Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

301-350 от 731

347.   До 344 прочети 305

348.   Защо непременно ,,тикате,,хората към операции?Започвам да се съмнявам вече,кой основно пише тук!???,а при пова положение трябва да са ви добре известни рисковете от тях(операциите)и то от всички страни.Лесно е да,,режеш,,-да му мисли този под ножа..............,а за парите пък изобщо и да не става дума.

349.   Здравей!! Името ми е Христина на 17 години съм и страдам от това вече 3 години правила съм доста неща и 2 операций даже ако искаш намери ме в скайп ще ти разкажа какви са моите обеждения. Благодаря. skype: hris_1993

350.   А ти какво предлагаш да вият от болка да правят нагревки и да чакат естествения процес на обездвижване от такива критикари като теб чаках и аз страх съмнения и какво ли не докато не взех да припадам глупостиии не миии се слушат...

355.   Здравейте.Бих искала да взема отношение по въпроса.Аз съм на 36г. миналата година ме оперираха по-спешност от дискова херния на л5 с1 в Пирогов.Четири месеца след операцията болката в левия крак и кръста все още не бяха отминали,поради което аз си направих скенер в Токуда.Резултата от скенера показа,че хернията не е изрязана изцяло и ще се наложи ревизия.В Токуда ми написаха веднага лист за приемане.Аз се страхувах и затова отидох при опериращият ми доктор в Пирогов.След като разгледа скенера,той ми обясни,че хернията е била толкова голяма,чене са имали възможност да изрежат всичко,но ако до година и половина се оперирам рискувам да засегнат нерв и нещата стават лоши.Препоръча ми масажи и физиотерапия.Започнах да посещавам при всеки удобен случаи където и за когото чуех добри отзиви масажискти,докато попаднах преди 2 месеца на един човек,който лекува с акопресура.Това ме спаси.От два месеца не съм пила лекарства за болка,вдигам тежко,усуквам се не се пазя от нищо,тичам все едно никога не съм била оперирана.Ако Ви предстои операция първо опитайте с акопресура и ако не Ви помогне-оперирайте се,но нека това бъде последното,което бихте направили.Успех.

356.   Какво значи акопресура?

357.   Абе ти 350,май си от ония,,докторските лобита,,по форумчетата.Изглежда натам ,,бият,,нещата.Дано да ти дават поне добър процент от това.Успех!!!!!!!!!!!!!

358.   Здравейте. Писах тук отпреди може би около 2 години,номер 31.Но не съм спирала през цялото време мнения и впечатления.И така за това време,нещата мн.се влошиха,от една дискова вече са 2,притискане на гръбначния мозък,та...операцията е неизбежна,като знам през какъв ад минах 2 пъти,но...не се ли направи нищо...изхода е обездвижване.Но,вече незнам,много противоречиви мнения,отзиви и т.н.,моля Ви дайте някакъв съвет къде и при кого да се оперирам.Преди се бях насочила към Токуда...вече незнам.Пишете ми на имейл lz3mf@abv.bg или тук. Благодаря Ви предварително и успех на всички

359.   До 358. Здравейте!
Аз съм оперирана в Токуда миналата година Л5-С1. Имам още операции да ми се правят на гръбнака, на различни нива са и трябва стабилизации, но за момента нямам достатъчно средства. Оперирах само най-спешната, защото получих едни изпускания... Както и да е, за друго ще ви посъветвам:
Препоръчвам Пирогов - д-р Узунов и Поптодоров. Те работят в добър екип и с доц. Габровски. Сега и аз бих се обърнала към тях, защото имам много добри наблюдения от мои приятели, на които им направиха много сложни операции и с такива диагнози като вас. Не мога да ви опиша как вече се чувстват и движат. Наистина много бавно става възстановяването, но ви уверявам, че в рамките на една година имат ГОЛЯМО подобрение.
Сутрин отидете на място в клниниката по неврохирургия (в двора на Пирогов). Към 8.00 ч. може да изчакате - повечето лекари идват в отделението и ще ви направят консултация.
Лек ден!

