Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

<< Предишна Следваща >>

Коментари

601-650 от 731

696.   http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8576

търсих и на български, но само първата страница намерих

а на английски има много, но все пак, не всеки знае английски
http://www.suddenlyms.com/2012/07/spinal-nerves.html

идеята е, че на всеки прешлен съответния нерв е свързан с орган и заболяването на бъбреците примерно е белег, че е засегнат еди кой си прешлен и обратно.
В началото има едно мнение, което е ценно с това, че е вярно. Жената лекува проблем на яйчниците мисля и оттам болката в кръста изчезва.
Разтършувайте се, имаше, но сега не мога да открия за връзката между заболяването на гръбнака и сътветно вътрешните органи.
http://clinicalcharts.com/product_images/r/968/autonomic_nervous_system_chart__15350__35618_zoom.jpg

на последната страница с картинки е показано връзката нерв, вътрешем орган, прешлен.
ванн/със здраве

697.   http://images.alliedhealthchiro.com/3d_spine/nerve_chart/index.htm

ако излезе тази страница, ако кликнете на прешлен по избор, вляво излиза кой орган е свързан с прешлена, а отдясно излизат кои нерви отговарят на същия прешлен

На английски е, но визуално всичко се разбира

698.   за 693 отново:
За 693 и останалите Тома Неврници.
Аз малко доста писах във форума, но като гледам скоро ще станат 165 хиляди посещения, 165 000!

И не всички имат описаните проблеми, кой за баща, кой за снаха, всеки търси решение.

И ако някой макар и малко се вслуша в опита на другите и започне профилактика, преди да стане късно, ще сме спасили поне 100 000 съдби.
Защо пак пиша.

Понеже, когато човек си реши проблем и забравя, аз пропуснах фкта, че преди да сигнем до коланите, до масажи на точки на краката, на гръбначния стълб, на ушите, ни е минало доста през главата.

Понеже ти пишеш за, цитирам "Веднъж обаче като имаш вече дискова херния, като почувстваш изтръпване в крайниците - ОПЕРАЦИЯ или парализация",

АЗ да ти отговоря!!!

Понеже не живея в България, да карам на магистралите беше ежедневие.

Стигна се дотам, че трябваше да и не си помислям да се качвам на тях.
Итръпне ли крака, ни газ, нио спирачка можеш да натиснеш.
Голям страх брах, но и на доктор не отидох.

Затова пък, като се върнах у нас, на морето, десет дена на плажа, загръщам с горещ пясък цялото тяло и колкото се може повече на слънце. Водата за отмора, но не прекалявах, защото усещах пак спазми.

Мина ми, така да се каже, но след няколко месеца пак.
Значи, проблемът стои.

Тогава, моят съпруг любител пчелар отскоро, извих му ръцете, той не искаше, но слага в шише или буркан една пчеличка, друса буркана, маха капачката и на коленете ми.
Така ме ужили няколко пъти.

Освен това, коприва, просто нямах избор.
С коприва по коленете и по целия гръбначен стълб.

Ами, карам си по магистралите и нищо ми няма.

Освен това и ръцете ми се изкривяваха.
Ами забравих и този проблем.
Така, че съветите, които си позволявам да давам, не са само приказки, а изпитани неща на собствения ми гръб.

Сега, заради врата, с рициново масло целия гръбначен стълб мажа и така спя.

Но всичко правя, след собствено усещане, че съм на прав път.
Ако някой ми каже, прави еди какво си, аз първо премислям и тогава се осланям на вътрешния си глас, което съветвам всеки един от вас да прави.

То май аз трябваше да напиша собствена тема, но и така е добре.

Да не говорим за това, че ако имате малко дете у вас, внуче или съседче, едно разтъпкване на гърба, легнал на твърдо обаче, като на земята да речем, може да се каже че е най-доброто, което можете да направите за гръбначния си стълб/ детето трябва да се подпира на стената, докато ви разтъпква.
Пак е от бабините деветинини, които аз МНОГО уважавам, както моите родители ме караха да правя от време на време вечер, а моите родители са правили за моите баби и дядовци, те пък за техните.
Да са живи и здрави традициите.

Разтъпкването става, като не се тъпче самия гръбначен стълб, а около него. Даже и на врата може, но детето трябда да е спокойно и не капризно, че днешните, с тия компютри сме ги побъркали горките.
ванн/
поздрав

699.   Господи, колко мъка, зачетох се по-подробно и, направо ужас.
Имах един познат и той така, какво ли не опита и за ужас на жена си тръгна на Карандила, по препоръка на лекаря си.
Жена му го кара до Хайдушката пътека, а той лази, метър два, нагоре, надолу.
Сега разбирам, като ви чета по-подробно, че има болка и болка.
Но човекът за една година си стъпи на краката. Сам не вярваше, какво е направил, но винаги с усмивка разказваше и все благославяше доктора си, че е бил честен с него.

