Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

151-200 от 731

173.   Здравейте, казвам се Йордан Драгиев. Аз съм се подлагал на метода " миопунктура" при д-р Чавдар Нинов. Мога да кажа ,че метода не е болезнен , но това е строго специфично за всеки. Миопунктурата не се прави под ренгенов контрол , защото това е ненужно облъчване на пациента и д-р Нинов знае какво прави.
Иглата е тънка колкото човещки косъм и влиза в тялото с голяма скорост. Лично аз почти нищо неусетих. Няма от какво да се страхувате, а опитайте и ще получите облекчение. Лично аз съм много благодарен на д-р Нинов, че ме спаси от болката.

174.   Здравейте, казвам се Йордан Драгиев. Аз съм се подлагал на метода "миопунктура" при д-р Чавдар Нинов. Не е болезнен , но е строго специфично за всеки. Метода не се прилага под ренгенов контрол , защото няма нужда пациента да се подлага на облъчване , а и д-р Нинов си знае работата. Иглата е тънка като човешки косъм и влиза с голяма скорост и не се усеща. Няма от какво да се страхувате , а опитайте и ще получите облекчение. Аз пробвах и съм много благодарен на д-р Нинов и екипа му , че ме спасиха от болката.

176.   ;[ от 8 месеца боли схванат съм пих тонове лекарства инжекции не помага казаха че е в начален стадий още и да не чакам повече а да се оперирам други пък ми казват луд ли си ще останеш инвалид кой да слушаш ?!?!? боли и боли изяжда те като червей...

178.   Да си кажа право,опериран от дискова херния в инвалидна количка не познавам.Кой ти пълни главата с глупости за парализирани хора.Аз съм оперирана и никой не ми каза,че ще се парализирам след операцията.
172 защо Братоев-операцията е за неврохирург?Не е толкова ортопедична ,все пак ще ти бъркат в гръбнака?Чувала съм ,че доктора е много добър ортопед,дори оперира Слави Трифонов.

179.   178, да те запозная с леля ми? 4та година е в инвалидна количка! Майка ми също трябваше да се оперира, но я разубедихме! След месец акопунктура е напълно добре! всичко е строго индивидуално, но риск съществува!

180.   Здравейте!
Аз съм на 18 години и от 2 години насам имам адски болки в левия крак. Ходих на какви ли не лекари и лечители и чекракчии и санаториуми( Павел баня ). Всички лекари ме лекуваха с инжекции без успех. От Павел баня са варнах много по зле от колкото като отидах. Аз трябваше да страна професионален баскетболист , но таз иболест ме съсипа. Покрай спорта ме сварзаха с един спортен лекар от Варна. Казва се Бинко Колев. Това е единствения човек, който ми помогна. С инжекции и масажи ми намаляха болкиете значително. Но още като отидах при него тои ми каза, че хернията ми е много голяма и не се знае дали ще се излекуватака. Сега пак имам болки и лекарят ме праща на операция, която струва 2000лв. менят ти диска с изкуствен. Болки в кръста нямам но десния крак е зле. Моля ако има хора оперирани по този начин да кажат дали има подобрение или не. А пък за хората който им са малки херниите да потърсят Др Бинко КОлев гарантирам подобрение даже пълно излекуване на малките хернии. Някои ако иска телефон за връзка да ми писхе на naatanas@abv.bg

181.   Препоръчвам Ви да колан за дискова херния и болки в гърба www.diskdr.bg

182.   Тези цени /става въпрос за дискова херния на шийни прешлени/които ги споделяте в форума 1200-1500 мисля че не са точно така. Ще ви споделя че 1500лв това е само за екипа, а след това 1 пластина 6500лв + 2600 за кейдж

183.   Аз лично писах за 1000-1200 лв., но за терапия, а не за операция. И също искам да напиша за всички интересуващи се, че въпросната озонотерапия се повтаря периодично, тя не се прави веднъж само ,до живот, т.е. това е само подържаща терапия но в никакъв случай напълно лекуваща и то от веднъж.Ако имате средства пробвайте, не е лоша и ако пък по-възможност се съчетае и с някакво балнеолечение след това. Стискам палци и се моля за всички с такава участ, особено пък като се приближава и зимата.Успех!