360.   ДО 359.Извиняваи за въпроса какви изпускания имаше и оправи ли се защото и аз имах същия проблем.

361.   Аз съм от Пловдив и също страдам от дискова херния, от около 6-7 год., след направен ЯМР ми казаха, че съм за операция. По същото време разбрах за скенар- терапията и реших да опитам. След направени 10 процедури работех съвсем спокойно и без никакви болки. За мен това бе такова облекчиние, направо невероятно след толкова години. По съвет на терапевката направих още 10 и сега вече по 1 на месец. Вече втора година е така. Ако някой се интересува мога да дам тел. на терапевта Войникова.

362.   Моля изпратете ми телефона на доктор Войникова

363.   Здравейте, имам дискова двуетажна херния и не можех да седя от болка. Помогна ми д-р Пиронков от РЦСМ Дианабад. След първата процедура, която включва инжекция, масаж, наместване, болката изцяло спря. Показа ми упражнения за правене. Този човек е ФАКИР.

365.   Какви са тези упражнения

366.   До 363: Може ли ни кажете как да се свържем с д-р Пиронков. Аз съм от София, но не знам дали просто така мога да отида да го потърся в Дианабад.

367.   До 355: Къде са ти направили акопресура? Баща ми страда от тази болест и започна да се влошава не може да стане от леглото....Моля те, отговори на съобщението ми, искам да опита може да му помогне.Търсех в интернет и намерих центрове, в които правят акопресура но са в гр.Казанлък и в гр Ямбол. Пиши ми.

368.   Здравейте доктор имам диагноза след направен скенер
на ниво L4 L5 се обективизира дискова протрузия хипертрофия на лигаментум флавум двустранно
на ниво L5 S1 се обективизира дискова протрузия
без да са на лице данни за дисково херниране
EMG-коренчева увреда за L5 S1 в дясно
нямам болки но усещам страшна нестабилност и отпадналост в кръста и краката лекувах се с медикаменти,инжекции, иглотерапия,физиотерапия никакъв ефект обиколих много невролози никой нищо не ми казва но мен много ме е страх от положението ми не се чувствам виобще добре
според вас какво ми е положението и дали е възможно да съм за операция моля ви дайте ми някакъв съвет на 24 години съм контузих се преди година в фитнеса като правех коремни преси
благодаря предварително!!!

371.   Здравейте някой опериран ли е при Доцент Калфин Пловдив. Моля споделете

372.   Преди няколко месеца ми откриха голяма медианна дискова херния на л5.Лекува ме доктор Людмил Димитров от Пловдив.Направи ми 17 инжекции с озон.Преди седмица на скенер се видя че хернията е изчезнала.Желая на всички да се оправят.Препоръчвам този доктор,много е добър и голям професионалист.

373.   Прочетете внимателно коментар 372 и помислете, дали е писан от пациент или от самия д-р Димитров. Поне до този момент не съм чувал дискова херния да изчезне от озон.

375.   ОТ 371 ДОЦЕНТА се казва КАЛНЕВ

376.   ДО 367
Човека при който ходя на акупресура се казва Киро
и се намира в Сапарева баня-всички го познават там.Преди да опитате операция пробвайте с акопресура било при него или другаде.Ако не Ви помогне то няма да ви навреди.Аз съм оперирана на 07.07.2010г.,казаха ми,че дисковата херния е била голяма и не са могли да я премахнат изцяло и след година пак съм за операция.След като започнах с акопресура смятам да не се оперирам повече.

379.   Някой правил ли си е операция на дискова протрузия?

