Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

51-100 от 731

58.   Преди 4 години се оперирах от дискова херния в София при д-р Бусарски и съм много доволен, даже ходя на фитнес.

60.   Д-р Димитров от Пловдив е голям специалист по дисковите хернии. Лекува с лазерна терапия. Има цял лазерен центар. Но при него е голям наплив. Трява да се обадите предварително поне една семица по рано. Излекувал е много хора. Телефона му е 032/950019

61.   Оперирах се преди по малко от седмица при пр. Бусарски. Мисля, че съм добре.

62.   Не одобрявам операциите най ефикасно лечение ще намерите в Павел баня.

63.   Здравеите отново, благодаря че ми одговорихте, на всички пожелавам да сте здрави и касметлии.. Меги..

64.   Преди 2 години се оперирах при д-р Бусарски и д-р Мирчев болница "Свети Иван Рилски" София. Изчезнаха ми всички проблеми, които имах а смея да кажа, че бях много зле.

66.   Чул съм, че най-големия враг на дисковата херния е големият корем и липсата на здрави коремни и гръбни мускули.

67.   Изпращам Ви интересен линк http://discdisease.synthasite.com/

68.   Здравейте! И аз имах дискова херния l5-s1. Диагноза от 2006г.
На два пьти съм влизала в болница и какво ли не са правили с мен. Но през 2007 получих пареза на ходилото на левия крак. Самият крак отече и стана морав, болките бяха ужасни. Скоро лед това започна да боли и изтръпва и лявата ръка. Аз живея в Димитровград и се лекувам при невролог д-р Георгиев. Страхотен лекар и човек. Той ми предложи само да се консултирам с неврохирург. Моята приятелка е оперирана в Пловдив на Пещерско шосе от д-т Янко Кумчев и негов асистент д-р Чолаков.

Д-т Кумчев ме прегледа и по спешност ме прие. Влязох в отделение на 6юни 2007, а на 7-вече бях оперирана. 6часа след операция разрешиха да встана и да направя наколко крачки. Изпитах радост от това, че мога да вървя. Предупредиха ме, че ще се възстановявам много бавно. И сега още имам болки в кръстар гърбар левия крак често изтръпва. Налага се най-малко 2-3 пъти в годината да пия лекарства и да ходя на физиотерапия. Но вече нямам тези ужасни болки, мога да вървя. Знам че оттук нататък трябва да се пазя и да внимавам, защото херния може да се появи на друг прешлин, друг диск.

Цял живот ще съм благодарна на невролози-д-р ГЕОРГИЕВ д-рКОЛЕВА и на неврохирурзи -доцент ЯНКО КУМЧЕВ И д-р ЧОЛАКОВ.

69.   Преди 2 години ми откриха дискова херния. Бях много зле, неможех да си намеря място от болки. Предложиха ми операция но аз не се реших. Тогава научих за Д-р Людмил Димитров от Лазерен медицински център - Пловдив. Проведох при него един курс лазерна терапия.От тогава вече две години забравих за болките. Горещо Ви го препоръчвам. Вижте сайта:www.lasertherapy-bg.com

70.   Откриха дискова херния на чичо ми преди 2 год а сега и дископатия моля кажете ми какво може да се направи защото много го боли.

71.   Април 2008 ме оперираха от дискова херния и ми имплантираха титаниев имплант за стряскаща сума. Около 3 месеца нямах никакъв проблем, но болките се завърнаха, особено сега през зимата. Разбира се изтръпванията ги няма както и проблем да стоя продължително време, но седенето се оказва сега такъв. Надявам се да е настинал нервът или нещо подобно и предишното ми добро състояние да се върне. Оперира ме доц. Цеков в "Рилски" и го препоръчвам, ако можете да отделите 1000-1200 лв.

72.   Моля Ви пишете, ако имате повече информация за китайския доктор в София, кв."Овча купел" - методи на лечение, телефони?

74.   С дискова херния съм от 7-8години. Имала съм много тежки кризи от по близо година. Единсвеното което ми помогна беше калните бани на с.Баня Карловско-Стария санаториум със задължителни процедури с кал и банче с минерална вода.

75.   Здравейте! И аз бях с дискова херния, с пълна пареза на лявите крайници. Но за мен има втори живот и той си има имена, Професор РОМАНСКИ, Д-р ЕНЧЕВ и Д-р КАРАКАШЕВ болница "Свети Иван Рилски" София.

