Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

351-400 от 731

411.   ЗДРАВЕЙТЕ АЗ СЪМ НА 28 Г ОТ ПЛОВДИВ ОТ 10 Г ИМАМ ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА С4-С5 С ДОКАЗАН СКЕНЕР И ЯМР, ИМАМ И ШИИНО РАМЕНЕН РАДИКУЛИТ, ПЛЕКСИТ, ЛУМБАГО ОТ 1 СЕДМИЦА ИМАМ СИЛНИ БОЛКИ В ГЪРБА КОИТО ОТИВАТ НАПРЕД КЪМ ГРЪДНИЯ КОШ И ПРИТИСКА НЕМОГА ДА ДИШАМ КРАКАТА МЕ БОЛЯТ И ДВАТА НЯМЯМ СИЛА А САМО БОЛКИ, МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ, НЕ СТИГАТ МИ СИЛНИТЕ БОЛКИ А МЪЖЪТ МИ КАЗВА ЗА КАКВО ЖИВЕЯ КАТО НЕ СЪМ МУ В ПОМОЩ ЗА ПАРИ И НЕГОДНА ЗА СЕБЕ СИ БЛАГОДАРЯ ЧЕ СИ СПОДЕЛЯМ С ВАС

412.   до 411
Имах дискови хернии на две нива Ц4-Ц5,Ц5-Ц6, може би прибързах с операцията, но я направих преди 3 години и за сега не съжалявам. Миналата година получих същия радикулит като твоя и на същото място, оказа се, че не е никак за пренебрегване. 3 месеца се влачих по разни невролози които напълно ме объркаха. след серия от кортикостероиди бях вече изцяло подут и обездвижен. Попаднах случайно на доктор Нинов и реших да пробвам. На третата процедура бях на 90% подобрен, трябваше да продължа още малко, но нямах средства. Да, не са ефтини процедурите при него, но мисля, че човек с такива болки гледа на парите по по-различен начин. На мен ми помогна, можеш да опиташ и ти.

413.   До 411- недейте да търпите повече на болки преживяла съм ги и знам как боли. По добре няма да става а ще е по зле положението, затова отивайте и се оперирайте и ще съжалявате че не сте го направели по рано това решение. Аз се оперирах в ТОКУДА тази година. Успех ви желая.

414.   вашият съпруг има ли си на представа за каква болка става въпрос че да му бъдете от полза аз съм ги изпитала същите болки. Правете физиотерапия и водни процедури дано се оправите

415.   до 411.не се отчайвайте! Аз съм жена на 48 години а вече от 5 години съм с дискови-2 даже, на шията. Болките ми не са толкова силни, но получавам такива внезапни световъртежи че направо не мога да се държа на крака. Имам непрекъснати болки в краката и раменете и постоянно безсилие и отпадналост. Правих 20 процедури озоно и квантова терапия, бях и на санаториум, и сега от 1 година малко се поосвестих така да се каже. Бях стигнала до там да ме водят и посрещат от работа, не можех дори да ходя и по улиците и по магазините сама. Благодаря на Бога и на тези процедури . Не е редно да ви съветвам, но пробвайте. Малко са скъпички но облекчават. Сега чакам да започне една специална процедура по отстраняване на такива хернии в Пирогов. След като я започнат и чуя отзиви мисля да я направя . Пробвайте всичко и само в най ама най-краен случай-операция. Успех. Аз имам пълното разбиране от домашните, а това е много важно и необходимо. Успех!

416.   На всички които съветват за операция на дискова на шия искам да кажа че те или не са имали подобна болест и затова не са наясно по въпроса или просто са агитка на някои хирурзи по форумите.Тези операции са много рисковани,и затова се препоръчват само в най-краен случай.Да оперираш кръст,гръб и шия са съвсем различни неща.И това се знае много добре.

