Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

651-700 от 731

751.   И как си сега? Къде се оперира? Как върви възтановяването? На мен ми казаха, че трябва да ми сменят 2 диска и да ми сложат плака.

752.   до.... 749... правилно ви е казала невроложката.... за врат ДХ САМО Д-Р ХАРИТОНОВ... НЕВРОХИРУРГ... ВАРНА ОКРЪЖНА БОЛНИЦА

753.   отидете при доц. Васил Каракостов от МБАЛ "Св. Иван Рилски"

754.   Доцент Каракостов го гледах по телевизията преди време но ако някой се е оперирал при него нека пише че аз от шест години съм със дискови хернии и в момента ми бият инжекции и пия лекарства и търся някой да ме насочи при правилния лекар! Благодаря предварително

755.   748 здравей през 2008 год си правих озонова терапия в болница Мазнеиков ако херниите са ти в начален стадии си направи озоновата терапия нищо страшно няма лягаш бият ти инжекция лека упойка и след 30 минути се будиш и лежиш цял ден после малко упражнения в кревата и вечерта си тръгваш имаше ефект но когато е в начален стадии болката! Успех Петър-Перник

756.   до 754, отностно това което питаш, прочети ми пост номер 394 и ще получиш отговор на много въпроси.

757.   И аз да се включа към коментарите. Оперирах се при доцент Каракостов през февруари т. г. Използвах болничните до край, но болките останаха. Операцията ми беше за дискова херния. Сега ще чакам решение на ТЕЛК. При мен изглежда няма да настъпи подобрение, за съжаление. Вече не знам какво да правя. Ходя на плуване и на масаж. НИЩО! Нищо не помага.

758.   Значи и операция не помага какво ще се прави не знам предстои ми ядрено магнитен резонанс и после се чудя къде да ходя.

759.   Здравейте "колеги " :) през 2007 г. се оперирах от дискова херния на шийни прешлени на две нива. Всичко мина много добре, но преди три години при обикновено слизане от автомобил нещо изпращя в крака и... преди 4 месеца смених тазобедрена става. Сега се възстановявам, но се оказва, че имам и протрузия на Л4 и Л5, която пречи сериозно на възстановяването. Скоро чух за някакъв нов метод, който практикуват в "Пирогов " със скоростно възстановяване за няколко дена. Моля, ако някой има повечко инфо за това и по-специално ориентировъчни цени да пише. Предварително благодаря и пожелавам избавление на всички!

760.   до 738 Аз също имам една операция на л5 с1 преди 5год. Сега съм също с болки и рецидив на същото място. Разбрах за гръбначен център във вма скоро и много се заинтересувах. До колкото разбрах работи със здравната каса а самата операция поема ли се или не. Вие колко заплатихте. Безкръвна ли е? Дайте малко инфо. как протече всичко имаше ли болки веднага след операцията. И най-вече ме интересува цената. Благодаря предварително ако се включите в темата.

761.   Прочетете книгата на д-р Ферейдун Батманджелиндж "Лечение на болките в гърба с вода". Книгата се чете леко, написана е кратко, ясно и точно. Ако изпълнявате половината съвети от книгата, ще имате голяма полза и ще забравите болкоуспокояващите.
Желая на всички успех и оздравяване!

762.   Здравейте на всички! Успях да изчета почти всичко написано тук, и предположението, че много хора страдат от дискова херния ми се потвърждава! Аз също имам дискова херния на 3 нива. Откриха ми я след една ужасна криза когато бях на 25. Сега съм на 28 и болките продължават, но успявам да ги притъпявам, както и да намаля честотата на кризите. Ходя три пъти в седмицата на фитнес, с треньор разбира се и за мен това е единственото решение. Операцията е временно решение - майка ми се оперира и продължава да я боли кръста. Но физическите упражнения за заздравяване на мускулатирата са безценни!
Също бях чела, че болките в гърба и кръста са в резултат от възпаление на орган на същото ниво, на което е болката. Наистина е много важно с какво и как се храним!