76.   Моля Ви пишете, ако имате повече информация за Д-р Людмил Димитров от Лазерен медицински център - Пловдив. Предстои ни да ходим при него, има ли надежда за облекчаване на болките при дискова херния и то при млад човек?

77.   И АЗ СЪМ НА 28 Г.И СЪМ С ОПЕРАЦИЯ НА ДИСКОВА ХЕРНИЯ. А на всичко отгоре сега имам и рицидив, пак на същото място, няма смисъл от операция.

79.   Преди две години и два месеца но 30.11.2006г. ме оперираха от дискова херния на шийните прешлени С6-С7. Влоших се внезапно пет дни преди тази дата. Получих квадре пареза. Парализираха ми се и ръцете и краката.

Приеха в втора градска б-ца на 25.11.2006г. Това болница с кошмарни условия и кошмарен персонал. Четири дни не могат да ми поставят диагноза. Извикака д-р Габровски син който е влюбен в касаплъка /и се включва в всеки форум със съветите си и приканва всички които се оплакват, да ги оперира, естествено срещу заплащане/ та го извикаха него за консултация.

Естествено той отсече че това е дискова херния и ме откараха в Пирогов. След ЯМРезонас отркрива дискова херния на ниво С6-С7 и казал на близките ми, че ако до два дни не намерят 2880лв. аз ще свърша курса. Досещате се каква ще е реакцията намират парите и Габровски ме оперира. След четири месеца възстановяване и рехабилитация в П.Баня, Баня карловско, Поморие, Марикостиново, Свети Наум и т.н.успях да проходя, но няма нищо общо с думата ходя. С патерици и с е влача като пребито куче. Единадесет месеца след операцията си направих ЯМРезонанс на целият гръбначен стълб и реших да отида при него за преглед.

Естествено той не ме помнеше но след като прочете епикризата от операцията която той беше написал без да ме преглежда каза, радвай се че въобще си се изправил на крака и приключи с мен. От тогава обиколих всички светила в този сектор на медицината. Какво е обощението. Почти всички неврохирурзи си търсят пациенти за повишаване на квалификацията си. Малко от тях влагат душа, сърце и старание. Съвсем скоро направих ЯМРезонанс на главата си и шийните прешлени. Оказва се че нямам инсулт на главния мозък, кръвоносните съдове ми са в отлично състояние, нямам промяна и притискане на гръбначния мозък на никакво ниво, но чудно защо не мога да ходя и никой не може да ми обясни защо.

Като че ли всички лекари са на едно ниво и са братовчеди. За какво Ви ги пиша тези неща. За да Ви помоля - оперирайте се само в краен случай. Пробвайте всички варианти за които чуете но не се се оперирайте. Ако не се оправите операцията е неизбежна, но ако се излекувате, а това не е невъзможно ще се радвате много.

За озонолечението не мога да изкажа мнение, но лично аз ще пробвам още този месец но в Пловдив при д-р Дончева. За нея чувам само суперлативи а аз няма какво повече да губя. След като е направя ще се включа пак за да Ви споделя впечатленията си. Благодаря и Ви желая пълно оздравяване.

80.   Мои съсед се оперира от дискова херния на 23.01. тази година, говорих със майка му чуствал се много добре, операцията я правел във военна болница София, ще питам кои лекар ще ви пиша.

81.   Здравейте. Ако може някой опериран от дискова херния да ми отговори дали е имал проблем със сетивноста към опашката и въобще на малкия таз. Вече 7 месеца при мен този проблем не се оправя след операцията. Нямам чувствителност дали е възможно по късно това да се оправи.

82.   ИМАМ ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА ШИЕН ПРЕШЛЕН. ПРЕДЛАГАТ МИ ОПЕРАЦИЯ, НО АЗ СЕ СТРАХУВАМ. НЯМАМ БОЛКИ ВЪВ ВРАТА, ИМАМ ПРЕПЕРЕНЕ НА МУСКУЛИТЕ НА КРАКАТА, ТРУДНО ИЗКАЧВАМ СТЪЛБИ, ТРУДНО КЛЯКАМ И СТАВАМ. МОЛЯ, АКО НЯКОИ ИМА ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЕКА МИ ПИШЕ.
СВЕТЛА

83.   Здравей, казвам се Николай и съм опериран от дискова херния! Вече две години съм много добре. Преди болките бяхя много. Всяка година ходя на Павел баня и си мисля че това ми помага.

