Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

551-600 от 731

639.   631 съм. Оперирах се в неврохирургията при д-р Хаджиангелов и д-р Пранджев. Поне засега, нямам проблеми, бързо се възстановявам, дори парезата почти изчезна с малко упражнения в къщи без рехабилитация.
За тези, които решат да се оперират - забравете за тежестите, тичане, скачане и др. подобни тежки физически натоварвания. В противен случай може да има рецидив на друго ниво и така (вероятно) до безкрайност. Ако се оперирате, после се ПАЗЕТЕ много.

640.   Здравей те имам дискова херния от 9 месеца, досега ме лекуваха с какво ли не, но няма голям ефект. Честно да си призная от операция ме е страх. Имам и пареза на левия крак. Моля око е възможно да ми дадете номера на д-р Младен Овчаров, защото пари нямам да заплатя да за операцията. Благодаря предварително!

641.   Здравейте 640! Аз съм Тодорова №616 и № 636. Не зная номера на д-р Младен Овчаров, но ще го намерите в Окръжна болница гр. Плевен в Неврохирургическото отделение. За приемането Ви сигурно трябва да имате направление. Не се страхувайте от операцията, прочетете какво съм написала в №616 и № 636. Сега съм си у дома, защото съм пенсионерка, но си шетам у дома и се разхождам из града. Избягвам да нося тежко вече и я карам по спокойно. С болките в кръста и в левият крак се разделих в мига в който излязох от операционната. Вълшебно е повярвайте ми, да си си пак нормален прав, без болка и да ходиш наперено дори! Успех!

642.   Здравейте,
аз нямам дискова херния, а протрузия. дали озонотерапията и лазертерапията са подходящи?
предстои ми ходене на Павел Баня, но от няколко дни много ме боли и се чудя дали не е удачно да си направя някакви подобни процедури преди това?
благодаря и повече здраве на всички

643.   Здравейте 641 аз сам 640, на 40 години съм и много се бях отчаяла но от месец и половина сам по добре ако може така да се каже. Поне мога да ходя, трудно клякам и ставам, кръста и краката ме болят.

644.   Колеги, ако сте ми такива по болест, защото мнозина са само реклама, чуйте чичо си Пешо! От 30 г. периодично имам пристъпи на дискова, затова съм ял попарата на цялата дискоПЪтека. От мен да знаете: Мазнейков - никога! Павел Баня - вода и масаж - да! Озони- мозони - руска рулетка и шменти капели. Китайците са скъпи и тъпи, истинските от тях са двама - Чавдар Нинов и д-р Руйчев! Махнете Нин и Пин! Ако се насираш и напикаваш или си с пареза - отиваш за операция... Истината е Софийската неврохирургия в "Й.Рилски". Лошото е, че там вече са се овълчили за пари до отврат... И не сте прочели нищо, ако не сте видяли това http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=15 Вижте после и форума или сайта там!

645.   Здравейте,

Преди две седмици разбрах, че имам две дискови хернии на шийните прешлени чрез ЯМР тогава в Св. "Иван Рилски", доктор Хаджиянев и Кунин ми препоръчаха спешна операция, казаха, че може всеки момент да се парализирам цялата :(. До тогва никога не бях имала сериозен проблем със здравето си, а съм на 31... бях готова да вляза, но мъжа ми поиска да чуе още едно мнение поне и посетихме в Окръжна проф. Бусарски :) за разлика от другите той ме прегледа, не само гледа ЯМР и препоръча да опитам с балнеолечение в Павел баня :) изписа ми лекарства. Болките спрях и ето, е сега съм в Павел баня. Тук са страхотни професионалисти и при тях идват ежедневно по мноог такива като мен :) Сега е чувствам страхотно тук, вече не ми изтръпва ръката, правя гимнастика с която да си коригирам и изкривяването.... , а само преди седмица си мислех, че само операция ще ме оправи. Имам колежка, която не си направи нито физиотерапия, нито балнеолечение, а реши директно с операция.... и то две минаха 5 месеца от операцията и все още я боли. Както прецените, но ако ще ме болия пак по добре да си ходя на приятни процедури вместо да ме режат незнам колко пъти :). Поне това беше моя избор, които иска може да опита :). Успех!

646.   всеки от нас е опирал до услуги в най-различни сфери;
не мога да разбера едно! как представителите на една от най-уважаваните /поне до скоро/ професии /медиците/ не поемат /по правило/ никаква реална отговорност за действията си! дори /всеки знае/ ви задължават да подписвате изрично, че ги освобождавате от отговорност за резултатите от предстоящото им 'себедоказване'! на мен ми плащат за определени резултати; предполагам - на много от вас - също; само на лекарите ли трябва да имс е плаща независимо от резултатите и освен това не трябва да им се търси отговорност при пагубни резултати? !!
ходя при стоматолог, който поема пълна отговорност и дава пълна гаранция за поетия план за лечение; ходя при лекар, който владее пулсовата диагностика /реално, а на като не един и двама софийски шарлатани, някои от които дори са д. м. н. / и до сега не съм съжалявал; дано и занапред /все пак всичко остава главно в ръцете на Бог/; но мног отдавна ми е писнало до безкрай, да ходя при набедени лекари, дипломирани и-ти, които не само не искат да се обвързват с абсолютно никакво прогнози и дори диагнози, а и прекаляват безкрайно с измислените си такси /на голямото им нищо отгоре/ писна ми да водя близък при топ-професионалисти в някаква здравна област, който да го отрича от измежду живите и после друг, който стои изцяло зад думите си, но не думи по медийните 'страници', а думи пред пациенти и прочие и се преборва до крайния резултат по един или друг начин, винаги за своя сметка /при отклонение от приетия план/; след което онези набедени топ-проф. ще се счупят от брутално тъпи физиономии и реакции пред факта, че неизлечимото според тях, всъщност е тотално излечимо за в пъти по-малко пари! писна ми да слушам - взема малко повече, но си струва - то всички 'в повече' нито един не си е струвал до сега; много пъти се съм изкушавал да дам още малко повече и да си струва - тоя шарлатанин да не може да лъже повече наивниците наоколо /че те продължават да бъкат/; съжалявам за откровеността, но не преувеличавам, дори напротив; днешният Бг - лекар винаги иска парите и никога не отговаря нито за диагностиката си, нито за лечението си; да не говорим, че за адекватна профилактика - ДУМА не може да става!