184.   Здравейте!
Относно коментара на 178, хора оперирани от дискова херния няма в инвалидна количка, това леко казано е несеризно. Много зависи , кой е направил операцията, защото повечето неврохирурзи се занимават с дискови хернии. Това не е тяхна работа въпреки, че дисковата херния има и неврологични симптоми. Това е работа на ОРТОПЕДИ и операциета е последната възможност. Има и други начини за борба с дисковите хернии.

Лично аз наскоро се преборих с този проблем с помоща на д-р Чавдар Нинов и неговият специален метод наречен миопунктура.

Съветвам ви да опитате, защото това ме спаси от операция.
И сега няма болка, няма изтръпване и всичко е добре.

187.   184, Вятър те вее на бял кон (относно първата част на коментара ти)

188.   184 ти какъв доктор си ,че прецени,че дисковата херния не е за неврохирург?На всяка една такава операция ,независимо дали е извършена в ортопедия присъства неврохирург.Задължително.Не знам дали си наясно какво представлява проблема и как се прави самата операция?Това не коляно или ръка.Става въпрос за притиснати ГРЪБНАЧНОМОЗЪЧНИ НЕРВИ.
Радвам е ,че си се отървал от проблема си по някакъв нетрадиционен начин.

189.   Здравейте, с диагноза дискова херния сам и след лечение с инжекции, системи и всякакви хапове отидох при доктор Александар Станчев в Пловдив, кабинета му се намира на ул Патриарх Евтимий, много близо до Първа Градкса Болница и Понеделник Пазара. Той има методика за комплексно лечение на проблема и всички болки изчезнаха, за две седмици аз се възстанових и има траен ефект, не като при инжекциите, които след като спрях и болките се върнаха мигновено. Препръчвам го горещо!!!

191.   Хола Народе Изстрадал - 176. ;[ от 8 месеца боли схванат съм пих тонове лекарства инжекции не помага казаха че е в начален стадий още и да не чакам повече а да се оперирам други пък ми казват луд ли си ще останеш инвалид кой да слушаш ?!?!? боли и боли изяжда те като червей...

Това бях аз преди 40 дни но болката страданията и ужаса надвиха всички страхове съмнения и слухове за осакатени хора... нещата се стекоха така че за няколко дни бях приет и опериран на 2 ден ме изправиха и проходих болката вече я нямаше само тръпнения вълни и така на 10 ден ме изписаха всичко това се случи в София Ортопедията в Горна Баня - http://www.bgmedicine.com/bolniciv.php?key=95 ...
нямам думи екипа е страхотен всичко е на ниво просто перфектно... зарежете всички слухове процедури знахари те помагат при много други неща но не и при чумата ДИСКОВА ХЕРНИЯ познавам 4 човека оперирани в Горна Баня сега са добре оперирах се сега и аз съм добре дай боже всичко вече да свърши тук защото 8 месеца бях в ада който страда от тая проказа знае какво е да не можеш да си обуеш чорапите..... сега пия Милгама и си нося предпазния колан дори смятам да се върна на работа... и накрая искам да благодаря на Професор Танчев и страхотния му екип просто са невероятни не се чудете не харчете пари за глупости и лекарства аз минах през ада успех на всички... оххх казах го олекна ми и сори за липсата на пунктуация мразя кирилица Лек Ден [p]

192.   191. Браво, поздравявам те! Напълно съм съгласна с теб. Аз също постъпих така.
Пожелавам ти здраве!

193.   =] Благодаря ти не знам какъв е твоя случай но мерси аз също ти пожелавам здраве и дано не стъпваме вече в болници поне не и за сложни неща пази се лека...