380.   Здравейте. На 40 години съм. Преди година ми откриха дискова херния на L4 L5. Поне 6 месеца се борих с възпалението, но както са писали и други тук, като мине - и забравяш да се пазиш толкова...
От юни имаше признаци, че пак ще става страшно, ходих на масаж няколко пъти, но не успях да избегна кризата.
Вече 30 дни се влача, този път е по-страшно от преди, и не мога да ходя. Края на август - началото на септември направих една седмица процедули при д-р Димитров в Пловдив, озон и лазер, по две процедури на ден.
Резултат за сега няма абсолютно никакъв. В началото се надявах, че може да му трябва време да се прояви, но сега е по-зле, отколкото беше, и ужасно съжалявам, че дадох толкова пари за нещо непроверено.
Може в световен мащаб тази терапия да лекува в 90 процента от случаите, но не съм уверена, че тук се прилага правилно, и че наистина следят състоянието на пациента.
Да, не успях да направя 17 озона като 372, направих по 10 процедури лазер и озон, но не мисля, че само в количеството е проблема. И нещо спрях да вярвам на възторжените отзиви...

Не зная какво ще правя нататък, надявам се и се моля да утихне болката, за да мога да възстановя нормален ритъм на живот, да се разхождам, да се занимавам с лечебна гимнастика. Сега, след като в Пловдив все пак успявах да стигна пеша за прозецурите - едва се движа в къщи, има моменти, в които въобще не мога да стана от леглото....

Къде е бялата лястовица...

381.   Здравейте, дано съм полезна със споделеното от мен. Аз съм на 47 г. Боледувах от дискова херния в продължение на 5 г. Кризите и болките бяха ужасни. Не се търпяха вече. И санаториумите не помогнаха, само облекчаваха състоянието ми временно. От доста време лекарите ми препоръчваха да се оперирам, но аз отказвах защото ме беше страх. Но нещата ставаха по зле. Кризите зачестиха всеки месец. Не се траеше вече. И...така реших да се оперирам, защото рискувах да остана на инвалидна количка. Много мислих и...един ден постъпих в Неврохирургия-Пловдив. Операцията мина и като се събудих за мое голямо очудване не ме болеше въобще. Само когато се обръщах на една или друга страна. След 1-2 дена като започнах да се движа, усетих разликата. Онази пронизваща болка я нямаше, аз ходех изправена без всякакви усилия. И си казах: защо не съм дошла много по-рано, а съм търпяла всичките тези кризи и ужасни болки с много пролети сълзи. Вече 6 г. след операцията се чувствам много добре, даже си позволявам по някой път да вдигам и по-тежки предмети. Не казвам, че съм като нова, но болките и кризите ги няма вече. Благодарна съм на лекарите! Чух всякакви противоречиви мнения, но взех решението сама. Познавам много други хора които са доволни от операцията. Не се страхувайте! Само трябва да потърсите най-добрия специалист. Успех!

382.   Прочетете книгата "Искам си живота обратно" на Г. Попиванова. Има я в интернет и може да се изтегли свободно. Ще си отговорите на много въпроси. Приятно четене! http://popivanova.hit.bg/

383.   мога да Видам адреса на ВАН Пендзю-София ЖК. Овча Купел ул.Народно хоро №10

384.   Някой оперирал ли се е от стеноза на вертебралния канал Моля споделете. Аз съм оперирана но незная нищо за възтановяването.

386.   Оперирана съм 2003г. от дискова херния
-на ниво ТН12-L1: Медианна, дискова протрузия
-на ниво L3-L4: Парамедианна, дискова херния вляво
-на ниво L4-L5: Дискова протрузия,стенозираща двата неврофорамена
-на ниво L5-S1: Остеохондроза на диска.Малък,медианен, дисков пролапс.

На всички изследвани нива тежки дегенеративни промени в областта на интервертебралните стави.

Телата на прешлените са с правилна форма и нормален сигнален интензитет.

Конус медуларис и кауда еквина - нормално изобразяване.

ЕМГ данни за значителни коренчеви увреди L2 L3 L4 L5 двустранно. Коренчеви увреди и S1 двустранно. Данни за вторична увреда на фибуларните/миелинна и аксонална/ и феморалните нерви/ аксонална/ - средна за фибуларните и тежка за феморалните.

ЕМГ белези за спастичност мускулатурата на долни краиници.

До скоро нямах оплаквания но от 3 месеца имам болки...