647.   до 644, аз съм 394 само не ми хвлаи кой знае Чавдар Нинов, той може да е много начетен, но екипа му не струва кой знае колко, 3 пъти съм ходил при него препосявал съм цяла България заради него 3 път пак повтарям, и съм давал от 80 до 100 лв при него. Ефект не видях. Единия път ме изкара на ръце от неговите "процедури" действа се грубо, и се пробвало как реагира тялото, не можех да вървя след това. За платените пари НЕ СЕ ИЗДАВА разходо-оправдателен документ. Едно разтягане от 3-ма души един за единия крак, друг за другия, един за главата... мануалните му процедури са по-зле от светата инквизиция... Иначе да има вид на добър човек, страшно ерудиран е, теоретически е перфектно запознат, процедурите му с игли с инжектори и ток по тях забити дълбоко в гръбнака са 'интересни' (не мога да немря подходящата дума), но мануалните му процедури не са за хора със слаби нерви и такива, които не могат да търпят на болка извън пределите на човешкото въображение. Мисля че има познания, но е прекалено алчен.
Това ми е безпристрастното мнение.

648.   Здравейте 645 аз съм 640, интересувам се за Павел Баня колко струва престоя на ден и поемали се част от здравната каса в смисъл по клинична пътека. Решена съм да отида но не зная това колко ще ми струва. Благодаря предварително ако ми отговорите!

649.   648, НЗОК плаща процедурите, ти плащаш престоя (към 20 лв. на ден в двойна стая, май имаш и ядене).

Баща ми преди операцията всяка година ходише, много беше доволен като условия и всичко. Плащаше под 150 лв.

След операцията в Пловдив, вече ходи на море...не му се налага да ходи на Павел Баня...

650.   Здравейте и от мен :) Чета, чета и се ужасявам от това, което може би ме чака. На 34 години съм и от дълго време ( от ученическите ми години ) съм усещала някакакъв дискомфорт по целия гръбнак. В онези години си търпях и не споделях с никого че нещо не ми е наред. И в момента нямам такива силни болки, които вие описвате. Моята история ми даде ценен урок - на лекаря се казва всичко, колкото и маловажно да ни се струва. Понеже имам алергична астма и синузит не съм си и представяла, че усещанията при кашлицата и кихането имат връзка с проблем на гръбначния стълб. И естествено не съм и споделяла за болката от врата до кръста при кихане и слабост в ръката от рамото до лакътя при изкашляне. Откриха ми синдром на Рейно и разширени вени, а съдовият хирург ( явно преценил, че оплакванията ми имат и друга причина ) ме насочи да си направя ЕМГ, оттам директно направление за КТ и в резултат - диагноза : На ниво С4-5 се наблюдава медиален дисков пролапс, компримиращ медулата. Ниво С5-6 интактно. На ниво С6-7 се наблюдава медио-левостранен дисков пролапс, компримиращ медулата и стесняващ левия интервертебрален канал. На ниво С7-Тн1 се скенира задно ръбова остефитоза, без дискови протузии и дискови пролапси. Заключение: Медианна дискова херния С4-5. Парамедианна левостранна дискова херния С6-7. Това е от преди 3 години и сканиран само шиен отдел. В момента очаквам отговор на заявка до РЗОК за ЯМР. Докторът от скенера тогава ми каза, че всеки, който види снимката ще ме вкара в операционната. Посъветва ме на първо време да се въздържам от операция. От прегледа при невролога, който написа заявката за ЯМР-то разбрах, че имам свръхживи сухожилни надкостни рефлекси и че.... "абе, работата не е добре" Моля за по човешко обяснение на това какво точно ми е.

651.   Здравейте,
648 виждам, че вече са ти отговорили :) по принцип са две болници, които може да използваш по клиничн пътека и НОИ, едната е ПРО другата СБР ето единия линк където казват, че е по голямо и всички процедури са в една сграда на ПРО ЕАД /чукни в гугъл/ А аз съм в СБР ЕАД, но аз се осигурявам допълнително и срещу фактура ми възстановяват разхода. За 10 дена ми струваше 495 лв, в което се включва лукс стая (двама стая, но аз съм сама)закуска, обяд, вечеря и 4 процедури. В стаята си имаш баня, която чистят всеки ден, хладилник и тв. Има по НОИ и клинична пътека, но аз взех решението в петък и в понеделник вече бях тук. По принцип отидох и си платих 15, 50 за резервацията на бул. Васил Левски и така. Добре е, че тук има лекари при които ако имаш оплаквания, както бях аз вчера веднага ме прегледаха и ми спряха едната процедура. По принцип това е нормално, защото освен че имам две дискови херни и изкривяване на врата имам и на гръбнак и е нормално когато започнеш да правиш гимнастика за изправяне да е болезнено.

653.   Здравеите

Значи ще съм благодарен да споделите мнение аз ще напиша диагнозата по долу.

Десностранен лумбосакрален радикулит с предимхо ангажиране на бедрения нерв.

