Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

501-550 от 731

585.   Защо ли всичките коментари ми звучат почти еднакво??? Кой пише тук??? Един и същ човек може би, а??? И само агитира за операции при едни и същи доктори? !!! Ха стига вече???

586.   Здравейте на всички. Аз съм оперирана от голяма дискова херния в шийния отдел на ниво С5-С6. Това се случи преди 2 месеца. Сложиха ми кейдж. Оперираха ме д-р Пранджев и проф. Романски във ВМА-София. До този момент не съжалявам, че се подложих на операция. Още на следващия ден след операцията почувствах разликата и бях на крака. Продължавам да си нося яката. Все още имам болки във врата, но те щели да отшумят до 6 месеца. Болките в момента не могат да се сравняват с тия преди операцията, които бяха смазващо главоболие почти всеки ден, болки в ръцете, изтръпване и схващане на крайниците, болки в гърба.

Аз лично(да не чува дявола)се чувствам добре след тази рискова операция. Бих се радвала ако бъда полезна поне с информация на хората които имат този проблем. Защото знам какви страдания изтърпяват.
А колкото до професор Романски-очарована съм от този човек.

Насреща съм за всякакви въпроси. Не се страхувайте от операцията, ако са ви казали че сте за такава. Все още имаме прекрасни специалисти.
И помнете-съдбата обича смелите. Вярвайте че всичко ще е наред и то ще бъде.
Бъдете здрави!

587.   Гледам че има много спортисти с дискова херния, и аз съм спортист или бях... преди 5 месеца във фитнеса получих дискова херния, тренирах и ръгбИ... Имах голяма пареза на левия крак всички лекари казаха операция, невролози, неврохирурзи всички... отидох 15 дена на Павел Баня на екстензии и процедури.... и След около месец по късно парезата изчезна и сега се възстановявам... Но в момента немога да спортувам не съм машината която бях. Сега постоянно се пазя и зе да ми писва... полъчавам леки претръпвания на левия крак, когато тръгна да тичам не съм бърз като преди.. Няма я моща в краката ми се едно нещо ме спира... И се замислям за операция.. помогнете ми със някой съвет особено спортистите... Много ми се ходи на фитнес разберете ме!

588.   От три месеца имам дискова в кръста която слезе долу в десния крак както варвя коляното ми се отсича и падам казаха ми васпален главния нерв

589.   Чета това писмо и искам да каза че на мен ми помогнаха с рефлексологиа и в момента се чувствам доста добре . Разминах се с операциата а ме бяха отписали. Лежах в ниаколко болници но без никакав ефект.Ако ниакои се интересува може да ми пише на ***

Модератор - не публикуваме и-мейли. Комуникирайте тук, така ще бъдете от полза и аз останалите потребители :)

590.   Ужасна е тази дископатия. И моя невролог ме посъветва да не си правя операция. Каза че от 10, 2 са успешните операции у нас. Живея си с болката. Не е много силна при мен. Използвам едно гелче, Алгасан, екстракт от планински клек. Не лекува, но доста облекчава болката. Късмет на всички!

591.   Боже... колко мъка има по тоя свят :). Изчетох почти всички мнения, на един дъх, та реших да споделя и своя дългогодишен опит. На 37 години съм, и от повече от 20 години имам дискова херния Л4-Л5 Л5-С1. До преди 2 години я лекувах единствено с масажи ( криволаци ). Да Ви кажа честно, от както тръгнах по лекари, нещата доста ми се влошиха. Но пак да Ви кажа честно, криволаците взеха да не ми помагат. Ходил съм при много, аз съм от Габрово, та значи в Левски-Бай Петко, от него до един момент бях най-доволен, после два пъти не ми помогна, но той пипа така, че ако не ти помогне, не може и да ти навреди, дипломиран физиотерапевт е. В Севлиево-Богатовския фелдшер-според мен шарлатанин, силов играч. Габрово-Трайчо, и той силов играч, въпреки че е дипломиран, веднъж след терапия при него се вдърви целият ми гръбнак. Пак в Габрово, Иван масажиста-два пъти съм ходил-никакъв ефект. Д-р Влаев, пак в Габрово- и той има малко силови методи, но поне е невролог и би трябвало да знае какво прави, той ми е помагал. По пътя за Соколския манастир, кв. Водици- не му знам името на човека, но и от него бях доста доволен.
Та приятели, както мисля че казах, от както ходя по доктори през месец през два съм в кризи, инжекции, хапчета, поизправя се за месец, и айде пак крив после :). Сега пак съм крив от две седмици, дай боже да се поизправя отново, решил съм да започна да ходя на йога. Относно операциите, доста съм се интересувал... не знам, един приятел дето се оперира при Гецов във В. Търново, уж успешно беше, 2 години по късно пак е много зле.
Желая късмет на всички, и не се отчайвайте, според мен, преди да легнете под ножа, пробвайте нещо друго, йога, кинезитерапия.

