Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

201-250 от 731

235.   Аз съм с дискова херния от2000г ходих в Павел баня в Баня Карлово ефект нулев препоръчаха ми операция медицината сега била много напреднала.Отказах.Отидох при др Станчев мануален терапевт и лазаротерапия след 10 процедури забравех какво е болка и сега 5 година нямам никакви оплаквания.Пловдив.Който желае да се свърже с др Станчев имал (vadoda@abv.bg

236.   Благодаря на 234 и 235 за полезните съвети.
Ще се опитам да се свържа и с д-р Нинов и с д-р Станчев.
Дано ми помогнат ...

237.   Не си губи времето и не хаби нерви и средства за мин. бани! Търси спешно добър ,известен специалист! 2. Непременно на ядреномагнитен резонанс! С тези данни и данните от изследванията в ИСУЛ-София /или др. по ваша преценка отивате при бъдещия си лекар и той ,предполагам ,че ще Ви предложи ден за операция. Нищо страшно, на първо четене просто се грижете за себе си, а не се правете на герой да търпите болката.
Успех! Пишете за въпроси!

239.   Здравейте всички след като прочетох почти всички мнения за операции и балнеолечения ,реших да споделя и моето мнение.
През 2001 г. се схванах за първи път , бях на 26 г. наложи се мъжът ми да ме води на количка в болницата , и така няколко пъти през близо месец ,предлагаха ми да отида на лечение в Павел баня ,но аз не можех понеже дъщеричката ми беше бебе .
Между другото диагнозата ми от скенера беше дискова херния на Л 5 .
И така кръга се завърташе схващане последвано от силни болкоуспокояващи ,докато не отидох на консулт с доктор работещ в санаториума в Тузлата .
Той ми препоръча да започна да си правя процедури на външната кал.
Отначало ми беше много гадно и гнусно от калта и езерото ,но благодарение на настояването на майка ми постепенно започнах ,и така спрях да се схващам .Всяка година отделях по няколко дена за да ходя и да се мажа и от тогава не бях се схващала до сега защото това лято бях крайно отдадена на работата си и не отидох на калта и ето че пак се схванах .
Но от сега се кълна че това лято няма даа пропусна да си направя курса с калните бани,защото само те ми помогнаха толкова години аз да не се схващам .
Ако все пак някой да опита Тузлата се намира до гр.Балчик .

240.   ЗДРАВЕЙТЕ НА 40 Г ОТ БЛИЗО ДВЕ ГОДИНИ ИМАМ ДВУСТРАНА ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА НИВО L-4 L-5 S-1 И L-5 S-1 КЪДЕ ЛИ НЕ ХОДИХ КАКВО ЛИ НЕ ПИХ ПРАВИХ И ДИСКОЛИЗА ПРИ МАЗНЕИКОВ НА БОЛКАТА В КРЪСТА Е УЖАСНА НЕ МОГА ДА СТОЯ ПРАВ КРАКАТА МЕ БОЛЯТ НЕ МОГА ДА СЕ НАВЕДНА.МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ ТЕЛЕОНА НА НЯКОЙ ДОБЪР СПЕЦИЯЛИСТ ЗАЩТОТО МИСЛЯ ЧЕ ОПИТАХ ВСИЧКО И ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ОПЕРАЦИЯ. БЛАГОДАРЯ ВИ

241.   Oт софия ли сте

242.   0888638477 др.Станчев Пловдив

243.   Не съм специалист, тази година си направих успешна /според мен / операция, в момента преживяването е доста различно. Стига с тия безкрайни болки и стиги с тия невероятно скъпи лекарства!Заплашваха ме с пареза на единия крак ! Дейстително единия крак ми отслабна прекалено много! Все оше не се оплаквам.

244.   Aз съм № 240 от перник съм

245.   Добрите др.са в софия др.Габровски от Пирогов-др.Брусарски-проф.Маринов от медицинска академия е най-добре според мен .Но вие все пак си преценяте най добре.АЗ се оперирах при др.Стоянов в ИСУЛ и той става.УСПЕХ.