Придружаващи заболявания, парамедианно-латерално голяма дискова херния на ниво ВЛ5-С1-в дясно

Имам постояна болка в десния крак от горе до долу включително и на стъпалото от 8 месеца.
не взема ли обезболяващи не мога да стъпна на крака непоносимо е.
Болки в краста имам от 9 години, дисковата е доказана от 6 години, болката беше само в краста до преди 8 месеца сега е само по десния крак в задната част.

Евентуално за лечение мисля в София.

654.   До 635: по това, което описвате, вероятно имате прещипан нерв, който е и силно възпален. Моят съвет е да потърсите консултация от неврохирург във военно-медициска академия в София (това става и по здравна каса с направление от личния лекар). Може би не е задължително да се прави операция, но нервът трябва да се освободи, за да нямате болки. И е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да отидете на физиотерапия, на която може да Ви изпрати личният лекар.
(Аз съм писала като 631 и 639).
УСПЕХ!

655.   Много често се говори за "прищипан нерв". И най-често си представяме как по някакъв начин го "измъкваме" измежду двете повърхности, между които е "прещипан". Реално, около гръбначното пространство няма свободни, празни пространства, където да бъдат "изнесени" тези прещипани нерви, за да не бъдат прещипани. По-радикалния подход е да се изясни причината, довела до това "прещипване". Раздразнена/възпалена околна тъкан, наградена костна такава, ... и подобни. Кое довежда до всичко това! Неправилното чисто физическо натоварване, вътрешното отравяне, преохлаждане/презатопляне. Дори да бъде намалена костната тъкан /по оперативен път/, която "прещипва" този нерв, надграждането и до старото състояние е само въпрос на време. При всички случаи опираме до сериозна промяна в режима на живот. И всеки сам избира - промяната или доживотно лечение....

656.   "наградена" = надградена /за предходния коментар;
има достатъчно схеми за профилактика и терапия на костната ни система; и е добре всеки да намери своята; надявам се, вече повечето от нас знаят, че без изключение всичките ни проблеми се коренят в душевността ни; т. е. преобладаващото в емоциооналния ни живот е и причина за материалните изменения в телата ни; в нета има редица схеми на тези зависимости; надявам се, че са и все по-малко онези, които разчитат на вълшебното хапченце, кремче, сиропче и прочие, които ще приведат почти веднага телата ни в безупречно здравословно състояние; силата на природата е невероятна, но дори тя не би могла да поддържа телесното ни здраве без съществено усилие от наша страна; няма билка, нито комплекс от такива, които биха ни поддържали напълно здрави каквото и да правим с телата си;
движението е здраве /но може да бъде и болест/; храненето е здраве /но и то може да ни разболява/; въздуха, слънцето... всичко това е здраве - в размни дози /които варират в неголеми граници за всички от нас/; в прекалени количества дори изброените фактори са болестотворни за всеки от нас;
виждал съм не един дългогодишен лекар да чака пред вратата на източен лечител; за съжаление все по-голяма част от лекарите ни са просто щатни служители; и не са лечители; лечитео, който лекува болестта е за тройка; този, който я излекува в самото и възникване - за 4; а този, който не допуска нейното появяване - за отличен; първото и най-висше правило на лечителството е - да не се вреди; сещате ли се кой го постига/спазва от днешните щатни медици; аз не познавам такъв, познавайки няколко стотин официално практикуващи медици; ако някой /особено от официалните медици/ побърза да си помисли дори, че няма как да не се навреди поне малко - има; и не един; множество са отхвърлените от официалната медицина, като неспасяеми, които живеят пълноценно без и най-малка следа от боледуванията си;
който чува, да слуша
"медицинския" бизнес е на второ място по търговски обороти /в световен мащаб/ единствено след оръжейния бизнес
!!!

657.   ДО 656
Това което го пишеш човече ме кара да мисля че или не си добре или си някои шарлатанин лечител.
Заглавието е дискова херния каде се е чуло и видело да се излекува без медицинска намеса, знаеш ли изобшто какво е това и пишеш пални глупости имало доста схеми можеш ли да ги кажеш, аз мога да ти вземат парите само, всичките проблеми били от душевнноста ни това безумие как ште го докажеш особено за дискова херния, виждал бил как лекар стоял пред източен лечител, добре но итересува ли се после дали му е помогнал а, тук вече от опит казвам то небеше тибетска то китаиска то измислени какви ли не резултат нула. Дълги години вярвах на такива като теб мушеници и само се измачвах докато не отидох на лечение с традиционата медицина и се реши проблема и всичко се покри с касата.
Така че незаблуждаваи хората и нека си ползват традиционада медицина.

658.   до 657
да, видях как лекар със сериозен стаж/опит си чакаше реда пред източния специалист
после чух, че голяма част от колегите му също идват при него
ако за теб това е глупост, явно няма какво да обсъждаме /лично с теб/, но е глупаво не друго, а да подвеждаме, не знаейки или не вярвайки в нищо повече от видяното с очите си
а традиционната медицина, която няма и 150 години сериозна история не може да се определи никога не задава еднозначни очаквания
""Медицината от самото начало е основала своята практика на лъжливи принципи, затова е захвърлила физиологията и е тровила хората с патентовани средства... Та ние не търсим топли на в айсберга! Защо да търсим здраве в отровата? Да изяс ним принципите си — източникът на здраве е в здравос ловните въздействия и здравословните средства. Лекарства та, които са отрови, не се отнасят към факторите на живота, носещи здраве. "
Може да се възрази, че медицината в крайна сметка е експериментална наука, а хигиената не е такава. Но исти ната е тъкмо в обратното — медицината не е и никога не е била наука, тя е метод, начин, стил на лечение. Физиологията, биологията, анатомията и други се отнасят към науката, но те не са медицина. В медицината отсъства единен принцип, който би могъл да се демонстрира рационално или експериментално. Нейните методи са ефемерни, което не би било, ако тя беше наука... "
и все пак - личният избор остава личен

659.   Никои не може вече да ме убеди, че дискова херния освен оперативно може да се излекува по друк начин казвам го от опит и колкото по рано по добре.

