Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

451-500 от 731

526.   Не бързайте да се оперирате, има и друг начин...
Ако някой се интересува да ми пише на е-мейл
Marinetta@abv. bg
Аз съм на път да се оправя, при положение, че двама доктори казаха, че съм за операция с шляпащ крак.
Има фантастични добавки, които действат на имунната система като коректор, действат бавно, но сигурно...

527.   Преди 20 дни ме оперираха по-добре съм но все още имам болка(като старата преди операцията). Ако някой знае дали това е нормално и колко време ще продълчжат тези болки нека да пише.

528.   Страдам от дискова херния от 1995 година l4-l5 и l5-s1. кошмарът който преживях през тези години няма да го описвам. страхът от непрекъснато повтарящите се кризи ужасните болки и безпомощност ми се отразиха и на психиката направих страхова депресия. преминах през многократни курсове на лечение в болница физиотерапия народни лечители и какво ли не. първите години имаше някакъв временен ефект но в началото на 2006 година поличих пареза на левия крак и се реших на последната стъпка -операция. оперирах се в "пирогов" д- кръстев и д- узунов. имплантираха гел който тогава си заплатих 1200 лева. периодйът на възстановяване е ужасен и който лекар ви каже че след месец ще сте на работа знайте че ви лъже. въоръжете се с търпение - аз се въстановявях 8 месеца. не знам дали тези лекари са все още в пирогов но благодарение на тях от 2006 година аз нямам проблеми живея съвсем нормален живот.

529.   До всички оперирани и до пост 527:... аз съм номер 394 /дългия пост/, искам да ти кажа че отначало след операцията много боли. НО! болките ще отшумяват постепенно, може би трябва да минат поне 7-8 месеца за да се почувстваш доста добре. Първия месец е добре иацяло да се лежи и да се правят леки разходки само ходене, бавно полека с почивки, като постепенно се увеличава разстоянието всеки ден. Препоръчвам ти след 2-ия месец да започнеш да ходиш на басейн, да се раздвижваш под водата (това важи за всички оперирани), и да полуваш бруст, и кроул. След 3-ия може да пробваш и велоергометър, след 5-ия месец и велосипед ако искаш разбира се, но само по равен терен и да не е off road. Хубаво и сутрин да правиш леки упражнения за раздвижване, помагат много. По санаториумите ги знаят, потърси/питай те не са нищо сложно, примерно легнал по гръб въртене на въображаемо колело и др.
На мен лично ми забраниха да ходя на санаториуми и разни други рехабилитации. 1 година след операцията съм много много по-добре. Не съм ходил на никакви рехабилитации и не са ми слагали гел. Имам само леки болки, като се застоя пред компа или вкъщи. Трябва движение и плуване - това е! И положителна нагласа също. :-) Който иска да пита нещо мейла ми е na6ta_po6ta@mail. bg

модератор - по изключение публикуваме мейла Ви. Моля да напишете тук под формата на коментар, когато искате да го премахнем.

530.   529, мога да потвърдя казаното от теб - през това мина баща ми. Нищо не му излезна операцията дори, сега - две години след това е много добре. Внимава си човекът, но не е вече като преди. Не съжалява изобщо.

531.   Здр на всички!
Искам да споделя и моите тегоби от тази болест.
Всичко започна в далечната 1994г. когато при тренитовка с тежести получих травма на кръста. Но в предвид зелената ми възрас (20г) и доброто телосложение невролозите по нашия край меко казано не ми обърнаха внимание. Последва ходене по народни лечители, балносанаториуми и т.н. естественно резултатите беха кратновременни и не пълни.

2000г. направих скенер и резултатите бяха медианна ДХ на Л4-Л5 и Л5-С1. След толкова неуспешни лечения се обезсърчих тотално и се примерих че животът ми ще премине под знака на вечната болка. Но през 2008г. един познат ми препоръча една жена от Сливен която лекувала ДХ по нетрадиционен метод.

Посетих я за един преглед и тя ми вдъхна надежда че нещата могат да се оправят въпреки, че от началото на травмата е минало много време. Последва и самото лечевние което продължи 4 дни. След това има период 1месец на голямо пазене. От тогава на сам аз се чувствам много по добре изчезнаха ми 90% от симптомите на заболяването.