84.   Здравейте,
Преди година и два месеца съм оперирана от дискова херния л5-ес1 и с втора л4-л5, която обаче не разбрах да е оперирана и не ми създаваше проблем. През октомври 2008 започнаха отново болки в десния крак, усилващи се и след месец бах прикована на легло с адски болки при сядане и вълвене (в легнало положение нищо ми нямаше). Направих второ ЯМР - протрузия на л5-ес1. Вече четвърти месец съм с болки, вяло, вече мога да стъпя, но с болки, отровена съм от лекарства и даже кортикостероидни инжекции и се двуомя дали отново да не направя операция на второто ниво. След първата операция нямах проблеми близо година, но не направих никаква пехабилитация. Съветвам всички, които се оперират а си наемат рехабилитатор и да се раздвижват есриозно под лекарско наблюдение. Успех и по-малко болки

86.   Здравейте и от мен. Казвам се Рустислав Стоянов от Горна Оряховица. На 16 години съм. Тренирам усилено, но стана инцидент и си паднах на главата. ЯМР показа, че съм си наранил диска между С4 и С5. Казват че имам дискова херния и веднага ме пратиха за операция. Всъщност не ме е страх за операцията (при д-р Гецов Търново), не, че няма риск, но искам да опитам с други лечения. Ако имате новини помагайте моля. Ще ви пиша като се оправя (ако) и за начина който съм пробвал!!!

87.   Здравей. Пробвай с физотерапия. Не бързай с операция няма смисъл аз съм оперирана и пак се появи значи рицидив. На 28г. съм. Много бавно се възтановявам и пак искат да ме оперират. Пробвай също балеолечение. Желая ти успех.

88.   Може ли да те питам при кого си оперирана и как се справи доктора? Отговори ми ако можеш по бързо! Спешно ми е! Трябва да избираме между д-р Гецов (Велико Търново) и п-р Брусарски (София, като там ще е много скъпо) ?

89.   Отново съм Рустислав. Може ли да те попитам къде и кой ти направи операцията и как се справиха. Моля те отговори ако можеш по бързо, защото имам среща с д-р Брусарски в сряда, а мога да се оперирам четвъртък при д-р Гецов. Труден ми е избора, защото София е по далече и ще коства много повече пари за операция там.

90.   Аз се оперирах в софия с б-ца исул д-р се справи добре в смисал всичко мина нормално и без болки. Но сега съм с рицедив. А за брусарски съм чувала че е много добър но и много скъпо работи. Интересуваи се за проф. Маринов в медецинска академия софия. Скоро ходих при него. УСПЕХ И ПАК ПИШИ КАКЪВ Е РЕЗУЛТАТА.

91.   Абе моме, как ще се оперираш в Търново. Я отивай в София. На 16г си. Аз бях изправена пред подобен въпрос и избрах - Бусарски.

92.   Аз се оперирах в софия при д-р стоянов исул. А вие доволна ли сте от брусарски и ако не е таина колко пари ви искаше. Това е момче на 16г. и наистина ако не е все още за операция моя съвет е да не бърза защото от тогава всичко се променя трябва да забрави тренировките

93.   Здравейте. Казвам се Рада и съм на 23. На 21 ми поставиха диагноза 4 дискови херни на различни нива. След 6 месеца ходена по мъките, включително озон в Св. София, инжекции и рехабилитация, реших да опитам нещо което твърдо се отрича-алтернативната медицина. Мога да ви уверя че озон и там подобни не премаьват зверските болки при дискови херни. Тогава ме свързаха с Емил Наумов. Той е последовател на йомеихо-учение добре познато в света. Уверявам ви, че на третата процедура болките ми изчезнаха. Той ме спаси и 2 години по-късно ходя на процедури през 6-7 месеца за по няколко за да си подържам състоянието. За да разберете повече посетете блога му: http://iztochnaterapia.blogspot.com Наистина желая същият успех на всички!

94.   Ужас големи ли са херниите? А раждала ли си? Озонът как действа намалява ли размера на хернията или само отокът? А скъпо ли излизат процедурите и в кои градове вече се прилага знаеш ли? Аз съм от бургас и искам да пробвам чувала съм добри коментари за озона.

95.   Почти не съм чувала, че някой не е давал пари за операцията. Дори и в провинцията,а да не говорим за София. За Бусарски от 1500 до 2500лв. Но и другите не вземат по-евтино. То когато има резултат парите нямат значение. Но това не е гаранция. Честно казано не знам кой взема парите. Докторите, или професора прекрит зад тях.