417.   ОТГОВОР ОТ 411
БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ ЗА МОРАЛНАТА ПОДКРЕПА
АКО ИМАТЕ ЖЕЛАНИЕ МОЖЕ ДА СИ ПИШЕМ ПО СКАЙПА ТОЙ Е heart.82
ПРИЯТЕЛКА МЕ СЪВЕТВА ДА СЕ ПЕНСИОНИРАМ АКО МЕ ОДОБРЯТ НО НЕ ПРЕЧИ ДА СЕ ПРОБВАМ
БЯХ НА ЛАЗЕР ПРЕДИ 5 ДНИ СЕГА СЪМ ПО ДОБРЕ
toni_6u6i@abv.bg ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО СЕ ЗАПОЗНАЕМ
БЛАГОДАРЯ ВИ

418.   С дискова херния съм отвратителна за която мога вече да говоря в минало време!!!
Казаха ми че дори и да се оперирам ефекта ще е относителен- в общи линии неспасяемо положение.Една година живях в неуписуеми болки които само болните от тази болест познават.И така-опитах всичко , но не и не.Няма какво да ви обяснявам.Най важното!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Прочетох за озонотерапията и малко се двуомих,защото инжекциите ми се сториха рисковани,но реших да опитам.Отидох в Пловдив при доктор Л.Димитров.вижте в сайта-"озонотерапия"-там е адреса.Правих инжекции всеки ден/безболезнени са/-12 процедури,по 25 лв.Отначало имах съвсем леко подобрение и бях много отчаяна, но стана точно така както ми каза д-р Димитров-озона действа бавно.След месец и половина болката напълно изчезна и не мога да повярвам,че това е истина.След 6 месеца ще направя нов скенер за сравнение...Това е.Дори хора ,които са се оперирали по два-3 пъти,се лекуват по този начин отново и то успешно.Не чакайте ,отивайте на озонотерапия-бъдете сигурни, че по никакъв начин няма да ви навреди-напротив.Неврохирурзите дори не споменават, че има и такива начини за лечение.Не зная как може да се каже и на хората, които не боравят с интернет за този вид лечение. Желая ви бързо оздравяване!!!!!

419.   Аз имам 2 дискови на шията.Правих въпросната озонотерапия,в комбинация със дълбока квантова и озонови системи(вливания).Искам да ви кажа че инжекциите никак не са безболезнени,напротив,доста са си болезнени.Като се има в предвид че се вкарва иглата почти близо до хернията на известно разстояние от нея.И другото което е,че тези манипулации трябва да се повтарят поне 2 пъти годишно.Аз направих 16 процедури в София,в мед център,,Кортекс,,.След това ходих и на санаториум,на лугофорези в Поморие.Наистина има подобрение,но само от веднъж не става.Това лечение ми излезе някъде около 1000 лв груба сметка на един курс.Сега трябва да повторя отново.И да намеря още поне 1000 лв.И така всяка година неизвестно докога...........Нещо взех да се отчайвам вече.А на вас --Успех!

420.   Аз съм 394 номер. ами една операция е 1000 - 1500 лв някъде, за какво да даваш всяка година по 1000 лв неизвестно докога.
3 месеца след операция се чувствам перфектно, ходя на плуване, като беше хубаво времето карах и велосипед.
Преди наистина бях категорично против хирургична интервенция.

422.   Номер 300, моля да ми изпратите на anetta_ivanova@abv.bg координати на клиниката и аз имам същия проблем.
Благодаря предварително!

423.   До 422.
Пускам Ви линка към форума, там има много добре подбрана и систематизирана информация в помощ на нашето заболяване.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=527175.0

424.   418 nomer
Инжекциите които ми биха бяха подкожни-в противен случай не е добре. Има допълнително нараняване на хрущялната тъкан и от там и проблем-несе съгласявайте на друг вид инжекции.

425.   Оперирана съм в Токуда преди 9 мес - дискова херния L5-C1. След 6 месечни болки, безсънни нощти, пареза на нерва на десния крак......вие знаете какво е. Безброй таблетки (всякакви), чекракчии, физиотерапий, санаториуми, озонотерапии - мисля, че опитах всичко.

Операцията продължи точно час и половина (8.30-10.00). Събудих се без болки (не можах да повярвам). Вечерта станах до тоалетна (без проблеми). На сутринта вървях нормално, бавно. Понеже бях от далече на 5-я ден си бях вкъщи. На 3-я месец започнах отново работа (мед. сестра). Пазя се, но съм се спряла в къщи. Чудя се дали да започвам упражнения и доколко натоварващи.
ВСЕКИ човек е индивидуален и да действа както чувства че трябва да направи - господ си знае работата.