768.   здравейте направиха ми безкръвна операция на дискова херния имам пак болки пазя се но незнам кога ще ми минат болките от кого трябва да искам болничен оперираха ме на 20 ноември

769.   Привет на всички!
Няма вълшебна панацея за дисковата херния! Лекувах се при Емил Константинов от Варна, преди 5 години с озонно терапия и последващи две безкръвни операции. След втората операция Константинов ме информира, че ми се е спукал диска, но да не се притеснявам защото такива работи се случвали. Дори не можах да му благодаря защото все още бях под въздействие на упойката. Успокои ме че има приятел невролог при който ще ме изпрати. НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ БЕЗОТГОВОРЕН ЕКСПЕРИМЕНТАТОР КОГОТО НЕ БИХ НАРЕКЪЛ ЛЕКАР!!! Ходих след това при проф. Брусарски и той ми поиска ядрено магнитен резонанс. Отговориш му че нямам такъв, а той беше безкрайно учуден как са ми правили операции без да имат нужната информация. След като ми направиха нужното изследване в болницата, коментарите на професора бяха доста ядни, и ми обясни на прост език, че такъв тип дискова херния-вътрешна откъм стараната на коремната кухина не може да се достигне чрез използваните методи и не е било нужно да се извършват подобни операции. От тогава до днес си ходя с проблемите и в момента в който ви пиша съм с остри болки на инжекции и медикаменти, но след всичко което преживях не мисля че ще се реша на операция. Пожелавам много здраве и успех на всички!

773.   Ако желаете можете да разгледате тук...
http://www.lasertherapy-bg.com/disk.html

Много наши познати са доволни от лазерната и озоновата терапия при този доктор в Пловдив, надявам се и при нас да има ефект. Иначе по статистика успеваемостта за тотално лечение е 95%, струва си... а и цените не са високи.

779.   Здравейте, аз също имам дискова херния на 5 и 6 шиен прешлен. Ще хода на консултация в Св. Ив. Рилски София.
Там имало добри специалисти. Професорите Маринов, Бусарски, Романски. Добри отзиви има и за доц. Каракостов. От познати съм чувал за него. Поне са ми казали за 4-5 излекувани досега.

782.   Здравейте! От 5 г. имам дискова херния. Откриха ми я чрез Ирисова диагностика в гр. Плевен. От една година се лекувам сам, чрез упражнения; висене на лост, клякане с пудовки и гимнастика. Направи ми впечатление, че не ми се маха дископатията, а само предотвратявам по-нататашнто и развитие. Това, което чета в горните коментари е много страшно и добре, че послушах вътрешния си глас, а той ми казва; да не се доверявам на никого, да анализирам нещата преди да взема окончателно решение да не вярвам в традиционната медицина и куп други безбройни манипулации. Продължавам да търся алтернативни начини за лечение но безплатни. За сега не виждам друг начин за оправяне, освен със специалните упражнения. Успех и не спирайте да търсите! .

784.   Здравейте,

имам ДХ L4-L5 / L5-S1
От Пловдив съм и искам да споделя кои терапии НЕ ми помогнаха:
1. озонотерапия (д-р Димитров - до Новотела)
2. д-р Александров с. Крумово
3. военен санаториум Хисар (физиотерапия)
4. иглотерапия

785.   784 На мен също НЕ ми помогна озонтерапията при Димитров и иглотерапията и физиотерапията. Аз също живея в Пловдив. Не ги праете, озонтерапията е много скъпа, дадох 100 лева без никакъв, ама никакъв резултат. Аз съм писала доста пъти, ако с него мога да помогна на линия съм:)

786.   Здравейте аз съм на 35г. преди 3 седмици получих болка в кръста ниско долу. Болката е от лявата страна и ме боли при движение усещам и лека болка надолу по левия крак. Боляло ме е слабо и преди но сега е много по солно. Аз съм бивш активно спортуващ и съм се натоварвал много. Въпросът мие, дали това е Дикова херния? Какво да направя и при кого да отида? Нямам никакъв опит и не знам какво да правя, искам да взема мерки от рано преди да се получат усложнения. Може ли да ми кажете добър доктор за преглед и диагностициране в Бургас или региона?
Благодаря и успех и здраве на всички. :-)

787.   НЕВРОЛОГ, но нека някой да пише за Бургас...

