Споделена история от Здраве

Дискова херния
Здравейте, надявам се някой с моя проблем да ми даде мнението си относно това заболяване.

Имам дискова херния от 2006 година, ходих при много доктори, едни дори и не я забелязаха, след като направих куп снимки и изследвания се доказа. Посъветваха ме да ходя пролет и есен на Павел баня на лечение. Там се правят процедури в минерална вода и казват, че помага. Ходила съм вече 3 пъти, но последния беше много болезнен.
Направих си пак ядрено магнитен резонас и се потвърди същото - дискова херния. Един хирург направо искеше да лягам на масата и да ме оперира, друг пък ме посъветва да не го правя. Виждала съм хора, които са оперирани и са осакатени от това. Отчаяна съм, защото съм на 25 години, нямам все още деца и се притеснявам, че това ще ми пречи когато реша да си имам. Казват, че не трябва да имам рязки движения, да не вдигам тежко и такива неща.

Моля който има такива проблеми да ми даде съвет

Коментари

1-50 от 731

1.   Преди години моя близка страдаше от дискова херния. Беше доста зле. Излекуваха я в санаториум в Банкя. Не са и правили операция. Правиха и някакви процедури, след които имаше значително подобрение. Не знам точния адрес, но може да потърсиш в интернет или да питаш някой лекар.

2.   Здравей! не искам да те плаша, но баща ми след 3 поредни операции го осакатиха! Срязаха му нерв! неволно уж! Сега ходи с бастун! А братовчедка ми остана на масата при една такава операция! уж рутинна! Лекарят, доцент при това, пробил някаква артерия и дори не забелязал! жена на 34 години с две дечица! Ей така си отиде за едното нищо! И най-лошото е, че не можеш да направиш абсолютно нищо за да си получат наказанието проклетите лекари-убийци! Моят съвет е В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ПОДВЕЖДАЙ! Най-лесното е да легнеш под ножа! Не казвам, че при теб операцията ще има фатален край! в никакъв случай! има сигурно и много сполучливи операции! но преди да предприемеш такава стъпка потърси алтернативни методи-нагревки, процедури, по бабешки ако щеш! пожелавам ти много много здраве и успех!

3.   НЕ ОТИВАЙ НА ОПЕРАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
аз съм мъж на 40 години. През лятото на 2005 и зимата на 2007 имах две много тежки кризи. Не можех да стана от леглото, а имам 3 деца. В момента пръстите на левия крак ги чувствам леко изтръпнали, но това не е проблем в сравнение с това което преживях. Дисковата херния не се лекува. Щом си била на Павел баня си видяла количките. Разговарял съм със поне 20 души оперирани /жена ми е лекар/. Много малък е процента на тези които са се оперирапи и нямат проблеми. Като изключим количките в най- масовият случай болката се появява отново на съседен прешлен няколко месеца след операцията. Мога много да ти говоря за дисковата херния но запомни! Пази се ! Ходи поне по веднъж на санаториум в годината! Павел баня е за препоръчване заради водата. Избягвай екстензиите ако хенията е от доста време. Освобождаване на захапания нерв няма. Просто прави всичко възможно да не му позволяваш да се възпали /от тежка работа или простуда/. Медицината има твърде ограничени възможности в случая. Ако имаш 2-3 000 $ може да се оперираш в чужбина и резултата най вероятно ще е добър но у нас са много малко хората които могат да те оперират успешно и е също толкова скъпол Останалите просто опитват и ако стане

4.   Пак съм 3 Само искам да допълня, че аз за малко през 2005 да отида на операция. Спря ме лекар точно предният ден преди да вляза в болница. Когато всяко движение е непоносима болка твърде примамливо звучи фразата "За 2 часа си чисто нов" но това е голяма измама. Колкото за това дали ще се появи при бременност-не зная, но смятям че ако се пазиш няма да е проблем. Най лошото е че когато премине болката забравяме бързо. Опитвай се да не вдигаш тежко като оставяш тежестта на гръбнака. Прикляквай и надигай тялото с колене когато вземаш тежък предмет от земята. Ползвай колан за топло на кръста. Забрави за модерните голи пъпове.К упи си Лумбален колан и го ползвай когато се появи болка, но премине ли махай го. Това е в най-общи линии. Дано съм ти бил полезен,защото това който не го е изпитал не го вярва. Късмет!!!