194.   Здравейте-ако щете вярвайте ,но за два дена изчетох доста форуми и мнения ,кое от кое по противоречащи.Аз съм на 39 години и преди година след катастрофа и поредица от болки и неуспешни личиния се сдобих с диагноза-дискова херния на С5-С6 и протрузия на две нива по-надолу.Тоза ме хвърли в ужасен шок и сега имам една седмица да размисля за операция-предлагат ми инплантиране на прешлен.Страх ме е но от болките и страха май сраха е за предпочитане. Стискате ми палци.

195.   Миналата седмица се оперира моя позната в Пирогов при д-ри Узунов и Габровски. На шията й сложиха два имплантанта - един подвижен Престиж ЛП и един неподвижен (кейдж от пик, нов материал). След два я изписаха и е много добре. Няма ограничение на движенията на главата, няма болки, не носи яка. Трябва две седмици да се пази повече.
При мен също има голям проблем на С5-6 и С6-7. Вече имам една операция на Л5-еС1 и честни да ви кажа много трудно се възстанових. После ми се скараха, че е била по-наложителна операцията на шията, но много ме беше страх.
Сега вече нямам притесненя и ще си събера пари за мобилните дискове. Не се издържа болката, сковаността и изтръпванията на ръцете. При приятелката ми веднага отпаднаха тези проблеми и наистина се чувства много добре.

197.   162: тази озонотерапия през какъв период от време се повтаря?Сега как се чувстваш? Има ли дълготраен ефект?Доколкото видях др.коментари не еокончателно решение на проблема,т.е.ефекта е само временен.....
Благодаря ти предварително :)

198.   Здравейте! казвам се атанас петров на 18 години съм и имам много голяма двойна дискова херния. година и половина ми се разказа играта от болки не можех да ходя по едно време не можех да спя. ходих каде ли не при всички известни лекари но нямаше никакво подобрение. всички казват операция . ходих и всевазможни чекракчии и лечители... пак нямаше полза. накрая намерих човека който разбира и помага. който иска дами пише на naatanas@abv.bg и ше му обясня за какво става на вапрос човекът гарантира премахването на хернията без рязане и такива изващения !!! не се давайте да ви режат !!! веднуж оперирате ли се и цял жвот ще ви оперират!!!

199.   Наско, съжалявам, че на тези години вече имаш акъв проблем, но пък много се и радвам, че си успял да намериш решение за себе си. Но, какиното, кой те е заблудил операциите. Просто не знаеш за какво става дума. На хернията може да се помогне да се прибере малко или калцира, но не напълно да се премахне без операция. Повечето болни не са чак толкова заблудени, че не могат да си преценят положението и веднага да се юрнат за операция. А и има добри доктори, които също не винаги веднага подлагат на операция, а съветват за алтернативно лечение. Зависи от състоянието на болния. И аз съм се оперирала и то след 12 години "лечение" по спешност. Сега съм добре.
И за първи път чета за тази глупост, че ако веднъж се оперираш, после цял живот пак ще те оперират....... Имам вече много познати с такива операции. Някои са преди 20 години, други от 3,4,5 години и нямат проблеми.
Обаче се радвам за теб, че си намерил добро лечение. Продължавай да спазваш двигателен режим, не се натоварвай и се пази.
Бъди здрав!

200.   Имам три дискови хернии на шиен отдел С-3.С4 и с5. предлагат ми операцие в токуда при д-р Кондов какви имплантанти да си избера неподвижни. полуподвижни или напълно подвижни

201.   Миналата седница в Пирогов при д-рите Узунов и Габровски се оперира приятелката ми. Сложиха й един мобилен (подвижен) Prestige LP и един кейдж (пик, нов материал, по състав близък до костната структура). След два дена я изписаха, няма болки, няма дх, не носи яка, но ще се пази оше малко време естествено. Всичко е струвало 9000 лв.