388.   Здравейте,

На 19 години съм от София занимавам се с плуване на доста високо ниво и преди около 8-10 месеца напавих дискова херния на л4-л5. Болките не бяха нетърпими леки, но доста ме дразнеха, като неможех да направа някой згъвания да си пипам пръстите на краката с прави крака и донякаде започваше да ми пречи на развитието в басейна.

Личния лекар ме прати в Горна Бания мисла, че беше при проф. Танчев той искаше операция да прави. После отидох при спортна медицина който ме пратиха в св. Иван Рилски при доктор Хаджиянев, който потвърди мнението за операция. Бяхме решили да се подложа на операция, но преди това баща ми обиколи всички най-добри лекари в България (Горна Баня - проф.Танчев, Св.Иван Рилски - Хаджиянев § Проф.Бусарски, Пирогов - Габровски (баща и син), ВМА- доц.Хаджианев, Исул-Стоянов). Направи консултация и с още някой проф. § доктори доста добри, който са работили преди в св.Иван Рилски и ВМА, но в момента работат в Токуда и Окръжна и всички потвърдиха, че трябва операция за да мога да продължа развитието си като плувец и състезател.

Преди да се оперирам баща ми направи и консултаци коя е най добрата болница за такава операция и доста мнения ни опътиха към св.Иван Рилски, която е с няй добра техника в България, после Пирогов и Исул. В болниците който ни казаха да не се оперирам в никакъв случай ТОКУДА, ОКРЪЖНА и ВМА (въпреки, че в ВМА познаваме доста хора който са се оперирали и всичко е ОК). И така в св. Иван Рилски се оперирах на 10.09.2010. Всичко мина доста добре с опериращ екип на проф. Бусарски и Хаджиянев. Докторите ми разрешаваха след 15 ден да навлизам в басейна и да започвам да влизам в форма, но аз не исках да рискувам и към 23-5 ден заповнах да влизам и да се товара на 100 %.

Ако някой иска някаква информация да му дам може да ми пише на mail : accessary@abv.bg

389.   Здравеите опериран сам преди месец от дискова херниа на ниво л-5 ,с-1 на следващия ден след операцията ме вдигнаха и започнах да варвия но още имам истрапване на прастите на крака и прасеца ме наболиава . Триабва ли ниакакви упражнения да правия или на рехабелитации да се ходи. Благодариа ви предварително ааа и за операцията в софия професор Романски е направо магиосник много е добар супер професионалист отвсиакаде в университетска болница ;Свети иван рилски;-София

390.   При две дискови хернии на еЛ4-ел5 и Ел5-еС1 сега и помен намям от тях - видяно и доказано на ЯМР. Това се случи след озонотеропия при д-р Таня Дончева в Пловдив. Идете при нея и Ви преддоставям адреса и сайта 0878941327, http://www.ozonotherapy.eu, Медикозон, Плавдив, ул. Иван Радославов 4 на втория етаж в Юнион клиник.

391.   Защо ми се струва ,че горното е писано от самата докторка от Пловдив или нейни застъпници.Озона не може да доведе до пълно изчезване на хернии.Няма до сега такъв случай.И аз имах озонотерапия и то 20 курса,но и на мен пък и на всички с които контактувам не им се е случило такова ,,супер,, нещо.Хайде малко по умерено да я караме.Ясно е че е реклама .

393.   дайте тел на този Пиронков от Дианабад???

394.   Здравейте, искам и аз да разкажа моята история.
Имам голяма дискова херния на ниво L4-L5 и протрузия на L5-S1.

Кръста ме болеше от доста години в следствие на вдигане на ... човек отначало не обръщах внимание, но после болките се задълбочаваха от година на година. Болеше ме може би над 8 години.

