Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

251-300 от 731

289.   Aз сьщо имах дискова херния но се оперирах без дори да се замисля защото болката която тьрпях можеби година не ми даваше покои
сега сьм добре но продьлжавам да се пазя и да внимавам с резките движения

290.   ЗДРАВЕЙТЕ. АЗ ОТ ГОДИНИ СТРАДАХ ОТ ДИСКОВА ХЕРНИЯ-2 НА БРОЙ.КОНСУЛТИРАЛА СЪМ СЕ С КАКВИ ЛИ НЕ СВЕТИЛА ЛЕКАРИ.ВСИЧКИ МИ ПРЕПОРЪЧВАХА ОПЕРАЦИЯ БЕЗ ДА МИ ГАРАНТИРАТ ПОЛОЖИТЕЛЕН РЕЗУЛАТ.

ПОПАДНАХ НА ЛЕКАР КОЙТО ЛЕКУВА С МАНУАЛНА ТЕРАПИЯ.ПОДХОДИХ С НЕДОВЕРИЕ,НО ВЕЧЕ ВТОРА ГОДИНА ЖИВЕЯ ,КАТО ПЪЛНОЦЕНЕН ЧОВЕК.БЕЗ ЛЕКАРСТВА И ПОДОБНИ ОТРОВИ.ТОЗИ ЛЕКАР Е БИЛ В ПРАВИТЕЛСТВЕНА БОЛНИЦА.ЛЕКУВА С МАСАЖИ И СЕ ПРАВАТ МАГНИТНИ ПРОЦЕДУРИ.АДРЕСА Е:СОФИЯ,ПЛ.МАКЕДОНИЯ 8 ЕТ.2 КЛИНИКА ПО МАНУАЛНА ТЕРАПИЯ Д-Р.ЗАХАРИ МИХАЙЛОВ.

291.   Някой знаели нещо за ДИСКОЛИЗАТА. Моля пишете.

293.   Вижте тук информация за операция на дискови хернии:
http://babbler-bg.blogspot.com/

294.   Cъвсем скоро и аз ще разкажа моята история, има какво да кажа, но засега само след другите коментари.
Ако може някой да сподели как се облекчават болките от дискова нерния на ниво L4-L5, и засилване на болките към целия ляв крак примерно

296.   Някой ходил ли е при д-р Живко Балев в гр. Айтос ? Препоръщаха ми го като много добър невролог и специалист по мануална терапия.

297.   До № 269
Госпожо,благодаря Ви от сърце.Бъдете живи и здрави и пове
че никога да не познаете болката.
От 266

298.   Здравейте преди 30 дни си направих Дисколиза. Вече се чувсвам малко по добре . НО не зная каква гимнастика да правя . Някой може ли да помогне. МОЛЯ

299.   Здравейте,
на 30 години съм и аз като вас имам проблеми с гръбначните дискове - шийни протрузии на нива С3-С4 и С4-С5. невролозите в Токуда ми казват живей си живота, но врата постоянно ме боли и се сковава. Казват ми не си за операция, но болките са постоянни. Не са силни, но определени не ме оставят да забравя за състоянието си. Изписаха ми антидепресанти. Чудех се знаете ли нещо за тази клиника в Германия - Алфа клиник и цени разбира се. Доколкото разбрах там се прилага ендоскопски метод за лечение. Проблемите с шийните протрузии и хернии са истински кошмар. Помогнете!

300.   Здравейте!
До 299. - не мога да ги разбера по какви критерии оценяват заболяванията ни. И аз съм с такива проблеми (някъде по-нагоре писах няколко пъти за това), но с по-малко оплаквания на мен ми казаха, че е абсолютно задължително и ако може веднага да ми се направи операция на шиините прешлени. Иначе ме чака едва ли не парализа. Трябва да сменя цели два диска. Ами, че то е направо за без пари - по 6-7000 лв. едниният. Ако ти изнася казват, никого не караме насила, то си е за вас.
И в Токуда ми го казаха и в Ив. Рилски, срещнах се и с двамата Габровски - едно и също.