788.   Ци-гун
http://www.probagreshka.com/ci-gun/

789.   Искам само да доуточня за озонотерапията-100 лева давах за 2 дни, а процедурите бяха между 15-20, обшо само тази терапията ми излезе 1000-1200 лева, без никакво ама никакво подобрение! не се лъжете и не си давайте парите

790.   Искам да прочета коментари от 2013-2014г. свързани с лечение на дискова херния. Дъщеря ми я болеше само кръста отначало, а сега не може да върви --боли я десния крак и се движи едвам--диагнозата е дискова херния--моля за помощ

791.   Здравейте, от години имах не много силни и отминаващи болки в кръстта и тазобедрените стави. Пролетта на 2013 болките станаха силни и неотминаващи, така си го карах няколко месеца, мислейки си, че ще отмине, при все, че и крака започна да ме боли, но в един момент започна и да ми изтръпва левия крак. Отидох на ортопед и му заявих, че ме боли ставата, той се изуми и след прегледа в крайна сметка се разбра какъв е проблемът и че той не е в ставата. Опитахме с Милгама, обезболяващи, Стабифлекс, фиозиотерапия... болката понамаля, но изтръпването си остана. Последва преглед при невролог, ЯМР - и резултата огромна екстериоризирана ДХ на ниво Л5-С1 и по-малка на Л4-Л5. Невроложката ме упъти към Доц. Васил Каракостов от "Св. Иван Рилски" - каза, че той е единственият лекар, който ще ми каже дали наистина трябва да се оперирам, защото не всяка ДХ трябва да бъде оперирана, но според нея в моя случай друг вариант нямаше. На прегледа той каза същото. За всеки случай преди да се навия на операция се консултирах с кинезитерапевт (Петър Нинов) - и той каза, че няма как да мина без операция и че единственото място в България, на което той би се оперирал (а и той има ДХ) е "Иван Рислки". Консултирах се и с ортопеда си - той ме насочи към същата болница и към Доц. Каракостов. Та... оперираха ме на 20. 11. 2013, махнаха, разбира се, само голямата ДХ на л5-с1. Операцията мина успешно, е възстановяването е болезнено, но няма как да е иначе. За съжаление по това време работех в Алфа Банк, така де, бях в болничен, и милият ми шеф по време на възстановяването (няма и месец и половина след операцията) ми каза да си търся друга работа!!! По някакъв странен начин си намерих такава точно за 2 дни. Въпросът е, че не трябва да се работи толкова скоро след операция! Към който се реши да се оперира, моят съвет е - поне 3 месеца почивка! Та ранното ми завръщане на работа ме докара до доста болки, инжекции и прочее обезболяващи, но все пак се закрепих след това. По препоръка на неврохирурга карах и все още карам велоергометър. Миналата седмица се върнах от рехабилитация в Кюстендил - лечебна кал, мин. вода, физиотерапия и гимнастика (гимнастиката е МНОГО важна, трябва да се прави доживот!!! ). Имаше пост по-нагоре, че някакво момиче го е боляло след рехабилитацията - това е абсолютно нормално, защото тялото дава реакция, положителния ефект идва малко по-късно (според сестрите в Кюстендил 1 мес. ) Та след целия роман, който изписах, заключенията са: да, боли ме още, все още поддържам връзка с други хора, които ги оперираха с мен, и тях ги наболява. Правих си резонанс след операцията - направена е идеално. Няма как да бъде като преди, там където е рязано веднъж, винаги ще се обажда пак... дисковите хернии са коварни и се повтарят, ако не на същия, то на друг прещлен. И врат ме боли, и ръцете ми изтръпват нощем. Най-важното, СПАСЕНИЕТО е заякването на мускулатурата на гърба! Не си мислете, че като се оперирате ще сте същите хора като преди, няма как да стане... Идеята е, че в определени случаи, когато хернията е много голяма, има изтръпване и парези тогава има и реален риск от парализа. Малко преди операцията ми се случи на прибиране към вкъщи да изтръпна цялата от кръста надолу, вкл. корем и всичките ми органи вътре, което чувство или по-скоро безчувственост продължи 2-3дни... това само затвърди решението ми да се оперирам.
Помислете, консултирайте се с различни специалисти преди операцията и не само с неврохирурзи, защото повечето винаги пращат директно на операция. Между другото Доц. Каракостов точно преди да ме вземе на преглед на жената преди мен беше казал, че няма нужда от операция, а преди това в Токуда, ако не ме лъже паметта, вече й бяха наредили оферта за 5000 лв и смяна на дискове...
За озонотерапията съм изумена, че все още има хора, които се подлагат на това - в Западна Европа тя вече е ЗАБРАНЕНА, противопоказна е!
Ако имате нужда от добър кинезитерапевт, препоръчвам Петър Нинов (ако сте от София де... ), ама взима скъпичко, 40 лв. на посещение...
Извинявам се за дългия пост, исках да съм полезна, дано не съм досадила... аз продължавам да си карам велоергометърчето и да правя гимнастика всеки ден, е, и ако много ме заболи си подпийвам волтаренче. И ноември живот и здраве пак на рехабилитация, решила съм - 2 пъти в годината да ходя!
Успех на всички!