П. С. преди време гледах по телевизията за един професор, Желязков ли беше не помня, той лекуваше болни от ДХ по някакъв метод със вдигане на тежести, значи даваха, че почти обездвижени хора, след неговата терапия вдигаха на тяга по 200 кг. Някой знае ли нещо за тази система и този доктор, май беше от НСА

592.   Много мъка има, ама и ти се мъчиш нахаос.
Опитай поне с Павел баня, на баща ми помогна - временно. Изцяло от НЗОК му се покриваха там май процедурите, без пари му излизаше и много добре си прекарваше - по двама в стая, винаги с някакво момче, вечер по кръчмите, после на процедури... И привит е ходил там, връщал се е ОК
Перманентно помогна операцията в Университетска болница в Пловдив. Сега даже е на някакви протести в София, води си съвсем нормален живот, само се пази и не вдига много тежко.

593.   Дъщеря ми ходи на терапия при д-р Димитров в Лазерен център в Пловдив- никакъв положителен резултат.

594.   Здраве?те! Аз съм много доволна от др. Станчев от Пловдив. Много внимателен и сериозно се отнася към всеки пациент. Обеснява до на?-малката подробност. Аз се схващах цялата и неможех да ходя поради изтръпване в левия крак. Още след първото посещение и като с магическа пръчка се оправих. Намира се в безистена до аптеката на Понеделник пазара. Посетете го заслужава си!

595.   Здравейте на всички. Мой много близък човек скоро закъса и той. Адски болки, виеше от болка.... ходи при различни лекари и всички бяха единодушни-операция. Бях чула за лечение чрез иглотерапия. Бях скептична, но му казах да пробва и това, преди да се подложи на операция. И още след 1 час му намерих един китаец който практикува това лечение. Пътувайки към този лекар едвам си караше колата, а след като излезе от кабинета-сияеше. Каза, че е усетил мигновенно облекчение. Днес му е 7 процедура, остават още 3, но от болката му няма и следа. Дано съм ви помогнала. Не правете операция, преди дасте пробвали всичко. Успех.

596.   Имам дискова херния повече от 10 години, но вследствие стрес и бездействие получих криза в началото на годината. След шестмесечни мъки от болки по нерва на крака и всякакви "лечения", най-сетне се реших на операция в болница "Токуда", като ми препоръчаха Н-к отделението по неврохирургия-д-р Кондов. След първоначалния преглед, си пролича, че човекът е сериозен и много земен, за разлика от повечето светила в бранша. По всяко време си вдига телефона, учтив и внимателен е към пациентите. Стана така, че не дочаках датата за операция и си уговорих по-ранна. За условията в Токуда няма какво да се каже-всичко е на световно ниво, персонала и той на 80%... Операцията д-р Кондов направи за около 1, 5 часа, на ниво L4-L5 и още като се събудих от упойката, болката по нерва на крака бе изчезнала-направо чудо някакво. Платих за платното против срастване 1800 лв и "дарих" на болницата 200 лв още-това ми струва всичко. Още на следващия ден станах от леглото, а на петия ме изписаха. Сега три месеца след операцията съм добре, остана ми само малкото изкривяване на торса от кръста нагоре, вследствие това, че чаках много преди да се реша.
Затова ви казвам-не се плашете от опарация, все пак медецината напредва дори и у нас...
Хиляди благодарности на д-р Кондов!!!

597.   Здравейте, искам да ви кажа, че доста обикалях по Италия с баща ми, който се обучаваше много дълго време в областта на ознотерапията. Той е неврохирург. В момента открихме кабинет в Пазарджик. В чужбина хората са изключително доволни от процедурите по лечението на дисковите хернии. НЕ ВСИЧКИ ОБАЧЕ могат да бъдат лекувани по този начин. Минава се преглед, след който се преценява дали дисковата херния е подходяща за този тип интервенция. Така че, ако някой лекар ви каже, че озона лекува всичко и всички, просто иска да ви вземе парите. Методът не е оперативен. Доста близки минаха процедурите и са изключително доволни и благодарни. Ако имате въпроси, не се колебайте да се посъветвате. *** - Д-р Петров. или ми пишете на ***

Модератор - GSM-и и и-мейли - не публикуваме! Нека въпросите към Вас и съответно отговорите бъдат отправени тук, така и останалите потребители ще имат полза от тях :)

598.   Здравейте, бих искала да попитам, тъй като ми престои операция на дискова херния, този гел задължителен ли е, има ли някои които не е сложил гела и как се чувства, в момента не мога да си го позволя а болките се непоносими, операцията ще си я правя при доктор Бусарски, той оперира сина ми от хидроцефалия и съм му много благодарна за всичко.