Да, ама не! Една година след "страшната диагноза" все още не съм се оперирала, намерих много добър кинезитерапевт и съм й много благодарна, че вече не искам дори да си помисля за операция. Дай боже наистина поне да задържа това положение - да не стане изведнъж по-лошо. С това ме плашат лекарите. Но сега работя много - по 8-9 часа пред компютъра и ако преди ми се завиваше свят и губех съзнание поне на два дена веднъж, болките бяха непрекъснати.
Във форума на БГ мама има инфо за тази клиника.

301.   Здравейте АЗ също като вас имам проблеми с шийните прешлени не са още протрузии но съм със бонбирани дискове . Имам и световъртежи . Вие защо не опитате с озонотерапия . За тази клиника в Германия нищо не знам.

302.   И аз съм със световъртежи от шийни дискови хернии, и то доста силни и внезапни понякога,през лятото на 2009 правих озонотерапията(15 КУРСА) в мед.център Кортекс,но тя бе много краткотрайна-приблизително около 2-3 месеца.Не знам има ли смисъл да я повтарям повече.Цената беше около 1200 лв.Ако можете пишете за тази клиника и кинезитерапевтката там, защото в бг мама форума не можах да я открия.Благодаря!

303.   До 302. Дайте си е-mail, ще ви пусна съобщение, защото не трябва да правим тук реклама на други форуми.

305.   Имах три дискови хернии на шиен отдел С4-С5,С5-С6,С6-С7нерекънато ми се виеше свят, пиех антидепресанти. След консултация с д-р Кондов в Токуда реших да се оперирам. На 22 окт. 2009 г се оперирах в Токуда поставиха ми три импланта по 3000 лв.= 9000лв.след операцията спрях лекарствата ,изминаха пет мес. и за сега съм много добре .

306.   Някой оперирал ли се е ендоскопски(най-съвременната за сега),нека да сподели как е, долу горе колко струва и дали е много опасно,естествено и къде у нас може да се направи?Благодаря!!!

307.   До 306.
Вида операция се избира при всеки различно. Зависи от степента на заболяването и "най-съвременната за сега" не значи че е най-подходящата.

308.   Здравейте. Преди два месеца разбрахме, че приятеля ми има дискова херния. Той е на 22 години. Оказа се, че има отчупване на част от прешлена и това подпирало нерв. Казаха ни, че ако чака от търкането на парченцето в нерва, нерва може да изтънее и да се скъса и да остане инвалид с единя крак. Той обаче се страхуваше да се оперира и за това пробвахме разни алтернативни методи, включително системи в Авис Медика. Но болките ми бяха непонисми. През цялото време беше на легло. Тъкмо се реши дасе оперира и се случи нещо ужасно. Получи мозъчен кръвоизлив. Приеха го в "Св. Иван Рилски". Там му правиха скенери и ядрено магнитни резонанси. Видяха и снимките ка кръста и казаха, че нпма да стане без операция, но естествено трябваше първо да му оправят главата. До като дойде момента за операцията той получи още няколко по малки кръвоизлива и общо взето работата беше много, ама много сериозна. Оперираха го Д-г Попов, Д-р Каменов и Д-р Бусарски. Операцията беше набълно успешно.

Сега вече месец и половина след операцията той е напълно добре. Няма никакви отклонения или такива неша. Но хернията му започна да се обажда наново и то с нова сила. Той вече е решил, че ще се оперира при същите лекари. След като успяха да направят такава сложна мозъчна операция без никакви последеци, ще им се доверим напълно и за операцията на кръста.

309.   Д-p Димитров от лазерния център в Пловдив, е изпечен мошеник и печалбар, който лъже хората и се облагодетелства от тяхната болка. Всички мнения и коментари във форумите си ги пише собственоръчно.