246.   Писах няколко пъти, че операция се прави само в много краен случай. Трябва да се мине по едни изтъркани пътечки за лечение. Вярно е че става много бавно, но не знаете какво ви чака след операцията. Много малко хора познавам, които бързо са се възстановили след нея. Но трудно може да се говори и за пълно възстановяване. След като минат 2-3 месеца и отново почнете да се движите по-нормално (защото боли, не може да се седне, стане, легне и др. подобни, за обуването на чорапи да не говорим), ще осъзнаете, че вече неминуемо трябва да си промените начина и темпото на живот. По инерция ще се получават грешки и съответно реакцията от ваша страна ще е стресираща заради отново прерязваща болка.

Аз също като вас бях в това положение за да се реша на операция. 12 години стисках зъби и няма лечение, което да не съм пробвала. Докато в един момент не ми казаха, че вече е много късно и няма да ми дадат гаранция. Консултирах се с всички големи имена в София, и чак тогава направих операцията. Първите месеци май се оправях, но на третия беше жестоката криза, след която мислех, че вече ще остана парализирана. С инжекции кортикостероиди се вдигах на крака и не спирах да се движа. И с колан - лумбостат на кръста. Боли, но не спирам. Дори предупредих шефа, че май няма да мога изобщо да се върна на работа. А лекарства изпих сигурно със кофи.
На деветия месец след операцията се срещнах с кинезитерапевт (позната на приятели). Много упорита и трудна програма имах, но и много желание, че ще се оправя.

Сега живея почти без болка, работя (седнала, с колан). Пия хапчета само витамини. Не се натоварвам. НЕ СПИРАМ С ГИМНАСТИКАТА.
Не се оперирах при "големите имена". Отидох в Токуда (благодарности на д-ри Кондов и Пелинков). Исках да ви поясня, че повече зависи от вас как ще се развие доброто възстановяване, а не от името на неврохирурга.

247.   Здравейте приятели по съдба.Имам дискова ехрния на врата и ми казаха вднага за оперрация.Попаднах след дълги мъки при една лекарка по физиотерапия от Пловдив, д-р Джелепова..Тя ме вдигна на крака ..Телефона за физиотерпията където работи е 0887 78 77 45.
Ако се лутате без помощ..потърсете нея...

248.   Здравейте!
Оперираха ме от дискова херния (С5-С6) през ноември 2008 година във Военно-медицинска академия - гр. София. Болки имаше след операцията, но след време всичко се оправи. Преди това имах изтръпване на ръцете, болки в гърба и шията. След направен ЯМР се счете, че е необходима операция. И тъй като преди това бях опитвала с алтернативни терапии (в началото имаха резултат, но явно след влошаването нямаше начин да помогнат), но след поставената диагноза и бързото влошаване на състоянието ми, взех решение за операция.

Отидох до ВМА София за консултация (от Пловдив съм), там също потвърдиха необходимостта от хирургична интервенция и се реших. Относно сумите, които сте плащали да изясня - операцията е безплатна за здравноосигурени пациенти, но имплантите не се поемат от здравна каса, тъй като са много скъп консуматив. Така е не само с тези импланти, а и с доста други. Сумата, която се плаща е различна дотолкова, доколкото всяка болница работи с различна фирма за импланти.

Аз реших да се оперирам в София, защото дискът, който ми предлагаха в Пловдив (струваше от порядъка на 2000-2500 лв) щеше временно да стабилизира положението. Но тъй като той е просто една "пластинка", която компенсира разстоянието между двата прешлена без да има подвижност, ми обясниха, че след време в следствие на натоварването на съседните прешлени, ще хернират съответно съседните горен и долен диск.

