Споделена история от Здраве

Хапчета за забавяне на цикъла...
Стана така, че края на другата седмица трябва да предприема едно екстремно непредвидено пътуване.Невъзможно е да бъде отложено, а е изключително необходимо да замина...
Проблемът е такъв. че пътуването ми се съвпада с идването на цикъла.Заминавам в петък, а трябва да ми дойде в четвъртък.

Искам да попитам дали като цяло има някакви хапчета за забавяне на цикъл, мисля да отида още в понеделник на генеколог и да попитам какво ще ми препоръча.Но понеже не съм много сигурна дали изобщо има нещо подобно, реших да попитам първо тук, че да не се изложа напълно пред човека:)
Мерси предварително!

Коментари

1.   До колкото знам има има :) Мои приятелки са ползвали и казват, че действа. Хапчето отлагало цикъла с 3, 4 дни, но на всеки действа различно, може като ги ползваш да ти се промени малко периода..

2.   Ами да има , и на мен ми се е налагало и също сам ползвала . Казват се Примолут - Нор 5 , цената им е 3,70 и се пият по 3 пъти на ден , но трябва да се приемат 1-2 дни преди да ти дойде цикъла.Хапчетата се приемат до момента , в който искаш да ти дойде цикъла , спираш ги и след ден два всичко е наред.Успех :)

3.   Bитамин Ц това е истината, не пий никакви хапчета

4.   С витамин Ц,не става нищо.Или примолут нор или някакви противозачатъчни,но най добре се консултирай защото може да има и обратен ефект.

5.   Здравей !
Първо ще се обърна към номер 4 ; O, дали пък нестава ?
Пила съм 7 витамина и съм го забавяла за 4-5 дена ; ) всичките ми приятелки и познати са го пробвали и е действало
проблема явно е в теб : ))
Мила пробвай с витамин Ц най- безопасно си е

Със здраве

6.   Здравейте, следващия месец ще ходя на море, но точно на 2-рия ден от почивката трябва да ми дойде, четох из изнернет за хапчетата и и - коментари. Пише се, че след това тече мн. силно, боли и ти продължава дълго време, а друти пишат, че нямат никакъв проблем. Ако някой е пил такива хапчета нека да сподели, обаче има един гооолям проблем, аз съм на 14 години, в аптеките казват, че не е добре да ги пия, но щом се налага. Аз искам да мога да си изкарам супер, да мога да се къпя, а не да стоя на плажа и само да се притеснявам. Споделете, според вас на 14 подходящо ли е да се пият такива хапчета.

7.   с витамин ц аспирин ти идва по-рано леля го е изпробвала, не се забавя

8.   с витамин ц забавя!!!

9.   Само ме интересува колко витамин C се пие за да се забави и колко дни преди това трябва да се започне?

11.   Колкото е разрешено... Макс 10 мисля че беше..

12.   Знаете ли, момичета, и аз имам проблем. Трябва да ми дойде 1 ден преди да отида на почивка. Ще бъде ужасно да съм в цикъл през цялото време докато съм там. Имам малко време да реша какво да правя: дали да опитам да го забавя, дали да го предизвикам или просто да го оставя така. Моля за съвет! Също така съм само на 14 и не мисля, че хапчетата ще са добри за мен, но в краен случай...

14.   Номер 12, съветвам те да не си правиш експерименти! Хормоналните таблетки не са бонбончета, които можеш да си хапнеш, когато "имаш нужда", те си имат рискове и последствия за едно 14-годишно момиче, което още се развива. Единствено можеш да пробваш с витамин C. Лично аз никога не съм опитвала такива забавяния или забързвания, защото смятам, че не е здравословно човек да се намесва в естествения ред на нещата, нали затова се казва "цикъл" все пак, но както и да е. Виждам, че доста хора са казали, че има ефект, а и е най-безопасно. Витамин C не се натрупва в организма и няма да има някакви сериозни последствия. И все пак, помисли си. Не мисля, че ще дойде краят на света, ако си неразположена за няколко дни през почивката, а и няма как да си сигурна, че ще ти дойде точно на деня, на който си мислиш.