792.   Оплакваща се пише: "За сега открих че най доброто което ние можем сами да си помогнем е упражненията, постоянно и евентуално кало и балнеолечение. " - аз допълвам, - не само засега, това ще е и за в бъдеще време. Само Господ може да ни помогне, но еволюцията си е дала своето отражение. Проблемите с гръбнака, при човека започват още от раждането му, по скоро след прохождането, т. е., когато стъпи само на краката си. Единственото животно което се е изправила да върви само на долните си крайници, това е човека. Господ го е сътворил да ходи на четири крайника, но човека се прави на дявол, и сега плаща тази дяволия! Другите животни нямат проблеми с гръбнака, а само човека!? Няма на земята човек, над млада възраст, който да няма проблем с гръбнака. Жалко, че във времето на високите технологии, този проблем става по жесток, вече и млади деца страдат от гръбначни проблеми. Докато работи човек, не обръща много внимание на болката, въпреки всичко трябва да работи, но когато се пенсионира, започва да се гевези, започват оплакванията, а те са съвсем естествени, просто гръбнака е амортизиран, и единственото "УЖ"- лечение, е обезболяването, т. е., анестезиране, но гръбнака няма кой да го възстанови! Все едно зъб с кариес, някой да го излекува само с лекарства. След време може и да започнат да правят железни гръбнаци, и да ги имплантират, но това е в областта на фантастиката. Истината е тази, че човек сам си е сътворил този проблем, сам се е изправил на два крака, а не както при всички други животни, да ходи на четири, сега и в бъдеще ще си плаща за дяволията. Истината е във физиотерапията, не в лекарствата. Йога много помага за отпускане на стегнатите мускули, а те се стягат автоматично, защото тялото усеща болка и реагира, чрез фиксиране на мускулите. Топлата вода е като балсам за тялото.

793.   Здравейте,

някой да е чувал за болница специализирана само в подобни операции в Мюнхен - Apex-Spine? Прочетох за нея в друг форум, разгледах подробно и сайта и оттогава се опитвам да намеря допълнително инфо... Ако някой е чувал или знае нещо ще съм му много благодарна

796.   Здравейте! Казвам се Теодор на 23- години съм, намериха ми Дискова протрузия.Лежах в месната болница 6-дни и бях на инжекции но без резултат сега вече започна да слиза в левия ми крак.Незнам какво да правя много съм отчаян ходих при двама (чакракчии) но без резултат само лежа и нищо друго.Правен ми е скенер ходил съм на физиотерапия но без ефект.Бих искал да се свържа с някои на моите години които има моя проблем и да сподели как се е справя

797.   Здравейте,
а някой пробвал ли е този уред STOP PAIN за болки при дискова херния?
http://lekuva.net/products-page/produkti/stop-pain-premahva-bolkata-za-3-minuti

799.   направих операция през 2011г.... с4-5, с5-6- с6-7, , , възтановяването изисква време....

800.   Здравейте, и аз пострадах от дискова херния л4-л5 от Май месец насам съм с нетърпими болки. След като ходих при различни невролози и всички ми казваха че имам радикулит. В последствие разбрах за един невролог Н. Новаков гр. Варна там той ме прати на скенер и от там разбрах за дисковата херния и тогава ме прати на неврохирург. При тези неврохирурги които ходих във Варна не ми даваха никакви надежди в смисал "отваряме те, затваряме те и повече никога нищо няма да правиш защото ще се видим пак" естествено никакво доверие. И така разбрах за Д-р Овчаров в плевен отидох при него и той беше единствения който ми даде надежда, че ще живея така както съм живял до преди да се разболея и така на 2-ри Октомври ме оперира и се след 12 дни се чувствам супер без никакви болки. За тези които имат дискови хернии. Не се тормозете и не чакайте да стане късно.