Естественно сега играя всяка сутрин поддържаща гимнастика, ходя да плуван и спортуван умерено за да поддържам гръбначните си мускули и тези на корема винаги в тонус. Ако някой проявява интерес мога да му опиша всички с подробности но тук ще стане твърде полям пост . Ще си оставя имейла за инфо ***

Модератор - не публикуваме скайпове, мейл-адреси и фейсбуци.
Обменяйте информация в сайта.

532.   Здравейте от Бургас !
Най-хубавото на това заболявне е, че е преходно.
Не препоръчвам операция. Имам това заболяване от 33 годишна възраст, вече 23 години. Всяко проявление на болестта е ИНДИВИДУАЛНО.

Не се притеснявайте, няма да ви се отрази на способността за забременяване. Но трябва да се погрижите за себе си. Най-доброто е рехабилитация /без екстензии!/, а само тангентор, подводен масаж и лечебен масаж. Ако сте от София, посещавайте курсовете по водна аеробика на Мария Шпицер. Пожелавам Ви успех в оздравяването.

533.   Благодаря за информацията 529. А също искам да попитам освен плуване мойа ли след 6-7 месеца да започна тичане лицеви опори коремни преси набирания и кофички. Преди спортувах доста но почти винаги със щанги. Сега трябва да спра със тези натоварвания но си мисля 4е от по горните тренировки които съм изброил (само със собствено тегло) няма да има проблем. А иначе дисковата херния я полчих на 17 години и на 19 ме оперираха и впрочем днес правя точно 1 месец от операцията и болките като че са по-малки. Мисля си че на 17 гръбнакът ми не е бил толкова здрав за да понесе онези натоварвания на които го подлагах. И сега се чудя дали след 5-6 години ще съм отново пълноценен. Благодаря ви!!!

534.   До 533
Това кога можеш да започнеш да тренираш трябва да го решите с лекуващия лекар или физиотерапевт. Бягането не го препоръчват защото се натоварва гръбначния стълб. Хубаво е да си съставиш комплекс от упражнения и да си ги правиш сутрин след ставане.

Аз бях на твойте години като се контузих и след разговори със спортни лекари мнението им беше да не спирам тренировки но със значително по малки тежести. Така че забрави за маса започваш само за релеф :-) Коремни преси на мен не ми се отразяват добре, използвам Шведска стена за пресата. Много е важно преди всякакви упражнения да загряваш добре поясна област.

Иначе не се притеснявай ще се оправиш но трябва да мислиш позитивно и много да се пазиш поне сега в началото. Успех

536.   Моя съвет е спортувайте полека и се пазете, говоря от собствен опит. И аз някоко месеца ходих по доктори и пих разни лекарства и доста се бях отчаял, че не можех връзките на обувкие си да вържа сам. Но минава - разходки, лека гимнастика, а като се почувствате по-добре и по сериозни натоварвания, но винаги се пазате и с едно на ум.

537.   Здраейте, на 21г. съм и до преди 5 месеца бях активен спортист с бойни изкуства и фитнес... но получих дискова херния на Л5 С1, искам да попитам след като направих ЯМР на снимката не показа че имам дискова херния (снимката беше гледана от 4 различни доктора) след което направих СКЕНЕР и там се показа Дисковата херния на L5-S1, пробвах с масажи, инжекций лекарства и нищо, сега правя лазарова терапия 9-та процедура и се чуствам малко по добре, но мисля че повече пози лазар няма да помогне че останаха болките до едно полужение и не отминават. Та искам да попитам дали дисковата херния е малко след като не се вижда на ЯМР а се лови на СКЕНЕРА и дали се лекува? Пожелавам успех на всички в лечението и най-вече на спортистите...

538.   Здрасти, 537 - съжалявам, че толкова младо момче е вече с такъв проблем. Баща ми се напати и накрая се оперира успешно в Пловдив, тъкмо навреме, защото е бил застрашен от трайно инвалидизиране...