В София ми предложиха по-ново поколение импланти - "Продиск С", който е подвижен и осигурява движение и в засегнатия участък. Той вече е на доста по-хубава цена - 8000 лева. Но, като се има предвид сумата пари, която ще се наложи да се даде след време, когато хернират и съседните прешлени, мисля, че е доста по-удачно да се даде еднократно тази по-висока сума и да си решите проблема, отколкото през 3-4 години да се подлагате на интервенцията. Все пак не е особено приятна. Така че, желая успех на всички, на които предстои операция. И ако имате възможност, винаги избирайте по-скъпото, защото нали си знаете - евтиното винаги излиза скъпо. Успех!!!

249.   Здравейте, на 41 г. съм от София.
Имам медианна дискова херния Л4-Л5 Л5-С1 от 5 години. Лекувам се 1 път годишно в Павел Баня с екстензии и др. процедури, но ефекта е краткотраен. Много се пазя да не вдигам тежко, да не се претоварвам и т.н., винаги внимавам как ще стана от леглото как ще стъпя и т.н., но всяка година правя рецидив. Следват инжекции, лекарства, но вече не помага. Сега умирам от болки... Правих консултация с неврохирург и ми каза ОПЕРАЦИЯ. Страх ме. Не знам какво да правя. Това живот ли е. Има ли начин да се излекувам?

250.   Здравейте, аз съм на 41 г. от София.

Имам медианна дискова херния Л4-Л5 Л5-С1 от 5 години. Лекувам се 1 път годишно в Павел Баня, с екстензии и др. процедури. 2 пъти до сега ходих през лятото в Стрелча – БХ “Роза” когато не съм в криза. Ефектът от този начин на лечение при мен явно не е дълготраен.

Много се пазя да не вдигам тежко, да не се претоварвам и т.н., но всяка година през зимата правя рецидив. Следват инжекции, лекарства, но вече не помага. Сега умирам от болки... Така съм от месец... Правих консултация с неврохирург от Исул и ми каза ОПЕРАЦИЯ. Страх ме. Не знам какво да правя. Това живот ли е. Има ли начин да се излекувам? Не се издържа повече така. Трябва да знам дали операцията е единствения изход?

251.   Здравеите, диагнозата ми е същата като на номер250, от 2000г. Ходя на Павел Баня ,инжекции, физиотерапии и др. от сорта, но ефекта е временен. За операция ще мисля само в краен случай. Ако някой е намерил решение на проблема, моля да пише! Поздрав от Варна

252.   За 249 - щом неврохирурга го е предписал иВи е казал не се колебай!тия болки не се търпят с години- рискувай при пълна упойко е - вСофия има 3-4 класически специалисти,хора,които си обичат работата и я вършат съвестно-довери се!Няма да съжаляваш! Това със страха или операция само в краен случай си е чисто българско!
Успех!

253.   Здравейте, аз съм номер 250.
Утре влизам в Пирогов при проф.Габровски. Операция. Стискайте палци. После ще пиша как е.

255.   Успех. номер250 и после пиши непременно,как е минала операцията

256.   Ще имашуспех, не се стряскай и нищо не се усеща!Следоперативният процес е много бавен като време.
У с п е х !!!!!

257.   Абе ,чудя ви се на ,,акъла,,.Как можете да препоръчвате така с лека ръка -операции?!Знаете ли какво може да стане при тези интервенции и какво значи думичката рецидив?Я се позамислете и после драскайте такива препоръки.А колкото до оперирани и с отлични резултати ,много се съмнявам в това?!