Явно при това изкачване и слизане, ако знаете, слизането винаги е по-натоварващо от изкачването, явно прешлени, ребра, всичко по закон започва да се самонастанява.

700.   698, поздравления!!!
Това е пътят, търсене - намиране!
Понеже спомена, че премисляш 'чутото', ето още един съвет, главно за съпруга ти /явно ти си инициативната/. Избери начин за по-сериозно прочистване на дебелото черво.
Знайте, че всякаква 'външна' намеса е принципно - козметична. Да, ще повлияете до определена степен /малка или голяма/, ще се спасите от дискомфорта или посериозните болки, но трайните резултати идват от промяната отвътре! Движение добро 'хранене' /храна, светлина, вода, топлина/ и най-най-преди всички - добра душевна хигиена!
Човешкият оргнизъм е толкова сложен за съвременната медицина и толкова разбираем за истинската, древната... В него са заложени огромен брой самовъзстааановителни възможности. И все пак, не са безкрайни /тези възможности/. Помислете - черният дроб капсулира в себе си отрови, които не успява да изхвърли по естествен път, само и само да не допусне тяхното вредно въздействие върху целия организъм! Примерите са много! Лъжите по тези въпроси - още повече!
Търсете и ще намерите. А дали сте намерили истината /а не някоя от безбройните лъжи на алчността, злобата... / - ето, писано е - "ще познаете истината и тя ще ви направи свободни"!

701.   за №700

Благодаря за думите, аз точно това исках да кажа.
Че ОТГОВОРЪТ е в нас.

Току що заех затопления стол на съпруга си пред компютъра, след като какво мислете правих.

Казах, че ме блъсна кола и да не влизам в подробности, но по препоръка на кайропрактора/разбирай чикракчия по нашенски, навивам една голяма хавлия и слагам на най-издадената част на гръбначния стълб, лягам отгоре и опъвам ръцете нагоре, да са легнали направо зад главата и така от 3 минути нагоре стоя, за да се отпусне гръдния кош, оттам и всичко схванато.

Признавам, при първия опит ръцете не ме слушаха. Вратът схванат, ръцете като гипсирани.

Даже с голямо внимание се обърнах на една страна, за да не си изкривя някоя не чак дотам гъвкава част на тялото, когато ставах.

Изобщо, всичко се прави бавно и го мисля.

И днес кайропрактора ме пита, колко време стоя на хавлията. Казвам му, повече от 15, а той вика, сега слагай две хавлии навити и пак по същия начин. Значи, хавлиите големи, като за баня, после на две по дължината и се навива на руло. Поне 12 см диаметър се получава за една хавлия, а за две така 20 см нагоре.
Та това сега правех. Главата ми висеше като на... пиле назад и казвам пак, това само преди няколко дена изобщо и не можех да си помисля, че ще го направя.

Вратът ми беше като гипсиран, а жилите към раменете не бяха мои.
Лежа си аз и си викам, я чакай да пробвам и така, слагам навитата кърпа по дължина на гръбначния стълб и лягам отгоре.

Направо усетих, как ребрата ми плавно се отпуснаха и уж боли, но ти става леко. Същото и под дупето, по дължина на гръбначния стълб.
Олеква и раздвижва, без да се налага да карам колело или да бягам, аз май и не мога...

Споменах аз на кайропрактора за една остатъчна болка отзад близо до опашката и тя никак не се оказа остатъчна, ами доста съществена.

Човекът ме накара да седна на стола и ми вика, слагай крака по мъжки, разбирай единия крак си стои нормално за седнало положение, а другия, със стъпалото отгоре на коляното.

Да, но на кайропрактора от коляното надолу целия крак е е хоризонтално на земята, а моя сочи.. луната.

Смее се и ми вика, тренирай, колкото пъти се сетиш, гледаш стената пред себе си и се навеждаш. Елементарно, но върши работа. Цялата опашка отзад и така доста прешлени са здраво напрегнати и се раздвижват.

Аз последния път като влизах, последните цифри на посещения беше 202, сега е 350, значи около 148 човека, са влизали за един ден и седем часа и един е писал, много добре.
Все на някой ще помогнем.

Да не забравя, мажа се и не се отказвам, преди със свинска мас, сега се прехвърлих на рициново масло, и после четох доста добри неща за него, хората си налагат с рицинов компрес болните прешлени, потърсете, ще намерите, че утре ще се става рано.
Ако знаете, колко ми е хубаво да усетя пак врата ми да се извива с лекота.

И последно, не помня кой, ми беше казал и аз го правя задължително, удари ли се детето, като бяха малки, а и сега, мажа с мазнина, разбирай олио, зехтин, мас, няма значение. Никакви синини после. Просто мазнината предотвратява всякакви вътрешни кръвоизливи на удареното място.
Та оттам и ми дойде идетя, да си мажа гръбначния стълб и навсякъде, където боли, с мазнина. Олеква и отпуска.

Дано моя кайропрактор помогне и на някои от вас,

702.   Забравих, благодаря за съвета и за прочистването на дебелото черво № 700.

