Споделена история от Здраве

Страхът от рака
Здравейте!
Последната седмица в ума ми нахлуват страшни помисли и всички те свързани с тази смъртоносна болест: РАКА. Почетох, поразрових се, поговорих в близки приятели. Все още обаче се чувствам невежа и ето защо отправям запитване към всички вас, които имате повече знания, а може би дори опит, който може да споделите. Обзема ме параноя, че може би съм склонна към тази болест, но просто още не знам. Всичките ми притеснения са базирани на страх, но ще се успокоя (или разтревожа още повее) ако някой ми поясни има ли някакъв начин да разбера на време ако страдам от нещо такова? Какво го предизвиква? Може ли да се развие наследствено? Какви изследвания са необходими за ранното му откриване? И общо взето такива неща. Наистина искрено благодаря на всеки, който сподели каквато и да е полезна информация ...

Коментари

1.   Рискът да живееш е....смъртта.
Приеми, че всички ще умрем - било от рак или нещо друго.
Според мен ти нямаш рак :), a просто страх от смъртта или си хипохондрик (психично заболяване, при което човек си въобразява болести)
ВНИМАНИЕ - не си играй с психиката си, защото внушението е много силно! Има случаи, при които на жени се подува корема като при бременност, дори дават позитивен резултат при тест, ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕ СА БРЕМЕННИ само заради внушението и силното желание да забременеят!
Спри да си въобразяваш болести, ще се разболееш - мисли за ХУБАВИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА И ОТИДИ НА МОРЕ, май имаш нужда!

2.   Разбирам те. В днешно време всеки може да се потресе от такива страшни мисли, но трябва да си мислим за това което ни отдалечава от страшното. И аз съм чела много за това и всички знаем колко е лошо. За съжаление и наследствеността играе роля, но може да се намали риска като сме винаги активни, позитивно настроени, избягваме по-замърсените места, изключим вредни навици като тютюнопушенето. Храната също играе широка роля. Но не бих казала напълно да се изключваме от сладките и пържени вкусотийки.

Чела съм за методи, които помагат срещу коварни здравословни проблеми. Единият от тях който е много лесен, сутрин изпиваш 4 чаши по 160 мл топла вода.

Другото, което също е добре да се изключат и пластмасовите бутилки, защото като загрее особено през летния сезон и започва да отделя вредни вещества.

Друг добър метод е дълбокото дишане. Казват, че гони стреса и достига кислород до всички клетки.

Това са някои лесни методи които всеки може да направи ако има желание. Ако те интересува потърси още информации. Няма за какво да се притесняваш.

Не изпитвай страхове. Ако водиш здравословен начин на живот няма място за притеснение. Дори и да имаш вредни навици, опитай се да ги спреш или поне да ги намалиш. Не мисли за най-лошото. Излизай сред природата с приятели, ходи на басейн, смей се.

3.   От притеснения може да развиеш рак, т.е. предразположена си да развиеш рак, т.е. карай я по-спокойно, носи си новите дрехи, яж, пий и се весели :)...
Успех в борбата с рака, защото ти вече явно се бориш с него!

4.   Доколкото знам, правят се пълни кръвни изследвания. Ако лекарите имат някакви съмнения, се правят и допълнителни (какви точно - нямам идея). На първо време искам да те успокоя, че наличието на определени симптоми, съвсем НЕ значи, че си болен/а от рак! Много други болести, далеч не толкова страшни, имат подобни на рака признаци. Ако ще ти стане по-добре, иди се изследвай, но не вярвам да ти има нещо. Вероятно си хипохондрик/чка и само си въобразяваш. Мисли положително, смей се, излизай много, събирай се с приятели!

5.   По-скоро говори с психиатър. Има си диагноза за твоето състояние - хипохондрия.

6.   Моя баща почина от Рак левкимия не беше пушач нито пък е близвал алкохол хранеше се много здравословно но си отиди на 40 години знаеш ли защо? Също като теб все си мислеше че е болен! Спри да си внушаваш защото и ти като него ще предизвикаш съдбата! Най често идва тази болест от претиснение , за това живей спокоино! Не бих казала че е наследствено от нашето семеиство никой не е бил болен от каквото и да е всички са умирали от естествена смърт на по 85-90 години! Аз съм момиче на 22 години и аз бях като теб но отидох на психолох и той ми помогна! Моя съвет е върви на психолог няма нищо срамно!
Късмет и бъди жива и здрава! :)

7.   Аз съм на 15 години и също напоследък си мисля за такива неща.. Но мисля,че ми има наистина нещо,защото изпитвам болки! Може само да си въобразяваме,но няма лошо да отидем на профилактичен преглед :)

8.   Знаеш ли - ти всеки ден рискуваш живота си. Качвайки се в автомобил рискуваш да си сред тези 2-3ма които ще загинат днес. Но не го осъзнаваш, нали, и никога не се замисляш. Със всичко е така. Рака не е лотария, той се дава на хората, които трябва да променят мисленето си, емоциите и живота си.

9.   От авторката:
Съгласна съм със всички вас и толкова много ви благодаря!!! Наистина ми помогнахте (вярвате или не) и само с няколко положителни коментара се почувствах много по - добре. БЛАГОДАРЯ ВИ! ^_^