През м. ноември 2009 г. ходих на една физиотерапия /10 дни/ и точно тогава незнам какво стана, настина нерва ли какво ли, болките се засилиха и слязаха на левия ми крак. Болеше все повече и повече, започнах а куцам, крака взе да изтръпва започнах да ходя по малка нужда съвсем често. Отрази се и на половия ми живот. Януари - февруари вече не можех да стоя седнал! Почти не можех да пътувам и да карам автомобил. Ходих при невролози, изписаха хапчета, инжекции /дипрофос, нивалин - хапчета, милгама, мидокалм/, мазила – всякакви и най-различни. Абсолютно нищо не помогна. Дори и обезболяващи не можеха да поуспокоят болката. Единствено за мазане мога да препоръчам спирт Анестизол или както го наричат анестезиологичен, мазах се с памук по целия крак и кръстта за около 2 часа малко ме поуспокояваше. Не можех и да спя, на всяко завъртане по време на сън се събуждах с ужасни болки. От обезболяващите имат краткотраен ефект Ибупром /с активна съставка ибупрофен/. Най-голяма полза видя само от Диклофенак Дуо 75 милиграма.

Ходил съм 3 години подред на санаториуми, от които два пъти на БМБ – Бургаските минерални бани, имат хубава база, за почивка става, но ефект никакъв не видях и от това. Там правих кални бани, луга, физиотерапия с различни токове. Оставих невролозите, те лекуват само с хапчета и инжекции, които не помагат – даже помислих че станах и по-зле. След ЯМР мнение на различни неврохирурзи беше за операция, но още не исках да се подлагам на това нещо – бях чел страшни работи.
Ходих и при проф. Къркеселян – ИСУЛ , искаше даже веднага да ме приеме – отказах.

Започнах да търся алтернативни методи – следях редовно тук този сайт, както и най-различни други. Опитах и при чекръкчии пишман народни ‘лечители’ Къде ли не не обиколих. София, Русе, Варнаи др. места. Особено искам да дам информация за както го наричат ‘бай Георги’ от кв. Аспарухово град Варна. Всеки ден пътувах легнал на задната седалка и с рев, той обеща да ме оправи за 10 ходения при него. Едно посещение е 20 лв ‘сеанса’ е 20 лв. и продължава най-много 5 мин! Човека е 33-ти набор и сляп, но явно апетита му да лапа пари не е намалял. Пипа лекинко с пръстченца и явно си мисли че има био-токове, ама не помогна и грам. Много хора ходят при него включително и жени които искат да забременеят. Специално за дисковата ми херния въобще не помогна. Има хора които казват че са видяли полза – незнам...
Ходих и при Чавдар Нинов /съпруга на Бианка Панова - гимнастичката/ четох и гледах за уж революционните му методи. реших да опитам. Съчетава различни методи на масаж, нещо подобно на акопунктура, но на по-дълбоко ниво, акопресура, слектростимулация и др. подобни. Метода му мисля е единствен в България. Сеанса там е между 80 и 100 лв без фактури или касови бележки за около 30 мин. 1-ия път подложех на мъчения в стил инквизиция, едно разтягане от 3-ма души, едно разпъване, мачкане, усукване - после едвам можех да ходя няколко дни. Иначе има едни игли които се слагат с инжектор на по-дълбоко ниво чак до гръбначния стълб примерно след това се пуска и някакъв вид електро – стимулация. Тази процедура не е толкова болезнена. направи ми впечатление на изключително ерудиран и коректен човек. Там обаче видях че хората минават буквално на конвейр. Почти съм сигурен че неговите методи могат да помогнат на определени групи хора с дископатия да речем и разни други, контузии, схващания, може и на някои с хернии. Но за последното не съм съвсем убеден, поне що се касае моя опит. Отказах се на 3-ия път като видях че нямам полза и видях един човек дето е ходил 15 пъти и без ефект. За да съм коректен искам да кажа че има и доста доволни хора оттам, както и много недоволни също. Просто няма как да знае човек без да опита.
Бях решил да пробвам всичко преди операция.
И наистина ходих къде ли, полза нямаше. Почувствах съвсем леко облекчение само лятото като ходих на море и плувах. Плуването наистина отпуска, но е хубаво да е доста топла водата.

Искам да кажа на всички които страдат от това гадно заболяване че като отидат на невролог той ще иска да ги излекува с хапчета, физиотерапия и инжекции, врачките обещават да ни излекуват с баене, чекръкчиите обещават с ръце да ни оправят проблемите, а неврохирурзите задължително предписват операция т.е. те лекуват със скалпела. С една дума кой за каквото е учил. Повечето отрича другия метод.