За дебелото черво пък каква темичка има:

http://squat.beinsa.info/squat_or_sit.pdf

Седемте предимства на клекналата поза

1. Клекналата поза прави дефекацията (изхождане) по-бързо, по-лесно и по-пълно. Тя помага да се избегне "фекален застой" -- основен фактор при рак на червата, апандисит и inflammatory bowel disease.

2. Клекналата поза защитава нервите, които контролират простата и мехура от разтягане и увреждане.

3. Клекналата поза добре уплътнява илеоцекалната клапа между дебелото и тънкото черво. При общоприетата седяща поза този клапан няма опора и често изпуска по време на дефекация, замърсявайки тънките черва.

4. При клечене се изправя и освобождава ректалния проход, който нормално е прегънат на 90 градуса. Този проход нормално е винаги затворен освен когато клекнем.

5. При клекнала поза червата се поддържат от бедрата. Това помага да се избегнат херния и дивертикули, които често са резултат от дългогодишно напъване в седяща поза.

6. Клеченето е високо ефективен, без хирургическо лечение метод срещу хемороиди, както са показали публикувани клинични изследвания.

7. За бременни жени, клекналата поза на тялото предотвратява натиска върху утера и приготвя за естествено раждане.

703.   Последно:
Да се спи на твърдо, ако може. Всичко, което се прави с хавлията или пък упражнение за извиване на гръбначния стълб е много по-добро на твърдо.

704.   http://squat.beinsa.info/

тази страница излиза по-добре

705.   Направо се учудвам, че има доволни от тези палячовци!
Аз съм опериран преди една година и четири месеца в Токуда от господата Кондов и Гергелчев и ме осакатиха, заради неграмотно поставена стабилизация на L4-S1. Няма да ви казвам какъв цирк е след това. Увредени нерви, винтове накриво, лъжи, претупване, невярна епикриза, никаква колаборация с рехабилитация, никаква образна диагностика не ми направиха. Аз го питам нещо, а той ми разправя "ВСИЧКО Е ПЕРФЕКТНО! АЙДЕ ТРЪГВАЙ, ЗАЩОТО ОТ ВЪН МЕ ЧАКАТ ПАЦИЕНТИ ЗА ПЛАТЕН ПРЕГЛЕД".
Горе в отделението на всички им е криво, само на мене не ми е. Само една сестра имаше, която ми напълни душата.
Не стига, че ми еб*ха майката, а и отгоре на всичкото ме накараха да дам 200лв дарение на болницата за да ми дадат една епикриза, която мога да я ползвам, с извинение, единствено за тоалетна хартия. Ама ги дадох, защото тогава бях наивен, в окаяно състояние и си мислех, че нещата ще се оправят.
Само да допълня, че това удоволствие ми струваше 12 000 лева(само в болницата, а след това за лекарства, изследвания, възтановяване са давани още пари). Всичко това са заеми, a последиците трайни.
Правете си му сметката за какво иде реч.
За да не съм многословен ще спра до тук.

706.   Здравейте, приятели. Аз съм на 25 години и преди 2 месеци ми откриха две дискови протрузии - на нива Л5-С1 и С4-С5. Лекарите ми казаха, че със сигурност трябва да спра със спорта, за да не прераснат тези протрузии в хернии. След като прочетох тонове неща в Интернет се убедих в това, че спортът е най-полезното нещо за дискови хернии и протрузии. Разбира се във фитнеса не трябва да вдигате огромни тежести и трябва да пропускате някои специфични упражнения, натоварващи гръбнака, НО с правилните упражнения ще укрепнете коремните мускули и мускулите в долната част на гърба, които стоят в основата на здравия пояс. Ако успеете да заздравите пояса ще забравите за дисковата херния в долната част на гърба!

707.   При болки в кръста от дискова херния в ломбалната област правете всеки ден комплекса упражнение на Любомир Иванов и си пригответе рецептата на Ванга-счупена стара керемида/турска/ се смесва с 2 белтъка, 1ч. л. счукан бял тамян, 1ракиена часа домашна гроздова ракия. Намазва се вълнено парче плат и пластирът стои на кръста, докато падне сам.