За себе си, също съм ходила при д-р Кондов и защото имам три дх, с два бомбирани диска и миелопатия и разни други последици от това, ми каза, че едва ли не е на живот и смърт, ако не се оперирам веднага. Предложи ми дисковете на Galileo за 6500 лв. Но ето минаха цели 6 месеца и си намерих добър кинезитерапевт, който страшно много ми помага и изобщо не мисля за операция.

Намерете вярното лечение за себе си и не винаги операцията е вярното решение.
Бъдете здрави!

203.   До 197-ще се опитам да ти разкажа за озонотерапията:Тя се прави в комбинация с дълбока квантова терапия.Минималния брой процедури са 10.Успоредно може да се правят и озонови венозни вливания-ако имаш например и световъртеж.Аз ги правих всичките тези през юли-август това лято.По време на самите процедури и около 20 тина дена след приключването им не можех да усетя облекчението,но след това изведнъж като че ли ми просветна.Изтръпванията ми понамаляха,рядко и по-слабо ме боли,а най-много се радвам на изключително редките световъртежи(обикновено сега ми се появяват при променливи емоционални състояния). Със сигурност аз усетих облекчения.Но ми казаха че се повтарят(процедурите) през около 8-9 месеца.Опитайте,инжекциите са по 40-лв едната(за пенсионери и мед.служители има 20 проц.отстъпка).Системите са по 40-50 лв,като се правят до 5 системи за един курс лечение.В момента има и друго алтернативно лечение -миопунктура на д-р Нинов.Решила съм напролет ако се наложи да я пробвам и нея.Четох доста добри отзиви.Нали знаете че в такъв случай всичко се пробва.Успех!

204.   Имам дискова херния л4 л5ил5 с1 престоими операция моля помогнетеми ако някой е имал такъф проблем.операцията щте е озонова извинявайте за грешките.

205.   Д-р Людмил Димитров е един от най добрите признати специалисти в лечението на дискови хернии.Преди 1 година на жена ми откриха дискова херния.Болките в кръста бяха кошмарни с изтръпване по целия крак Не помня колко инжикции и сложихме и на какви ли не специалисти я водихме.Накрая случайно научихме за Лазерен Медицински Център и Д-р Людмил Димитров.Проведохме лечение с лазерна терапия и озонотерапия.От тогава вече близо година жена ми няма нито болки нито изтръпване.Слава на този доктор .Дай Боже повече доктори като него.Ано некой се интересува телефона му е:032/950019 и 0888262804

208.   Здр аз съм момиче на 17 г и ми откриха дискова херния.баща ми се оперира преди 4год и е мн добре сега дори вече вдига тежки неща.оперира се в плевен ако искаш ми пиши на скаипа вержи-то но само че на англ

209.   Здравейте, аз съм жена на 30г. и в момента преживявам всичко свързано с дисковата херния Л5-С1, и в болница бях и на морфин бях и на ултрадемопласт - мускулно, мануална терапия, физиотерапия, шепи с лекарства и какво ли още не. Наистина болката е по-слаба - от 1 седмица поне спя нощно време имам и пареза на левия крак, но всички ме съветват операцията да е последното нещо, което да предприема. Всичко се оправя, но трябва време, за да се възстанови нерва и мускулите.

Искам също да вметна, че всички, които писаха кой ги е оперирал-защо не написаха колко са платили. Защото аз лежах в Александровска болница и там ми препоръчаха да ме оперират Проф.Бусарски или д-р Романски/НО ТРЯБВА ЗА УДОВОЛСТВИЕТО ДА СИ ИЗБЕРА ЕКИП ДА ПЛАТЯ 2500 ЛВ., ЗА КОНСУМАТИВИ - 1000 ЛВ., И АКО СЕ НАЛОЖИ ПОСТАВЯНЕ НА ПЛАСТИНА -САМАТА ПЛАСТИНА Е 4500 ЛВ. + 4 БОЛТА * 1000 ЛВ. = 12 000 ЛВ./!!!