Пробвах и с алтернативна медицина, ходих при един китаец (всъщност между кореец и казахтанец мисля), но лекува с китайски методи, и е учил и специализирал в Китай. Той живеее и работи във Варна, пих билки, масажира ме, слага ми игли и си личеше че знае какво прави, пипа много внимателно. Добър е. Поотпусна ме лекичко и то за кратко. Ако има прищипано освобождава, но при мен явно проблема е бил по – сложен.
В Пампорово има също един дето е мануален терапевт и знае какво прави. След като ходих при него можех поне да сядам, но болките в до коляното, както в кръстта и до глезена се върнаха след няколко дни.

След поредния ЯМР /ядрено – магнитен резонанс/ и становище на доктора че съм за операция вече се бях решил, остана само да избера къде...

Четох много, и се бях спрял на няколко места: Св. Иван Рилски, Пирогов, ИСУЛ почти го отхвърлих, Военно-медицинска академия. Няма какво да се лъжем това са местата и всичките в София. Надделя мнението ми за „Иван Рилски”. Там имат по-добра техника според мен /гледах им сайта, има снимки и на операционните/ и едни от най-добрите специалисти. Всеки може да ги провери. Не правя реклама – разказвам си моята история, аз съм от дълбоката провинция. Направиха ми операцията средата на септември месец 2010. На 3-ия ден станах да направя няколко крачки. За седмица ме изписаха. Сега си лежа вкъщи и си почивам. Правя си разходки. Операцията не ме боли сега, кръстта съвсем малко, остава само крака но ми казаха че е нормално да имам болки 2-3 месеца тъй като е възпален нерва. Постепенно отшумява, но така или иначе направо мога да кажа че съм добре сравнение с преди. От ден на ден се чувствам по – добре и по-добре.

Препоръчаха ми да карам велоергометър, аз обаче се качих на моя си велосипед, но внимавам много.

Това е засега. Мога да дам на всеки координати на хората при които съм ходил, ако някой се интересува съм готов да помагам с каквото мога.

395.   /аз съм от предния пост/ забравих да добавя само, че съм на 30 години и да се извиня за правописните грешки допуснати в бързината. :-)

Искам да вдъхна кураж на хората, които ги е страх да се оперират. Понякога друг изход няма, когато човек е опитал почти всичко, няма нищо страшно, избирате си болница, екип и вярвайте че всичко ще е наред. Страхувах се много, но се реших. Най-лошото от всичко е чакането и колебанието, когато взех решение ми олекна. Мислете позитивно.

Искам да добавя че не съм си правил озонотерапия, както и че не се реших да ходя на екстензии.

397.   В Пловдив си правих юмейхо терапия и съм много доволeн. Резултата си пролича при мен след 4 процедура или масаж. Ще ви напиша телефона 0899818369

398.   http://www.swamidevmurti.org/page24.html
Тук могат да ви помогнат!

399.   Аз съм на мнение, че рехабилитацията-лечебната физкултура е много важна за възстановяването! Намерете си добър рехабилитатор, и ще почувствате, че животът ви отново е хубав!

400.   Здравейте, жена на 28 години съм и преди 5 месеца ми откриха херния на шията - C3 и C4. Прееди това се занимавах интензино с ирлански танци. Сега лекарите забраняват изцяло заниманията тъй като заради вибрациите им се натоварвал врата и щяло да "стане лошо". Понеже не съм наясно с терминологията, може ли някой да ме посъветва колко лошо може да стане, тъй като наистина искам да тръгна пак на танци, но при последната тренировка ръката ми започна наново да изтръпва. Танците са наистина натоварващи, но не мога да си представя да не тренирам нещо. Откакто ми откриха хернията започнах да качват много интензивно килограми и това също ме притеснява.