426.   Браво донякаде виждам моята историйка (виж 191)
Aз също си бачкам от година и 2,3 месеца вече след операцията но и аз съм се СПРЯЛ позатворил не съм ходил на санаториуми (бани) и незнам какви упражнения да правя... доста често ми умалява кръста и ми тръпнат краката всеки ми казва да ида на бани щяло да помогне ама на мен не ми се разправя важното е УЖАСА да не се върне...

427.   Посетете д-р Михайлова, стадион "Герена", София.Тя е иглотерапевт. Повярвайте, тази жена върши чудеса с пациентите си! Посещават я хора, на които съвременната медицина не може да помогне и такива, които имат увреждания именно от съвременната медицина! С три сеанса оправи кръста на сина ми, който беше в безпомощно състояние!

428.   До 409-съветвате ме да е в Иван Рилски,защо,т.е.бихте ли ми казали какви са вашите впечатления,имали го така желания резултат,какво е отношението на персонала и т.н.,за което Ви благодаря предварително.Както много по-горе(не си спомням вече под кой номер,а и в момента нямам време да се ровя),имам 2 операции на шията преди десет години,и оттогава,за малко само облекчение,и по-зле,и по зле,и сега имам 2 големи шийни хернии на съседни нива.Изтръпването,и слабостта в лявата ми ръка си ги има и до днес.Да не говорим за нетърпимите болки,световъртежи и т.н.Та този път вече наистина искам като се оперирам (нямам др.алтернатива) да е за последен път.Имам притискане вече и на гръбначния мозък. :((( Много здраве и успехи на всички !

429.   Никой не споделя дали е пробвал лечение с алтернативни методи- светомагнитна терапия, скенар терапия. Четох в нета за прибор наречен скенар. Има много клиники в страната, където се използва много успешно за решаване на много здравословни проблеми. Някой знае ли нещо по въпроса?Аз нямам вашите проблеми, но бих опитал-казват, че е безвредно и дори се стига не само до облекчение , но и до пълно оздравяване.Успех на всички!

431.   някои има ли коментар за д-р Обрешков от Варна?

432.   Обръщам се към всички потърпевши, защото досега не съм чула компетентно мнение. От 19 години близо, имам проблеми с гръбначния стълб - шийна област и торакален дял. До скоро диагнозата им беше остеохондроза. Болките, ясно Ви е са непоносими, непостоянни, променящи се, засилващи се през зимата есента и пролетта. Не вярвах да си призная, че имам ошипяване, защото съм достатъчно образована и чета много, освен това няма логика да съм с "гръбнак като на старица", по думите на една лекарка още на 25 години. Проблемите започнаха след раждането и кърменето. Сега съм на 42, спортувам и съм по-скоро слаба. Последното ми изледване е от ЯМР и резултатите са "Дегенеративни промени от дискогенен тип, ниво С3-С4 -лекостепенна дискова протрузия, С4-С5 , дискова протрузия с десностранно превалиране, С5-С6 - дискова протрузия с левостранно превалиране, стенозираща ляв неврофорамен. Лекостепенни дискови протрузии на видимите нива на торакален отдел, без значима стеноза на предното субарахноидно пространство.
До момента медикаментите не повлияват болката, освен това започна изтръпване в двете ръце, и частично в десния крак. След лечение с инжекции профинид и дипрофос, болката отшумя само за няколко дни, като отново се върна, заедно със схващането и изтръпването. Моля Ви за мение как да продължа лечението и къде. Работя в МБАЛ, но лекарите, с които съм говорила не са ми казали нищо конкретно. Разчитам ва вас за мнение и съвет!

433.   До 432. Здравейте.Не съм медицинско лице, но много съм препатила и изчела в тази област. Аз съм 428;31;имам и още 2-3 публикации тук, но не си спомням номерата. Както и да е. Доколкото съм запозната засягането на гръбначния стълб ж областта на шията засяга горните крайници (изтръпването), а от кръста-лумбални и торакални прешлени-долни крайници. Стеноза е стеснение на даденото пространство.

Слава богу, че го нямате, иначе операцията ви е неизбежна. Имате само протрузии които не се смятат за сериозни. Ходили ли сте на санаториум, физиотерапия... Доколкото за таблетките и инжекциите, облекчават болката само за час-два. И...да Ви попитам, от какво изследване са тези резултати? Ако е скенер, или рентгенова снимка....най-точен и подробен засега е ядрено магнитния резонанс. Направете си непременно и ЕМГ(електромиография) на крайниците. Тя също ще покаже дали имате притиснати нерви, мускулни отклонения (атрофии) и т.н.от какво са изтръпванията и схващанията.