258.   257 ти какво предлагаш? имаш ли херния? можеби знаеш по добър метод за лечение? защо не го споделиш с всички

259.   Здравейте,
На 35 години съм. Преди 5 месеца паднах на врата си и го изкривих много лошо. Потърсих помощ в Пирогов. Имах късмета да попадна на д-р Зсхаринов (завеждащ детска неврохирургия). Носих яка 3 месеца, но подобрене ниамаше. Операциата се оказа неизбежна. След много колебания се реших. Оперира ме д-р Захаринов. Имах хернии между ц4/ц5 и ц5/ц6. Поставиаха ми 2 кейджа (на стойност 4000 лв.). Оказа се, че страховете ми са били напразни. Минаха 2 месеца от операциата и се чувствам чудесно. Предстои да сваля яката след 3 дни и започвам да излизам по-често. Ниама думи с които да опиша благорадноста си към моя лекар и екипа му. Отношението към пациантите е прекрасно. Вярно, че условиата в отделението не са добри, но в крайна сметка специалистите са от значение.
Ако има хора с моя проблем, не се колебайте, а потърсете помощ в Пирогов - там са най-добрите.
Успех на всички!

260.   258 кво му се обесняяш на тоя не виждаш ли че хал хабер си няма хайвана за ква чума проказа става въпрос... такивааа професори доценти сме ги чували глупостиии не миии се слушат... виж за рецидива е прав не го пожелавам на никого пфпфпффф само който е в ада - ДИСКОВА ХЕРНИЯ - знае за какво иде реч да ти се отще да живееш...

261.   Здравейте!Преди 3 години ми откриха дискова херния.Предлагаха ми веднага да се оперирам.Не се съгласих.Моя приятелка ми препоръча Д-р Димитров от Лазерен Медицински Център -Пловдив.Там видях наистина какво значи професионално и любезно обслужване.Проведох 10-дневно лечение с лазер и озонотерапия.След третата процедура болките почти изчезнаха.А след 10 тата нямях никакви.Не можех да повярвам че отново мога да се движа без болка.Д-р Димитров ми препоръча след 8 месеца да напрвя нов скенер.Дисковата херния не беше изчезнала но беше намаляла наполовина.Но аз съм щастлива че сега нямам никакви болки.Винаги ще съм благодарна на този лекар че ме спаси от операция и ме избави от кошмарните болки.Ако некой се интересува това е сайта на клиниката:www.lasertherapy-bg.com

262.   Защо си мислите така за операциите.Знаете ли че понякога се налага както стана при мен получих пареза на кракът и имах тазорезервуарни смущения.Ако не бях се оперирала веднага сега щях да съм инвалид и да се изпускам по малка нужда.Така по някога е неизбежно и ако се налага и имате тези проблеми не чакайте - а операция .За 1 ден може вече да е късно.

263.   Здравейте Аз се оправих при Крум Войнов!

265.   Ето ме отново. Аз съм номер 250, 253 - оперираната. Както обещах ще пиша как мина операцията.

Значи влязох в Пирогов миналия вторник сутринта. Правих ЯМР, изследвания, снимки и по обяд ме качиха в неврохирургично отделение. Стая с 2 жени, аз бях третата. Едната жена беше оперирана предния ден и лежеше. Другата беше постъпила един ден преди мен. И трите жени бяхме с диагноза дискова херния Л4-Л5 Л5-С1.

Първата стана на втория ден след операцията и почна да ходи бавничко. Болка няма. Чувстваше се добре. Изписаха я на 3-тия ден след операцията. Втората я оперираха един ден преди мен, сложиха и 2 дренажа и катетър. Много я болеше милата... Още е на легло (от 6 дни!).

Мен ме оперираха проф. Габровски и д-р Узунов в петък 29.01. Операцията е била 3 часа. Сложиха ми гел за 1200 лв. да нямам сраствания. Майка ми го купи.

След като се събудих в стаята усетих силни болки в кръста. Пръстите на краката мърдах и имах чувствителност. Болката в левия крак я нямаше. Беше ми ужасно студено и кръста болеше. Имах катетър и дренаж. Виках и плаках цяла вечер и накрая ми дадоха приспивателно. После в събота лежах цял ден и санитарките идваха да ме обръщат на ляво, на дясно, по гръб. Болките понамаляха и през нощта спах.