401.   до номер 400: (аз съм 394-395) щом са ти казали да не тренираш значи недей! Аз докато лежах в болницата на съседното легло имааше един с хернии на шията, за около 2 седмици се беше обездвижил почти нацяло. Ходеше едвам едвам с 2 патерици. От прешлен на шията му се прекъсва нерва той не си обръщал внимание, накрая му се обездвижиха краката. Ето това значи 'много лошо' Най-много ги питай лекарите дали може да плуваш, регулирай си храненено, като не искаш да качваш килограми.

На тоя моя съсед по легло му слагаха титаниеви пластини на врата, излезе му някъде около 10 хил лв. операцията. Иска се сериозно обездвижване.

402.   до 400.Аз също съм с такива 2 хернии на врата .Много са гадни защото при резки движения може да ти се схване врата с болки,а аз дори получавам и внезапни силни световъртежи,тъй като те притискат съдове на главата.Искам да се оперирам но още ме е страх.Миналата година правих 15 курса озонотерапия-и дълбока квантова,имах подобрение но трябва да се повтаря поне минимум 1 път годишно.Не са много евтини при мен беше около 1000 лв.Сега чакам някакъв нов метод на лечение нещо като лапароскопско или подобно не го знам точното наименование.Правели го вече в Пирогов (по немски почин).Чакам отзиви и мисля да пробвам защото вече ми писна да ходя по улиците като ,,пиян морков,,при това за една година качих около 5 кила защото ми е трудно да се движа по много и повече почивам.Непрекъснато съм на съдоразширяващи лекарства.Успех и на вас.Дано се оправите,въпреки че това е много коварна и скъпа за лечение болест.

403.   Стоежът е най-натоварващ за гръбначния стълб,от там и за шията.Не танцувай повече,за да не се схванеш цялата.

404.   Не се страхувайте , аз се оперирах преди 5 месеца от дискова херния в София '' Токуда ''. Бях с много силни болки неможех да си намеря място от болка, две деца съм родила такива болки не съм иживявала. Разбира се и мен ме истрахше, но всичко стана за два, три дни и нямах време да мисля а с тези силни болки бях три месеца и през цялото време бях на инжекции. Сега съм добре е разбира се пазя се от пренатоварване. Успех ако решиш да се оперираш и ако го направиш ще съжаляваш че не си се оперирал/а по рано. Докато бях в болницата имаше пациенти с херния на врата и те като мен се възстановиха и се оправиха. УСПЕХ

405.   Нищо страшно , аз също се оперирах в "Токуда " преди една година от три дискови хернии на шиините прешнели С4-С5,С5-С6,С6-С7, имам поставени три титаниеви инпланта. След операцията спрях всякакви лекарства, за момента съм добре.
Благодарение на Д-р Кондов от Токуда.

406.   ЗАщо никой не пише за спиналната стеназа. Някой опериран ли е. Как се чувства и колко време се е възтановявал.

407.   Бивш пациент съм на Мазнейков, беше ми оперирал коляното, и да ви кажа, не е нито неграмотен, нито некадърен, той е ЗЛОНАМЕРЕН! Умее да "флиртува" с клиентите, пардон, пациентите си, омайва ги и после, после мамата си такова, нарочно прави НЕУСПЕШНА операция, за да отидеш пак при него и да ти направи втора за един и същи проблем! За него е двоен кеф - двойна печалба, за теб е двойна мъка - две упойки, два шева, две раздвижвания, две притеснения, две плащания...Един принципен съвет към всички, обмислящи хирургическа интервенция - това е последната възможност! Опитайте ВСИЧКО друго, което е по- щадящо, без значение дали вярвате, че ще помогне, или не !

408.   Някой,има ли,който да се е оперирал от дискова херния на шията В Пирогов? Някакви отзиви,мнения....Защото и аз много се чудя къде да е....Пирогов,Токуда или Иван Рилски...Благодаря Ви предварително и мн.здраве Ви пожелавам!

409.   до 408 - според мен в Иван Рилски! Аз там се оперирах. И съм пациент, не правя реклама

410.   До 408 в Токуда аз там се оперирах.

301-350 от 731