Искам да питам защо си плащам здравните вноски, като навсякъде ти искат безумни суми. В момента правя физиотерапия и компреси с Нивалин/защото не го понасям на таблетки и инжекции/ и плащам по 25лв.на ден. Не ходя на работа и болничните ще ми ги преведат сигурно след 2 месеца. Искам да кажа, че всичко ще се оправи, каквито и мерки да се вземат - просто трябва да се бориш, да не се отчайваш и предаваш. Успех на всички и се пазете.

210.   До 209- Изживях същото преди 4 години, след 4 месеца се оперирах, болките изчезнаха, но ми остана пареза на нерв тибиализ и н. фибуларис. През 2009 се оперирах повторно, заради получени сраствания на същото ниво. Неврохирурзите казаха, че всичко ще се оправи, но уви - вече 6 месеца не мога да се възстановя. Парезата си остана, подмятам крака и не мога да направя сама повече от 10 метра- трябва да се опра някъде, затова ходя с канадка. Мнението на лекарите е, че не съм се оперирала навреме и нервът е бил притискан дълго време. Сега трябва да тръгвам на работа, а аз не мога да ходя нормално, имам и болки. Съветвай се с добри неврохирурзи и не отлагай операцията, ако е неизбежна. В Пирогов операцията се поема от касата, плащаш си само допълнителни консумативи.
Ако някой има същия проблем, моля да сподели! Благодаря предварително, а на всички във форума желая късмет!

211.   Здравейте на всички страдащи от това зло дискова херния! Аз съм на 34 и от 4 години имом диагноза 3 броя дискови на нива l4 l5 s1 не ги помня всички просто ми се струпват проблеми един след друг и така . Та в момента от 6 месеца имам проблеми със стомаха и червата притискане при спане на една страна , по трудно ходене по голяма нужда а много често по малка почти постоянна тежест изпих шепи лекарства и различни изследвания но освен гастрит на стомашночревният тракт друго не се е доказало а състоянието не ми се подобрява от повече от 4 месеца !

Дали според вас горе уписаните симптоми може да са от дисковите херний и дали някой е имал подобни оплаквания . Иначе горе долу двигателната ми активност е добре получавам само слабост в кръста и мусколите на прасеца но вървя нормално поне за сега след нова година смятам да пробвам и балнео лечение но преди това искам да си изясня стомашните проблеми но май трябва да ходя до София защото в Бургас засъжаление освен за море за нищо друго не става! Ще съм ви брагодарен ако дадете мнение по въпросите ми ! Пожелавам на всички повече щастливи моменти и излекуване от мъките ! УСПЕХ!!!!

212.   Проблемите с уринирането идват понякога от дисковата херния/увреждане на вътрешнотазовите органи/. Направи си МЯР и се консултирай с неврохирург! И аз имах , но след операцията изчезнаха. Вземи си направление и иди в София, там са специалистите! Успех!

213.   Здравей и аз съм от Бургас и имам същият проблем но съм с операция на дис херния от 1 год.Имам проблим с изхожданията а по малка нужда почти се оправих.Със запек съм и не мога да се оправя ходя по лекари и нищо.

214.   Моля ,ако някой си е правил операция на шийни дискови нека ако желае да напише,дали са силни болките след самата операция,за колко време минават , за колко време приблизително се изправяш на крака,колко време се носи яката след това и наложително ли е това.Благодаря!Не знам също къде да си избера да ме оперират.Чувам за болницата- ,,Иван Рилски,,-неврохирургията,но се колебая.

215.   Iван рилски е най добрата клиника и специалисти ---но мизерията е пълна и персонала е мн зле (с изкл на реанимацията) ---веднага на др ден си на крака ---болката е като леко главоболие и слаб световартеж и не пиеш никакви хап4ета---яката я носиш 2мес нон-стоп

216.   Kоментари 182и 215 Всичко което казвам е от личен опит Имах 4 дис хернии на врата без да имам сериозни травми за които да си спомням Не е толкова страшно колкото изглежда Вече 2мес и се чувствам като малко дете Единственият проблем за сега е депресията която неминуемо ще се появи----

217.   Здравейте отново съм 211 номер. Някой може ли да ми каже колко е възстановителният период след операцията и колко е самият престой в болница? Дали според вас е наложаща операция след като нямам проблем с движенията само леко тръпнене в прасците от времена време дали ако изчаквам още ще имо голям проблем? Предварително ви благодаря и бъдете живи и здрави!!!