709.   Здравейте. Аз сьм мьж на 31 години и живеем в Германия с жена ми и двете ни деца Преди месец получих болки в гьрба. Няколко дена тьрпях болката, но когато ми се ограничи движението на прьстите на дясната рька отидох на лекар. Направиха ми рентгенова снимка. От тази снимка се вижда, че има нещо от дясната страна на грьбнака в околошийните прешлени. Назначиха ми Ядрено магнитен резонанс. Оттам се потвьрди диагнозата им. Шайбата между С-7 и С-8 е излязла и притиска нерв. Казаха че незабавно трябва да се оперирам. Сьщия ден ми направиха всички изследвания и ми подготвиха документите за постьпване в болницата. Операцията беше назначена за след два дена. Обясниха ми, че трябва да ми поставчт имплант. Сьщо така ми обясниха последствията които могат да настьпят след операцията, и ме накараха да се подпиша. Казаха, ако мине всичко наред, пьлното вьзстановяване е до 7, 8 седмици.
В последния момент отложих операцията и реших да пробвам алтернативни вариянти. Започнах да ходя на рехабилитация в една много хубава клиника. Широпрактик се казва това лечение. Основното е масажи по определен начин по тялото.
След като започнах да ходя, усетих едно облекчение, не изчезна болката, но малко се облекчи. С времето се надявам да отшуми всичко, ако пьк се засили болката, вече трябва неизбежното-операция.
Тук се осигуряваме и здравната каса поема операцията, но какво ще стане ако не се получи. Всички се издьржаме от моята работа, а тя е моя малка фирма. Така че риска е голям, а и всеки казва, че не е хубаво да се оперирам преди да сьм пробвал други варианти.
Изкам да пожелая на всички скорошно оздравяване, по един или друг начин.
Поздрави на всички.

710.   За 709

Най-доброто си направил, да отложиш операцията.
Аз мислех, че на немски му викат Хиро практор.
ако влезеш на:

http://www. tlcdoc. com/3d_spine/nerve_chart/index. htm

Штракни веднъж да падне пердето и после ще видиш вдясно нервите, а вляво органите. Следва по твой избор да избереш прешлен и ще разбереш, колко е важно да възстановиш гъвкавостта на раменете.

Да не говорим, че тази скованост води и до задържане на лимфната течност, което пък си е друга дълга история.

Ще се оправиш, забрави операциите!

711.   Можете ли да мми помогнете? Моя баща има дискова херния на два прешлена на врата. Правиха му операция в болница "Токуда" гр. София. Мина доста време няма подобрение, правим всякакви упражнения, водим го в болници за инжекции и други лечения. Но нищо не помага. Сега се чудим за калните бани. Ние правим озонови терапии, но сме в началото - втора. Помогнете ни като ни дадете предложения за лечения. Не може да си контролира ръцете от китките и краката от глезените. Изминаха два месеца от операцията, казаха ни, че е успешна. Благодарим предварително! :)

712.   Скъпо момиче иАз съм като теб със много шипове по целия врат взимах магнезиев гел направих спирт обезболяваш със10 аналгина 10 аспирина 50мл йот мажа найнапред спирта после гела има сякаш файда успех

713.   за шиповете е съвсем "друга бира" лечението
за дисковата херния до сега не съм срещнал нищо сериозно, като излекуване; а когато Ви кажа - "Е няма пълно излекуване... ", задължително уточнете предварително - колко непълно е онова, което Ви предлагат...!!!
за съжаление някои от лекарите-търговци, вкл. медицинските структури-търговци са все по-добри единствено в играта на думи, главно в интерес на бягство от всякаква отговорност1

714.   До 711, аз също съм оперирана в "Токуда" през 2009 г преди три години, имам поставени три импланта на шийните прешлени, след операцията три месеца носех шийна яка,
когато я свалих имах проблеми с китките на ръцете и краката, но Др Кондов ми препоръча много движения - ходене пеш, за сега съм добре нямам оплаквания, но иска много пазене.

715.   Здравей 714 преди 5 месеца бях оперирана на 2 нива. Месец след операцията започнаха болки в краката, колена и ходила, освен това рамената. Сутрин ми е трудно да стъпя. Ходих на ревматолог, казаха от ифекция. Така ли е било и при теб...

716.   Моя баща не може да върви още, кажете ни какво да правим за да се оправи на всякакви лекари сме го водили!

717.   Масажи моето момиче, масажи, ще се научиш, ако нямате средства да плащате.

Не е трудно. Леко и внимателно, с възглавничката на пръстите. Той баща ти сам ще каже, ох, тук боли, но олеква. Никакво застояване. Едно бебе как се масажира всяка вечер, щото е малко. Така и баща ти, трябва да му помогнете, като раздвижвате тялото. Раменете, гърба, китките, стъпалата. Не наведнъж, но всяка вечер.

Аз преди малко, иска неиска, отлепих кожата на гърба на съпруга си и сега спи като бебе. А от настинка едвам се движеше.

Отлепването на кожата на гърба е много ефикасно за всичко.
Поразрови се из нета. Лесно е, хващаш кожата около кръста долу и навиваш нагоре като долните пръсти бутат, а горните се движат водещо нагоре.

Това не просто отлепва кожата, а стимулира лимфната течност, която ако е в застой, а тя е, когато липсват физически движения.
Така че, ако не знаеш, питай някой около вас да ти покаже.

За съжаление явно има все още притиснат нерв.
Масажирайте леко и внимателно. Дани помогне!