И понеже всеки случай е различен, поразрових немско и англоезичните форуми точно за L5-S1. Ами общо взето юзърите пробват първо всичко, но накрая гледам само операцията ги води до траен резултат. Стрнното е, че те също биват прехвърляни от лекар на лекар - едно 30-годишно момче също е било гледано от 4 лекари. Има хора, изпробвали какво ли не скъпо лечение, акопонтури и други неща, но в крайна сметка пак лягат на операционната маса.
Един човек пък споделя, че с движение болките са се облекчили. И при баща ми с повечко разходки две години имаше подобрение. Голямо облекчение му бяха почивките на Павел баня, платени от НЗОК.
Но в крайна сметка, след години мъчения той легна под ножа - вече над 3 години е доволен от резултата. Пази се много, носи колан, но е добре.

Ти си младо момче, може би при теб ще помогнат другите неща, не оставяй нищо неопитано, особено Павел баня - нищо не можеш да загубиш, нали?

Но усетиш ли изтръпване в крака, кажат ли ти лекарите - ОПЕРАЦИЯ, направи я. Такова е и лечението на Запад, а всякакви други методи, които юзърите са пробвали (за 450 евро на процедура с някакви вълни и лъчи и тем подобни експерименти) са се оказали неефективни.
Успех

539.   Между другото, при последното ми посещение на ЛКК ми казаха че ЯМР се прави само преди операция, за да се види къде точно е проблема. А тези операции са временно решение на проблема... Трябва да се зазадрави мускулатурата на кръста - най-ефективния метод е с плуване.

540.   Какъв стил трябва да се плува, който ще помогне за стягане на мускулатурата и няма да има вредни последствия?

541.   Здравейте, аз съм 538 и не мога да плувам. Уплаших се от патилата на баща си и реших самата аз да си заздравя мускулите в кръста.
Специалист ми изследва мускулната сила и т.н. с много уреди и ми направи специална програма. Тренирам на Technogym уреди. Най-важното, според него е, да не се натоварва този вид мускулатура, когато човек е прав. На тези уреди няма как да извършиш каквото и да е било грешно - направо за безмозъчни са направени, но точно се наглася всичко.
В рамките на 2-3 месеца двойно се повишиха килограмите, с които тренирам. Но не знам, дали такова трениране е подходящо за хора с проблеми, лекарят, които ми направи програмата ми каза, че ако продължавам, няма да имам проблеми.
Плуването иначе е най-доброто решение, но не мога за сега да плувам.
Освен това съм правила йога и пилатес, те са доста щадящи.

542.   Най-подходящ стил на плуване при такива заболявания е Бруст, защото при него не се усуква гръбначния стълб.
Аз лично редувам 5-6 дължини бруст, после 2 дължини гръб и по 1 дължина свободен стил. Плувам 2 - 3 пъти в седмицата по 1 час и от както съм започнал се чувствам чудесно. Плувайте бавно, равномерно без спринтове и изсивания. За стягане на коремните мускули използвайте Шведска стена -повдигане на краката но сгънати в коленете за да не се опъва кръста. Винаги преди тренировка загрявайте добре и правете упражненията концентрирано и внимателно. Не се навеждайте ако искате да вземете нещо от земята а клякайте. Пазете се от настинки на гърба/кръста защото започват кризи. Това са съвети от препатил човек, който има ДХ от много годино.

543.   Благодаря ви много 541 и 542

питах защото съм чел (чувал) че повечето стилове не се препоръчват но не знаех какъв точно се плува...

чел съм че и кроул е добре за плуване но най-добре е на гръб...

а за упражнения доскоро даже не знаех какви да правя що се отнася до фитнеси и други абсурд не трябва да вдигам дори над 2,3 кг

сложна е моята ;( =/

544.   Здравейте... 538 благодаря за коментара, не съм пробвал лечение в Павел баня и това мисля да направя, ще пробвам висчко преди операция, даже и не искам да си помислям и да стигам до нея надявам се скоро пак да се въна в спорта, че това е моя живот! Успех на всички дано всеки от нас намери лек за този гаден паразит!

545.   Здравейте, някой бил ли е на озонотерапия за дискова херния на Л4/Л5 при д-р Таня Дончева или при д-р Людмил Димитров от Пловдив? Интересувам се, ако на някой е помогнала озонотерапията какъв е резултатът след една година след направена снимка? Трябва ли да се повторят процедурите? Някой може ли да ми каже след такива процедури дали дисковата херния се е прибрала?