218.   Възтановителния период е различен.Периода след операция 5,6 дни престой в болницата,но пак зависи от състоянието и дали има конци за сваляне.Не очаквай някой тук да ти каже дали си за операция.За това са лекарите.Ако мислиш,че ти пречи този проблем -разреши го.

219.   Oперацията в плевен е 300лв оперяциата продължава 4 часа и на другия ден те изписват

221.   Здравейте
За всички които питат дали е необходимо да се оперират с диагноза дискова херния на ниво L4 L5 S1 и протрузия отговарям кратко ДА. Съпруга ми се оперира преди 36 дни в Бургаската неврохирургия оперира го Д-р Недев един от най добрите лекари в тази област в България смея да го потвърдя защото съпруга ми беше адски зле , с ужасни болки и частична пареза на левия крак , след операцията на втория ден беше изправен от физиотерапевти , а сега вече ходи и на физиотерапия и се чувтва добре , ако някой се чуди къде да се оперира препоръчвам Д-р Недев страхотен е пациента получава това което очаква , внимание и подобрение.
Успех на всички .

222.   Здравейте! С интерес изчетох вашите коментари и искам да споделя мнението си за Ван Пейдзю. Преди 3 месеца ходих при него поради здравословен проблем - дискова херния и остеопороза. Кабинета му е меко казано безобразен, самият той- с изключително мръсна престилка и вид на месар.

Предложи ми някакви капсули, които нямаха упътване и бяха в насипно състояния - не се продавали в аптечната мрежа. Не се наложи да ме преглежда, тъй като аз нямах и намерение да легна върху мръсния чаршаф. В последна сметка си тръгнах, не взех от "чудодейните" капсули, платих си таксата и толкова. Не е луд , този , който яде баница, а който му я дава! Надявам се да съм ви била полезна и нека внсеки си направи изводите!

223.   Здравейте! Оперирах се в ИСУЛ - в тия времена безплатно! Всичко това го дължа на съвестта на д-р Стоянов ! Пиша х ви на всички защото приеди това бях в "Св София" - д-р Мазнейков не е неврохирург - четете внемателно на вратата , когато ви приема, и още - след като ви говори 20 мин колко е важно да си направите в клиниката му операцията - междувремено ще ви попита с какво образование сте и ако имате университетско -"аха , вие сте с диагноза - даскал" -заключението - като ,че ли той се е родил - лекар! Благодаря за отношението!

224.   Здравейте! от 568! Възмутен съм от т. н. д-р Мазнейков. Преди да влезете да ви разказва и междувременно да си говори по телефона ,прочетете на вратата при какъв специалист влизате. На въпроса му къде работите - не дай се боже - да сте с висше образование университет хуманитарна специалност- реакцията е - " а ха - диагноза даскал!" - възмутително! като, че ли от раждането си и лекар! Преди това не минава ли през даскали?

225.   Здравейте.До 223 доволни ли сте от д-р Стоянов .И аз се оперирах при него в исул .Наистина не стоваше въпрос за никакви пари .Вниманието беше на ниво.Сега как се чувствате и кога се оперирахте.

227.   Здравейте,страдах от дискова херния на Ц4-Ц5, Ц5-Ц6,след безуспешните ми опити да се възстановя на Павел баня бързо взех решение да се подложа на операция тъй като дясната ръка освен ,че много ме болеше беше започнала и да слабее.Радвам се,че попаднах на страхотен специалист в лицето на проф.Бусарски ,бях опериран и ми бяха поставни два кейджа на двете нива.Операцията е траяла 6 часа,но на втория ден скочих на крака и си тръгнах тъй като болницата е претъпкана с хора и нямаше място.Така,като цяло съм супер доволен от резултата ,възстанових се за месец и нямам рецидив.
От време на време получавам слаби болки на мястото на операцията ,но ми обясниха , че това е нормално.