5.   Благодаря Ви за съветите!
И аз не искам да се оперирам. То кой ли иска? Като поразпитах ми казаха, че имало и някакво лечение с игли и друго с вкарване на озон или узон (незнам точно как е) в гръбначния стълб, това било последното, което трябвало да се пробва преди да се оперира. Статистиката е че на 80% помагало, на 15% не чак толкова, а другите 5% им влошавало. Чувал ли е нещо някои за това?

7.   Бях на 23 години, когато след простуда се "секнах". Отидох при "баи Тошо" в Хасково и тои с един пръст, както се казва ме оправи. Много дълго време бях добре, но когато работех дълго време наведена ме болеше. Секнах се втори и трети път, а моя близка работеше в неврохирургия и не ми разреши да се оперирам. След време се разбра, че имам възпаление на яичник, от същата страна. Когато излекувах възпалението, на кръста също ми олекна. Заради двете неща, тази моя близка ми би по схема някакъв американски антибиотик.

Оттогава не съм имала кризи /може би 10 г./ имам известна чувствителност, но вдигам тежко и работя без страх.

С това исках да кажа, че възпаление от друг характер или на друг орган, възпалява и прешлените , в резултат на което е и прищипването.

Съветвам ви да почиствате един ден в седмицата червата си, по какъвто начин решите, защото бактериите в червата, предизвикват гниене и съотв, възпаление. Глистите -също. Човек трябва да е чист отвътре, така както се старае да е чист външно.

8.   Здравейте ,

Аз съм лекар и съм с голяма медианна дискова херния. Влязох в ролята на пациент и преживях много от нещата, които описвате тук. НЕврохирург от "Токуда " се опита да ме наплаши какво може да стане при следващата криза (тази ми е първата) и ме успокои колко е рутинна тази операция. Обаче аз проучих доста това заболяване, дори в световната мрежа и искам да кажа също - не бързайте да се оперирате. Моят невролог е категоричен по този въпрос ! България е богата откъм лечебни места - калолеченеи на Приморско, ПАвел Баня, Баня ( КАрловско ) . Хирурзите са пристрастени към "рязането ", но аз опитно зайче не искам да бъда !

ЗА озонотерапията отзивите са противоречиви. ДОколкото ми е известно подобрява метаболизма в херниирания диск. Лично аз не бих се подложила на това, защото е мини -, но е все пак инвазивна процедура.

Все пак за тези, които са решили да се оперират - професор БУсарски и Д-р Романски, ако не се лъжа работят в Александровска болница.

Имам приятелка с дискова херния. Втората й криза беше 15 години след първата, но ХОДИ.

Успех на всички и помнете, че не всички лекари са еднакви. НА някои наистина им пука за пациентите !

10.   След една криза която ме държа 6 месеца, биха ми какви ли не инджекции, пих един куп лекарства и файда никаква. Отидох на минералните бани в Бургас, след процедурите се почуствах като нов човек. Сега юли месец пак съм там. Никаква операция само бани.

11.   Мило момиче, преди шест години бях скована от дискова херния - три броя на три нива, осем месеца бях на легло, след продължително лечение с какво ли не, включително съм била и на морфин. В Неврохирургия видях много хора, които след такава операция въобще не стават от количката... запознах се с две старици, които ме научиха да си правя компрес със затоплена урина и само за няколко дни започнах да си движа ръцете и краката, а бях скована като труп. Ето какво трябва да се направи: собствена урина, леко затоплена, се нанася върху вълнен парцал, върху него се слага найлонче и превръзка. Така се спи. На сутринта се маха, а мястото леко се забърсва със спирт, разреден с вода. Правете го не по-малко от месец, даже и повече. Така се излекувах и щом ми се появи такава болка, веднага правя компреса, за да я пресека. Помага!!!!