96.   Аз съм зле от два месеца опитах много неща и нищо. Никой не дава решение но сега намерих доктор които наистина разбира и лекува комплексно. Кинезотерапевт мануален терапевт невролог в едно. Отложете операцията и се консултирайте с него. Евгени Манолов, кабинет за лечение на болката. Тел:0888954128

97.   На мене в софия исул не ми взеха пари.

98.   В кой град е този д-р Манолов. В б-ца исул царица Йоанна за операцията не платих но си платих гела за коренче което ми поставиха и е 1200лв.

99.   Здравейте хора. Аз съм Рустислав отново. Реших се да си направя операцията в събота при д-р Гецов в гр. Търново. Пуснаха ме вчера и за сега съм добре. Пия много лекарства. Мама и Тати платиха 2000 лв за операцията. Още не ми е зараснал шева и не мога да преглъщам нормално заради оттока. Не смея да си движа врата все още за да не се отвори шева. Нямам болки никъде засега.
Успех и на вас!!!

100.   Много бързаш ще зарасне дано всичко е наред. А шийна ли беше хернията ако е така носиш ли яка? Успех.

101.   Ростиславе, не слушаш! И Бусарски щеше да ти вземе толкова! Или това са инплантите? Щом е на шията?
А какъв е този гел за коренче? Може би е гел против срастване? Или просто са ти каза ли нещо за да ти вземат парите? Ако са ти лепили коренче- струва около 300лв. лепилото

102.   Аз съм галя на мене ми слагаха гел а не на Ростислав. От къде знаете че гела струва 300лв. 1200 ми взеха и ми дадоха фактура. Дали е възможно да е 300 лв. Да са ме излъгали.

103.   Нося яка и хернията бе между Ц4 и Ц5.

105.   Здравейте на всички, и на мен ми поставиха диагноза дискова херния. Вчера излязох от ИСУЛ, където ме подложиха на всякакви изследвания и естествено ми казаха че няма за е зле да ме оперират, защото всичко щяло да мине добре. Направо ме хваща страх когато чета какви неща сте писали, добре че не се съгласих на операция. Лошото е, че докато си в болницата никои нищо не ти обяснява, слагат си системи и болкоуспокояващи инжекции и дори не ти казват какво ти слагат, а когато питаш ти се репчат. Добре, че все още се намират добри и хуманни лекари които колкото и да се натоварени намират по някоя добра дува и ти обясняват какво се случва в собственото ти тяло. Голели благодарности на д-р Александров от ИСУЛ, той беше единствения които поговори с мен като човек.

Сега ще пробвам всички алтернативни мегоди, терапии, масажи, лазари и либки за които рзбера, знам какви нечовешки болки са и съчунствам на всички които сме ги изпитали. Ако някое от леченията даде резултат ще пиша. Искам да помоля за телефон на доктор Ван Пейдзю, прочетох добри неща за него, но има ли телефон или поне някаква насока за приемане. Цени на посещенията или някаква такава информация?

106.   Разбрах, че гела не е за Рустислав, затова е на нов ред.
Гела против срастване струва 1200, но се слага да не получиш срастване. А на коренчето какво му е било? Ако е прекъснато се слага специално лепило да го залепят и то струва около 300лв. Ако са те оперира ли в Токуда са ти сложили гел против срастване. Там не знам защо слагат на всички оперирани,докато другаде не го използват. Аз съм имала прекъснато коренче и са го залепили за 264лв. Гела е едно, а лепилото друго.

107.   оперирана съм от дискова херния на шията на три нива 4 5 6 преди 1 месец. Оперирах се във болница иван рилски от др динев. Чувствам се добре. Силвия.

108.   Озонотерапия? Един озаконен ужас само в България през който и аз минах. Хвалбите в сайтовете са от авторите на платения ужас наречен - озонотерапия. Който не вярва нека да провери при д-р Емил Костадинов във Варна и неговите колеги в София . Няма ли кой да спре този мед бандитизъм ?

109.   Здравейте,
аз се оперирах на 02.02.2009 г. от ДХ на ниво L5-S1 в "Токуда". Не знам защо, а може би малко под натиска на "известните" имена в неврохирургията, не се говори с добро, или малко по-меко казано с пренебрежение за лекарите от "Токуда". От 12 години имам проблеми с гръбнака. Едно време не даваха толкова голяма гаранция за успеваемост на операциите на гръбначни прешлени, дори аз отказах на два пъти във ВМА. Стабилизирах се с иглотерапия, масажи, двигателен режим (бях спортист и това ми е направило голяма беля). Имах пареза на левия крак, страшни болки и ако можех да вися във въздуха, без да се докосвам до нищо, щеше да е най-добре.