658 говора специално за дискова херния ако има източен лечител които може да я излекува кажи го кои е де.

660.   Случайно попаднах тук и се зачетох. Реших да споделя и своя опит. Претърпях операция на шийни прешлени преди 7 години. Поставиха ми два импланта. Операцията нямаше алтернатива, тъй като преживях травма и бях на легло. Подобрение наистина имаше. Мога да ходя, макар и трудно. Болките, обаче, не престават, дори отвреме-навреме се усилват. Боли навсякъде. Не помня вече какво е да не те боли. Не мога да казвам на никого да се оперира или не. Всеки сам решава. Ще кажа това, което ми каза след операцията единият от неврохирурзите, които ме оперираха. Каза, че самият той има дискова херния на две места на гръбначния стълб, но не иска операция.

662.   И аз ще споделя моят опит.
Значи направих дискова херния преди 3 години, която много бързо се влошаваше. Бях на невролог ефект нямаше. Отидох при неврохирург той ме прати на магнитен резонанс там се оказа, че имам тумор върху един нерв близо до гръбначния мозък и малка дискова херния. Операцията беше неизбежна!
Подложих се бързо на нея и в момента в който излязох от упойка десният крак не ме болеше. Попаднах на много добри специалисти и вечно ще им бъда благодарен. Не приканвам никого да се оперира и т. н. Смятам, че всеки е с късмета си.
Оперираха ме във Пловдив във хирургиите на Пещерско шосе Доктор Желязков и Доктор Коев! Операцията беше много рискова но просто имах късмет бих ги препоръчал на всеки наистина големи професионалисти. Пак казвам не приканвам никой да се оперира просто смятам, че е въпрос на късмет. Вярвам и във силата на мисълта, но тогава не знаех за нейните способности. Това го казвам във връзка с преден коментар който обвиняваха за луд. Чувал съм, понякога подменят скъсания диск с изкуствен. Но и аз не вярвах, че проблема ми може да се реши без операция.

663.   Здравейте,
Ще споделя опита си от Белгия
Отскоро и аз съм в клуба "Дискова херния" - L4-L5. В началото бяха леки болки и затова решиха лекарите да ходя само на кенез. След втората седмица се влоших може би от неправилно подбраните упражнения, тип екстеншън-разтягания. Отново преглед и ми предписаха менуална терапия с иглотерапия. Подобриха ми състоянието, но получих частична пареза на пръстите. Но болките продължаваха, а те са нетърпими в левия крак до прасеца, спях по 3-4 часа. Както и да застана боли. Кожата ми под коляното на места влоши чувствителността си, беше като замръзнала. Пиех успокоителни и не помагат.Накрая си направих изследване с магниторезонанс,ако така се казва уреда. Гръбначния хирург с удоволствие установи дискова херния и ме покани настоятелно на операция. Защото само чудо може да помогне. Аз бях в шок. Споделих го с менуалния терапевт и той след разговор по телефона с хирурга потвърди че съм за операция. Но те са от един отбор. Сериозно се замислих за операция.

Разговарях по телофона със гръбначен хирург от България да не би да са в грешка белгийските му колеги. Той ме изслуша внимателно,разгледа снимките онлайн и потвърди, че съм за операция със забележката че дистанционно без да ме преглежда пряко, това мисли за правилно.

Но ми каза нещо важно, че не съм за сериозна тежка гръбначна операция, каквото масово се прави в Бг. А като начало да опитам с Микродискектомия (микрохирургична дискектомия, микроскопска дискектомия) представлява отстраняването на хернииралата част на интервертебралния диск с минимален кожен разрез, посредством хирургичен микроскоп под голямо увеличение и с помощта на специални микрохирургични инструменти). След такава операция се възстановяваш за 3 седмици, а стандартната отнема от 3-6 месеца. И ми препоръча неврохирург да ми направи тази операция.

Не знаех какво да предприема, все пак съм в чужбина. Посъветвах се с личния си лекар тук в Белгия. Той каза същото и ми препоръча неврохирург в Антверпен. Каза да внимавам, защото хирурзите бързат да оперират. Срещнах се с неврохирурга препоръчан от личния, той също ме покани на операция. На пръв поглед ми вдъхна повече доверие от гръбначния хирург. Междувременно българка живееща в Белгия ми препоръча ОСТЕОПАТ, за което съм и много благодарен. Остеопата прави това което четох по форумите в БГ, той само те докосва, опъва, усуква, натиска корема и брой нещо на ум, на пръв поглед нищо сериозно. След третата среща с остеопата изглежда все по- реално да ми се размине операцията. Процеса на заздравяването е дълъг. Може и 6 месеца да отнеме.

Между първата разтривка и втората чаках 7 дена. Между 2 и 3 чаках 2 седмици. Между 3 и 4 чаках 3 седмици. После ще се увеличи периода между сеансите докато стана годен за спорт. Следва училище за гръбначни проблеми.

Сега съм в периода между 3 и 4 сеанс. Според думите на първия белгийски хирург трябваше незабавна операция, въпроса беше утре или в други ден. От тогава мина месец и половина и аз съм по-добре сега, не пия успокоителни и спя без да се будя от болки. Подвижен съм както преди, само парезата стои, но не се влошава. Почти не ме боли.