12.   Здравейте, аз също имах голяма дискова херния, която ми причиняваше болки, бодежи по целия крак и изтръпване в долната част на стъпалото. След като цяла година се лекувах и правих физиотерапия безуспешно, преди 3 седмици се оперирах в Университетската болница "Св. Ив. Рилски" към Медицинска академия. Оперира ме д-р Динев от неврохирургията. Още раната не е заздравяла, все още нервът ме подръпва тук и там, но болките и силните болезнени бодежи преминаха. Лекарите ме уверяват, че нервът ще се възстанови напълно, тъй като причината е премахната. В болницата имаше хора, които от една херния не можеха да се движат, дори имаха затруднения с дишането, а след операцията се чувстваха добре. Мисля, че ако хернията е голяма като моята, операцията е неизбежна. Много съм доволна от опериращия екип в болницата. Д-р Динев е в клиниката на проф. Бусарски и проф. Романски, за които някой спомена. Всъщност гаранция, че няма да се получи друга херния на друг прешлен няма за никого. Щом гръбнака е слаб, това може да стане, дори и да не си се оперирал. Разбира се, всеки решава сам, но при мен ставаше все по-зле и ня мисля, че можех да направя нещо друго. След операцията ме вдигнаха на втория ден, а на третия бях у дома. Мисля, че всичко се развива както трябва. За Токуда чух само лоши неща, защото в болницата имаше много хора с объркани диагнози от там. Много е важно какви са лекарите, дали са добри диагностици и дали умеят да оперират добре.

13.   Пич кадето и да отидеш няма да имаш проблеми ... само не и тук ....

14.   Не зная кое е по добре.Да пиеш лекарства с месеци или да се оперираш. При мен лечението е от месеци и резултата все още не ме удоволетворява. Аз познавам доста хора които след операцията са добре. Всички казват че съжаляват защо са чакали. Уж се пазя от настинки не вдигам тежко на няколко пъти се схващам сериозно. Последния беше през март. Не се оперирах и не знам дали не сгреших. Млада съм и имам дх на няколко нива. С години пазя кръста но това се отрази на горните прешлени се га натоварвам повече гърба и резултата е нови болки. Боли ме целия гръб и кръста. Когато има болка се стягам повече и ме болят всички мускули.

15.   Само китайския доктор Ван Пейдзю!!!! Нашите са направо касапи, в сравнение с него! Снимаш си гръбнака, на рентген, на скенер или на каквото можеш, и при него!
София, квартал Овча Купел, ул "Народно хоро" 10
Вълшебник е! За две ходения при него ме изправи на крака!!! Използува акупресура, акупунктура, електростимулация... малко вендузи, малко класически масаж...Никаква химия, и резултата е страхотен!!! Горещо го препоръчвам!!!

16.   Здравейте, аз съм оперирана от шийна дискова херния преди 10 месеца. Преди да се подложа на тази операция имах изтръпване на ръцете и бях със много силно главоболие. Имам сменени два междупрешленни диска. След операцията бях добре, но два месеца след това се появиха болки по целия гръбнак, оказа се че единият от дисковете се е счупил. Проблемът при мен е че диска притиска гръбначния мозък. Сега се налага да ми правят втора операция. Иначе като цяло се чувствам по добре от преди, само от време на време имам силни болки от шията към ръката. Мисля, че няма смисъл да се търпят тези болки. Който има този проблем по добре да го отстрани навреме.

17.   Къде се оперира? Как се е счупил диска? Или ти слагаха инпланти и те са се счупили?

18.   Страдах много години от дискова херния - нагревки, чекръкчии, инжекции, блокажи в гръбнака, иглотерапии, лазертерапии, колан и др. - просто пари и не знаеш кое ще ти помогне. Помагаше ми Павел баня, но трябва голямо пазене. Накрая ми писна и отидох да се оперирам и си мислех че ще свършат всички тези мъки. Много преживях.

Преди 11 год. ме оперираха, след 10-я ден започнаха адски нечовешки болки, писъци от болки, бях дори на морфин и пиех много други лекарства. След 40 дни 2-ра операция. Бях останала 30 кг. Близките ми бяха ме отписали. Лежах 5 месеца в болницата. После се възстановявах но много бавно, напълнях пак до 50 кг. Възстановяване в такъв смисъл че нямах тези силните болки, а иначе не бях както когато си бях здрава. Пазех се много. Бях се наплашила от това което ми мина през главата и все си мислех дано да не ми се случва нищо такова.

