като моя, знайте има надежда не се отказвайте! Потърсете д-р Нинов наистина може да ви помогне ! Успех!

164.   До 163.Опишете по подробно за какви процидури става въпрос и къде можем да потърсим др.Нинов.

166.   Минах през прехвалените квантова и озонотерапия, и според мен е само временно облекчение,а може би и някакво самовнушение, знам ли?!.Въпреки че направих 20 процедури не се чувствувам много по-различно от преди това(може би само лека промяна в състоянието ми).И до момента тази терапия ми се струва много ,,мътна,,но като всички страдащи и аз реших да пробвам.А и не знам защо трябва да се плаща толкова скъпо за нещо за което не ти дават положителна гаранция,при това трябвало и да се ходи през 7-8 месеца отново.

167.   Д-р Чавдар Нинов е съпруга (доколкото ми е известно) на гимнастичката ни Бианка Панова. Има кабинет на Патриарха някъде но за по-точно ето и тел: 0886121732. На него отговаря някаква секретарка вероятно, обяснява и записва часове. Той е бил гост през зимата в ,,на кафе,, при Гала, и е обяснявал подробности около това лечение.

За подробности:www.myopuncture.net. Там ще прочетете интересни неща.

169.   Лечението при заболяванията на гръбначния стълб винаги е строго индивидуално и се определя от твърде много неща. Не може да се излекува дискова херния с 1 визита, независимо при кого! За гореспоменатия д-р Нинов се заинтересувах преди година. Оказа се, че лекарят е помогнал на хора с колички с висок район на травма, за които не са давали почти никакви надежди.

Миналия месец ми се наложи да се обърна към специализирана терапия наистина. Посетих кабинета му и при първа визита ми обърнаха достатъчно внимание. Вярно е, че за стандарта, който имаме в България 120 лв. не са малко, но все пак ми беше направена ирисова диагностика, лечебен масаж, миопунктура и цялостна диагностика. На частно лекарския преглед е 30 лв, специализирана диагностика е 30/40 лв, един масаж е поне 40 лв, да не говорим за миопунктурата, която не се предлага мисля, че на друго място.

Самата аз съм медик и знам, че нямаше да позволя да направят нещо върху моя гръб, което би ми се сторило неподходящо... Въпреки, че беше болезнено. Лично аз се чувствам доста по-добре след 8ма процедура. Диагнозата ми е дископатия в лумбален дял (Л3-Л4) от 3 години имам проблем, диагностицираха го миналата година, след като намерих време да си направя МРИ и останалте диагностики. До сега си правих физиотерапия и масажи за облекчение, но болките са непоносими, а инжекциите крайно временни и неефективни (вземайки факта, че са само обезболяващи). На мен ми помогна, но при всеки е индивидуално.

171.   Ако някой се е лекувал с тази миопунктура,моля нека да сподели наистина ли е болезнена,и под рентгенов контрол ли се прави,защото това е доста дълбока инвазия(иглата е 10 см.), и ми звучи направо страшничко.

172.   На 47год.съм ,значи освен двустранната ми дискова херния,ошипявания,изкривен гръбначен стълб-имам на кръста нещо като"дупка"-аз съм за някакви титанови импланти които ще придържат гръбначния ви стълб тоест нямам растояние между прешлините и ми препоръчват да ми сложат тит.импланти за да облекчи гръб.стълб-и незнам какво да правя и аз чета за многото неуспешни операции и осакатени хора , чета и се ослушвам но нямам мн.време трябва да взема решение .Надеждата ми е в д-рБратоев от Ст.загора .Посъветвайте се с него-много е добър да не кажа че е най.Нели съм.

101-150 от 731