Споделена история от Здраве

Косопад - помощ!
Здравейте на всички! Имам голям проблем, много ми пада косата. Момиче съм, на 21, и е така от години вече- от време на време поспира, но като цяло, положението е много сериозно. Особено напоследък. Скъсих си много косата, в момента е 3 пръста под брадичката ми, но е толкова малко, че ме е срам да я нося пусната. Изглежда много рядка. Какво ли не пробвах- сега използвам медицинска козметика- шампоан Anaphase, пих МЕРЦ дражета.... но не помагат. Моля да ми дадете съвет, някаква рецепта, или лекарство, или шампоан- нещо, което наистина е помогнало. Забравих да спомена, и с шампоан от коприва съм пробвала... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Cъществуват много добри и ефективни методи не само за запозване ами и за засилване на косъма и неговия растеж.
daks637

2.   Ако не си ходила при дерматолог веднага отивай, но посети и други специалисти. Имам познати, на които им капеха косите от стрес или от други нервни причини.

3.   АЗ ПРЕДИ ВРЕМЕ ПИХ ХАПЧЕТА-АНАКАПС-3 МЕСЕЦА И МИ ПОДЕЙСТВАХА.ПОРАЗПИТАЙ ЗА ТЯХ.

4.   Има някакъв недостиг в организма. Обърни си внимание кога и какво ядеш, или напрежение, някакъв психологически или друг проблем. Иначе опитай сяра, мед и жълтък - по 1 супена лъжица сяра и мед, и 1 жълтък. Сярата се купува от аптеката, то е едно прахче. Разбъркваш го, и го втриваш в корените. Прави си също и масаж с четка

5.   Търси проблема от вътре, понаправи си някои хормонални изследвания, кръвна картина,щитовидна жлеза... намери причината. Просто отиди на лекар.

7.   Hе се майтапя, със скелитка чесън натъркай оредялото място - наистина помага!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..... Като по-малка да не си се боядислава често ? Че сега ти капи тей косътъ

8.   Не, не съм си боядисвала косата никога, не съм я третирала с разни гелове пяни и т.н. Стрес е възможно да е, но какъв е този стрес близо 3 години?

Номер 4, на измита коса ли се прави това, или на суха, и колко време стои?

Номер 5, хормонални изследвания добре, но на кой хормон? Те са супер много и супер скъпи, не мога произволно да си направя? Освен на дерматолог, какъв друг лекар мога да посетя, който да ми даде съвет? Благодаря за отговорите!
От авторката

9.   Посети зъболекар - това също може да е една от причините

10.   Вземи си рибено масло-100% косата ти ще се сгъсти и ще стане дори трудна за разресване.Помага и за ноктите и ефекта си проличава още на 2рия ден! Страхотно е! :)))

11.   Аз съм номер 4. Аз го правех на суха коса, и стои около час, час и половина - два. После го изплакваш с вода. Падаше ми косата от стрес, напрежение и вътрешно безпокойство - направо на кичури ми падаше. От това спря да ми пада, та сигурно и при теб ще помогне. Добре е също и да си направиш изследвания, да не е някакъв хормонален дисбаланс. Успех.

13.   Отидете на дерматолог задължително.Направете си една биохимия за да се видят основните показатели.Асат ,Алат Триглицериди, ГГТП и Хемоглобин.После ако желаете може да поговорим как да решим вашия проблем.Също така бих искал да знам дали сте били подложена на агресивна и силно замърсена околна среда.Дали сте подложена на стрес.

14.   Щом не си третираш косата,а пада значи има някакъв по-сериозен проблем от изтощаване.Върви на дерматолог,защото НЯМА ДА МИНЕ ОТ САМОСЕБЕ СИ.Аз си подхранвам корените със стимуланта за коса на Икаров.Само натурални съставки,много добре възстановява.На теб едва ли ще ти реши проблема,както го описваш е страшен косопад,но може да ти помогне частично и със сигурност няма да ти навреди.

15.   Аз ти казах момиче, но не ми публикуваха коментара.......... Шампоан ФИТОВАЛ! Не можеш да си представиш колко дълга ви стана косата с него, и как се сгъсти.... И моята къпеше от много притеснения....

16.   За съжаление, в момента съм извън страната и нямам възможност да си направя изследвания. Колкото до околната среда- не, не мисля, че е замърсена. Просто водата е много твърда и това може да е една от причините. На стрес съм подложена, да, но не бих казала, че е чак толкова голям... Ще се опитам с маски, дано помогне, а като се прибера, първото нещо, което ще направя, е да ида на дерматолог...

17.   Здравей, аз имах проблем с косопада... но моят беше по време и след бременност... въпреки това ще ти кажа как косата ми се сгъсти по-бързо от очакваното и стана дори по-красива от преди. Израстна с около 10 см за 4-5 месеца.
1 с.л. тривитаминол
1 жълтък
1 ч.л. ракия или друг спиртен алкохол
аз слагах и кисело мляко (за количество) тъй като моята коса е доста дълга...

Ако искаш се разрови из нет-а да видиш и за други рецепти... С маската се седи поне 1 час.
Пожелавам ти успех с лечението!!!

П.п. Само да ти кажа, че тривитаминол можеш да си купиш от ветеринарна аптека - струва около 6 лв.

18.   Като се приберете от чужбина направете изследванията които Ви препоръчах и после може да Ви направя индивидуална консултация.

19.   A този шампоан ФИТОВАЛ- медицински ли е или се продава навсякъде?

20.   Номер 9 е права! Аз също съм на 21 и за 5 месеца косата ми оредя на половината, след като изпробвах всякакви шампоани, лекарства, ампули, козмети, бабини лекове и тем подобни, се оказа, че целия проблем идва от неизлекуван зъб, който събира гной, без дори да усещам болка, откакто започнах лечение на зъба, косата ми започна да се съвзема.... надявам се стане като преди! Много добре знам как се чуватсваш, само не се отчайвай!
Стискам палци!

21.   Човек трябва переодично да се проследява като здравословен статус.Поне 2 пъти във годината да си направи по една биохимия.Много е по лесно да се изгради този навик отколкото да се носят последствията от собствената ни немарливост.Ето това момиче със болния зъб много правилно отбелязва това.Неправилното хранене,стресът на който сме подложени.Липсата на правилна здравна политика обикновенно имат тежки последствия.

Няма да се уморя да говоря че трябва ако човек иска да е жив и здрав да ползва задължително антиоксиданти,омега 3 мастни кисилини и соеви и млечни протеини.Това вече не е въпрос на лукс а необходимост.

23.   Може да имаш гъбички и от тях да пада.Хробвай с Калчацин.Помага и за заздравяване на ноктите..

24.   Отидете при специалист. Не губете време, защото по-късно е по-трудно да се помогне. Ето и една добра клиника http://dhibulgaria. net/, където правят безплатни консултации. Успех!!!

25.   и моята съшто пада много направо от корените а косата ми е нее никак гъста много се притеснявам

27.   Здравейте,
Моята коса също пада, но аз я боядисвам всеки месец тъй като е много побеляла, също така доста я третирам със сешоар и преса. Не знам вече какви продукти да изпилзвам за да я заздравя и да намаля косопада.