В неделя сутрин се събудих рано. Опитах сама да се обърна на ляво на дясно, без да напрягам кръста. Повдигнах се на лакът и лекичко се изправих и седнах на леглото. Поседях малко така и после се изправих на крака. Нищо не ме болеше. Направих няколко стъпки в стаята и изпитах огромна радост и щастие, че мога да ходя и не ме боли! После излязох в коридора, изпуших една цигара. Успокоих се. Изглежда всичко е наред :)

В понеделник визитация. Аз се разхождам в стаята и се усмихвам. Доктор Узунов като ме видя, каза утре да си ходя. Не можех да повярвам, за 2 дни и айде в къщи чисто нова. И се разщъках аз нагоре надолу по етажите на Пирогов. Дойдоха приятели да ме видят и така цял ден не съм лягала. Вечерта докараха една бабка в стаята. Била паднала и не помни. Сложиха я до мен, на 1 метър разстояние. Това бабе полудя. Цяла нощ се опитва да става и да си ходи. Побърка ме. Идва при мен и пада отгоре ми. Вика дай ръчичка. Ужас! Аз ставам, търся санитарки, те я вдигат, слагат я в леглото и след 5 минути отново се повтаря същото. Цяла нощ лягам ставам. Бабето буйства. Звънците не работят. Налага се да ходя да търся сестрата, санитарки. А те си имат друга работа по стаите. Има 30 души в отделението оперирани. На едни подлоги носят, на други - инжекции правят, на трети друго. Аз обикалям да видя някой. През това време бабето легнало върху другата жена в стаята. Писъци. Крясъци. Лудница...

Към 5 ч. сутринта дойде една санитарка и остана в стаята да я пази. Аз много се стресирах и почна да ме боли левия крак... както преди операцията. Вчера на обяд ме изписаха. Спах до сутринта. Събудих се. Боли ме кракът. Мога да ходя бавно, но ме боли по нерва от външната страна на левия крак до глезена...
И сега се плаша дали е наред всичко? Какво да правя? Да лежа ли, да седя ли? Да пия ли лекарства. Да нося ли колана?

На изписването нищо не ми казаха. А аз исках да се махна от онзи ад колкото се може по-бързо. Взех си болничния и ми казаха да дойда за конците след 10 дни.

Притеснявам се защото Професора ми каза, че операцията е била много сложна. Всичко е било калцирало, на кокъл... Много съм се била забавила. Но каза, че е станало успешно.

Молбата ми е ако някой знае какво трябва да се прави след операцията да ме насочи с линкове, съвети...
Благодаря!

266.   Здравейте мили хора,ако имате адреса на доктор Алексндър Станчев мануален терапевт от гр.Пловдив,моля дайте го.По нагоре сте дали телефон му,но ми е необходим и адреса.
Всичко добро

267.   На първо място -не трябва да прикалявате с ходенето поне първият месец.Колан е задължитено слага се в легнало положение не много стегнат.Както казвате още в болницата сте се разхождали много -не трябва да е тъка толкова бързо.Вие сами ще усетите колко дълго може да се движите на се преуморяваите.Не вдигаите тежко и още нещо след 15-20 дни може да започните с физиотерапията.На мен ми правиха ултразвук за да не се получи срастване макар че и аз имам гел.Ще се почувстате по добре след нея.А самите доктори не ви ли дадоха напътсвия какво да правите.

268.   Благодаря 267!
Докторите не дадоха напътствия. Може би като отида на контролен преглед. Като ми махнат конците след 1 седмица ще попитам. До тогава ще лежа, ще се движа по малко в къщи. Не знам ако седя дълго пред компа дали е проблем? Стола ми е удобен и не ме боли седнала. Боли ме само когато ходя.
А теб преди колко време те оперираха? И как се чувстваш сега?

269.   Здравейте

Веднага давам адреса на Др Станчев и искам да ви пожелая успех. Ние по принцип живеем в Англия, но тази есен имахме щастието да го срещнем. Съпругът ми е с дискова херния и и това е единствения лекар, който наистина знае какво прави - страхотен е. Не лекува симптомите а източника на проблема. Лекува комлексно, слага инжекции, лазеротерапия и мануални манипулации. Много е в час с проблема дискова херния, интересува се постоянно от новости, и дори като сме тука пак му се обаждаме по телефона да се консултираме. Невероятен е!