801.   За момента, това, което помогна на мен са немските инжекции Discus Compositum! Правят се три курса в годината! Ето линк Scitec - (PF) PharmaFirst WHEY EXTRA 2270g

802.   Ето актуален линк към инжекциите Duscus Compositum http://bg-fitness.com/discus-compositum-n-mit-kalmia

803.   Авторкре, ако се интересуваш, мога да ти дам линк за едни упражнения, които буквално лекуват дисковата херния. Аз самия имах и пробвах всичко възможно, вкл. и други упражнения, само това ми помогна. Сега даже сивдигам тежко, навеждам се, работя в градината, няма болка, няма нищо, чувствам се перфектно.

804.   796 здравей. Задължително преди операция пробвай санаториума в Павел Баня.

805.   Аз съм на 64 години. Имам голяма дискова херния между l 5 и 6. През 2013 получих страшни болки, които продължиха 4 месеца, през което време лежах и в болница. Лекарите бяха категорични-операция. Ходих при професор Романски и той каза, че съм за операция. Не се оперирах, а отидох при д-р Пиронски на мануална терали. Оправи ме с осем масажа. Отидете при него, няма да сбъркате. Телефона му е: *****

806.   803, моля прати ми линка за упражненията за дискова херния. Предварително благодаря

807.   всеки си взима сам решението за операция....аз чаках половин година...много се влоших...ако бях я направил на момента по бързо да съм се възтановил!шийна дискова херния с4-с7

808.   Баща ми също се оперира, след като почнаха да му изтръпват крайниците и днес е много добре, само се пази да не носи тежко. Опрерацията беше в Пловдивската университетска болница.
Моят девер отлага и отлага, сега не може да ходи и не знам какво ще прави.

809.   от 803 до 806

Няма за какво да ми благодариш. Пускам ти 4 линка. При мен лично помогнаха последните 2 линка (особено третия) и то само ако са в комбинация. При мен проблема е в Л5С1. Ако при теб е по-нагоре, не знам точно кое ще помогне, но пробвай всичко. Но пробвай лека по лека, не всичко наведнъж. Защото ще се претовариш. Един ден едното, друг ден добавяш още едно и т.н. Последния линк е за малко по-напреднали и в началото ще ти се струва невъзможно, но опитвайки се, за няколко дни ще успееш. Другото е, че когато започнеш да ги правиш първите 2-3 дни е възможно да те боли още повече, защото не си свикнала с натоварването, но после изведнъж минава, когато си го повторила няколко пъти в продължение на няколко дни. Аз лично пробвах, добавях лека по лека, докато стигна до всичките да ги правя накуп по 5-6 пъти. После започнах да махам едно по едно и да видя точно от кои ми минава. Ако пък искаш, си ги прави всичките.

https://www.youtube.com/watch?v=rdzgJeHYcnQ
https://www.youtube.com/watch?v=YgpiyFOtpQc
https://www.youtube.com/watch?v=Z_X5R4acWTo
https://www.youtube.com/watch?v=pGDAhUDLaMQ

810.   Имам въпрос към вас! По скоро да споделя едно свое състояние за което нямам обяснение!!! Тъй като работата ми е свързана с пътуване в разл. градове, съответно спя на различни матраци! От известно време забелязах че като спя на латексов матрак (в единия град е такъв) се събуждам с ужасни болки в шията, запушени синуси, главоболие. Да поясня:все едно някой ми е натискал главата към раменете... главоболието е толкова силно че понякога повръщам и аулина едва ме успокоява... синусите също се запушват особено левия. Кризата е толкова силна че целия ден съм неадекватна!!! На какво се дължи тази реакция на организма според вас??

811.   Имам въпрос към вас! По скоро да споделя едно свое състояние за което нямам обяснение!!! Тъй като работата ми е свързана с пътуване в разл. градове, съответно спя на различни матраци! От известно време забелязах че като спя на латексов матрак (в единия град е такъв) се събуждам с ужасни болки в шията, запушени синуси, главоболие. Да поясня:все едно някой ми е натискал главата към раменете... главоболието е толкова силно че понякога повръщам и аулина едва ме успокоява... синусите също се запушват особено левия. Кризата е толкова силна че целия ден съм неадекватна!!! На какво се дължи тази реакция на организма според вас????