За съжаление според мен, този проблем много се подценява в Бг, чак, когато "ножа опре до кокала" тогава се казва...операция, или... Когато са протрузии, а не все още дискови хернии, не се вземат никакви мерки, освен с посочените по-горе от вас медикаменти. И през цялото това време проблема си "работи", докато не се превърне вече в голяма дискова херния и изхода е само "ножа". Дано съм Ви помогнала поне малко , много успехи и много много здраве.

434.   Резултати са от ЯМР, от 14 януари т. г. През юли 2010 ми правиха ЕМГ и показа увреждане на шийните коренчета. Преди това имаше само рентгенови снимки, два пъти през десет години съм ходила и на санаториум в Павел Баня и Бургаски минерални бани. Но това също е с временен ефект. Очаквам консултации с неврохирург в Стара Загора и София. Ще ви напиша после за мнението на двамата лекари.

435.   Трябва да се постави точна диагноза на вашето заболяване.Магнитния резунанс е метода на изследване на вашето заболяване.Консултация с неврохирург е задължително да направите.Ако се касае за ставен блокаж-мануална терапия и физиотерапия.При наличие на дискова херния със засягане на периферни нерви най вероятно ще се наложи операция.

436.   здравейте. прочетох доста случаи за това заболяване и затова искам да споделя моята история която е от доста години. В момента съм на 49 години, Преди 11години ми беше поставена диагнозата дискова херния, спондолистеза на L 4 L5. Бях оперирана 4пъти в Плевенската клиника по ортопедия от доц.Росманов където ми бяха поставени пластини с който беше застопорен гръбнака. В момента след толкова време се чуствам много добре дори момента работя в чужбина. За което съм безкрайно благодарна на доц.Росманов че ме върна отново към нормален живот. Затова имайте все още доверие към лекарите

437.   Тарся телефона на д-р Калин Михов...

440.   Вие не сте честни.исках да помогна и на други хора,болни от дискова херния,но Вие не публикувахте моята история.Явно тук играе лекарската мафия защото само за операции и доктори се пише. Тони

441.   В Пирогов в никакъв случай не се оперирайте.Най-смотаното отделение , с най-некадърните останали доктори.В момента началник е станал още по-некадърния син на стария професор на клиниката, и е УЖАСНО там!!!Навсякъде другаде , но не и там.Персонала на неврохурургията напуска,не им дават нормалните заплати ,изобщо е трагедия която рефлектира за жалост върху ,,клиентите,, на отделението.Сигурно ще ми изтрият поста доверените им хора,но много важно,и без това там са загубили реномето си,и по-желание почти никой вече не отива там на лечение .

442.   Защо никой не пише дали е опериран от спинална стеноза .Колко време се е възтановявал след операцията . Защото аз съм оперирана и вече 5месеца след това не се чувствам добре.Ако има някой като мен моля да пише.

444.   Към 441-Вие да не сте от "конкуренцията" ?

445.   Към 444-напротив-от самата болница съм ,и съм непрекъснато в течение.А доколкото схващам май вие сте ревностния защитник на некадърниците и бок..ците от системата.Колко ви е хонорара поне???Там са доста стиснати ,,докторите,,между другото.Ха..ха....

448.   Здравейте,
Искам да запитам, при екструзия, операция ли е единственото решение? Едни казват, ще режем, други, докато не клекнеш съвсем, недей! Имам болки, но не пия никакви лекарства...ограничих движенията до минимум, понеже не мога да вървя много, както всички тука знаят...болката си е доста силна. Изчетох всички коментари, но сякаш само за портрузия се говори, аз толкова ли съм зле????

449.   След диагнозата, която ми поставиха "протрузия на различни нива в шийната и тракалната област" се консултирах с трима специалисти, двама неврохирурзи, от които един доцент и също физиотерапевт. Заключението на лекарите е, че не се налага оперативно лечение, но е задължително да се спортува, без натоварване, най-добре е плуване. При мене проблемът идва от структурата на скелета, слаб и висок и освен това от рязкото спиране на двигателната активност. Т.е. аз не спортувам от доста време. Предписана ми беше шийна якя, но и тук се оказа, че консултантите на ортопедичните изделия са направили неправилен избор и са ми дали твърде висока яка, което утежни проблема. Така че, внимавайте и се опитайте сами да си изясните същността на заболяването, за да знаете как да го лекувате.