Гр. Пловдив, ул Патриарх Евтимии 28. Това е до Понеделник пазара и до Първа поликлиника. Ако тръгнете от Първа поликиника в посока главната, преди да стигнете подлеза, от ляво, на ъгъла с една аптека ще видите нещо като тунел /безистен/, има и жълта табела на която пише д-р Станчев. Свийте наляво в тунела и ще видите входа на кабинета му. Препоръчвам да се обадите за час предварително, иначе може много да чакате.

Желая успех,предайте му много поздрави от Зорница и Добрин от Лондон и му кажете че скоро ще му се обадим.

Надявам се да съм ви била полезна

270.   269 Благодря Ви от цялото си сърце.Вие затвърдихте в мен убеждението,че все още не са изчезнали добрите и отзивчиви хора.Бъдете живи и здрави

271.   До №266

Александър Станчев - гр. Пловдив, ул. "Патриарх Евтимий" - до аптека "Санита" (уличката, водеща до понеделник пазара, пресечна е на бул. "Цар Борис ІІІ Обединител") - в един безистен се влиза от дясната страна на аптеката. Има табели.

272.   Здравейте.Препоръчвам ви г-н КРУМ ВОЙНОВ.Аз бях с пареза на двата крака с двойна дискова херния(л4,л5,с1),и този човек ме възтанови за 8-10 процедури.Вече ходя и на фитнес.

273.   Скъпи хора!Знам, че ви боли много, аз го изпитах на себе си през 1990 г. Не е бело дискова херния, а дископатия, на след това ме болеше дълги години, а и сега понякога прерязва за секунди, но не това, което е било в началото.Имах чувство, че нося на кръста 50 кг. чувал.А помогнаха ми книгите на Сергей Николаевич Лазарев " Диагностика на кармата". Издадени 12 книги. Не искам да ви дразня, но се замислете се: защо сме болни, защто ни боли, защо едни умират от най-страшната балест, а други при същото- не? Можем ли да сме здрави, ако се променим вътрешно? Прочетете ги? Ако не ви помогне, то няма и да навреди. Може с тия болки плащтаме за нещо или някого...Помислете!

274.   До 267.Щом те боли когато ходиш не го прави дълго време .Най-доре е да лежиш поне на мен така ми казаха да го правя 1мес.За седене дълго също не е хубаво.Аз се оперирах 2008 .08 мес. в ИСУЛ София.Сега съм добре .Но много се пазя от тогава не съм вдигала тежко повече от4-5 кг.Правих 3 курса по 10 физиотер. ходя на санаториум пролет.Там правя водни процедури и се чувствам добре.На колко сте години и от къде сте ако не е таина.

275.   До 272.Благодаря за отзива.Ако е възможно дайте адрес и телефон на господин Войнов,ще съм благодрна.

276.   До 274
Предполагам, че питате мен. Аз съм номер 265. На 41 г. от София.

Искам да попитам къде правихте курсовете по физиотерапия и кой санаториум е подходящ за следоперативно възстановяване? Може би на пролет и аз ще отида някъде на процедури като стартира програмата на НОИ.

277.   Kрум войнов -0899444709 стадион герена,зала за приложни изкуства-2-ри етаж.

278.   До 265-аз съм от бургас и тук си правих физиотерапията а за санаториума ходих във Варна .В Бургас също има -бургаски минерални бани.Можеш да отидеш на карловски мин . бани също е подходящо след операция.Ако имаш възможност на пролет и есен се правят процедурите.

279.   На скоро притърпях операция от дискова херния и съм много доволна. Нямам никакви болки и още деня след операцията ме вдигнаха на крака. Преди това лежах в продължение на 1 месец и ставах за да отида само до тоалетната. Оперираха ме др. Г. Георгиев заедно с професор Бусарски в болница " Иван Рилски". Препоръчвам на всеки с такива оплаквания да отиде там, наистина там са най-големите професионалисти в тази област.