546.   ЗДРАВЕЙТЕ! АЗ ПРАВИХ СЪЩАТА ТЕРАПИЯ В СОФИЯ ПРЕЗ 2009 ГОД. ИМАХ ДОБРО СЪСТОЯНИЕ МОГА ДА КАЖА ДО ПРОЛЕТТА НА ТАЗИ ГОДИНА. В МОМЕНТА ОТНОВО НЕ СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ И МИСЛЯ ЕВЕНТУАЛНО ДА Я ПОВТОРЯ. БЯХА МИ КАЗАЛИ ЧЕ ТАЗИ ТЕРАПИЯ ТРЯБВА ДА СЕ ПОВТАРЯ МИНИМУМ ВЕДНЪЖ ГОДИШНО. ТЯ Е ДОСТА СКЪПИЧКА (ПРИ МЕН ЗА 16 ИНЖЕКЦИИ ПЛЮС КВАНТОВО ОБЛЪЧВАНЕ, ПЛЮС 4 СИСТЕМИ И ПРЕГЛЕДИТЕ (2) ОКОЛО 1000 ЛЕВА. ЧУДЯ СЕ ДАЛИ ДА Я ПОВТАРЯМ ИЛИ НАПРАВО НА ОПЕРАЦИЯ ДА СЕ ПОДЛАГАМ, ЗАЩОТО ВСЯКА ГОДИНА ПО ТОЛКОВА ПАРИ ПРИ ТОВА ОБЛЕКЧЕНИЕТО НЕ Е МНОГО ГОЛЯМО. ТРЯБВА И ДА СИ ПРАВЯ ЯМР, ЗАЩОТО УСЕЩАМ НУЖДА. ПРОСТО НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ КОЙ ПЪТ ДА ХВАНА.

549.   Аз съм 538 - пак говорих с баща ми, той каза, че само операцията го е оправила и от Павел баня е имал подобрение. За операцията е на мнение, че е по-добре в по-ранен стадии, той е чакал твърде дълго и е бил пред инвалидизация.

550.   Здравейте!

Ах, тази дискова херния.
10 месеца ходене по мъките и издържане на адски болки,
не си е струвало.
Оперирах се преди 3 месеца в Плевен от Д-р Овчаров.
Сложиха ми антиадхезионен гел и 2 часа след операцията станах и се разходих, почувствах се прекрасно.
Всеки сам решава какво да прави, но моя приятелски съвет е да не чакате да стане късно.
Грижете се добре за себе си!

PS. Искам да попитам какво е станало с 318,
оперирана ли е?

551.   Аз съм с операция на Л4/Л5 от 6 години. Сестра ми също е с такава операция от повече от 10 години. Казвам го защото когато се операра все още беше младо момиче, омъжи се на 30 роди след това две деца, едното малко преди 38 г. така, че това което мога да кажа е, че операцията не е страшна. Повечето са успешни. Истината е, че след операцията пациентите бързо забравят какво им казват лекарите и не спазват предписанията им. Заради това са оплакванията. след операцията не надебелявайте! Запишете се в група по йога или някой от модерните напоследък спортове, въпросът е да сте дейна, да поддържате мускулатурата на стомаха и гръбначния стълб и когато ви заболи да отидете при невролог, а не да лежите в къщи и да пъшкате.
Задължително ходете на море през лятото, а винаги когато има слънце си печете гърба, това много помага. Няма да ви лъжа, че когато се преуморя, или явно пренебрегна правилата за това как да се навеждам и как да вдигам не ме боли, но след сериозна почивка - минава, а и болката не е толкова нетърпима. Ако не вземете мерки един от страничните ефекти на заболяването е и това, че започвате да изпускате урина, мозъкът автоматично се пренастройва да пази болното и се изкривявате или просто се отказвате от движения и активно съществуване. Идете на лекар невролог - 1 или 2 или 3 - има прост тест, дали сте за операция всеки медик го прилага, ако ви кажат, че сте не се колебайте. И не слушайте хората какво ви говорят, те не винаги казват истината или поне не цялата истина.