311.   Ако някой знае нещо за проф.Аспарухов от мед.академия Плевен нека пише.Разбрах че оперирал хернии ендоскопски(на мен ми е много загадъчно),което бил научил от Германия.

312.   Чух за Мазнейков,че изгарял херниите с някаква лазерна техника.(тънка игла),ако някой се е лекувал така да напише нещо ако обича.Благодаря!

313.   Това не е лазерна техника и се казва ДИСКОЛИЗА . Вкаррва се ОЗОН и противовъпалителни . Прави се с пълна упойка . На мен не ми подейства Вече мисля за операция . Някой може ли да ми препоръча добър неврохирург от Пловдив.Чувам хубави отзиви за Доктор БАТАКЛИЕВ

315.   Отговор на 311.
Уважаеми, ако решите да се оперирате в Плевен от дискова херния търсете единствено и само д-р Овчаров.Два часа след операцията бях на крака, разхождах се по коридора.На третия ден си бях в къщи а след 45 дни просто бях забравил че ми е правена операция от дискова херния на ниво L4-L5.
Успех на всички.

316.   Благодаря за съвета . Но аз търся доктор от Пловдив . бихте ли ми описали как се чувсвахте преди операцията .

317.   Здравейте,бих искала да попитам за координати на д-р Овчаров от Плевен.Имам дискова херния,която се установи след скенер.Ходих на масажи,ходих при проф.Бусарски,бях на инжекции,на системи...не ми помогна нищо.Болките са големи.Имам изтръпване на петата.
Какво бихте ме посъветвали за нагревки-редно ли е да се правят?Да нося ли лумбален колан?
Благодаря предварително.

318.   Здравейте,бих искала да попитам за телефоните на д-р Овчаров от Плевен.С дискова херния съм.Правиха ми масажи,бях на инжекции,системи,ходих при проф.Бусарски и никакво подобрение.Петата ми е постоянно изтръпнала и болката се мести,а тя е ужасна.
Искам да ви попитам какво мислите за нагревки и за лумбален колан.
Благодаря ви.

320.   2 часа след операцията на крака ?!?!? бря бря каде стават тея чудеса хах глупости не ми се слушат...

321.   И в краен случай кое е по-добро, по-безопасно? Дисколиза с озон при д-р Михов в Св. София или периодично озонотерапия при д-р Димитров в Пловдив? Колко ще ми струва цялата процедура дисколиза при д-р Михов, като не съм здравно осигурен?

322.   Здравейте , от известно време имам болки във врата падащи към гърлото , лопатките и двете ръце.Получавам сърцебиене дори и в легнало полужение , задух и болки в гърдите. Преди месец лежах в болница с диагнози миоперикардит с лек излив и инфекциозен миокардит. Отново съм с тези симптоми и отново с температута 37 , 37,3 Имам двустранна дискова херния и си мисля дали имам и шййна херния .

323.   Здравей мило момиче, пише ти фитнес-инструктор от Варна. Дисковата херния е може би най-сериознта диагноза, която може да бъде поставена на един гръбначен стълб. Дотук с лошите новини ...:) Опита ми в работата с хора с твоя проблем ми дава оснвание да те успокоя казвайки ти - ТРЕНИРАЙ !!! ПОМАГА !!! !100 %. В момента работя с двама клиента, с двустранни дискови хернии. И на двамата давам упражнения,които всички лекари биха отрекли. Но факт е ,че хората се чустват прекрасно ! Навеждат се без проблем, мястото не реагира така остро на студено, сутрин ставането не е толкова болезнено и като цяло ежедневната двигателна активност не е (толкова) проблемна.

Не знам какъв е твоя частен случай, но те съветвам- грабвай се и отивай в някой фитнес, потърси тренер (попитай дали е работил с д.херния преди) и започвай тренировки. 99% ти гарантирам успех ! Ако случайно попаднеш в останалия 1 %, тогава моля да ме извиниш за безполения ми съвет.