599.   доктор димитров пише в форума и си прави реклами

600.   Да, правилно, нека всички докторчета и техните, , лакейчета, , да престанат да се проявяват(да драскат всякакви голи обещания и хвалебствия), тук, защото е грехота да спекулираш със здравето и живота на хората. МОЛЯ ВИ!!! Ако са ви останали още, , сърца, ,!

601.   До 598. -
Аз съм оперирана от ДХ при д-р Кондов в Токуда преди 3 години и се чувствам отлично. Сложиха ми гел, и определено има ефект, защото дори на контролния ЯМР се личи, че мястото е чисто и няма страствания. Всички неврохирурзи, които са ми разглеждали изследванията са познавали, че е слаган гел без да им го казвам предварително. Самият гел се абсорбира в организма след около 4-5 дена след поставянето му. Но това време е достатъчно, за периода на зарастване на тъканите около оперираните дискове. Обаче не знаех, че цената му вече е толкова висока, аз платих 1200 лв. Представител на фирмата (от Гърция) дойде в болницата при мен, даде ми го (много е мъничко като обем, около 1-2 куб. ) и подробно ми обясни какво е предназначението му. Дадоха ми визитка и ако имах някакви проблеми трябваше непременно да им се обадя. Но всичко мина ОК и сега съм добре!
Всичко е въпрос на личен избор!
Успех!

602.   Оперирана съм от дискова херния през 2006 г. цяла година се влачих от болки, мануална терапия, павел баня -9 подводни екстензии -там ме увредиха допълнитеилно, инжекции и какво ли не. Диска беше пълен, атрофия на ляв крак... и операцията беше неизбежна. В ИСУЛ ме оперира д-р Е. Милев -всичко е наред, доволна съм и не съжелявам, наистина следоперативния период е по-бавен, но аз с плуване в басейн цял месец се оправих напълно. Наистина и аз като всички бях на две, но при мен всичко е на ред.

603.   искам да попитам кои може да ми даде направление за ямр пловдив имам дискова херния в шийния отдел с увреждания на дисковете имам сташни болки помогнете ми

604.   здравейте, преди 10 дни си направих операция Л5С1, след колко време болката отминава, гърба не ме боли, но в десния крак имам остри болки, гел не ми слагаха дори и не ми предложиха, нямало нужда. Пожелавам на всички във форума бързо оздравяване и си обръщайте внимание, аз от много чакане 2месеца с остри болки на легло и инжекции, дано не сам збъркала за операцията.

605.   за номер 603 - направление за ямр, може да ви даде неврохируг от УМБЛ " СВ. ГЕОРГИ " гр Пловдив -поне на мен са го дали от там, а що се касае за операции - това е последното, което човек може да предприеме! аз, като човек с дискова херния от 30 год. на кръста и от 10 год. на шията -мога да кажа само едно - ГИМНАСТИКАТА НА НОРБЕКОВ - има я сега и в интернет, аз я учих по книга и много ми помогна ( работя много физическа работа, но си щадя гръбнака - това значи -, колан стегнат на кръста, и не наведена, а клекнала да работиш ) ВАЖНО Е ЧОВЕК ДА НЕ ГУБИ КОРАЖ, ВСИЧКО ОТ НОРБЕКОВ ДА ИСПЪЛНЯВА С УСМИВКА И НАГЛАСА ЗА ОЗДРАВЯВАНЕ!! книгата се казва "ОПИТЪТ НА ЕДИН ГЛУПАК, СТИГНАЛ ДО ПРОЗРЕНИЕТО как да се избавим от очила " - в тази книга НОРБЕКОВ дава много полезни съвети ( той едно време беше ИНВАЛИД, а сега по здрав от него сигурно няма ) също има и теория за подобряването на зрение в същата книга. ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСИЧКИ от все сърце, да я прочетете и ще видите, как ще се подобри вашето състояние на гръбнака, костите , и цялото ви самочувствие!! УСПЕХ....!

606.   Здравейте, искам да кажа на всички, които страдат от дископатии, че всъщност имат отслабена съединителна тъкан. Нужно е да ядете повече ядки, черен дроб или скариди само в тези храни се съдържа достатъчно количество от елемента мед, който е отговорен за здравината на тъканите не забравяйте и разтегателните упражнения
успех на всички!

607.   здравейте, имам дискова херния на 3 нива, реших се на операция във варна при д-р Харитонов.... сега се родих наново.... като човек и професионалист е перфектен!!!

