Споделена история от Здраве

Очите ме заболяват, когато гледам филми на смартфона
Аз съм на 20 години. Когато използвам смартфона си за филми, или за някои по-дълги клипчета в Youtube или Vbox, очите ме заболяват много бързо (поне 10 пъти по-бързо, отколкото, когато съм на компа). Имате ли някакви идеи как да избегна това?

Коментари

1.   Ами смартфоните не са създадени за да гледаш филми на тях! Да, може да си провериш нещо на тях, ама да гледаш цял филм на това екранче? ! Естествено, че ще те заболят очите от взирането. За това съветът ми е гледай си филмите на голям екран, а смартфона го ползвай за други неща.

2.   И мен ме заболяват от смартфона. Работя цял ден на компа и от монитора ми няма нищо, обаче 10 минути на смартфона и после цял ден ме боли глава. Нямам идея защо е така. Яркостта съм намалил и гледам да няма отблясъци. Абе нямам идея...

3.   Следващия път гледай филми на циферблата на часовника си и гарантирано ще придобиеш орлов поглед и японско излъчване...

4.   От автора:Номер 3 това ще го пробвам след като изкъртя на майка ти триъгълника! Винаги ли трябва, някой като зададе въпрос, да му се отговаря така? !? ! Мама ви смотана!

5.   Ами спри да ги гледаш на телефона. Разбирам клип от youtube, ама филм? Голяма част от детайлите вероятно ще ги пропуснеш. По едно време гледах на таблета филми и не ми пречи, ама над час да гледаш на 4-5 инча екранче...Телефоните не са направени за това.

6.   Е, aвторе.. я без нерви! Човекa (3) мaкaр и сaркaстично, ти е отговорил без дa обиждa.
При по- мaлък екрaн, нормaлно е дa нaпрaгaш зрението си повече. Товa, че те болят очите е нищо, но може дa зaпочне и често глaвоболие. Стaвa въпрос зa нервни окончaния, и дa ти обясня, едвa ли ще рaзбереш. Съвет - не гледaй повече време, отколкото очите ти позволявaт!

7.   Как да го избегнеш??? !!....хахах....ми не гледай !!!!!!!! :Д

8.   Ейййй ти пък авторе много пък чувствителен се оказа беее.. Номер 3 се пошегува, а ти реагира все едно е изнасилил цялата ти рода. Ако знаеш аз какви обидни коментари съм имала по мои теми сигурно ще ти се дореве, щом от един и вече се ядосваш. Ти кво искаш всеки коментар да е по твои очаквания ли? ! ... Свиквай тук влизат всякакви хора с различни мнения и бъди сигурен, че и по-тъпи коментари ще получиш. Както и да е отговор на темата не мога да дам, но съвета ми е щом те заболяват очите по възможност да работиш на смартфона по-малко. Лек ден и по-спокойно я карай :)

9.   Номер 4, ти наистина ли си толкова дебилен, че не вдяваш какво се опитва да ти намекне Номер 3? !

Ще се опитам да "преведа" и разтълкувам специално за вашето малоумно, но затова пък безочливо и нагло консуматорско поколение, за което няма "Добър ден! " - идва тука, задава риторичен въпрос в едно изречение и смята, че 10 души са длъжни да му отговорят с по 10. Че и се сърди и псува ако не стане на неговата!
Ако има някакви неточности в тълкуванията ми, моля Номер 3 да ме извини и коригира.

Та по същество: "Следващия път гледай филми на циферблата на часовника си" - Номер 3 прави паралел между това че размерите на компютърния монитор се съотнасят къмто размерите на телефона ти така както се отнасят размерите на екрана на телефона къмто циферблата на класически електронен часовник (може и "смарт"-такъв). Резолюцията на изображението и на киноекран, и на 50-инчов плазмен телевизор, и на 17-инчов компютърен монитор, и на 5-инчов телефон, и на 1-инчов часовник е една и съща, но намаляването на размера е драстично! Това от своя страна води до неимоверно повишаване на гъстотата на предаваната чрез клипа визуална информация на единица площ, а оттам и силно нарежение на очите (и мозъка) да я уловят, възприемат и разтълкуват цялата тази информация. При това положение как няма да ви болят очите и главите с Номер 2?

"и гарантирано ще придобиеш орлов поглед" - има се предвид, че в опита си да видиш всички дребни детайли в изображението с размер на циферблат на часовник ще придобиеш силно съсредоточен, вторачен поглед - такъв, какъвто придобива човек със запек седнал върху тоалетната и концентриран в заниманието си.

"и японско излъчване... " - що се отнася до очите и погледа, японците имат 2 характерни особености: 1) имат "дръпнати очи", каквито ще придобиеш временно и ти в опита си да фокусираш клипа на циферблата, и 2) чарът на японките е в това, че са леко криво/разно-гледи - нещо, което няма да те подмине и теб ако често и дълго се вторачваш върху клипове от смартфони и часовници.

Може би Номер 3 е имал/а в предвид и самурайското излъчване на японците. Надявам се да съм била изчерпателна.

Относно изкъртването на триъгълници и майките - с подобно поведение и светоусещане се обзалагам, че жена няма да помиришеш през следващите 10 години! И ако все пак някоя се навие да ти "пусне", то тя сигурно ще е някоя дигитална мацка от екрана на телефона ти. Обаче тогава ще те заболят НЕ САМО очите, като се опиташ да се възползваш от поканата й.

10.   Така е защото екрана на смартфона е малък и очите се затормозяват още повече ако четеш някакъв текст, съветът ми е да не го използваш толкова често.

11.   Еми не гледай на смартфона!

12.   Автора:Извинявай, другарке (9)! Не може всички да притежаваме такава острота на ума като тебе и господина под номер 3. Затова се налага ние (слабоумните, дебилите, както искаш ни наричай) да задаваме тъпи въпроси по елементарен начин и се очаква да ни се отговори без обиди, сарказъм и прочие. Все пак как иначе бихме придобили още гънки в сивото си вещество. А и не е виновно нашето поколение за това, че сме такива, а вашето (без-значение кой набор точно си, то носи вина, че положението не е поне малко по-добро). Но нали все пак сме във страната, където всеки разбира от всичко, а всички останали са идиоти? ! BTW: чудя се защо ли си губя времето тука. Поздрави!

14.   Болят те очите...защото...дисплея на телефона super Amoled ли е ?

15.   Аз съм на 27 и от 1 година имам смартфон. Да ти кажа, ползвай го за най-важните неща. Нормално да ти заболят очите като гледаш през смартфона нещата.