Упражнението "Мъртва тяга" ("Deadlift") е упражнението, към което трябва да преминеш постепенно. Много хора биха се изсмели на това, но точно това упражнение изпълнявано с прецизна техника(особено от теб) би дало най-добри резултати по отношение на твоя проблем(а и не само на него :))

Оставям ти е-маил за евентуална бъдеща кореспонденция - julianvarbanov@yahoo.com Забрави за операции, за пазене от това или онова. Човек е създаден да се движи и докато имаш крайници за това - прави го !!! Успех

324.   Фитнес - инструкторът от Варна, незабавно да вземе леден душ, след това да си легне и да спи, докато му се избистри ума.

325.   Здравей Юлиан радввам се че си съпричастен с моя проблем сега нямам време но когато мога ще ти опиша моето заболяване . Смятъм че от прекаленото движение се чувствам по зле

326.   Мило момиче, отново ти пише Юлиан. Не знам какъв смисъл влагаш в думите „прекалено движение”, но искам да ти изясня някои общи положения.
Ще изброя най-противопоказните за „болния кръст” движения в низходящ ред на значимост: 1.Усукване; 2. Флексия(изгърбване) в поясната област; 3.Екстензия (мост) в поясната област. Възможните комбинации м/у тях само влошават нещата. Има още един механичен фактор силно влияещ проблемите по гръбначния стълб – аксиалното(по вертикалната ос) налягане(щанга на гърба, тежест в ръцете ит.н.) . При наличието му успоредно със кое да е от изброените движения СИЛНО се потенцира хернирането(„изместването”) на междупрешленните дискове (биоамортизатори разположени м/у прешлените), като по този начин се получава „проблем „ в кръста или се влошава съществуващ вече такъв. В този ред на мисли противопозни са бягането, тениса и скачането. Дано нито едно от тях не влагаш в думите „прекалено движение” !

Знаем какво препоръчват лекарите (повечето): „Трябва да „засилите” мускулите на гърба и корема. Това е така защото укрепването на така наречения мускулно-поясен корсет, спомага за компактното(неразпиляно) движение на прешлените, поддържайки по този начин гръбначния стълб в естествената му S-образна форма. Това води до рационално оползотворяване амортизационните свойства на междупрешленните дискове, като по този начин се свежда до минимум опасността от травма. При слаб „корсет” естествените движения на гръбначния стълб са често съпроводени от НЕКОНТРОЛИРУЕМА флексия или екстензия между отделните прешлени. Това създава сили(подобно на тези при изстискване на туба паста за зъби) „тласкащи” пулпозното ядро (желеподобна маса част от междупрешленния диск) вън от естествените му граници, потенцирайки по този начин дразнение на минаващите близо гръбначен мозък или нервни разклонения. Това явление се нарича херниране на диска и има различни нива. Най-сериозното е ДИСКОВА ХЕРНИЯ.

Ето какво медиците ни забраняват: 1. Не (избягвайте) се навеждайте и 2. Не (избягвайте) да вдигате тежко. Парадоксалното в случая е , без навеждане и тежест няма как да се „засили” паравертебралната мускулатура ( по протежение двете страни на гр. Стълб)- част от споменатия вече мускулно – поясен корсет. И така стигаме до голямо противоречие между препоръки и забрани !!! Ами сега ?!?

Когато ортопедът каже „Не се навеждайте” , той има предвид „Не се навеждайте изгърбени” (както правят 90% от хората). А под „Не вдигайте тежко” се има предвид „ Не вдигайте изгърбени” ( и пак онези 90%). Тъй като ортопедът не стои постоянно до вас за да ви коригира как да се навеждате и вдигате с прав гръб , той ви „забранява „ да го правите. Това се нарича „връзване на гащи”.

А сега за моето любимо упражнение – „Мъртва тяга” ( анг. „Deadlift”). Прецизно изпълнено то носи следните позитиви: 1 . Заучаване правилната моторика при вдигане тежест от земята; 2. „Засилване „ на целия мускулно-поясен корсет ; 3. Засилен енергоразход(за отслабващите) поради ангажирането на почти всички двигателни мускули.