608.   ЗДРАВЕЙТЕ, МИЛИ ХОРА! Искам и аз да споделя малко опит с операция на шийни дискови хернии. 1 месец и 2 седмици съм след операция и подмяна с кейджове на нива С5-С6 и С6-С7 - доста непритен случай като се има предвид и всички останали детайли от диагнозата ми и последствията в следствие на малко "отложената" операция (4-5 месеца)- все от "специалисти". Мога да помогна с инфо на много хора, да споделя опит и да успокоя доста от вас, на които им предстои подобна операция. Не искам да пиша тук, тъй като видях много постове с познат почерк на "специалистите" - като тези, които ме оставиха да се парализирам частично отлагайки неизбежната операция. За ваша информация: сега съм в много добра форма, нямам болки нито във врата нито в рамото (в рамото болката ми беше 24 часа нон-стоп... мога да издам енциклопедия за болката, както и от какво се предизвика и как се разпознават симптомите на неизбежната операция). Пишете ми на: a_bulgarian@abv. bg

Модератор - по изключение публикуваме мейла Ви, моля, пишете тук, когато искате да го премахнем. Не носим отговорност за евентуални проблеми с наши потребители, както и за информацията от наши потребители

609.   Здравейте всички, които търсите решение на този ужасен проблем! Изгледайте това, което ви пращам и след това вземете своето решение
http://www.youtube.com/watch?v=DPksmIviuYA
В момента аз съм също на легло от 2 месеца - дискова херния на Л5С1, медиална и медио-латерална, 15 мм - за операция, но след много грижи от близките ми и много лежане, вече съм доста по-добре и до седмица смятам даже да ходя на работа. Без операция! Без ставане от леглото 2 месеца поради страхотните болки в десния крак и кръста. Но нито веднъж не позволих да ми говорят за операция. Тялото има своите възможности за автовъзстановяване! Просто вярвайте на самите себе си. Между другото, аз също съм лекар... :))

610.   До 608 Здравейте, бихте ли описали по-подробно:къде се оперирахте, колко струват кейджовете, как премина операцията, и защо сте недоволен/а? Благодаря предварително.
Писах и на публикувания от Вас имейл, но ми даде:Невалиден имейл адрес.

611.   до №610.... казвам се М. К. пиша ви от №607.... кейджовете струват 2400лв броя.... мен ме оперира д-р Харитонов от Варна, сложи ми 3 кейджа на нива с4-с5 с5-с6 с6-с7, бях достигнал до положение че не мога да се движа от "специалисти".... до тоалетна не мога да отида!!!! направи ми операцията и сложи кейджовете.... във болницата се запознах с момче което претърпя ужасна катастрофа... доктора го е събрал кокал по кокал... пожелавам на д-р харитонов да е жив и здрав и все така добър професионалист!!!

612.   Благодаря 611

613.   Искам да Ви препоръчам процедурите на "НУГА БЕСТ", с изключителен ефект при подобни оплаквания. Имах тежка дископатия със силни болки. Посещавах салона на тази фирма, те работят с южнокорейско оборудване- масажи и физиотерапия. процедурите са по 1лв, тъй като салонът предлага оборудване за продажба и цената на процедурата е символична. Сега сечувствам превъзходно, все едно че никога преди това се съм имала оплаквания. Опитайте, заслужава си! Но при посещението в салона кажете, че имате дискова херния и искате в началото само нагревки и деликатен масаж на розовото легло, това е много важно, за да не пресилвате нещата още в началото.
Успех. Ако искате, обадете ми се- те. леля Д.

Модератор: Не публикуваме лични данни, особено телефонни номера.

615.   здравейте, прочетох всички мнения и стигнах до извода, че при всеки е индивидуално. На 29 год. съм, оперираха ме от ДХ преди 10 год. Имах пареза, едва се влачех, казано с две думи бях много зле. Следоперативния период неискам и да си го припомням, беше просто нечовешко и знаете ли защо, просто защото никои не се трогна да ми даде нещо обезбиляващо. И до днес немога да си обясня какви сърца имат тези хора, след такава операция да ме гледат как буквално вия от болка(повярваите ми наистина виех) и да не ми дадат никакво обезболяващо, сигурно решиха че имам да изплащам стари грехове. Говорила съм с много оперирани хора след това и никои не разказа нищо подобно. През всички тези 10 год. получажам кризи, обикножено по няколко на година и всеки път изпадам в нервна криза от страх, че са се получили ножи хернии и трябва да преживея всичко отново. Четейки обаче всички мненичя дотук, разбирам че тожа всъщност не се случило на почти никой. Скоро си правих ЯМР и няма нови хернии. Обращтам се към персонала на Пирогов-бъдете хора, не вярвам обезболяващите да са толкова скъпи, а човещтината няма цена. Хиляди благодарности на доц. Габровски и доц. Кръстев-Пирогов, че ме изправиха на крака и вече 10 год. ходя!