718.   Здравейте, в началото на месец ноември 2012 майка ми беше оперирана от дискова херния в Токуда и й беше поставен имплант. Преди операцията лекарите са й обяснили, че операцията е едва ли не рутинна и всичко ще мине гладко, но да не забравя че има случаи - 1-1000 с усложнения, при което тя се засмива и казва, няма да се случи на мен ( сякаш дръпнах дявола за опашката - казва тя, сещайки се за случая)На Фона на други претърпяли същата интервенция- изписвани здрави на 4-тия ден, без болки и "като нови", при нея не беше и все още не е така. В момента е с адски болки в кракът, не може да си намери място- ако лежи-боли я, ако се разхожда, започва да изтръпва и т. н. Пие ударни дози лекарсва, слага и инжекции, но всичко без резултат. Стомахът й е безчувствен, не може да ходи до тоалетна по голяма нужда с дни (за 2 седмици-2 пъти и то с помоща на 'зелен чай'. След самата операция - не е чувствала болки, но също така и не е чувствала кракът си. Не можела да го движи, а го е тътрела, бил като изтръпнал. "Едно стъпало не мога да кача, ако седна в леглото, трябва с ръце да го повдигна и преместя за да легна'. На ЯМГ всичко изглежда нормално и операцията е минала успешно - уверяват специалистите, няма обяснение за случващото се. 'За щастие с' течение на времето безчувствения крак сега е с болки, което ни дава някаква надежда, че това може да отшуми... Ичетах доста по темата, но бих искала хора с подобен опит да го споделят, за да знаем какво би ни очаквало, какви алтернативи има в подобни случаи и т. н... предварително благодаря.. :(

719.   Здравей 718, аз съм писла по темата преди няколко месеца, съшо съм оперирана, при мене след операцията я нямаше тази силна болка, която не можех да издържам преди да легна под ножа, но болка със сигурност имаше и то в продължение на месец, защото нервър е бил притиснат дълго време и е загубил чуствеността си, няма на4ин за 2-3 дни да мине, но както чета за майка ти, болките са много силни, а това не трябва да е така, схванат и изтръпнал все още е съвсем нормално да бъде. Другия вариант е, организма да не приема инпланта и трябва са се смени, потърсете друг специалист! уСПЕХ:)

720.   Може да Ви се стори елементарно, но ако майка ви не ходи по голяма нужда, това също усложнява, така че нека пие "сена" чай, поне докато е в такова състояние.
Или други средства, но за сената се сещам сега.
Щом се е появила болка, има надежда!

Бог/природата с ВАС!

721.   На 60години съм. Имам ДХ от 10 години на L4-5 и протрузия на по горния. 3 пъти поред си правя ЯМР. Първия път беше едностранна Д?, болеше ме от дясно и слизаше болката по крака надолу, ама понеже бяха ме наплашили и така си карах.
Преди 3-4 години беше 2-рия ЯМР, занесох го на една близка която познаваше д-р Габровски. Той веднага каза операция и каза да разговаряме, пак ме беше страх и се отказах. Миналата година ми се влоши ДХ и стана двустранна, постоянно ме болеше лявата страна, прасеца и пръстите на крака ми изтръпваха. Чат-пат се обръщаше и към дясната страна по крака и там пръстите ми изтръпваха. Понякога изтръпрване имах в пръстите и на двата крака. Живея в София където да караш кола при тези задръствания е безсмислено и си върша работата с колело. По този начин стигах почти до всякъде и не ми се налагаше много да ходя. Обикновенно след 800-1000м изпитвах яки болки и ми се налагаше да седна и да почина. Последния ЯМР направих преди месец. Предварително информиран за д-р Михов в "Св. София". Отидох на преглед с резултатите от ЯМР подготвен за безкръвните операции които правят със специална апаратура там (само 5мм е отвора). Погледна ми снимките, назначи ми дата за ДИСКОЛИЗА, той така прецени.
Това е метод посредством инжекция с озон на 45градуса наклон се бие между прешлените, те от своя страна се разтягат и дават възможност на диска да се прибере и да не притиска нервните окончания. Операцията (ако може да се нарече така) е около 10-15 мин с венозна упойка, след това лежиш 4 часа и си свободен. Още със ставането от леглото почуствах доста намалена болка. Аз бях дошъл с колата си и не виждах смисъл да викам приятели да дойдат и да ме закарат в къщи а сам си отидох. Така може да прецените степента на тази процедура. Предписаха ми болкоуспокояващи и да ви кажа не ги пия защото тая болка е доста по слаба от колкото ме болеше когато ходех продължително преди. Ходех приведен а сега ходя прав както си трябва. Първи ден ми е и не мога да заспя от кеф как болката е изчезнала. Ще видя обаче докога, говори се че за 3-4 години само, ама после ще му мисля.
Има пътека по Здравна Каса и платих само СМЕШНИте 116лв.
Човек съм който няма финансови ограничения и ще ходя да му благодаря специално на Доктора. Обичам го тоя доктор, както се обича близък човек. Още не смея да повярвам че съм загърбил тези болки, просто бях като инвалид.