Междувременно посетих един друг препоръчан лекар(може да е професор) по гръбначна хирургия в друга университетска болница в Антверпен. Той разполага с уред с които тестват до колко е увреден нерва. Забиват дълги тънки игли в крака на няколко места достигайки нерва, иглите са свързани с компютър посредством жички. Пуснаха ми няколко електрошока на здравия и болния крак. Замериха ми нервите на на двата крака и ги сравниха, заключиха нерва е здрав, само е в нокаут. И да се оперираш може да няма полза ми казаха, изчакай да видим. Ела след месец да го тестваме пак. Но при твоето положение с операция и без нея ти трябват 4 месеца нерва да се регенерира. Целта на операцията е да освободи нерва от натиска на диска и да започне регенерацията си. Този доктор, който е с много опит и знание ми каза така. Белгия е номер едно в света по гръбначни операции. Тук се правят бързо операции, защото здравната каса плаща. В Австралия в твоето положение не биха те оперирали, освен ако не си достигнал до крайната фаза - болки в бедрата, напишкване, симптоми на тотално увреден нерв.

Моя съвет е намерете си читав остеопат преди да се режете, намалете наднорменото тегло.

Незнам дали в БГ има добри остеопати?

Ако можете да си позволите да се лекувате в Белгия.

Лекарите, които ми препоръчаха за най-добри в моя район са:

1. dr. Berghmans Dirk(Neurochirurgie)-неврохирург за безкръвните операции.

Sint-Augustinus
Oosterveldlaan 24
2610 Wilrijk

http://www.gza.be/website/axiwcm20.nsf/bb3d3853900d8318c1256f0e0 … 8b9b?OpenDocument

2. dr. Chapel (Шапел)- Fysische geneeskunde-този който замери нерва.
ZNA Middelheim
Lindendreef 1
2020 Antwerpen

Raadpleging: 03 280 30 03
Algemeen: 03 280 31 11

http://www.zna.be/nl-BE/overZNA/Sites/ZNA Middelheim.aspx

3. Микродискектомия

http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/787/Лече … D0ия

Всичко, което написах е с идеята да съм полезен с информация на някой в моето положение. Но моля направете това което мислите, че е най- добре за вас, не следвайте дословно моя път, защото и аз не знам дали съм на прав път, но вярвам, че това е моя път. Не се предавайте, борете се и открийте вашия път към здравето.

664.   Здравейте!
На 27г. съм, през декември чрез скенер се установи, че имам дискова херния на ниво L5-S1. Tогава имах болки в кръста само, направих лечение в болница ( системи, манитол, инжекции, хапчета, физиотерапия.. ) без никакъв резултат. Постепенно с времето състоянието ми започна силно да се влошава, болката слезе надолу по левия крак и по целия ход на нерва чак до пръстите на краката.

25 януари започнах озонотерапия в Пловдив, при д-р Димитров. Направих 15 озона, 10 лазера и 7 блокади, състоянието ми по никакъв начин не се подобри, все повече се влошаваше, болките станаха непоносими, не можех да стъпвам изобщо с левия крак, пръстите на краката ми изтръпваха и не спираха да пулсират, а той все ми казваше " Иска време, изчакай" След това започнах иглотерапия, направих 15 прецедури без никакво пак подобрение, вече бях на легло, не можех и за секунда да стъпя на земята, не можех да спя и за капак на всичко получих пареза тибиалис на левия крак!

Нямах друг избор и по спешност постъпих в ВМА в София. На следващия ден ме оперира д-р Хаджиангелов ( завеждащ неврохирургията ) един от малкото останалите добри специалисти в тази област. Вече минаха 3 седмици, веднага след операцията непоносимата болка моментално изчезна, просто сега заради прекаленото ми чакане 5 месеца с притиснат нерв, сега иска доста време възстановяване, да отихне възпалението и парезата, която много трудно минава. Моят съвет е, до 1-2 месеца, ако не ви мине и виждате че нещата се влошават, ВЕДНАГА СЕ ОПЕРИРАЙТЕ, за да не стане като моя случай, колкото повече време е притиснат нерва, толкова последствията са по-сериозни! Препоръката ми за лекар е д-р Хаджиангелов и д-р Пранджев. Дано съм помогнала с моята история! Успех и късмет на всички!

666.   Здравей, аз съм на 30г. и имам дискова херния. Пробвах всичко, но нищо не ми помогна. Ходих на Павел Баня, прилагаха ми цубо и игло терапия да не говорим за лекарства. Сега мисля да пробвам нещо по бабешки от рецептите на Ванга.

667.   Здравеите всички с малки дискови хернийки и големи дискови хернийща.

Аз предлагам на модератора от сподели.нет да почне да се вкючва във форума - от толкз четене сигурно е станал спец в областта. :)

Аам междудругото що не пробвате микроскопска ендоскопия - бързо лесно ефективно и трайно.

Хаиде успех и горе главата.

668.   Здравейте
на мен ми помогна др. Икономов от новата болница СОФИЯМЕД.
Засега съм доволна. От три години не съм имала по-добър ефект. Препоръчвам го
Гин Фолева

670.   Уважаеми дами и господа,
понеже зная какво изпитва болният от дискова херния, реших да се включа и аз в дискусията.
През 2000 г получих първата си дискова херния. Бях 180 дни в болнични, изпих всички извести противовъзпалителни лекарства, биха ми десетки инжекции, поставиха ми множество системи, ходих на Павел баня, където ми направиха 15 подводни екстензии. Прибрах се още по-зле и тъкмо когато се бях отчаял, срещнах познат, който ме насочи към невролог-мануален терапевт. При първото отиване бях много скептичен, но благодарение на неговите ръце и сега съм трудоспособен и нямам болки. Разбира се, пазя се от тежка физическа работа, но иначе алтернативата е операция.