616.   След много болки, много видове лечения и мъчения: лекарства, инжекции, нагревки, посещения в болници, се разбра, че дисковата херния която имам, трябва да се излекува само по оперативен път. Насочиха ме към д-р Младен Овчаров -гл. асистент в Неврохирургията на Окръжна болница гр. Плевен. Страхувах се много, макар да съм куражлийка. Все пак толкова болки съм изтърпяла, ходех прегърбена и всяка стъпка за мен беше адска болка 3 месеца. Жена в напреднала възраст съм, с диабет, инсулинозависим. Не се търпеше повече и реших, че по лошо не може да стане и постъпих на 30. 01. 2012г. в Неврологичното отделение на Окръжна болница гр. ПлевенСлед изследвания и заради диабета на 01. 03. в 9. 00 влязох в операционната. В 10. 30 ме събудиха, че операцията е свършила, а аз дори не знаех, че е започнала. За мен това беше едно вълшебство и д-р Мл. Овчаров беше Господа извършил това вълшебство. Но вълшебставата му явно нямаха край. След обяд доктора ми каза да слизам и да ходя вече, болки нямаше и аз ходех права, Господи твоето име е д-р Мл. Овчаров си повтарях, а докторът се смееше с мен.
Мили хора, сега съм си у дома и чакам след 5 дена да отида да ми свали доктора конците. Като нов човек съм!!! Ако някой му се случи, като мен да преживее това заболяване, да знаете, че в Плевен има един доктор, който върши вълшебни чудеса, като Господ(за пръв път ми се случва да споменавам думата Господ ) Тоя Господ е реален, може човек да до го пипне и да му благодари по човешки за здравето и вълшебството му. Прекланям се пред таланта, добротата и голямата човечност на тоя Господ-д-р Младен Овчаров-Гл. асистент в Неврохирургията на Окръжна болница гр. Плрвен!!!
А. Тодорова 06. 02. 2012

618.   здравей616. мен ме оперира същия доктор преди 3 месеца и нещо. много съм му благодарна. макар че съм на 24 имах много голяма дискова херния. все още се възстановявм, но скоро всичко ще отшуми. пожелавам Ви леко възстановяване

619.   Здравей 616 преди 4 месеца и аз бях оперирана от Д-р Овчаров. От 2004 година страдах и най-после съм добре благодарение на този доктор! ДА НИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И ВИНАГИ ДА НИ ПОМАГА!!! 1

620.   Здравейте! Имам въпрос, на който се надявам някой с моите проблеми да ми отговори. От 4г. боледувам от дискова херния в областта на шията. Няколко пъти съм ходил на Павел баня и съм правил екстензии с незначителен успех. Болките са търпими и не чести, но проблема ми е, че ми се схваща ръката, пък съм музикант. Свиря на акордеон/по-точно свирех, защото сега си движа пръстите с трудност/.
Ако има някой колега, който е получил подобрение чрез операция или друг метод на лечение ще му бъда благодарен да ми пише.

621.   Здравей 620! Хубаво е, че питаш, но считам, че ще е по добре да се консултираш с д-р Младен Овчаров-Гл. асистент в Неврохирургията на Окръжна болница гр. Плевен. Желая ти успех и да свириш още дълги години. Аз съм с коментар №616 Ат. Тодорова. За тоя д-р пишат и коментари №618 и 619.

622.   Благодаря ти за съвета г-жо Тодорова! Ще направя всичко, което е възможно разбира се. Хубав ден!

623.   г-жо Тодорова, честито за върнатото здраве! И не забравяйте - вскеи съвършен дар е от Господа на силите. било то чрез човешки доктор или друг, или друго.
Пожелавам Ви освобождение и от другите тежести, за които споменавате /диабет... /. За тях също има човешки методи за излекуване /не само лекуване/. Не един и не двама истински лечители, вярвам, по Божие водителство и помощ са посветили живота си на тези въпроси. Постигнали са наистина много. Преодолими са, и още как. Но днешната официална медицина, като цяло, е абсолютно против ефективното излекуване - кой ще я храни, ако хроата се научат да се лекуват бързо, евтино и ефективно и най-вече да се предпазват от болестите - което е и основната същност на древната медицина! Никой не е заинтересуван от здравето ви повече от вас самите. Днешният типичен лекар е заинтересован от дълбочината на джоба ви. Ще ви лекува, докато имате нещо в него. Това не е истинския лечител, който цели да ви върне здравето и да ви научи, как да го запазите до дълбока старост, и за когото джобът ви е на второ и трето място. Диабетът е абсолютно лечим - всички негови форми. Множество са примерите на инсулинозависими диабетици. На такива, които тотално са изгубили зрението си, на такива, които са получили уверението на официалните медици, че им остава малко живот и които живеят пълноценно и се радват с пълни сили на живота си, на любовта на близките си и на всякакви успехи. Не очаквайте /по правило/ от типичния днешен лекар да ви даде пълна надежда! В книгата си "Сбогувайте се с болестите", по идеите на Ниши, Мая Гогулан казва - "Човек на 40 години или е сам лекар на себе си /т. е. знае как да се излекува и предпазва от заболявание/ или - глу-к". Не напразно един от основните принципи, напр. на природната хигиена е - "ясно разграничаване между медицината и природната хигиена". Обяснявайки такова категорично разграничение, натуралистката Вирджиния Ветрано пише: "Медицината от самото начало е основала своята практика на лъжливи принципи, затова е захвърлила физиологията и е тровила хората с патентовани средства... Та ние не търсим топлина в айсберга! Защо да търсим здраве в отровата? Да изясним принципите си — източникът на здраве е в здравословните въздействия и здравословните средства. Лекарствата, които са отрови, не се отнасят към факторите на живота, носещи здраве. "
Може да се възрази, че медицината в крайна сметка е експериментална наука, а хигиената не е такава. Но истината е тъкмо в обратното — медицината не е и никога не е била наука, тя е метод, начин, стил на лечение. Физиологията, биологията, анатомията и други се отнасят към науката, но те не са медицина. В медицината отсъства единен принцип, който би могъл да се демонстрира рационално или експериментално. Нейните методи са ефемерни, което не би било, ако тя беше наука...
Хигиената не само е определено истинска, тя е неизменно истинска наука. Практиката, която се основава на нейните широки принципи, следва определени правила, а резултатите могат да бъдат предвидени във всички случаи. Това обаче не може да се каже за медицинската практика — всеки път, когато на човек се дава доза лекарство, трябва да се очаква неочакваното. "
Съществуват много форуми, в които хорат споделят най-различни методи за излекуване, за предпазване от болестите. Вкл за добро хранене и т. н. Земя на заем е типичен такъв. Вече трудно се контролира обмена на информация в световен мащаб, въпреки, че се плащат все повече и повече пари за целта. Имаме на разположение страхотните трудове на не един или двама истински лечители и радетели за цялостното опазване на човешкото здраве.
Който търси, намира, писано е! Успех! Успехът го има всички, които търсят /просто защото е писано/!