450.   И аз имах дискова херния, първо ми изтръпваха краката, след което се появи болката, по съвет на невролога ми дълго време лекувах с хапчета, докато не започнах да се изпускам. Разпитах и така попаднах на доцент Цеков и екипа му в Токуда. Почти веднага ме оперира, беше невероятно внимателен и коректен, обесни ми какво да си закупя допълнително за операцията даде ми телефона на фирмите от които да го поръчам беше ми издадена фактура и т. н. Два дена след операцията болката изчезна, леко ми изтръпваше единя крак, доцента беше много търпелив обесни ми, че е нормално след операцията и ще изчезне с времето не му повярвах след страхотийте който прочетох по форумите, но се оказа прав, няколко месеца след това имам белег като конче на гърба и си спомням с яд колко време отлагах операцията и се мъчех.

451.   ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО АЗ СЪМ 411, ПАК СЪМ НА ЛЕГЛО С МИЛГАМА И ГАБАНЕВРАЛ УЖАСНИ БОЛКИ. НЕЗНАМ ВЕЧЕ КАК ДА СИ ПОМОГНА. БОЛКИ И САМО БОЛКИ. ЛЕКАРСТВА, ПАРИ И ВСИЧКО СЕ ПОВТАРЯ. НЯКОЙ ПЕНСИОНИРАН ЛИ Е ЗА ТАЗИ БОЛЕСТ ДИСКОВА ХЕРНИЯ ПРОКЛЕТА СЪКРАТИ МИ ЖИВОТА ИМАМ СИН НА 9 Г ВМЕСТО ДА МУ СЕ РАДВАМ САМО СЕ СГЪВАМ ОТ БОЛКИ. ПОНЕ ЛЕКАРСТВАТА ДА СИ КУПУВАМ АКО МЕ ПЕНСИОНИРАТ ОБАЧЕ НЕЗНАМ ДАЛИ ВЪОБЩЕ ДА СЕ ПРОБВАМ И ДА ХАБЯ НЕРВИ ТО И НЕРВИ НЕ МИ ОСТАНАХА. ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ ИЛИ ИДЕЯ КАК ДА СИ ПОМОГНА ВЕЧЕ НЕ ИЗДЪРЖАМ

452.   Здравейте, аз сам на 27г. имам дискова и както виждам въобще не ви е непозната болката. Искам да помоля тези които са си направили сполучлива операция да ми кажат как се случва всичко. от начало до край, също така и колко им излиза операцията. Благодаря на всички които ще решат да ми отговорят.

453.   До 451:Аз бях пенсионирана 3та група 50 лв., но след операция, не преди това. Вие нищо подробно не казвате, какви точно изследвания сте правили, каква ви е точната диагноза и т. н. Вземете по-сериозни мерки. Хапчета, медикаменти, инжекции не помагат, но все пак зависи от точната диагноза, защото обикновено като се спомене за дискова се гледа с ирония, и за това, че е нещо елементарно и нищо особено като болест. Естествено не е така, защото понятието включва много други подробности:дали е на шията, на кръста, голяма, малка, със стеснения, ошипяване, притискане на важни органи и т. н

454.   До 452, прочети отначало до край всички коментари както аз съм направил, а и много хора тук.
Аз съм номер 394 /дългия пост/, прочети го, описъл съм всичко отначало докрай.

455.   До номер 394, можеш ли да ми дадеш телефон или адрес на този китаец от Варна.

от модератора - не може да разпространяваме личните данни на човека, въпреки темата - напишете първото име и телефон на човека или ваш мейл адрес.