672.   Поздравления, 670!
не са много хората, достигнали до подобно подобрение!
пазете се, но и се поддържайте с адекватни упражнения!

674.   Здравеите! Преди месец се оперирах от шийни хернии на ниво С5 с6, И С6 С7. Поставиха ми два изкуствени кейджа. Преди оерацията бях с ужасно непоносими боли в главата, врата, гръбнака и ръката. В последствие движенията на ръката се оганичиха, болките станаха непоносими. Тогава се реших без колебание и да му мисля да се оперирам. Съжелявам защо не съм го напрвила по рано. Видях момче което нямаше мойте проблеми и на 7 ден вече вървеше с усмивка, а аз все още страдах от болките си в ръката и врата. След месец нещата са вече други. По малко ме боли, изтръпванията които имах и в краката изчезнаха. Но ограниченията в ръката ги има още. Боря се упорито с тях с ежедневна гимнастика. Опитвам се и домашна работа да сварша. С няколко думи възтановавам се. Как ще е занапред незнам. Но моя съвет е... не се изоставяите като мен. Кортизоните и нестероидните ме повредиха, от болките освен някоя депресия и мъки. Оперирах се във Велико Търново при др. Гетцов. Той освен че има хуманност и честност, няма да ви тормози с излишно даване на пари е и един неврохирург чиито ръце Бог ги е докоснал...

675.   Лесно се ляга за рязане
но как се възстановява липсваща тъкан, орган, .... и как се справя организъмът с чужди тела в себе си? !? ! никак! затова постоянно, т. е. доживотно се трови с имуноподтискащи изкуствени химии, за да не реагира отхвърлящо.... но какво би станало при последващи възпаления, или прости вирусни инфекции с тази полуумряла имунна система? !
най-добре, само в най-краен случай се подлагайте на 'ножа'!

676.   възтановяването изисква време.... при шийна дискова херния най малко година и половина... с 4 с 5-с 5-с 6 6-7.... имам 3 кейджа и мина година и още напълно не съм се възтановил

677.   Здравейте №. Аз съм с коментар №616 Ат. Тодорова. За тоя д-р пишат и коментари №618 и 619. Всеки се съмнява, но за да се успокои трябва да се консултира с добър доктор. Вече повече от половин година откакто ме оперира д- Младен Овчаров. Чуствам се много добре, всичко си правя тичам плувам, готвя си, пазарувам, но все си имам едно наум. Понякога се улавям, че я забравям операцията. За болки никога не е ставало дума през този перод на възстановяване. Никакви лекарства не съм вземала през тая половин година. Икам да имате вяра, че живота отново е хубав и да сте по смела! Желая успех, смелост и вяра на всички които се съмняват!

678.   677, принципно съм съгласен
но как да намерим, познаем "добрия доктор"
и как точно да се опрем на вярата? ! ако имахме вяра, нямаше д аимаме нужда ни от добър, ни от лош доктор, нали...

679.   677, всъщност, д-р Младен Овчаров като добър доктор ли го препоръчваш или доброто ти самочувствие е главно резултат от вярата ти?

680.   Здравейте пак №679! След като говориш с д-р Младен Овчаров и като видиш как се чустват излекуваните от него ще добиеш кураж, а след като излекува и теб тогава ще си върнеш вярата в това, че живота отново е хубав! С най добри пожелания!

682.   Здрвеите.!! Отново съм аз 679. Мсесеца мина след операцията ми. Вече може да се каже, че ставам все по уверена и можеща. Подчертавам че имам и имах букет от проблеми. Като изкривяване, остеохондоза. и периартрита в рамото вследствие дисковите хернии.
Отностно вярата безсъмнено трбва да я имаш и да си аболютно сигурен. Когато аз легнах на операционната маса го направих с усмивка и така ме и посреща др Гетцов. Видях и чух за работата му и така...

683.   Здравейте! Въпросът ми е към 676, но който има същия проблем нека да сподели. Аз също имам 3 дискови хернии в областта на шията. След поставянето на кейджове не се ли обездвижват прешлените? Доколкото съм чувал се получава т. нар. твърда връзка. Има ли ограничени движения при въртенето на главата. Благодаря ви предварително!

684.   Знам, че звучи безумно, но съм виждала как хора с твоя проблем са лекувани с пиявици. Обаче не вярвам да се излекуваш - предполагам, че става дума за облекчаване на криза. Не е в БГ това обаче... Става дума за скъп град, а и лечението не е евтино... Лечителят прилага различни методи - иглотерапия, мокси, пиявици и т. н.
На мен ми спаси живота, но от друго заболяване.
Въпросът е дал имаш пари... Правилата не позволяват оставяне на лични данни и не знам как да се свържа с теб, но ако решиш, че ти е интересно ще намерим начин :)

685.   Здравейте. И аз имах дискова херния с протрузии. За щастие се намери човек да ми каже истинската причина за моето състояние. Оказва се че всички заболявания на костно-ставния апарат са свързани пряко с ЕГОТО на човека. Е аз започнах да медитирам и да работя с егото си. Още след първата сериозна медитация проблема ми беше вече минало. До преди това бях като инвалид, след въпросната медитация нацепих сам 4 кубика дърва. От тогава вече 10 години медитирам и незнам какво е това дискова херния. Съвета ми към болните е да мислят повече за другите, да правят добри пожелания за щастие на другите същества, само тогава ще има шанс да се оправят. чувал съм че и масажи с мед помагали, но за мен медитацията беше моето лекарство и не само за хернията. Всички болести идват от ума, там се раждат, затова работете с ума си. Успех.

