Споделена история от Здраве

Имам страхова невроза
Здравейте, съпричастни хора нуждая се от съвет
Имам страхова невроза че ще ме бият. Аз съм ниско но много пълно момиче - 150 и 70 килограма. Нямала съм приятел, със интимности заради причината която посочих - дебела съм и нямам самочуствие, иначе съм излизала с хора - познати. Всеки път когато се опитвам да свалям килограми - тоест започвам тренировка - ме хваща неврозата че ще ме прибият лоши хора. Обиждали са ме преди на хипопотам и слон и други подобни жалки коментари относно кирограмите ми. И имам аритмия - проблеми със сърцето. Пия успокояващи и валериан преди сън. Но имам невроза че постоянно ме следят и искат да ме пребият и вероятно убият. Това е постоянен страх - не мога да спя, а от лекарствата допълнително наедрявам. Дайте съвет как да се справя понеже аз не мога. Другия страх е че ако си запазя килограмите тормоза от преди няма да спре.. Дайте съвет.. какво да правя..

Коментари

1.   вместо да си измисляш, че си зле, измисляй си, че си добре. Вземи си талисман или ангелче и то ще те защитава. Успех! Ще се оправиш до 2-3 месеца най-много!

2.   Според мен, след консултация с психолог/психиятър, нещата ще се оправят. Поговори с родителите си, обясни им страховете си, обясни, че не можеш да спиш и, че си непълноценен човек, заради тези страхове. Ако поради някаква причина те не го вземат на сериозно, отиди при личния си лекар и обясни подробно състоянието си и всичко ще бъде наред. Ти самата трябва да започнеш да си повтаряш, че страховете ти не са рационални и, че никой не ти мисли лошото и не иска да те нарани физически. А, ако се притесняваш, че някой може да те пребие, докато тренираш, започни да правиш упражнения в къщи, купи си колело, пътека и малко по малко започни да си създаваш режим, който да спазваш.

3.   Звучи повече като натраплива невроза, а не страхова. Няма как да се справиш без психолог/психотерапевт.

4.   Отивай на психолог , а за тия , който те обиждат не обръщай внимание . Това са хора , който не знаят какво означава да си нормален и си нямат друга работа .

5.   Стига сте давали съвети на хората да ходят на психолози и психиатри. Накрая наистина ще ти лепнат етикет, че си болна от "страхова невроза". Нормално е да се почувстваш зле, когато те обиждат и унижават. това в никакъв случай не е страхова невроза! Не се рови в нета, мила, за да не четеш статии на псведо-психолози. Най-вероятно цялата тази ситуация, ти се отразява толкова зле, заради аритмията. Просто гледай да се абстрахираш от лошите неща около себе си.

6.   Номер 5, проучи "разликата" между страхова невроза и паническо разстройство, както и между психолог и психиатър и след това давай подобно съвети. :)