553.   ДА ИМА ЛЕКАР МИТКО МИЛЕВ И ТЕЛЕФОНА МУ Е 872-75-85 ТОЙ С ИНЖЕКЦИЯ ВИ ДАВА 4 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ ДА КВАРТАЛ ИЗТОК СОФИЯ

554.   Здравейте, аз искам да попитам на някои правили са му вътре ставна инжекция или блокада и ако има такива ще съм много благодарна ако ме информирате и ми разясните за какво иде реч. Благодаря

555.   Имам дискова херния на кръста. Някой знае ли подходящи упражнения за това?

557.   Напълно съм съгласна със №551

558.   Здравейте, казвам се Надежда и съм на 24 години. откриха ми дискова херния преди 3 дена. а болките ги имам от години. невроложката при която ходя ми каза, че съм за операция. искам да попитам 550 който се е оперирал в плевен каква е цената на операцията и горе долу да ми обесни какво ти правят, защото си нямам никаква идея. аз също за сега ммисля да се оперирам там или във варна не съм решила още. в момента просто събирам информация. благодаря ви предварително

560.   Здравейте 558 ...

Аз съм от Добрич и предпочетох да се оперирам в Плевен.
Операцията трае: 30-40 мин. - разрезът е 3-4 см.
Ще ви напиша от епикризата.

Извадка от ОП: чрез междудъгов достъп на ниво Л5-Ес1 се достига до дурален сак и ЕС1 коренче. Същите бяха притиснати от парамедианна дискова херния, която се екстирпира на части. Коренчето и дуралния сак се покриха с антиадхезионен гел - Medishield.

Цената на операцията е 00:00 лв., платих си само за гел
1.440 лв (гелът не е задължителен) ако имаш възможност добре е да се сложи за да няма срастване.
Дано да съм Ви била полезна.

561.   До 553 Здравейте, може ли някакъв по-подробен адрес на доктора, и да питам каква е тази инжекция, и за какво помага?

562.   благодаря 550 само още един въпрос. колко време лежа в болницата и трябва ли някой да е с мен-придружите? извинявам се, че разпитвам толкова, но много ме е страх

563.   За нищо 558 :)...
Без придружител.
На 19. 07. 2011 постъпих в болницата, 1 ден чаках за гел, на 21 ме оперираха, на 25. 07. 2011 ме изписаха.
На връщане в колата пътувах легнала,
защото ми беше по-удобно.
След 10 дена махат конците.
Нормално е да се страхуваш, аз също много се страхувах,
но няма нищо страшно.
Ако искате мога да Ви дам тел. номер на доктора.

564.   550 ако не те затруднявам, може ли да ми го дадете телефонния му номер

566.   моля, не си губете времето с д-р Димитров от т. нар. ЛАЗЕРЕН ЦЕНТЪР в Пловдив. Струва ми се, че сам си прави рекламите, като се представя за страдащ пациент. Там със сигурност ще Ви вземат парите, е то много, но няма да Ви излекуват. В поликлиниката към ВМИ Пловдив има такова отделение- масажи, акупунктура, лазер и др. А цените са смешни в сравнение с тези на д-р Димитров- при него лазер е 20лв., а във ВМИ 8лв. Аз имам болки в шията, гърба и рамото-правят ми лазер, акупунктура и вакумен масаж-много съм обнадеждена за резултата. Потърсете помощ там. Бъдете здрави.

567.   lol значи аз съм си изгубил времето при него

тц

568.   пак съм аз 567

а озон някъде да знаете за 8 лева да правят

бих се радвал да узная ;п

569.   Здравейте, аз съм юмейхо терапевт, обучен лично от Масайуки Сайонджи-създателя на метода и успешно лекувам дискова херния, дископатия, сколиоза и др. Търсете Иван Рашев, гр. Плевен, тел. : .......

модератор - не публикуваме телефони. Оставете мейл адрес, който не е свързан с профили в скайп и социалните мрежи

570.   Приятелче, никъде няма озон за 8 лева, и аз се чудя какво му е толкова скъпо на този газ дето го засмукват с една спринцовка от специален озонаторен апарат, и нищо повече? И това струва около 25-до 38 лева, зависи къде. Става въпрос само за една такава 10 кубикова спринцовка която се вкарва подкожно. Какво толкова и е скъпото, не знам??? А с това квантово облъчване, също много се спекулира. Често правят само обикновен лазер, а го минават за квант, съответно на по-високата цена. И това може да се разбере само от човек който е компетентен. Изобщо у нас е пълна скръб и това лечение както всички други неща. Затова няма излекувани, а болните се увеличават непрекъснато. Само Бог да ни е на помощ!!!