С други думи за да вдигнете легена с дрехи от пода, да преместите дивана вкъщи или просто да вдигнете във въздуха бягащото с протегнати ръчички срещу вас детенце , се нуждаете от правилна моторика и достатъчно сила за да го направите с минимум риск от травмиране.

Повечето лекари категорично отхвърлят това прекрасно упражнение, понеже априори го свързват със щангистите вдигащи стотици килограми , наведени от там на мисълта че е много опасно. Да така е , опасно е , но повечето хора(особено с проблеми в кръста) не са щангисти и не се стремят към върхови рекорди , а просто към едно здраво тяло , което е подготвено да посреща безпроблемно ежедневните социално-битови дейности. „Мъртва тяга „ може да се изпълнява с 200кг., а може и с 20кг. Всеки има различени силови възможности, важното е да се изпълнява с перфектна техника, от там следват само плюсове.

Регуларното индивидуално –тежко натоварване на тялото е основна профилактика и консервативно лечение на проблемите по гръбначния стълб. Статистически погледнато много малко хора се „секват” при вдигане на ТЕЖКО. В повечето случаи това става при съвсем обикновено завързване на обувки или вдигане на химикал от пода, понякога просто при ставане от леглото. Тренирайки концентрирани с подходящите тежести(без да се жалите много) помагате на тялото си да понася по леко ежедневните натоварвания. С херния или не всички сме хора и се движим . Нека го правим по-равилно и безпроблемно !!!

И така мило момиче, надявам се че съм успял донякъде да ти изясня нещата, и че поне ще опиташ да се „излекуваш” сама. Препоръчвам упражненията: напади, мъртва тяга, хиперекстензии и изометрия при коремната мускулатура.Потърси добър кинезитерапевт и ДАВАЙ. Плувай!

Г-жо Тодорова, надявам се написаното до тук да е било полезно и за вас. Успех на всички . Желая ви движение без болка.

327.   И така, нека всички: невролози, ортопеди, неврохирурзи и кинезитерапевти да си скъсат дипломите. Фитнес-инструкторът от Варна, ще излекува всички болни от дискова херния, чрез неговите напълно осакатяващи упражнения. Пожелавам на Юлиан да изпита истински кризи от дискова херния, и тогава да пише пак простотии във форуми, които се четат от наистина страдащи хора.

328.   Страшно много уважавам лекарите и съм почерпил много знания от тях (работен екип от тренор, неврохирург и диетолог сме). В момента кандидатствам медицина ! Във фирмата където работя има доктори неврохирург и ортопед с които комуникирам редовно и съм съгласувал последния си пост. Смятам че изложената от мен теза е добре обоснована и моля който по някакъв начин не е съгласен също да изтъква причини за това, а не да нервничи насреща. Не карам нигого на сила да прави каквото и да е, а просто споделям опит с мои клиенти с ДВУСТРАННА и ТРИСТРАННА дискова херния, които определено НЕ СЕ ОПЛАКВАТ. Що се отнася до пожеланието към мен... няма да коментирам !!! Приятен ден на всички :)

329.   На чужд гръб и сто тояги са малко,това е.Отстрани всеки си мисли,че е като хремата-безобидно,но никой не си прави труда да прочете,че човек може да се инвалидизира за цял живот,че от гръбначния стълб се командват всички останали органи.За болките и това да си половин човек също да не говорим....

330.   Xах абе не мога да разбера тея форуми за нищо ги нямате човека просто се опитва да помогне въпреки че може би си няма понятие какво е да си дърво и да искаш да ти отрежат кракът само и само да не те изяжда болката и да можеш да дремнеш час два... просто е излишно да има интриги и напрежение тук след като толкова хора с адски проблеми влизат и постват...