812.   Здравеите и от мен моя брат е с дх и пареза на десния крак оперира се преди 1 година но болките си останаха ходи на павел баня, ибаните сега така се отчаял че няма лечение даже и на доктор не желае да ходи. моля даите ми савет каде да отиде и при кои докторор

813.   Здравеите и от мен моя брат е с дх и пареза на десния крак оперира се преди 1 година но болките си останаха ходи на павел баня, ибаните сега така се отчаял че няма лечение даже и на доктор не желае да ходи. моля даите ми савет каде да отиде и при кои докторор

814.   И аз имам ДХ на L5 S1 и когато ме боли правия следното нещо и ми намалява болката. Гълтам си корема колкото мога да издър жа после отпускам и тека няколко пъти. болката ми намалява

815.   И аз имам ДХ на L5 S1 и когато ме боли правия следното нещо и ми намалява болката. Гълтам си корема колкото мога да издър жа после отпускам и тека няколко пъти. болката ми намалява.

816.   През м. 09. 2011 след дигане на тежко и осукване бях с 2 дискови хернии на L 5 и S 1. След което получих радикулит с пареза на десния крак и възпаление на седалищния нерв. Болките бяха страхотни. Свалих 8 кг. Ходене по скенери, ядренно магнитен резонанс болнци, санаторими и всичко за което се сетите. Озоно терапия, игло терапия и др. най-съвременни методи. Сложиха ми около 160 инжекции, а за хапчетата да не говоря. Така 1 година и 2-3 месеца. Радвам се, че не се оперирах защото сега съм добре, кръста не ме боли, крака се движи благодарение на Бай Митьо от с. Михалци Великотърновско. Този човек е невероятен. С точкова терапия по ходилата успя да ми върне към живота. Подобно и на вас аз също невярвах в началото и тръгнах с малко недоворие- та малко ли опити бях правила, но още от първия път болката почти я нямаше и можех да се навеждам спокойно до долу. сега не се пазя живея така както преди. Уникален е! Да е жив и здрав дълги години, също и жената която живее при него.

817.   аз съм момче на 23 години и съм с дискова херния остановил съм го без да си правя снимки и тем подобони неща преди години бях щангист и сигурно с това съм се прецакал но чак сега усетих истинската болка неможех да стана от леглото бях като инвалид на метър от леглото неможех да мръдна уринирах в лиген а по голяма нужда не ходих докато не успях да стана от леглото не вярвам че има кой знае колко добро лечение за това състояние просто трябва много да се пазиш да не вдигаш много тежки предмети и ако вдигаш да е близо до гърдите че да я поемаш с цялото тяло болят ме и краката от тази дискова херния и се чудя дали да не поема към павел бяна поне 1 път в годината на процедури защото е много лошо лежиш гледаш телевизия а не мислиш въобще върху предаването а само за състоянието на кръста си и те е страх да се мръднеш с 10 см защото болката е мега голяма и имаш чувството че няма да спре и 5 секунди болка те изтощават супер много ако има някаква скала за болката от 1 до 10 тази то дисковата херния сиг 7 8 много голяма все едно имам забити ножове в кръста... не вярвам и на лекари много много да ви кажа защото горките ми се струва че не разбират нищо казват ми да не се занимавам с рехабилитатори а точно такъв човек ми помогна да се изправя поне на крака и да стигна до болницата там ходих една едни електролечения които въобще не знам с какво ти помагат само знам че трябва да си взема колан и да ходя на процедури в павел баня и никакви операции!!!

818.   купи си крем или с дяволски нокът–растение от Африка и се мажи редовно

819.   И аз имам това коварно заболяване ДХ на Л 4 и Л 5.Спортна травма.През 2005 г. ме консултира проф.Бусарски.Всички други светила препоръчваха оперативно лечение.Само проф.Бусарски ми препоръча консервативно лечение.От тогава до сега два пъти в годината провеждам курс по физиотерапия в Токуда.Много са добри.Опитайте.Може и да Ви помогне.

651-700 от 731