Преди 3 г.си направих контролен скенер и той показа 1 см. кост или не се знае какво е в гръбначния канал на Л 5-С 1. Преди няколко месеца се спънах и паднах по очи и след няколко дни започна да ме боли много опашката, започнах да не мога да вървя, блокираха ми краката, не можех въобще да седя седнала, или като вървя 20-30 м. трябва да си легна да почивам. Пак започнах скенер- същото показа, Ядр. магн. рез.- сраствания, и няколко предположения - може да е киста в опашката, може сраствания,може и вкалцяване. Просто не знам защо ме болеше толкова тази опашка. Започнах пак отново процедури - нагревки, магнити, масажи, 40 дни инжекции, хапчета /от тях ми се повреди корема/, мазане с какви ли не мазила, слънце.

Има полза но до едно положение. Казаха ми че пак отново трябва да ме отварят, но е много опасно и може да остана на количка, много е рисковано. Бях се стресила много, в депресия, наново да изпитвам този ад. Доктора ми каза да опитвам всичко, не искам да те режа само в краен случай.

И сега се чудя как ще се работи аз повече от 1.5 кг.-2 не мога да вдигна все едно ми е тежестта на опашката, по продължително време ако седя или не съм почивала няколко часа започва да се усилва болката, всяко течение го усещам. Мисля си като се застуди тогава още повече ще се засили болката. С една дума не знам какво ме очаква занапред.

19.   Павел Баня е мястото където може да се оправиш без операция. Единствената процедура която помага е подводна ломбална екстензия. Може и суха екстензия, но боли доста повече. Всички останали процедури са за "отпускане". В зависимост от тежестта на заболяването, може да се наложат повече на брой процедури, но минимума е 7. Първия път когато ходих ми се наложи да направя 20, но все пак ме свалиха с инвалидна количка....:-). ООПс...щях да забравя...носи се определено време и един специален колан.....не за топлене, а за поддържане на правилна стойка. В скоро време ще пусна един пост на www.svode.com, относно дисковата херния базиран на мои лични наблюдения.

20.   Моята майка е с диксва херния, между третия и четвъртия прешлен, има изкривяване на гръбначния стълб, вече десет месеца е със страхотни болки, ходихме каде ли не пи всичко каквото е нужно, би всички възможнеи инжекции, свещички, мазила, блокади при д-р Григоров в
в МЗемеделието, има ефект от него сега кръкта не я боли така силно, но болката слезе надолу по целия крак, в коляното и стъпалото стъпва като на тръни, няма опора, ходихме на Павел баня имаше временен ефект и сега е пак с криза, кажете каде да я заведа и кой да я лекува, отчаяна е тя е възрастна на 74 год. е но за болката възраст няма. Помогнете ми !!!!!

21.   Моля, някой опериран с диагноза екстерезирала диск. х-я
L4-L5

22.   Баща ми е след операция от дискова херниа преди 3 год. От две седмици е с адски болки в левия крак. Пак предлагат операция, но зе него е опасна. Какво да прави, дали ще премине болката без операция?

23.   Имам друг проблем със здравето. Не като вашия. НО ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ДА СЕ ОПРАВИТЕ НАПЪЛНО!!!

24.   Някой пробвал ли е озонотерапия за болки при дискова херния?

25.   Здравейте. От няколко години имам дискова херния и търся някаква лечебна гимнастика. Ако някои знае нещо по този въпрос моля помогнете ми....

26.   Оперирах се от дискова херния преди 2 години при д-р Гергелчев в бившата окръжна болница, сега "Св. Ана". Засега нямам проблеми, много бързо се въстанових, след десетия ден тръгнах на работа. Преди операцията ходих на Павел баня - екстензии, масажи, водни процедури и нищо. Сега ходя на Павел баня за рехабилитация, чувствам се много добре.

27.   Ти си преценяваш дали да се оперираш според това колко е голяма хернията и доколко ти създава проблеми. Най-добри резултати дава санаториалното лечение с така наречената подводна екстензия. Иначе представи си че една дреха ти се прокъса и я зашиеш. После трябва да не я опъваш много, защото ще се скъса по-жестоко на същото място.

28.   А защо реши да се оперираш, заради силните болки или...

29.   Аз също го имам този проблем на гърба, за теб предполагам е на кръста, можеш да се оперираш само в краен случай защото дори най добрите лекари гаранция не дават, че ще отидеш на инвалидна количка, само ядрено магнитен резонанс показва за това заболяване, трябва два пъти в годината физиотерапия да се прави поддържащо и колан да си купиш да намалява компресията в диска и да се пазиш от течения и тежки вдигания и резки движения, срещу Пирогов зад бензиностанцията има санитарни аптеки купи си колан и го носи когато те боли и носиш нещо, имаи предвид, че колана деградира мускулите и не трябва да се носи постоянно и трябва да се правят упражнения, в Токуда е добър центъра физиотерапевтичния и имат договор с касата. Успех ти желая.