Лошото ми се случи преди месец,от съвсем леко отворено прозорче на колата така жестоко ми настина нервчето,че болките в ръката ми се върнаха с тройна сила,а и ми изтръпнаха пръстите .Оказа се(след скенера) , че имам херния на по-долно ниво Ц6-Ц7,изумих се,че това може да се получи от истинка.От три години се лекувам с хомеопатия,но вече месец моя лекар не може да ми помогне и за това посетих невролог,който естествено ми изписа инжекции и шепа лекарства.Жалко,защото хомеопата три години ми подобряваше състоянието на стомаха което аз сега ще влоша за дни.
Колкото и да съм доволен от ефекта на операцията, мисля,че не бих се подложил пак,а и вече нямам тези средства(предишната ми струваше 6000лв).

Моля за съвет,ако някой има представа до каква степен хомеопатията повлиява на тези ужасни хернии.Благодаря предварително и желая на всички тук много здраве и ако болката е неизбежна,то поне да е поносима.

228.   Здраввейте, пиша след оперция на Л5С1 - дискова херния. След озоно терапия в България се реших на оперция в САЩ (защото тук живея кам този момент). 6 седмици след добре направената интервенция магнитния резонанс показа ново изтичане т.е. рецидив на същия диск. Не носих колан, изпълнявах рехабилитации но уви. Сега отново сам в изходан позиция, имам инцидентни болки по хода на ишиасния нерв в левия крак (сходни на парвоначалните).
Мисля е и какво от тук натам - докога оперции...каква е алтернативата при рецидиви? Молия за съвет от някой с по-вече опит при рецидив? Защото и тук лекраите вдигат рамене и казват ами случило се - ти си от 5-те% при които пак се появява хернията. Каквото и да се опитва на менатлно ниво и там акопунктури (минах тез етапи) това си е механичен проблем по гръбнака.
Благодаря предварително за идеии. И ХУБАВИ ПРАЗНИЦИ!

229.   Това заболяване е много коварно, почти нелечимо и инвалидизиращо човека до живот, но за съжаление нашите,,умници,, докторчета управници и пр...са го изхвърлили от листата на телк за инвалидизиране , което е най-идиотската глупост поредна която може да се случи тук.Просто сме обречени отвсякъде....

231.   Здравейте 223,
И аз се интересувам от качеството на операцията извършена от д-р Стоянов.Тези дни ми предстои да отида при него на операция-имам двустранна дескова херния Л4-Л5
Като чета по горните редове, направо се плаша и незнам как да постъпя, болките не спират , а страха от парализа или нещо по лошо ме побъркват.

232.   От 225 -аз се оперирах при него.Всичко мина успешно без болки след самата операция.2МЕСЦ.по късно си правих контролен магнитен резунанс и се указа рецидив на същото ниво.Но и до момета съм добре 1г.и6месц.изминаха.Няма гаранция за това и най-добрия да направи операцията е възможно рецидив.Вие сами си прецинете къде да се оперирате.До този момент павили ли сте консултация с др.Стоянов?

233.   Много благодаря за думите ,които ми казахте за д-р Стоянов.Сега трябва да реша. Мисля преди да се запътя към оперативната намеса да опитам по алтернативния път. Ако има успех ще ви разкажа.

234.   От 227:хора не се подлагайте на никакви операции.Аз го направих,за сега нямам проблем на това ниво,но имам на друго.Скоро случайно попаднах на доктор Чавдар Нинов който се занимава с един нов безоперативен метод за лечение на дискови хернии,а и не само на това, наречен миопунктура."Патриарх Евтимий "66 ,тел: 02 989 09 09,опитайте преди да се срежете.

151-200 от 731