280.   До 279,моля Ви пишете колко платихте за операцията.Това е важно за всеки на който му предстои операция.

281.   Бусарски взе 2000 лв. на моя позната за операция на ДХ (Л4-Л5, без гел, без нищо даруго да се прави или слага!!!), а после се оказа, че изобщо не е присъствал на нея. Приятелката ми вече направи една година след операцията и отново е с болки. Вече се чуди какво да прави. В "Ив. Рилски" и Пирогов е голяма касапница. Аз също съм оперирана, но за себе си направих добър избор в друга от тези болница и не съм плащала на ръка. В "Пирогов" Узунов има много добра оценка от друга моя позната с операция на ДХ на шията (9000 лв). Друга имаше голяма стеноза и също тоя е оперира, засега се чувства много добре, макар, че я оперираха само преди 1 месец.

Но ви моля - не бързайте с решението за операция, тя не е вълшебното решение, че веднага след нея ще сте се оправили. Това е много сложна операция, болезнена и периода на възстановяването е много решаващ изобщо. Чак след една година може да коментираме доколко сте се оправили. 1-2 месеца след операцията е много подлъгващо, защото след тях се получават много от рецидивите или поддават ДХ на други места ако имате такива.

Аз също до 3-ия месец казвах, че се оправям. Докато не получих най-страшната криза в живота ми - дори си мислехме, че ще остана парализирана. Неврохирурзите бяха категорични, че без нова операция със стабилизиращи пластини (и големи цени) няма никога да мога да ходя. А аз дори не можех да седя на стол. Сега направих една година от операцията.

Иска ми се да им отида на гости (на неврохирурзите Бусарски, Каракостов, Габровски и Кондов) и да им тропна една ръченица. Върнах се на работа (а вече бях говорила със шефа, че едва ли някога ще мога да работя!!!). Защото намерих и положих всички усилия да си променя начина на живот. Наложих си да не се натоварвам, правя непременно гимнастика за стягане на гръбни и коремни мускули, коремно дишане, диета. Отначало беше невъзможно защото болеше. А сега дори много рядко пия хапчета за болка.

282.   Има една женица в Хасковското село Крепост.Гарантирано ще ви излекува от дискова херния.Тъщата ми беше на легло в продължение на 3 месеца и точно преди да я оперират посети тази жена.Пълното и въстановяване трая около 1 седмица.Много е съвестна и взема по 10-20 лв.Ако нямаш възможност не взима нищо.

283.   До 282 моля пишете как точно лекува жената от Хасковското село

285.   Някой има ли мнение за Алфа клиник в Мюнхен

286.   Има в София един доктор китаец, който лекува с иглотерапия и масаж. Името му е д-р Ван Пейдзю. Преди години се лекувах при него и съм много доволна.
Искам да се свържа с него ако някои знае как Моля да ми дадете негов актуален адрес, телефон, e- mail или някакви други негови кординати.
Моя e-mail е andinova1@abv.bg моля пишете ми.

287.   Д-р Мануела Радославова В Медицински център "Живот" гр.София, жк.Дружба 2, бл.268.Осъществява лечение Озонотерапия, което лечение идва от Русия,с поразяваши ефекти.Лекува дискови хернии, диабет, сърдечни болести, облекчава и подобрява функцийте на организма чувстваш се новороден, след операции от рак и химеотерапии , лекува алергии. Посетете Медицински център "Живот".

288.   Здравейте!
На този сайт има ръководство за масаж и гимнастика, които препоръчва доктор Ван Пейдзю.
Упражнения за поддържане на здравето.
А също така има информация за метода на лечение на д-r Ван.

http://massage.city-relax.com

[url=http://massage.city-relax.com/]китайски масаж[/url]

201-250 от 731