331.   Бях много зле преди една година.Получих пареза на десния крак.Големият пръст на крака ми беше изтръпнал и с непоносими болки.Магнитният резонанс показа, че имам дискова херния.Оправи ме един мъж с масаж на стъпалото

332.   До 331. Явно си имаш дх, а и симптомите го показват. Това с излекуването само с масаж на стъпалото е временно. Така не може да се оправи дх. Тя се освобождава от кръста, т.е от мястото където се намира. Ако от толкова малко сте се повлияли добре, спокойно може да спрете развитието на хернията. Не мога да кажа, че ще се прибере, но може да се задържи, което не е малко. Обаче обърнете внимание на подходящите процедури (физиотерапия и рехабилитация). Много са важни и подхранващите витамини за увредените нерви (от които идва парезата и изтръпването на палеца). Милгамата може да се пие с месеци.

Моя палец на левия крак също изтръпна и това беше сигнал, че вече има засягане на нерва. След две години ми се появи парезата, защото в началото не знаех за какво става дума. За съжаление!

Сега след 13 години вече дори се оперирах на Л5-С1, но продължава изобщо да не усещам палеца си.
Така че, вземете по-сериозни мерки по-рано (не само с масажчета на стъпалото). Причината е от кръста, там трябва да се лекувате.
Пожелавам ви здраве!

333.   Здравей те пиша ви по повод гимнастика за мусколен корсет . Ако ня кой знае някакви упражнения нека да ми ги изпрати. Става дума за укрепване мусколатурата на грабнака при дискова протрузия.

От година и полувина страдам от болки и изкривяване . Единсвено от гимнастиката коята правя от пет дни за стягане на мусколите усещам ублекчение. Не зная дали правя точните неща . Преди време Юлиан от Варна ми беше писал тогава нищо не схващах но сега нещата започнаха да мисе изясняват.

334.   Здравейте,
от Пловдив съм и искам да ви споделя своите патила и да поискам помощ от препатилите. Някъде около края на януари`10 бях болен от грип и при едно кашляне нещо прищрака в гръбнака ми и се сгънах. И след това започна да ми изтръпва целия ляв крак и като постоя известно време прав, започва да не ме държи. Основната болка (изтръпването) не е точно в гърба, а втазобедрената става и прасеца. Диагнозата ми е Дископатия - L4/L5.
Изреждам къде ходих:
1. В транспортна болница - лежах 7 дни - без подобрение ( от лекарствата получих уголемяване на черния дроб и далака и тромбоцитопения)
2. с. Селиминово, Добри - нещо като чекръкчия ( масажира ми гръбнака и казва "Готов си") - никакъв ефект
3. д-р Александров в Тракия - физиотерапия с токове - ефект никакъв.
4. д-р Александров в с. Крумово - слага ми някакъв компрес от билки за 4 дни - без ефект.
5. с. Куклен, баба Софка - ярък представител на чекръкчийството - без ефект
6. Окръжна болница - лежах 7 дни - физиотерапия - без ефект, като д-р Тошева(завеждащ отделението по Физиотерапия) ми прави мануална терапия - без ефект.
Вече се чудя къде да ида, дайте акъл.
Нямам дискова херния, на скенера поне така ми казаха.
Чета за таза ОЗОНОТЕРАПИЯ.
Ще съм благодарен за някакъв полезен съвет.

335.   Здравейте! Прочетох много позитивни мнения за д-р Ван, но днес като ходих при него малко ме стресна? Някой може ли да препоръча друго място за акупунктура?
На 22 година съм, а от месеци не мога да сядам изобщо. Предварително благодаря, на всеки, който отговори.

336.   Д-р Нин, в Пловдив. В мрежата ще намериш координатите му. А резултатите при него са своего рода гарантирани. Успех и бързо възстановяване!