30.   Аз имам дискова херния на ниво L4, L5 ОТ 2003 година. На 35 години съм в момента. Ходила съм на процедури и ефекта е кратък и временен. Болките ми тази есен се усилиха и са постоянни, уморих се да пия болкоуспокоителни които ми съсипаха стомаха. Реших да направя консулт с неврохирург и съмненията ми се потвърдиха. Операцията няма как да ми се размине, но след толкова много прочетени фатални случаи изпитвам истински ужас.

Не зная какво да правя, на кръстопът съм. Бях на преглед в "Токуда" и лекарят ми дава 90% гаранция, че всичко ще бъде от добре по-добре, но за съжаление аз не му вярвам. Желая успех на всички!

31.   Здравейте,

И аз вече започвам да се отчайвам. Изчетох всички мнения, и незнам какво да предприема. Оперирана съм от дискова херния на шията на ниво 5-6 прешлен, със стеноза на латералния рецесус, шипове и т.н, преди 7 години. Две операции в рамките на 3 месеца. Пълен кошмар.Операциите по 7 часа. За възстановяването изобщо не ми се говори. Един месец още в болницата, 3 месеца с тая яка-отврат Втората операция ми беше двойна, режат те и на кокала дето е под кръста, оттам вземат кост и ти я слагат на шията, т.нар.костен шпан.Този шпан "преценили", че не е нужно да се слага при 1-вата операция (била съм мн.млада-29 год.) ииииии айде последва втора.

Казаха ми или операция или инвалидна количка, и аз нямах избор. Болките отшумяха за мн.кратко време, да кажем година. И после пак тръгнах по невролози... един вика нищо ти няма, друг вика трета операция, иииии ми писна и се зарязах, траех си болките. Докато освен, че болките в гърба ми станаха пак непоносими, взе да ме боли и кръста и да ми отказва десния крак. Иии резултатите са ми плачевни: междупрешленното пространство на ниво Ц5-Ц6 е напълно заличено-блок прешлени (според неврохирурга,който ме оперира това е нормално и идеално).

М/упрешленните пространства на нива Ц4-5 и Ц6-7 са стеснени и дисковете са с отслабен интензитет на сигнала. Предното епидурално пространство на същите нива е неравномерно стеснено.

Парамедианна и десностранна ДХ на ниво Ц4-Ц5.
Парамедианна и десностранна дискова протрузия на ниво Ц6-Ц7.

Дегенеративни промени на телата на прешлените с остеохондроза на диска на нива Ц4-5,Ц6-7.

И дископатия Л5-Еc1, Л2-Л3-само от снимка.ЯМР на кръста не съм си правила все още,но сигурно и там ще са хернии .
И наистина не знам какво да правя. Най-много да се гръмна. Дайте някакъв съвет. Благодаря.

32.   На мен ми казаха същото но не мисля че това ми помага. Не знам какво да правя и към кои да се обърна всичко ми изглежда отчайващо.

33.   Имам дискова херния на L4-5, ходих в клиника "Св. София" на др. Мазнейков, където правят озонотерапия, но общото мнение е, че ефекта е недълготраен, а процедурите са продължителни болезнени и скъпи. (2-3 месеца се ходи всяка седмица и се инжектират няколко много болезнени инжекции). Виждал съм си скенера и там ясно личат измененията между прешлените. Не виждам как това може да се оправи с бани или иглотерапия. Имам приятел, който с операция от инвалид се оправи до ниво да работи тежка работа и то вече 5-6 години. Доктора който ми чете скенера, каза, че е правил много такива операции и 98% са успешни. Не виждам друг вариант.

34.   Здравейте, отново!

Падна ми камък от сърцето, направих си скенер на кръста и там е ок. :-) Но за шията за съжаление не е така. За там миказаха 100% операция. Обясни ми го и хирурга, който ме оперира: д-р.Демикатонов и д-р доцент Гергелчев от бившата окр. болница. Понеже м/у 5 и 6 прешлен е напълно обездвижено, се натоварва по-горното ниво, и сега явно медицината е още по-напреднала ще ми сложат изкуствен диск-2000 лв., който ще изпълнява функциите на нормален диск.