Отровиха ме от лекарства и инжекции. Стомаха ми беше зле. За две години се пооправих. После пак всичко започна отново. Всяка година в болница. Докато съм на системи беше много дробре. След един месец в къщи, всичко започва пак.

Работата ми е седяща и знам, че това много ми пречи. Краката пак почнаха да ми блокират от болка. Имах проблем - изпусках се. Не можех да кашлям, камо ли да кихна (направо умирах). Имаше моменти в които чаках да се прибере мъжът ми да ме вдигне от леглото.
Направих скоро ЯМР в "Токуда". Минах няколко консултации с д-р Пелинков и се реших на операция.
Аз сама поисках гела против сраствания, платих 1200 лв., като предварително имах среща и с представител на фирмата, която го предлага. САМА РЕШИХ ЗА ГЕЛА!!! Сама прецених предимствата му и след като ще се оперирам, много ясно, че ще избера по-добрия начин.

Преди операцията проведох консултации и с двамата Габровски. И те бяха на мнение за операция. В "Пирогов" се изполва гел на друга фирма (по-евтин е, но имам приятелка с 4 оперирани хернии там, но не е доволна от гела. Него го изполва при последната операция, защото това е нещо, което се изполва от скоро.)

Аз вече съм на малко повече от месец от операцията и се чувствам много добре. Ходя и правя гимнастика от втория ден, имах болка само на мястото на разреза. Тя вече намалява. Дори само един Нимезил пих откакто съм вкъщи.
Чувствам, че животът ми се връща с нови сили. Съжалявам, че не се оперирах по-рано.

БЛАГОДАРЯ на д-р Пелинков и д-р Кондов от "Токуда". Изключително добри и внимателни неврохирурзи.
В тази болница никога не чух някой лекар да коментира или да оплюва друг колега от друга болница... А на такова нещо лично съм присъствала, на мен са ми го казвали и точно това взе превес да се откажа и от Габровски и от Романски. Не е морално. Здравето не е пари! Грозно е да се пазариш за пари с човек който те моли за помощ за здравето си. Вярно - не става дума за всички тези, някои си имат изесен ценоразпис пред вратата на кабинета и не те задължават. Но имаше един тях, който почти 30 мин не ми говори за диагнозата и леченето, а за цени. Заключението накрая беше - а дали ще се оправите госпожо, това е божа работа!!!

Аз се оправям. В седмицата 2 пъти ходя на контролен при д-р Пелинков. Всичко ми се обяснява, на всичко ми се отговаря. Медицинските сестри са изключително внимателни, а обстановката и хигиената е безупречна.

110.   Трябва по-често да пишат хора като тебе. Не знам защо, но всички се оплакват от докторите. Този това, онзи онова. Винаги иможеш да избереш сам Кой ще те оперира. Като, че ли това са места да се критикуват лекари. Всеки търси някой друг да му е виновен. Да не би доктора да ти е сложил дисковата херния? Като чета повечето от пациентите са чакали хубавичко да ги налегнат проблемите и тогава да се оперират. И после няма резултат. Като се парализираш, че чакай да се оправяш на 100%. Ходят да ги наместват някакви "дядовци чъкракчии", ами замислят ли се колко е опасно това? Или пък уредът за "изтезание "на П .баня. Едвали някой доктор умишлено ще ти причини някакво увреждане, не че няма некадърни, ама нали ние избираме кой да ни лекува.
Кураж за всички които чрез операцията искат да живеят нормално!

111.   Хора мога само да ви преппоръчам Д-п Гецов (Търново). Направи ми операцията и сега вече стана 1 седмица и се оправям все повече и повече (а станах на втория ден) раната ми зараства и за сега снимки и всичко е ОК. ДХ беше на ниво Ц4 Ц5 и ми сложиха титаниев диск за 2000 лв. (не се маха) Седя с яка за 1 месец и мога да си движа всичко. За сега всичко е ок късмет и на вас. Лекарствата са обезболяващи само!

112.   Дано всичко е ок успех.

113.   Какви лекарства ти изписаха и колко време ще ги пиеш?

51-100 от 731