722.   оперираха татко във ВМА тумор на гръбначни прешлени - два. Оперира го д-р Пранжев. Надяваме се да е успешно, но парезата вече 20 дни от операцията не отшумява - има конвулсии на краката и болки. Наех рехабилитатор - казва, че трябва много време.

Грижите във ВМА - неврология и неврохирургия от страна на сестринския персонал и санитарите бяха ИНКВИЗИЦИЯ! оТ НЕВРОЛОГИЯТА - БАЩА МИ ЛЕЖА 6 ДНИ НА ГРЪБ БЕЗ ДА МИ КАЖЕ НЯКОЙ, ЧЕ Е ОПАСНО - НАПРАВИ УЖАСНА ДЕКУБИТУСНА РАНА НАД ДУПЕТО. тАЗИ РАНА С РАЗПРАВИИ Я ПОГЛЕДНА ЕДНА СЕСТРА В НЕВРОХИРУРГИЯТА. Тази сестра беще стажантка.

Изписаха ни с катетър и непревързана оперативна рана. Изритаха ни без обяснения за рехабилитационния перод Никой не поговори с нас като с хора. Не се сърдя на лекарите - омерзена съм от липсата на контрол върху сестрите и санитарките. За 10 дни нито веднъж не измиха пода, мивката или тоалетната, но циганката санитарка в неврология още първия ден ми поиска 48 лв. на ден за да гледала баща ми. И понеже никой не получи нищо, си го гледах аз. Това е голата истина хора! иМА НАЧИНИ ДА СЕ ЗАЩИТИ ЧОВЕК, ЗНАМ И ЗАКОНОВИТЕ - НО СИ В РЪЦЕТЕ ИМ.

нЯКОЙ АКО Е ОПЕРИРАН И Е С ПАРАПАРЕЗА НА ДВАТА КРАКА ДА ПИШЕ КОЛКО ДЪЛГО ТРАЕ РЕХАБИЛИТАЦИЯТА И КЪДЕ! - БОЛНИЦИ, БАНИ И ПР.

723.   Здравей 718, в началото на годината се оперирах от ДХ по СПЕШНОСТ - парализиран крак, почти блокирана отделителна система и, разбира се, 5-6 дни адски болки.

Преди операцията ми предложиха имплант - "гел, който да се сложи на нерва, защото бил натъртен (бил смачкан между двата прешлена)" срещу "скромната" сума от 1500 лв. Не съм Рокфелер и не ги платих.

След операцията носих колан 4 месеца, правя и до момента по 30 мин. сутрин упражнения, които ми показаха в Токуда (бях там на два пъти за рехабилитация) и Павел баня.

Добре е, ако имате възможност, да изпратите за 10 дни майка си в някой от центровете за рехабилитация Павел баня, Стрелча, Поморие или др. Със сигурност ще има облекчение. В къщи може да прави някакви упражнения и раздвижване, докато блокирания крак започне "да работи" (това е много дълъг процес и ще й трябват месеци възстановяване), но трябва упорство.
Не е трябвало да се оперира в Токуда, защото там...
Ако се наложи повторна интервенция, по-добре я заведете във Военна болница.

Пожелавам Ви успех и силен дух :-)! Трябва упоритост, за да отшуми всичко.

724.   Здравей, 722! Аз бях с пареза на левия крак, защото 9 месеца от нищо не ми мина, а нерва бе притиснат! Аз лично се оправих, говоря за парезата може би след 2 месеца почти напълно, след 10 дневни рехабилитации, аз лично ли правих в Пазарджик, но където и да отидете ще е от полза! Аз съм на 28 годиния и сравнително бързо даже ми помина, казаха ми около 4 месеца даже! Наитина възстановяването на нерв е продължителен период, имайте търпение ще се оправи, но иска време! Успех

725.   724 благодаря ти за хубавите думи. Моят татко е човек със желязна воля. Преди да се оперира плуваше по 2 км. Като по-млад плуваше от Бургаското пристанище до Отманли. Жестоко е да си обездвижен, а да си бил толкова активен човек. Сам започна да прави раздвижването си - колкото може. Досега - един месец от операцията успява да се обърне на една страна сам. Знаете ли някакви съоръжения, които да му поставя до леглото за да се хваща с ръце и сам да започне да се повдига дОБРЕ ЛИ Е ДА ГО ЗАВЕДА В РЕХАБИЛИТАЦИОННА БОЛНИЦА за да поработят с него. У дома дойде една рехабилитаторка, натиска някакви точки. 50 лв. е сеансът по системата Боуен. Бих дала всичко за моя татко, не ме боли за тези 50 лв., но идва 1 път седмично - много рядко. Трябва ли да наема някоъй, който да идва по-често. Моля те ако знаеш, пиши. Благодаря и на всеки друг, който сподели нещо полезно.