Знам 2 пъти през какъв ад преминах, операцията е мн. сложна 7 часа, после 1 месец в болницата, 3 месеца с яка, но явно нямам др. избор и мисля че ще трябва пак да се оперирам.

Преди да взема това решение изпаднах в яка нервна криза и депресия, но болките са нечовешко нетърпими и като разбрах че пак операция и то спешна мислех да се самоубия, но после като се поуспокоих и получих мн. кураж от близки и приятели да не се предавам, размислих и наистина няма да се предам.

Това е, което аз мога да ви кажа, само горе главите и това е.

35.   За д-р Мазнейков неврхирурга ми каза, че само си даваш парите и дори може още повече да те увреди. Идвали са при него такива пациенти и той им е казвал да си ходят пак при него, той не може вече да им помогне. Дано съм била полезна.

36.   От 4 месеца съм оперирана и се чувствам много добре операцията трае 2 часа и 5 (половина) след това на 2-рия ден те вдигат да вървиш до 10-тия ден те изписват.

38.   За операция на шията ли става въпрос? И ако е да, за коя болница става въпрос,моля за подробности. Благодаря предварително.

39.   Здравейте, преди 20 дни ходих в болницата на Мазнейков - правиха ми дисколиза - с пълна упойка - 15 мин.-не боли-вкарват ти игли с някакъв разтвор/никой нищо не ти обеснява-голяма студенина от страна на лекаря/ - с рентгенов апарат--между прешлените--иглите били големички/ не съм ги видяла/. след процедурата лежиш 4 часа и те изпращат по-живо по-здраво сестрите-никой не ти обяснява -връчиха ми бележки за плащане и една рецепта-какво да пиша-обърквам се--като на конвейр е...сега чакам да видя резултата--всъщност имах изтръпване с болки на крака-и дисковата л4-5 е голяма и стара........ срещнах хора,които са си правили тази процедура по 2 пъти и сега са пак за операция-не искам да ви отчайвам, но самата аз не съм много обнадеждена

40.   Кои са най-добрите лекари за операция на дискова херния L5-S1. Ако някой има впечатления, моля да сподели.

41.   Д-р Гецов, гр.Велико Търново

42.   Здравейте, съпругът ми се оперира от дискова херния преди 5 дни в клиника Иван Рилски. Невероятно но факт след като той не можеше да се движи от болка на втория ден след операцията го вдигнаха на крака и болката просто я нямаше. Сега вече си е у дома, чувства се добре и с всеки изминал ден се възстановява все повече и повече.

Професор РОМАНСКИ и доктор ГЕОРГИЕВ, БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ НАПРАВИХТЕ ЖИВОТА НА СЪПРУГА МИ ОТНОВО НОРМАЛЕН БЕЗ БОЛКА. Хора не се мъчете излишно тези хора са невероятни специалисти, те наистина го умеят.
БЛАГОДАРЯ ИМ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ!!

44.   Моля, Ви за малко повече инфо, ако може относно операцията на мъжа Ви. Може да ми пишете на: lz3mf@abv.bg
Благодаря Ви предварително.

45.   Здравейте! Аз съм оперирана от дискова херния преди четири години в "Пирогов". Хернията ми беше на ниво L5-S1. Не съм видяла някой да го осакатят при операция. Това се случваше преди тридесет години, когато не са разполагали с модерна микроскопска техника, а са оперирали с нещо подобно на лупи.

След операцията се чувствам добре. При мен се получи усложнение, направих рецидив и множество сраствания, и затова се наложи да бъда оперирана три пъти. Много е важно кой ще те оперира. Препоръчвам доцент Габровски или д-р Захаринов /Пирогов/, ако стане необходимо да се оперирате. Не знам какво да Ви препоръчам. Аз сега съм по-добре, отколкото бях когато имах дискова херния . Притискането на нерва от хернията води до редица други усложнения, затова Ви препоръчвам да си направите една консултация с гореспоменатите неврохирурзи и да решите какво ще правите. Пожелавам Ви успех и бързо оздравяване.