456.   ДО 453 - ИМАМ ДОКАЗАНА ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА ВРАТА С4 С5 С6 С7 С ЯМР И СКЕНЕР, ВЕРТЕБРАЛЕН СИНДРОМ РИГИДНОСТ НА ШИИНА МУСКУЛАТУРА, КОРЕНЧЕВА УВРЕДА, ЛУМБАГО, ОСТЕОХОНДРОЗА, РАДИКУЛОПАТИЯ, ОФОРМЕН ОКЦИПИТАЛЕН СИНДРОМ. В МОМЕНТА ИМАМ СИЛНИ БОЛКИ ПО ЦЕЛИЯТ ГРЪБ, КРАКАТА И РЪЦЕТЕ, СИГУРНО ПРИТИСКАТ НЯКАКВИ НЕРВИ И АЗ ВЕЧЕ НЕЗНАМ, ЕМГ НЕ СЪМ ПРАВИЛА. ЧАКАМ ОТГОВОР, БЛАГОДАРЯ ВИ

457.   аз сам номер 452 емаила ми е nadi.ivanova@email. bg Благодаря ти!!!

458.   до номер 452, ако си от Варна, адреса където приема е бул. Сливница 62, в близост до Община Варна (на около 600 м), като изровя и номер му ще ти го пратя на мейл.
Само неразбрах emal-a ти какъв е nadi.ivanova@email.bg или nadi.ivanova@mail.bg?

459.   Най-добре е ако имате пари да се оперирате в чужбина. Каквото и да е там всичко е по-добро и по на ниво отколкото у нас. А пък в момента положението в болниците ни е направо СТРАШНО! Няма гаранция че и за най-малкия проблем няма да ви изкарат после с краката напред. Мен лично в този момент ме е страх от операция където и да е у нас. Дано нещо по-скоро се пооправи в тая тъпа наша здравна система, та да мога да се оперирам. Успех на всички страдащи от това коварно нещо!

460.   В чужбина! ! ! Каквото и да е винаги ще е по-добре отколкото тук. Ако имате стредства разбира се, най-важното. Досега от там никой не е оплакал, докато от тук масово вече се оплакват хората.

461.   nadi. ivanova@Email. bg

462.   До 452: Здравей, аз съм на 35 години имам дискова херния L5 S1, преди 8 месеца точно на тази дата се оперирах в София в болница Токуда при доцент Цеков. Преди да се оперирам всяка пролет ме хващаха кризи и с инзекции хапчета отшумяваха болките, но миналата пролет болката слезе надолу към крака и започнаха адцките болки три месеца на инжекции, Павел баня и какволи още не и накрая почна да ми става лошо от болки и по спешност в София. Сега съм добре като изключа, че като се преуморя осещам някакво омаляне на кръста. След операция трябва да се пазим много, когато се събудих след операцията нямах никакви болки, някои имаха но след дни отшумяха. Ако нещо повече те интерисува пиши.

463.   До 456-А какво Ви казват лекарите, неврохирурзите с тази диагноза... Точно ЕМГ-то определя степента на коренчевата увреда, и кои точно нерви са притиснати. Каквото и да Ви кажа, аз не съм лекар, виждам че нямате стеноза, това е мн. добре, но дисковите би следвало да се оперират, от хапчета и инжекции ефекта е нулев, само мн. късо временно облекчение на болките.

464.   Здравейте страдалчета

писал съм и друг път тук
искам само да кажа на тези хора които страдат от проказата дискова херния и подтискат болката с хапчета и инжекции - всеки ден с тези отчаяни опити да спрете болката е загубен...

не се колебайте а с всички средства и кураж се оперирайте
операцията не лекува дискова херния
тя предпазва да не се превърнете в паметник
казвам го това защото съм минал през ада
и още почти всеки ден ми се напомня чрез разни вълни и стягания по краката и омалявания в кръста...

а като чета колко хора страдат от тази чума направо не ми се мисли
само който е изпитал пронизващите болки и му е идвало да му отрежат крака само и само да спре ужаса знае за какво става въпрос...

желая успех на всички

465.   Стига сте писали тук, когато аз получих травма в кръста намерих този прекрасен сайт! Има всичко там! www. Puls. bg!

466.   Здравейте! Аз също боледувам от дискова херния и желая да помогна с каквото мога. Преди дни разглеждах няколко сайта и се натъкнах на две публикации за екстензия на гръбнака.
Показани са два уреда за екстензии- Spine MED и Exten Trac M3D. Би било добре, ако някой знае, да съобщи има ли ги тези апаратури в България. Благодаря ви предварително!
angel. m1972@dbv. bg-пишете!

468.   На мен ми помага скенар терапията

351-400 от 731