Споделена история от Здраве

Дойде ми за втори път този месец.
Здравейте на 14години съм.
Притеснявам се, защото и миналият и този месец ми дойде да пъти в месеца (началото и края). Принципно продължителността на кървенето така да го нарека е около 3-4дни сравнително кратко (не знам това има ли значение). Бих желала да споделите опит или да ми дадете някакви предположения дали има от какво да се притеснявам. Благодаря предварително

Коментари

1.   Здравей! На твоята възраст проблемът е вероятно хормонален, просто така се случва понякога и това е. Ти все още се развиваш, половата ти система не е устойчива, хормоните бушуват :) Ако нямаш някакви особено силни болки и други оплаквания, различни от нормалното за теб, не се тревожи. Хубаво е да отидеш на преглед, ако си много притеснена, за да се успокоиш, но ме съмнява да е нещо сериозно. Предлполагам (и се надявам) да не водиш все още полов живот, така че няма какво да ти е станало толкова. За да не го мислиш и да се стресираш излишно, посети гинеколог. Единственото, което ще направи той/тя е да те прегледа на ехограф, не боли и не е страшно и тъкмо ще можеш да му/й зададеш евентуално някакви въпроси, които те вълнуват.

2.   Няма за какво да се притесняваш и на мен ми се е случвало .След преглед при специалист ми каза ,че няма нищо

3.   Абе не знам обаче аз съм като Ниагара, по 8 дни денонощно.

4.   Човек -. -. Кога ти е дошла менструацията? Ако ти е дошла преди година или по малко дори и две, може още да не се е адаптирала към нормален цикъл и почти винаги идва когато си иска, особено в началото.. при мен беше така. Дойде ми Януари когато бях на 12, сега съм на 13 и ми дойде 2 пъти в месеца, после чак след 4 месеца и сега почна всеки месец когато си иска да идва. Така че не се притеснявай, изобщо.

5.   На мен миналия месец ми дойде 2 пъти, като теб в началото и края, но на мен цикъла ми дойде преди 3 години и 8 месеца... явно е заради хормоните, защото и аз нямах други оплаквания.

6.   Притеснението ти е безпочвено! Ако са минали 21 дни от първия ден, в който ти е дошло, е нормално да ти дойде пак. Няма защо да се тревожиш - всеки организъм е различен, щом не ти прескача месец е наред. Лично на мен ми е през 24-26 дни от първия ден до първия на другата менструация от години и също ми се е случвало да имам 2 пъти за 1 месец.