337.   До 335.
Препоръчвам ви кабинети Биоенергоспектър в София. Акупунктура, всички водове масажи (прави се преглед и от състоянието ви се преценява какви ще са процедурите с вас). Изключителни кинезитерапевти и лекари.
Практиката им е на повече от 20 години. Благодарение на техните грижи не се оперирах, а бях с тежка пареза от дх Л5-С1. Болките невероятни, никакви лекарства не помагаха. Искаха непременно да ме оперират, но тогава ме беше страх.
Досега продължавам да ходя при тях просто за тонус и профилактика.

338.   До 337

Благодаря много! Записах си час за понеделник!

339.   Здравейте отново! Аз съм номер 250.

Преди 5 месеца писах за първи път тук. Сега пиша пак за да споделя за състоянието ми след операцията от дискова херния Л4-Л5 Л5-С1.

След операцията в края на януари се почувствах много добре. Няма болки в кръста, ходя без да куцам. След 1-2 месеца лежане в нас, реших да ходя на профилактика и рехабилитация в гр. Баня, БХ "Стряма" и отидох по НОИ.
Там бях 10 дни и правих по 4-5 процедури на ден + ходене до Банчето - лековита минерална вода, където престоявах по 30-40 мин. Това беше през април. Почувствах се много по-добре и като се върнах в София продължих да правя гимнастиката.
Записах се на фитнес и басейн и почнах да ходя редовно - почти всеки ден. Карам колело, ходя на пътеката и на още един уред тренирам за краката. Вече съм много по-стегната и болки няма, освен СУТРИН... Като се събудя ми е нужно час - час и половина да се пораздвижа и да не ми тежи кръста. После влизам в ритъм и съм добре през целия ден.
Понякога получавам мускулни крампи (които ги имам от години) и това ме притеснява. Като ми се схванат двата крака ме държи половин час и умирам от болки и безизходица....... Не знам дали е свързано с дисковата херния, защото ми се случва при студ, при жега, т.е. при резки температурни промени. Та сега мисля да се завръщам на работа. Остава да направя ЕМГ другата седмица и да видим резултата. После пак ще пиша.

341.   Здравейте , преди 4 дни се върнах от Павел баня. Имам дискова херния от около две години , незнаех че е толкова сериозно и не съм се пазела досега. От два месеца съм на инжекции , хапчета,витамини и никакъв резултат. Отидох в Павел баня сега на моменти болките ми утихват и на моменти се усилват, казват че сее получавало реакции , но докога ще продължат тези реакции, аконякой е запознат да и отговори.

343.   Здравейте на всички,
може ли някой да ми отговори?
Чувствам скованост,нестабилност,пукане в кръста и отпадналост в краката.
БЕЗ БОЛКИ ! оплаквания който се получиха преди 1 година като правех коремни преси и усетих моментна болка и ужасяваща нестабилност в краката, може ли това да е дискова херния ? ако има съмнения за ДХ какво бихте ме посъветва ли? прегледа ме неврохирург и невролог казаха че ми няма нищо
но аз не съм на това мнение за това искам и вашето мнение
имам ренгенова снимка на която се вижда съвсем леко стесняване на 4 и 5 лумбален прешлен
EMG-не се наблюдават емг данни за коренчева увреда
Благодаря предварително!

344.   Здравейте.
Имам спешна нужда от операция. Имам ДХ повече от 15г. Интересуват ме новите лазерни операции(не говоря за озонотерапиите и тем подобните,а за операция). Обиколих всички санаториуми в България и нищо не ми помогна. Знам че такива операции се правят в Европа (Франция, Германия, нз. точно), но не мога да намеря никаква информация за болници и цени. Моля ако някой разполага със някаква информация или с контакти към някоя такава болница нека помогне.Открих 1 в германия ,която е правила подобни операции, но за съжаление е фалирала. Повтарям отново - става въпрос за операция, а не за лечение.

345.   Не съществува лазерна операция на дискова херния. Хернията може да се третира с лазер външно, но не и да се оперира с него.

346.   Много правилно !!!!!

251-300 от 731