Споделена история от Здраве

Не мога да забременея
Здравейте, искам да попитам компетентни лица за моя проблем :)
Декември месец 2013 направих спонтанен аборт и се наложи кюретаж. След това ходих на доктори правих си микробиология и всичко беше наред.
Проблема е че от тогава до сега с приятелят ми се опитваме да си направим отново бебче а все не става. Гинеколожката ми каза да пия селен и витамин е три месеца и щяло да стане... е пих ги обаче без никакъв резултат. Не знам какво да правя вече от тогава до сега са минали 9 месеца и никакви резултати. Моля ако някой е имал същия проблем да ми даде съвет! благодаря предварително :)

Коментари

1.   6 м. не са много време. След 1 година почват да се взимат по-сериозни мерки, а след 2 г. вече официално като двойка сте бездетни и можете да почнете с инвитрото.
Иначе може би не правите секс по точното време - ако ти е важно, инвестирай в тестове за овулация от аптеката. Опитай се и ти сама да си изчисляваш удобните дни.
Не правете толкова често секс, някъде 3 пъти в седмицата, за да не се намали качеството на спермата, когато ти трябва.
Общо взето със секс, спокойствие и удоволствие се прави дете, не със стресове. Отидете на романтичен уикенд или почивка някъде, но най-вече се освободи от натиска да забременееш на всяка цена.

2.   Кажи му да те обърне наобратно, надолу с главата когато свършва в теб. Така спермата ще има шанс по бързо да стигне до яйцеклетката и да я оплоди.

3.   Благодаря много аз наистина съм много стресирана и вглъбена в това и може би точно заради това не става...А по време на овулация колко пъти трябва да правим любов или няма значение ?

4.   Бих искал да вметна сега към разните хора, виждате ли? Виждате ли, че не е толкова лесно да се забременее? Затова тъпчете се с противозачатачни. Това не го пиша към авторката, успех!.

5.   Дай боже другия месец да видя отново двете чертички и този път да мине всичко благополучно!!! Благодаря за съветите и веднага ще ги изпробвам :))))
автор

6.   До №4 7: Нещата са много индивидуални - аз забременях без старание и усилия, ама никакви. За трудностите със забременяване си има причини и те не винаги са само на физическо ниво. По- скоро физическото отразява проблеми на другите нива.

7.   Знаеш ли, тайната е просто да спреш да го мислиш това зачеване и да се съсредоточиш върху нещо друго. И аз така бях 6 месеца, следях овулации, мислех го, всеки месец като ми дойдеше се скъсвах да рева. И ето, на седмия месец, покрай подготвяната сватба, когато мислите ми явно са били ангажирани с нея, аз разбрах че съм бременна :)

8.   Така е аз първия път изобщо не го мислех дори не изненадах че съм бременна а сега всеки ден само затова мисля и колкото и да се опитвам да си го избия от главата то пак идва... наистина тфябва да намеря нещо друго върху което да мисля :)))

9.   Преди няколко години и аз имах проблем със забременяването и знаеш ли какво ми каза моята лекарка? Вълшебната думичка се нарича СПОКОЙСТВИЕ! Ти може и физически да си здрава, може да си спазваш всичко, което са ти казали докторите, но докато не се успокоиш нещата няма как да се получат! За това се отпусни и се радвай на живота, а детето ще се появи в правилния момент. Но докато непрекъснато смяташ и пресмяташ дните, по време на акта не се наслаждаваш, а само мислиш в каква поза да застанеш, че уж да стане по-лесно и непрекъснато мислиш за това, просто няма да стане! Не се самонавивай, че нещо не е наред, а просто се радвай на моментите със съпруга си. Децата се правят с любов, а не с календар. Ще стане когато трябва.

10.   Здравейте отново!
Днес бях при моята гинеколожка и ми каЗа да отида при нея когато би трябвало да съм в овулация ,за да види има ли изобщо и ако я няма да ми изпише някакви хормони . Каза ми че ако имам овулация трябва да си направя цветна снимка на маточните тръби а приятелят ми спермограма. Е... ако някой знае къде в София правят тези неща и колко струват моля да ми каже :))
авторката

11.   N:9 Благодаря ти много :)