46.   Здравейте, на 26 години съм страдам от дискова херния от 8 години. Зарежете всякакъв вид традиционно и бално лечение няма смисъл, те лекуват единственно възпалението на седалищния нерв притиснат от диска. Преди 4 години отидох в Павлиени при Петър Недев той е фелшер практикува Мануална терапия т.е. намества ръчно разместените прешлени поради което диска се прибира сам. От тогава насам нямам проблеми, някой ден проблема ще се появи пак но вече знам къде да отида. Горещо ви препоръчвам да пробвате, първата ми криза с дисковата продължи 4 години без прекъсване а бях само на 18 години, не бях работил никога. Пробвал съм абсулютно всичко без успех. Оставяаше ми само операцията но всички ме съветваха да не се оперирам поне не и в България. Недев Работи всеки ден от 09. до 13.00 Познава го целия град така, че няма да ви е трудно да го откриете. Успех

47.   Здравейте!
Имам същия проблем, но още съм в началото на проучване на алтернативни методи на лечение. Невроложката ми каза, че не съм за операция. Препоръчаха ми да се занимавам с йога, но при специалист и с индивидуална програма. Много от упражненията не са подходящи за хора с херния. Днес ходих за първи път на курс при Ани Павлова. Упражненията не са опасни, тъй като се работи с енергии, контрол на мисълта и дишане. Естествено някои от упражненията не бяха за мен и не ги правих. Принципът е като се усети болка се спира. Другата седмица ще ходя в един йога център за консултация и да видим какво ще стане. Ако някой се интересува и има желание да опита ще дам контакти. Смятам, че ако хернията е в начална и нефатална фаза човек трябва да работи сам, за да подобри положението. Иска се много воля и вяра най-вече. Дано да имам повод да се похваля. Вяра и късмет желая на всички.

48.   Здравейте! С медианна дискова херния на ниво L4- L5 съм от 2006г. Ходих на Павел баня, след екстензиите бях супр и около 7-8 месеца бях добре. След това обаче забременях и се започна отново. По време на бременността лежах повече, защото не можех да пия обезболяващи, не можах да отида 2-ри път на Павел баня. След раждането обаче, вече не се трае. Пак същото - инжекции, хапчета с шепите и нищо. Вече 2 месеца съм така. Лошото е, че преди не ме болеше крака, а сега нерва е възпален и нищо не ми помага. Дали, ако отида на някакви бани - Поморие, Павел баня или др. ще има облекчение? Навсякъде ми казват, че съм за операция - ходих в "Токуда" за консултация, в Университетска болница в Стара Загора. Единствено "моя" невролог е против и продължаваме с консервативното лечение. Желая на всички подобрение, а по-късно и оздравяване!!!

49.   На 9 септември ми се наложи до вдигна нещо много тежко, знаех че ще имам проблеми с кръста но такива не съм и мислил че ще бъдат. Започна да ме боли адски десният крак, ходих на невролог, изписа ме една торба лекарства, направин 22 инжекции, но ефект никакъв. Помагаше ми само ultademoplast и то само за 36 часа и после отново безсъние и адски болки в кракът! Посъветваха ме да опитам с ОЗОНОТЕРАПИЯ, отидох в Варна при д-р Константинов, много готин пич, още след първата инжекция станах от леглото и тръгнах облекчен, сега на 2 ноември ми е 7-ма инжекция и вече се чуствам сякаш нищо ми е нямало! Тук ще сложа всички данни за доктора, надявам се да помогна на някого защото знам как гадно боли!
Пожелавам на всички които страдат от дискова херния скорошно оздравяане!

Поздрави Станчо

Д-р Емил Константинов
ортопед-травматолог
озонотерапевт

Варна ДКЦ 1
бул.Съборни 40
корпус 2, ет.1

тел. 052/641 170
GSM 0889 909 404
GSM 0897 835 800

www.alfa-ozon.com

50.   Здравайте! Аз съм на 18 години и преди година и половина получих ужасни болки в кръста и левия крак. След снимки от скенер и магнитен резонанс се разбра че имам дискова херния. След лекарства инжекции и физиотерапия нямаше никакъв резултат. Аз съм спортистка - тренирам борба лекарите ми казаха да се откажа но аз не се отказах защото имам успехи а и тази ми е последна година. Искам да ви попитам дали след време ще имам някакъв проблем със забременяването и дали има опасност да немога да износя детето. От 3 - 4 месеца спрях да се лекувам защото нищо не ми погна... Може ли някой да ми каже как мога да се излекувам без операция?Благодаря Ви предварително.