726.   Аз съм ( 722) отново 724! Днес пристигнах в Павел Баня на балнеолеение, преди около 10 дни започна да ме боли пак кръста с изтръпване на десен крак, а както споменах съм оперираха преди 8 месеца! Имам протрузия на диска на същия ппешлен Л5-С1, само че преди операцията беше лявостранна сега ми е медианна! Ще споделя има ли подобрение след като ме изпишат! Относно рехабилитацията, ако не може той сам прави му ти масаж 1-2 на ден на краката! Къде му е парезата на него, изобщо ли не може да стъпва? на мен ми беше назначена физиотерапия и гимнастика( трудно е да обесня точно какви упражнения правих, защото ходих в болницата в салона да ги правя) 1) явно зависи къде е парезата, ако не мооже да стъпва на пръсти ми кажи за да ти обесня подробно какво да прави! трябва да раздвижва частта, която чувства, че му е най-обездвижена и където го боли! за тумор на прешлените за първи път чувам, какво е точно това и дискова ли му сменаха при операцията? Мен също д-р Пранжев и Хаджиангелов ме оперираха В ВМА! Ако с нещо друго мога д апомогна на разположение съм!

727.   Здpавей 726успех в Паве баня Татко ми изобщо не може да става. ежи аз го изпpавям с подпиpане да седне ПАPЕЗА и на 2-та кpака ако можеш дай съвет, име на бо. ница, Pехабилитатор, От военна б-ца дойде Бойка Павлова два пъти да натиска едно място срещу 50 лв. - нищо! Моля те помогни със съвет хиляди благодарности, че ми отговори. зАРАДВАЙ МЕ, ЧЕ СИ ПРОХОДИЛ В пАВЕЛ БАНЯ.

728.   Мило момиче, разтривай стъпалата на баща си, гръбначния стълб на стъпалото е проектиран от вътрешната страна на стъпалото, там където е вдлъбнато. Потърси схема по имтернет

Виж тази:
http://mstoyanov.net/portfolio/aniz56.com/vtoro-sarce-nuga-best-nm-55

Във всеки един от нас има знание и дано и ти откриеш най-добропто.

Баща ти ще проходи, незнам как, но ще проходи.

729.   за 727 от 726 При положение, че не може да става все още ще дам няколко препоръки
1) прави му масаж на краката, където е парезата и най-много го боли поне 2 пъти на ден, не е нужно да си специалист, не е нужно натискане, просто масажиране, за да се раздвижи крака и мускулът
2) както е легнал и изпънал краката нека свива пръстите на краката надолу и нагоре, и да вдига краката нагоре и надолу колко по малко, ако усети болка при вдигането нека спре( до едно положение) поне по 10-15 мин няколко пъти на ден
3) по принцип на мен ми изписаха нивелин( това е специално лекарство за пареза ) и милгама 100, хубаво е да ги пие, но трябва да ги изпише лекар
като за начало това ще помогне, пък като започне да става лед известно време ще му обясня и други упражнения! Успех

730.   Здравейте, на всички добри сърчица, които ме подкрепиха и на момчето от Павел баня - благодаря ви от сърце. За новата година ви пожелавам здраве здраве здраве и късмет. А на себе си моят татко да стане. 727

731.   Благодаря 730, ако аз съм момчето от Паел баня само да коригирам, че съм момиче, Ангелина се казвам и съм на 27 години ( 724; 727; 729) скайпа ми е .......... може да ме потърсиш, ще се радвам да се запознаем и да си попишем повече! На всички болнички от тази коварна болест, пожелавам бързо оздравяване, весели Коледни и новогодишни празници, много усмивки и Бог да е със всички нас за напред !

Модератор - не публикуваме контактни данни!

732.   Всъшност каква точно е идеята да не се публикуват контактни данни ?
/Модератор7 - Идеята е да са анонимни историите, сайта е с тази идея. Вече са обсъждани начини за контакт без да се споделят контактни данни в една друга тема и така не се нарушават правилата на сайта.

733.   Здравеите и аз страдах от дискова хер ния доста години бях на легло то не бяха болки беше ад. Какво ли не пробвах лечители, билки кремове, инжекции. После дисколиза няма оправия хернията ми беше л4-л5. Наи накрая реших операция в Св. София при др. ников оперираме др. Здравко Златев На 6 ден ме изписаха 20 дена почивка и на работа. Работя като механизатор карам комбаин, трактори , фадроми вече 2- година когато се натоваря здраво примерно вдигна 50 кг и др вечер усещам леко тръпнене на левия крак но на другия ден минава. Така че хора не се страхуваите от операциите медецината е много напред. Мен ме оперираха по безкръвен начин и хернията ми беше много голяма още си я пазя в шишето което ми дадоха. По някога просто забравям че са ме оперирали. Но наи важното е на време. После става невъстановимо. Забравете бани, санаториуми кажат ли операция не отлагаите. Георги Гр. Раднево

734.   Подкрепям 733. Баща ми се мъчи много годинки и накрая почти се парализира. Направиха му спешно операция в Университетската болница в Пловдив и днес няма проблеми, пази се човекът, но и куфари вдига, и нормални неща в ежедневието. В болницата имаше, човек, който отказа операцията и в последствие се парализира с единия крак и ръка. Правете си сметката.
Най-доброто лечение на дисковата херния е превенцията. Обаче, когато се опре до операция, не отлагайте, защото последиците са необратими.