624.   браво ---623!!!! Срахотен коментар! Всичко е абсолютна истина, но много малко могат да го разберат, или не им изнася.. И затова търсят под, , вола теле, , .... Дано дойдат други по-добри за човешкия мозък времена. Защото днес всичко е изключително затлачено и, , мухлясало, , за жалост. Дано!!! И дано Бог ни позволи да ги доживеем, и преживеем тези времена! Дай БОЖЕ!!! Успех на всички трезвомислещи!!!

625.   Благодаря 623!
От личен опит ми се ще да споделя - предлагал съм лесни за приготвяне, евтини /практически без пари/ и лсни за прилагане рецепти за отклонения, които официалната медицина не лекува - не се приемат. Виждам как не малко хора свикват да живеят с болестите си, под влияние на усещането за съжаляване от околните или просто самосъжаляване. Не е добро за никого подобно решение, но.... В крайна сметка само който търси намира, и каквото търси, това намира. Предполагам, че не са малко, които вече знаят повече за истинската медицина. Примерно, че т. нар. заболяване "рак" се лекува от източната медицина с успеха, с който тук се лекува бронхит или нещо такова. За голямо съжаление в Бг все още няма масова практика на източни лечители. И проблемът е съвсем умишлено поддържан. Диабет, разширени вени, кожни заболявания, гъбични заболявания и други и други, които нашата, т. нар. официална медицина би се заклела че са крайно рецидивиращи или че не се лекуват, се лекуват и още как. Изумително е колко ефективни могат да бъдат дори безплатните средства, или онези, които струват стотинки в магазина.

Но по-изумително е колко много знае човечеството за запазване на здравето си и колко брутално пази това в тайна. Няма кой да плаща милиарди всяка година, ако хората се научат да бъдат здрави! Ако печеля толкова пари от вашите болести, кое ще ме накара да ви науча как да бъдете здрави -? !? ! ю
Обърнете внимание на здравето си, преди да ви заболи. Вътрешната и външната хигиена нека ви бъдат, като "Отче наш". Пречистете телата си, има най-различни варианти, почти "на вкус и цвят". И няма да усетите как ще ви напуснат "нелечимите", според официалната медицина болести. Погрижете се за себе си, защото никой друг няма интерес да го направи! Има хора, които правят това. Има и такива, които чакат на държавата, здравеопазването, близките.... но не и на себе си. Смятат, че друг е длъжен да се грижи за здравето им....

Има страхотни трудове на истински радетели за здравето. Повечето са общодостъпни и лесноразбираеми.
Не се оставяйте на грижите на другите. Здравето ви е преди всичко във ваши ръце!
Успех!

626.   623-респективно 625, стана ми неприятно много, че измествате темата на моето споделяне(аз съм 620-Тодоорова). Искате да промиете мозъците на трезвените хора, а това е неприятно. Вие сте лош човек, който не вярва в доброто у хората, а тая злоба е лош съветник. Бъдете какъвто си искате, но не позволявам да ми давате съветите си и да огорчавате радостта си. Споделяйте с когото си искате, но с мен не позволявам. Желая ви здраве, но спрете с нахалството си към мен моля!