686.   685, това е истината по въпроса - коренът на здравословните ни 'ядове' е единствено в душата, в лошите чувства и мисли
но кой би могъл да го приеме...
нараства процентът на осъзналите се, че официалната, формалната, 'голямата' медицина нито лекува, нито може да лекува; тя е изключително симптоматична;
кратък цитат в тази връзка : "Обяснявайки такова категорично разграничение, натуралистката Вирджиния Ветрано пише: "Медицината от самото начало е основала своята практика на лъжливи принципи, затова е захвърлила физиологията и е тровила хората с патентовани средства... Та ние не търсим топлина в айсберга! Защо да търсим здраве в отровата? Да изясним принципите си — източникът на здраве е в здравословните въздействия и здравословните средства. Лекарствата, които са отрови, не се отнасят към факторите на живота, носещи здраве. "
Може да се възрази, че медицината в крайна сметка е експериментална наука, а хигиената не е такава. Но истината е тъкмо в обратното — медицината не е и никога не е била наука, тя е метод, начин, стил на лечение. Физиологията, биологията, анатомията и други се отнасят към науката, но те не са медицина. В медицината отсъства единен принцип, който би могъл да се демонстрира рационално или експериментално. Нейните методи са ефемерни, което не би било, ако тя беше наука... "
книгата е Сбогувайте се болестите на Мая Гогулан и Анна Соловьова

687.   до 683.... отговарям ви на въпроса.... след поставянето на имплантите има един период от 7-8 месеца когато имаш чувството че мускула на шията "те дърпа" и движенията са малко ограничени.... аз се оперирах на 29. 09. 2011 и мога да кажа че от ден на ден се подобрявям... при мен причината за дисковити хернии е усукване на гръбначния мозък.... почти до скъсване... но сега след операцията се освободи гръбн мозък и промяната се усеща... д-р Харитонов от варна ме оперира и съм доволен от резултата.... да е жив и здрав!!!

688.   ЗДР. Искам да попитам дали някои след операция на шийни прешлени е имал падане на клепач и като изтръпване на окото. Всядствие дисковите хернии получих и периартрит. След операцията болката позатихна но все още е постоянна и движенията ограничени. Нямам 2 месеца от операцията на ниво с5 с6 и с6 с7. ДВИЖА врата но с ограничение във всички посоки и болезненост. Лесно се иморявам.

689.   Здравейте! Пиша ви за да ви кажа, че има един доктор в Крумово до гр. Асеновград за който нямам думи!!!!Всичко свързано с гръб е в неговата компетенция. Прави някакво мазило и го слага като икия!! Не греши. Препоръчвам го на 100%. Няма човек, който не е доволен от него. Ето и номера му ******* доктор Александров.
Ако имате въпроси може да ми пишете на *****
Страдала съм много и това е човека който ми е помогнал. Знам каква е болката и съчувствам на всички вас.

690.   Случайно попаднах на тази страница, след като днес извадих вълнените пояси на съпруга си.
Всеки може да си ушие от плат.
Първо, не може да не помните дядовци от селата или поне гледайте стари филми. Мъж, дядо, всеки с пояс..
Моят дядо на стари години на коня се качваше, като момченце. Но без пояс не ходеше ни лете, ни зиме.
И не само той, всички.
Но дойде цивилизацията, за българите цивилизованите страни пишеха с подигравка, че сами сме си шиели дрехите. Е, вече не си ги шием сами и си имаме всички болести на същата тая цивилизация.
Първо, на всяка цена пояс, потник да пази кръста, моят мъж откакто му уших пояси, няма проблеми.
Мястото се стопля и като че ли се самоизлекува.
Другото, което на себе си правя, имам от раждането на първото си дете, прищипнат нерв.
Един голям плосък речен камък, слагам във фурната, гореш с хавлия го вадя и лягам вечер с него на мястото, което боли.
Задължително разтривки със свинска мас.
За упражненията на Норбеков незнам дали да пиша, те са прости и елементарни.
Той твърди, че всеки може да си отгледа нов гръбначен стълб и аз вярвам, защото следвайки съветите му за очите, хвърлих досадните очила.

Имам още за писане, но после пак.

691.   Случайно попаднах на тази страница, след като днес извадих вълнените пояси на съпруга си.
Всеки може да си ушие от плат.
Първо, не може да не помните дядовци от селата или поне гледайте стари филми. Мъж, дядо, всеки с пояс..
Моят дядо на стари години на коня се качваше, като момченце. Но без пояс не ходеше ни лете, ни зиме.
И не само той, всички.
Но дойде цивилизацията, за българите цивилизованите страни пишеха с подигравка, че сами сме си шиели дрехите. Е, вече не си ги шием сами и си имаме всички болести на същата тая цивилизация.
Първо, на всяка цена пояс, потник да пази кръста, моят мъж откакто му уших пояси, няма проблеми.
Мястото се стопля и като че ли се самоизлекува.
Другото, което на себе си правя, имам от раждането на първото си дете, прищипнат нерв.
Един голям плосък речен камък, слагам във фурната, гореш с хавлия го вадя и лягам вечер с него на мястото, което боли.
Задължително разтривки със свинска мас.
За упражненията на Норбеков незнам дали да пиша, те са прости и елементарни.
Той твърди, че всеки може да си отгледа нов гръбначен стълб и аз вярвам, защото следвайки съветите му за очите, хвърлих досадните очила.

Имам още за писане, но после пак.