51.   Не ходете в Токуда!!! Мен ме върна от там една ужасна докторица, с мотива да си намеря невролог в моя малък град щом не си плащам, а държа на направлението от личния си лекар!!! Плаках дълго и отказвах да търся други лекари почти месец, докато не се влоших безвъзвратно.

Тогава потърсих д-р З. ЗЛАТЕВ-бях чувала страхотни суперлативи за него-той ме прегледа, обясни вариантите, лекува и накрая оперира. Вече 2 месеца НЕ МЕ БОЛИ!

В "Св. София" срещнах жена, "лекувана" в токуда почти месец и изписана с парализиран крайник. Тя ми разказа страшни неща - как отказвали да я прегледат, как не и правили изследвания и как конов /ИЛи коондов/ все повтарял, че трябва да вземат мерки, а после я забравял до следващия ден. От нея разбрах колко добра всъщност е била с мен онази кукувица, която ме върна от токуда!!!

52.   Здравейте, аз съм на 28год., откриха ми дискова херния през 2005г. на L4-L5 след първото ми раждане. Преди няколко месеца болките ми бяха леки, но сега съм бременна със второ бебе. Болките станаха непоносими. Преди ми се схващаше десния крак, а сега левия. Много ме боли, ходих при различни доктори, но никой не ми дава да пия нищо, защото съм бременна. Сега само се мажа с кремове и незнам по нататък как ще се чувствам. Сега съм в 3-4 месец, а за напред просто не ми се мисли. Ако някой има моя проблем, моля кажете ми какво да правя.

55.   Здравейте и от мен. През 2005г претърпях операция на дискова херния - оправих се, но за малко. 2 месеца по- късно имах вече на 2 места дискова херния. Краката ми се парализираха. Един приятел ме посъветва да си опъвам тялото на лостовете за тупане на килими - опитах и имаше подобрение. През 2006г забременях и дори не усетих болка в Кръста какво ще рече, но родих секцио.
Опитайте го това упражнение - няма да ви навреди. Дано да ви помогни.

57.   Здравейте! Изчетох всичко написано и се втещих! На 32 години съм. Животът ми се стече така, че се е налагало да вдигам и нося майка ми, която също страда от тези заболявания... както и да е! Та... през лятото на 2005г. /тогава бях бременна в 3 месец/ паднах жестоко на кръста си! Слава Богу не загубих детето, но започнаха страшни болки в кръста и в десния крак! След раждането /по естествен път/, една седмица след това, получих първата си криза! Неописуема болка! Не можех да мръдна! Биха ми кортизон и се пооправих на третия ден! Направих снимка, нищо не излезе! Кризите бяха на 6 месеца, после на 5, на 4 и сега са точно на три месеца! Скенерът нищо не показа! Сега ми предстои ЯМРезонанс! Честно Ви казвам - отчайвам се! Не съм предполагала, че може да съществува такава болка, пих, бих и правих какво ли не! Няма резултат! Имам дете на 3 години! Ужасно е! Ако мога да Ви помогна, то е със следното: Това лято бях в Турция на море! Запознахме се с един човек на 50 години! Оказа се, че и той е с моя проблем! Каза ми, че някакъв турски лечител му е казал да прави следните две неща!

1. Лягаш по гръб. Слагаш си краката върху стол, маса или спалня, така че да образуват ъгъл от 90% с тялото. "Г" образно! И започваш да повдигаш корема, кръста на долу-на горе...поне 5 минути! Все едно намествате прешлените на кръста! Това се прави всеки ден по два пъти! Човекът каза, че вече има кризи на 2-3 години и то след тежко натоварване!

2. ПРИ КРИЗА: Лягаш по корем! На мястото на болката се залепва сдъвкано парче хляб. Върно него се забождат 8-9 клечки кибрит, палят се и се захлупват с чаша дакота изгаснат! И отлепвате рязко чашата! Не пари! Просто прави вакуум и отщипва нерва!

Надяв се, да съм Ви помогнала! Дано да се оправим, защото болката е нетърпима! Излязох от криза преди 10 дни! Днес се наведох за чантата си и пак ме преряза и в момента ме боли! Моля се, да не се схвана отново!!!!

1-50 от 731