627.   Здравейте, писах и по-рано за моите проблеми. Дълго страдах от дископатия, която засягаше и десния ми крак, чувствах ужасни болки дотам, че когато вървях си влачех крака. Ще Ви кажа кое ме върна към живота.
Една моя позната ме заведе в масажния салон на фирма NUGA BEST/Варна/, но мисля, че вече има и в много други градове.
Срещу цената от 1 български лев за 37мин. се прави процедура- масаж на специално масажно легло и нагревки
физиотерапия/. Направих около 80 масажа за 3-4месеца и съм нов човек. Можете да намерите тел. в нета. Успех!

629.   В София съм правила такива масажи, но за цена от 26 лв. Тук обаче леглата с нефритените ролки са под името МИГУН. Ужасно е, че ни "работят" с тази разлика в цените, заради здравословното ни състояние, при което ние се хващаме за всичко, което може да ни помогне.
След самите масаци наистина чувствах приятно отпускане, но не е дълготрайно - скоро отново си бях като "крива баба". То и моите дх са много по гръбнака, така че повредата може и да е в моя телевизор :))))
Само да ви кажа, че съм операция на една от херниите и предстоящи поне още 2 такива със стабилизация на кръста и слагане на кейдж на шията. За парезата да не говорим.
Може би на по-ранно ниво от заболяванията ни може да има ефект от тези масажни легла.

631.   Здравейте! Скоро се оперирах от дискова херния (на 40 години съм, а имам проблеми от 20 години). Наложи се, защото кракът ми се парализира и беше наистина спешно. Оперирах се във Военно-медицинска болница (там лекарите са професионалисти). В момента си ходя нормално, върша си домашната работа, шофирам, ходя на работа, а ми казаха, че ще мога да карам и колело без проблеми.
Решението за операция, обаче, си е съвсем самостоятелно.

632.   Много, много, много... е важно кой ще бъде операторът при подобни интервенции!!!
Разберете, тук можем да си даваме много примери за операции или за други методи за лечение, но едно и също, на ПРЪВ ПОГЛЕД е практически съвсем различно при неговата индивидуална реализация. Затова и се стига до крайно различни мнение за уж един и същ метод. Много хора съм чувал да казват - "аз това съм го опитал, но не действа", а като поговорим в детайли за "това" бързо лъсва, че изобщо не е "това" а някакво бледо копие.... рвализирано без почти никакво старание и прочие. "ДОЗАТА" е най-често опасно неглижирана от повечето "опитващи". Или се опитва в съвсем различни количества или се прави за съвсем различен период от време. И после - не действа. Все едно да питаш откъде да минеш, за да стигнеш до Варна /от София/, после да тръгнеш, да покараш половин-един час и да кажеш - не става, не стигнах! Не е постигната онази рутинност, при подобни оперативни интервенции, която да оптимизира риска до едно съвсем приемливо ниво. Все още величината на този риск е крайно неприемлива. 631 много уместно подчерта - "Решението за операция, обаче, си е съвсем самостоятелно. "