692.   За №666
Споменаваш баба Ванга. Аз да ти кажа и за Петър Димков.
Няма начин, да не си го чувал.
Човекът си е отишъл на 95, така че знаел е как да се поддържа здрав до последно.
Сутрин, извиване в леглото, наляво главата, краката свити в колената надясно и обратно.
Главата също, бавно и постепенно извиване.
Всеки може да си измисли събуждащи упражнения за гръбначния стълб.
Котката никога не скача след сън, първо се разтяга.
А ние все бързаме, за къде?
Аз лично, като се събуде, обръщам се по корем, слагам ръце под брадичката и така разтягам шийните прешлени.
После краката надясно, главата наляво и винаги бавно, даже задържам в крайните пози, за да се опъна докрай.
Пробвайте, стъпка по стъпка.
Ванн

693.   691, трябваше да сложиш дядо ти по цял ден на компа да го видим, дали щеше да му помогне пояса.

Човекът винаги е страдал от болки в кръста, няма какво да се лъжем, но не пояс помага, а движение и специални упражнения. Веднъж обаче като имаш вече дискова херния, като почувстваш изтръпване в крайниците - ОПЕРАЦИЯ или парализация.
Може с камъчета да се оправя някаква болежка, но тук пишат хора, които не могат да мръднат и повярвай ми - нито пояси от 19 век ги спасяват, нито камъчета с маз.

Баща ми отлагаше операцията също до последно, докато не се парализира почти. За малко го спасиха. Днес се пази, но няма болки и си се движи много. Друг човек е.
Операцията я прави в Пловдив м-у другото...

694.   693, малко грубичко беше това с 'непомагането';
ако и бащат т иго сложим на компа, може през година-две да го водиш на операции и гарантирано няма да изкара дълго;
движението е здраве; прекаляването с него - не; никога не е "страдал винаги"; абсолютно никой; а тези, които са родени с 'дефекти' са съвсем друга 'бира';
това, че не знаеш нещо /не само ти, а принципно към всеки/ не означава, че не съществува
това, че не знаеш метод за излекуване, не означава, че такъв не съществува;
за съжаление или не, от личната ми практика мога да твърдя, че все още е огромен процентът/делът на хората около нас, които са се предали окончателно след "мъдрите" съвети на днешните медици, които са абсолютно сигурни, че "това не се лекува"
от личната си практика мога да давам примери, в които лекар с около 30 години активен стаж първо отхвърля наличието на всякакви лечения, после /при наличие на излекуване/ се кълне с трите си ръце, че не е имало заболяване... ; а от косвени наблюдения - такива примери са хиляди и ежедневно;
и само още нещо, важно според мен - не малко хора, решават да опитат някоя истинска рецепта за здраве /профилактика или терапия/, но я прилагат "едно към... " и после бръщолевят, че "не става";
представете си че Ви питам - кой път да хвана, за да стигна да Варна и Вие ми показвате пътя; аз потеглям, пътувам половин-един час и понеже не стигам до Варна решавам, че Вие сте ме излъгали /съзнателно или не/;
ето в такава ситуация са тези, които решават да опитат, да приложат някоя рецепта или схема за лечение, но не спазват нито дозировката, нито честотата, нито цялостната продължителност! ; и после нареждат ли нареждат - "не става"
това е като да твърдя абсолютно идиотски, че "тоя път не води към Варна"
помислете добре!
и последно към момента - имайте едно голямо "на ум" - понеже от време вече е невъзможно да се контролира информационния поток помежду ни, "заинтересованите" от боледуването ни отдавна са предприели съвсем друга тактика - пълнят информационната мрежа с безброй фалшиви рецепти и схеми за лечение, уж народни, уж стари... та когато някой за пръв път реши да опита някоя "народна рецепта" да пробва /от тези измами/ и да се откаже занапред; да се върне отново към "добрите фармацевтични" предложения...
и - който търси намира!

695.   За №693
За огромната болка, спор няма. Но ако кажа, че една сутрин мъжа ми става и дотам, ни напред, ни назад. Зная, че звучи глупаво, но към обяд той все пак каза, че трябва да отвори пчелите, защото, незнам си какво, щял да закъснее и пчелите щели, ... знам ли, любител е от една година.
Аз не давам, защото той едвам върви.
Все пак отиде. лятото беше.
Пак казвам, глупаво звучи, но като отворил пчелите, как една пчела влиза под дрехата му и го ужилва точно в кръста.
Не успял да извади жилото, защото не може да се достигне.
Значи цялата отрова вътре.
Ами, ако кажа че до вечерта ни болка, ни дявол.
А какви хора четат форума, не се знае, както и какви хора пишат, защото за 33% твърдя, че са самореклама.
Днес да се реже е мода и пари!!!
Но това е друга тема.

Винаги профилактиката не е излишна.
Аз в момента ходя на, знам ли, на български бих го нарекла чикракчия, на немски май му викат хиропрактор, на английски звучи кайропрактор или , няма значение.
Блъсна ме кола и врата ми се схвана.
Ами, изпукване в двете посоки, разтягане на гръбнака, целият гръден кош го изпращавя. Незнам, огромно облекчение, само наляво още ми е трудно да извъртя главата.
И не спирам нито маста, нито горещите камъни.
Който живее около Сливен, в Даме Груев живее чикракчия, Осман му викат, всеки го знае. Бил е със отбора на времето по бокс или борба, незнам, но е обиколил света с тях.
Водила съм хора при него, носели сме ги на 4 етаж като бебета и са слизали сами.
Възрастен е, той учеше и внука си.
Препоръчвам, но не знам телефон, но всички в Сливен в кв. даме Груев, до гарата го знаят. Живееше в малките блокчета.
Аз не съм в България, иначе при него щях да ида.

В България вкараха големи боклуци американски, а това, което наистина помага го няма.
Със здраве!

551-600 от 731