735.   Здравейте, и аз съм за операция, която отлагам повече от 5 год. Писала съм нееднократно тук. Някой оперирал ли се е в гръбначния център във ВМА? Много се колебая къде да я направя... в Пирогов, или във ВМА. Какво ще ме посъветвате?
Благодаря и бъдете Здрави!

736.   Аз се оперирах преди две години и половина в ТОКУДА при доц. Цеков и съм добре. Ако желаеш някаква информация можеш да ми пишеш, мисля че и телефона още го пазя на хирурга. ...
Модератор - не публикуваме контактни данни. Може да напишете обаче името на доктора си.

738.   До 735
Първата операция ми беше през 2009 г. в Токуда. Много проблеми ми създаде, защото оперираха само Л5-с1 без изобщо да преценят, че трябва стабилизация на общо три нива!!! Трудно и дълго възстановяване над 9 месеца!
Миналата година се оперирах във Гръбначен център към ВМА, д-р Илиян Стоев - БЛАГОДАРЯ, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!! Изобщо на целия персонал в този център.
Важното е, че аз отново живея пълноценно, няма я вечната болка и депресия. Няма ги коланите и хапчетата против болка...

739.   Баща ми се оперира преди 3 г. в Университетска болница Пловдив и практически се излекува. Няма никакви оплаквания, за съжаление лекарят му вече не е там, а е дирерктор на друга болница, но като цяло доста хора, които познаваме по наша препоръка се оперираха там и са доволни. Плащат се само консумативите, а който има и частна застраховка, му же връщат парите. Условията в болницата са лоши, но медицинският персонал и техниката им са отлични.

742.   Напишете, ако знаете град и адрес на клиника за видове операции на дискови хернии във Франция.

743.   до 742.... г-жо, г-не.... защо да ходите във франция? отидете във мбал-варна, св анна и намерете д-р харитонов... ще реши проблема без да се двуоми...

744.   Здравейте от5-6 години имам проблем с дискова херния протрузии износване на прешлените с две думи преди 3 години си направих операция в свети иван рилски професор Романски 1-2 месеца бях добре и след това пак същата работа наскоро направих ДИСКОЛИЗА в болница СВЕТА СОФИЯ опитайте аз съм добре.

745.   на 730 - дано си проходила и оздравяла окончателно! Благодарение на честен и компетентен рехабилитатор, баща ми проходи макар и с помощни средства.
На всички обаче искам да кажа - изследвайте кръвта си с диференцирана кръвна картина. При нас се оказа, че имаме кръвно заболяване, което е изяло прешлените. Сега лекуваме него. Здраве на всички!

747.   Съветвам ви да се снабдите със ИНВЕРСИОННА МАСА около триста ( 300 лежа ) струва този фитнес уред
с него ежедневно по около минута ще се разтягате ( междупрешленните пространства, ще се отварят. месец по касно добавете програма за НАДГРАЖДАНЕ НА грабни мускули, като всяка трета тренировка е с подчертано внимание на мускулните групи около дисковата херния. Целта е да се капсулова хернията с надграждане на мускули. Процеса е бавен но при мене резултата е видин и показателен на около 80% след година работа.

748.   Здравейте всички! Преди близо 3 месеца се събудих с ужасни болки във врата и лявата ръка. Лежах в Окръжна болница, където след ренгенова снимка ми казаха, че имам изправена шийна лордоза и ме посъветваха да направя ЯМР. След ЯМР-то се оказа, че имам 2 ДХ на С-5, С-6-С7. Ходих при Габровски/Пирогов/, Каракостов/Ив. Рилски/, Гергелчев/ Токуда/и Наков/ВМИ/. Всички те бяха на мнение, че съм за операция. Естествено, че ме е страх, за това изчаквам. Пия вече само Мелбек 7. 5 и съм добре, но не мога вечно да съм на лекарства. В Гръбначния център Д-р Стоев ми предложи озонови инжекции-3бр. еднократно, в операционна, с пълна упойка. Пак се страхувам.. ами ако стана по-зле?

749.   Написах по-горното с идеята, ако има някой, страдащ или страдал от ДХ на шия/защото повечето са закъсали с кръст/, опериран или не, да обменим опит, информация..
Невроложката ми каза, че круст всеки може да пипа, но врат-не. Аз за това съм толкова притеснена. В същото време разбирам, че не може и постоянно да се живее с болки или на лекарства. Не знам, но откакто ми се случи това, не съм същата. Дори мисля, че съм в депресия. Ще чакам да пишете..

750.   здр. аз преди 10 месеца се оприрах на същите нива със същият проблем. години на ред пих обезболяващи...

Модератор - не публикуваме контактни и лични данни!

601-650 от 731