633.   Здравейте и от мен....
Аз съм на 30 г. и тепърва започвам битката с тази „прекрасна” диагноза – медианна и парамедианна дискова херня на ниво C4 - С 5 (шийните прешлени), медианна и парамедианна дискова протрузия на ниво С6-С7, медианна и парамедианна дискова протрузия на ниво С7-Тh1. Диагнозата ми е поставена чрез ядрено магнитен резонанс и отчитайки надежността на метода я приемам за 100% истина.
Наследсвено обременена съм и схващането ми на ломбарен нерв на три пъти, в три поредни години потвърди опасенията ми, че там някъде по гръбначния ми стълб работи проблем. Но предвид характера на заболяването предпочетох да започна профилкатика с по-меки мерки – процедури в санаториум. В следствие на процедурте се почуствах по-добре и понеже няколко зими нямах обаждане от АДА, по-миналата година пропуснах санаториума.
Първоначално започнаха да ми изтръпват трите пръста на лявата ръка и когато го споделях с приятелки, роднини и колеги, дори лекари.... всеки казваше, че е в резултат на нерви и стрес. Чух и мнения, според които може би имам шипове или дискова херня на шийните прешлени. Но при положение, че никога не съм изпитвала макар и минимални болки във врата, приемах, че наистина всичко се дължи на стреса.
Да, обаче преди два месеца започнах да чуствам дискомфорт при боравене с лявата ми ръка, който се изразяваше в това да не мога да координирам елементарни движенията на китката, като боравене с кухненските прибори, отключване на врата, сваляне на цип, откопчаване на копчета и т. н.. След още два месеца забелязах, че китката на лявата ми ръка е видоизменена – видимо по-слаба, а мускулът между палеца и показалеца, вече е започнал да атрофира. На лице бяха сериозни основания спешно да прибегна до най-скъпия, но и най-точен метод на диагностициране – ядрено магнитен резонанс. Оказа се описаната по-горе диагноза. Стресната от резутатите от изледванията без да обмислям и да сондирам мнение с повече препатили, по препоръка на болна позната, още в същия ден си записах час при „д-р Пиронков”, в някаква клиника- тип „Чичо Томовата килиба”, в Дианабат 2. Моите уважения, човекът може да е помогнал на моята позната, но на мен ми препоръча неограничен брой масажи по 60 лв. /бр. и инжектиране на инжекции. Когато го попитах за естесвото на инжекцииите, ми отговори, че било хомеопатия, но дори и да ми го кажел, аз не съм специалист в областта и нямало да разбера... Да приемем и така да е, но най-малкото той трябва ми удостовери, под някакъв начин какво ми инжектира в тялото. Защото недай си Боже направя алергична реакция, в следсвие на неопносимост към някоя от съставките, аз трябва да имам информацията за да я предоставя на екипа на спешна помощ. От тази негова реакция, веднага дадох отбой. Зададох му въпроса „А за мускула ми... предвиждате ли някво лечение, масаж или др.? При което той категорично ми заяви, че „мускула е загубен безвъзвратно”, което не е вярно, защото се възстановява, след отблокирване на нерва и цикъл инжекции с нивалин!!! А на всичко отгоре по време на „консултацията”, уважаемия „доктор” изобщо не понечи да погледне китката ми- поне за кумови очи да види дали и до каква степен мускула ми е атрофирал! Направо си взех чантето и понечих да си тръгна, разбира се подадох му 30тичка за изгубеното му време. След като усети, че няма да ме върже за пациент, изтреля нещо от сорта „гръбначния стълб си е твой и можеш да си го завреш нали знаеш къде? ! ”. Единствено доброто ми възпитание и побелелите му три косъма ме възпряха да го превърна в пациент на Мадлен Алгафари.
Никой не ми е виновен за проявената наивност, но все пак ми го преопръча жена, която е вдигната на крака от именития доктор. Вече почвам на предполагам за състава на „хомеопатията му” – коктейл от морфин и флостерон...!
Мили, братя и сетсри по съдба, преди да тръгнете по лекари- ПРОВЕРЯВАЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, за да ен попаднете на псевдо гилдията. Тези от вас, които имат същата като мен диагноза, трябва да имат предвид, че масажи в шията са много опасни и ако се налагат трябва да се правят от истински специалисти, в истинско специализарано заведение... медикаментите, ако ви инжектират-няма да комнетирам, необходимостта да знаете все пак съдържанието. Извинявайте, ама и аз мога да вдигна някой заклещен на легло с 1-2 инжекции флостерон, нали?
Незная до колко е напреднала вече медицината и дали успеваемостта на оперативните намеси за този вид проблем се е повишила към днешна дата, но ми настръхна косата от дадените от вас примери за осакатени хорица. При всички случаи поемам в посока – санаториуми и специализирани процедури.
Успех и попътен вятър! Бог да е с Вас!

634.   интересува ме, има ли начин за лични контакти в този форум, за да се избегнат преки реклами или популяризиране на лични данни за контакти

Модератор - не публикуваме контактна и лична информация. Имената на лекари в случая сме публикували, заради съществото на темата.

635.   здравейте №633... познато ми е състоянието ви... аз бях така преди 1 година... все при прехвалени специалисти ходих плащах и все по зле ставах... четете внимателно сега... шийна дискова херния може да оперира само д-р Харитонов от варна.... перфектен професионалист и човек... влязох в болницата във варна с придружител защото неможех да вървя а се държах за стената а след операцията на другия ден аз вървях по коридора който е около 50м дълъг без да се държа няколко пъти... затова зарежете всички тия шарлатани и измамници които само ви взимат парите отидете и намерете д-р Харитонов от варна и.... ще ми бъдете благодарна за съвета цял живот!!! пожелавам ви лек ден!!! М. К

636.   Аз съм № 616, също мога да се похваля с моят доктор със златни ръце и сърце д-р Младен Овчаров от Неврохирургията на Окръжна болница гр. Плевен. Само съм пропуснала да добавя, че още при първият разговор с него го попитахме, каква част поема здравната каза за операцията ми от дискова херния и каква част трябва да си доплатя? Отговорът беше, че зрдавната каса поема 100 %, и понеже имам 74% инвалидност, не заплащам и таксата от 5. 40 на ден за легло. И така не съм заплатила нищо. Това е много важно за един пенсионер. Скромността на доктора, в днещното хищно време ме очуди, Браво докторе!!

637.   636, трудно е да се повярва, че има още хора сред лекарите
и както вървят нещата, скоро няма да има нито способни лекари, нито хора, сред набедените за лекари
дано е жив и здрав и помага още дълги години на други хора, този лечител!

638.   До 631-Здравейте, къде се оперирахте във ВМА, в Гръбначния център ли?

501-550 от 731