571.   Модератор здравейте, мога ли да оставя тел. номер за 558.

Модератор - във Ваш интерес е да не го правим. Съжалявам, това е политиката на сайта. Правя на моя отговорност изключение само за мейл адрес, който не е свързан с профили, който също в последствие трием.

572.   570 да но вече и господ не ни помага...

та така =/

574.   Та така, 572 всичкото вече е = на умирачка, както казват бабите ни. В БГ помощ няма, а навън не всеки може да иде.

575.   Благодаря Ви модератор!...
За 558:- ****

модератор - не публикуваме e-mail адресни, на които има регистрирани профили във фейсбук и скайп
По принцип не публикуваме контактна информация, може заради характера на темата да направим изключение, моля обаче за друг адрес

576.   574 хаха

да добре мерси за утехата

аз всеки момент чакам да пукна

:P

577.   Модератор този адрес става ли?

cevher@abv.bg...За 558...

578.   576, с това не се гаври, защото не се знае нищо, всичко е Божа работа! А внезапните промени, не са изключение в живота ни изобщо.

579.   Здравей 550, на 17ти влязох в болницата а на 18ти ме оперираха. още същия ден станах на крака. и на 20ти ме изписаха. всички бяха много мили с мен. др овчаров се справи отлично, сега само малко ме наболява раната, но и то ще отшуми в най скоро време. дано повече никога да нямам този проблем. БЛАГОДАРЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО 550

581.   Много се радвам за теб миличка (558)
Бях си оставила адреса в abv за комуникация, но всичко благополучно е приключило :)
Мило дете скорошно оздравяване!

P. S. Благодарностите са приети... :)))

582.   Майка ми и направиха ЯМР в пирогов и всички лекари които четоха документите казаха, че е в начален стадии и не се налага операция. Назначиха и физеотерапия и 6 дни лежа в болница, но нямаше подобрение.

След това лекаря който е лекуваше каза да донесем диска от ЯМР той и още някакъв лекар от ИСУЛ да го видят. Не знам защо е лекуваха 6 дни без да видят диска, а само четоха диагнозата от Пирогов. След като видяха записа бяха категорични, че дисковата херния е голяма и се налага операция задължително. Незнам на кой да вярвам, бих искал да чуя и друго мнение.

Моля, за координати на лекар който може да види изследванията и да даде мнение....
За тези лазер и озон терапии нищо конкретно не намирам, всички мнение на хора които казват, че им е помогнало изглеждат реклами.

583.   Здравей... искам и аз да коментирам моя случай... на 34 години съм. Имам шийна дискова херния... откриха ми я това лято(2011)... оперирах се във варна в св анна... др харитонов и др пеев ми правиха операция... от доктори във добрич спрях да вървя такива лекарства ми даваха... хиляди благодарности на др харитонов и доктор пеев... сега вървя нормално и съм на работа точно месец след операцията...

584.   Здравейте на всички. Аз съм оперирана от голяма дискова херния в шийния отдел на ниво С5-С6. Това се случи преди 8 седмици. Сложиха ми кейдж. Оперира ме проф. Романски във ВМА-София. До този момент не съжалявам, че се подложих на операция. Още на следващия ден след операцията почувствах разликата и бях на крака.

Продължавам да си нося яката. Все още имам болки във врата, но те щели да отшумят до 6 месеца. Болките в момента не могат да се сравняват с тия преди операцията, които бяха смазващо главоболие почти всеки ден, болки в ръцете, изтръпване и схващане на крайниците, болки в гърба.

Аз лично(да не чува дявола)се чувствам добре след тази рискова операция. Бих се радвала ако бъда полезна поне с информация на хората които имат този проблем. Защото знам какви страдания изтърпяват.
А колкото до професор Романски-очарована съм от този човек.

Насреща съм за всякакви въпроси. Не се страхувайте от операцията, ако са ви казали че сте за такава. Все още имаме прекрасни специалисти.
И помнете-съдбата обича смелите. Вярвайте че всичко ще е наред и то ще бъде.
Бъдете здрави!

451-500 от 731