Споделена история от Здраве

Прилошаване и замаяност
Здравейте! Пиша тук, защото съм адски отчаяна и притеснена и много искам да знам дали на някой му се е случвало същото като на мен. Аз съм момиче на 16 години. От близо няколко години вече не се чувствам добре изобщо, но това лято като че ли нещата се задълбочиха. Почти всеки ден ми е адски замаяно и отпаднало. Особено сега когато е лято и съм във ваканция не спирам да лежа по цял ден и сякаш ми става още по-зле. Имам чувството, че някой здравата ме е ударил по главата или пък съм като в безтегловност и вървейки по улиците като нищо мога да си припадна. Не е световъртеж, а както казах чувство на замаяност. Понякога имам и главоболие, но то е по-скоро от тези леките, които се появяват след тежък ден, изпълнен със стрес. Другото нещо, което изпитвам е чувство на дезориентираност. Хората си вървят или някой ми говори, но аз все едно не знам къде се намирам. Днес беше поредния ден, в който се почувствах адски зле. Бях навън и добре, че намерих къде да седна иначе щях да съм се изтупкала като нищо. Обадих се на майка ми и тя дойде, така че двете лека по лека се прибрахме. Може би днес така ми стана, защото не бях яла нищо, а беше към 10 часа и преди това бях изпила 2 кафета, но те уж покачват кръвното, а и бяха безкофеинови. Преди 2 години ходих на лекар, защото тогава за първи път се почувствах така и ми нямало нищо. Кардиограми, пълни кръвни картини, всичко е в норма. Само дето аз не се чувствам добре. Не мисля, че е на психична основа, защото не съм преживяла нещо адски стресово в живота си, а и това прилошаване ми се случва дори когато съм в компания и се чувствам добре и щастлива. Само че колкото повече минава време и всеки ден се чувствам така, започват и паниките. Постоянно си втълпявам в главата, че съм болна от нещо сериозно и че всеки момент едва ли не мога да умра. Знам, че не бива да мисля подобни неща, но незнанието и отчаянието ми водят до това. Майка ми е доста притеснена, но когато и кажа, че искам да отида на лекар, да ми направят скенер, изследвания и да видя дали всичко е наред тя само повтаря, че никакви скенери не ми трябват и че всичко това ми се случва, защото не съм се хранила редовно, имала съм ниско кръвно и съм в пубертета, което оказвало влияние. Страшно много ми се иска това да е от възрастта и с времето да го израстна, но и се притеснявам, че всичкото това прилошаване е признак за болест.
Моля ви ако някой друг се е чувствал така да сподели или да изкаже мнение. Благодаря предварително

Коментари

1.   Искай пълен скенер, ЯМР ако трябва дори. Българските лекари не си гледат сериозно работата, явно ги мързи да ровят по-дълбоко, или просто не знаят какво ти има защото половината са тройкаджии... Дано не е сериозно.

2.   Ако майка ти не иска да те води на лекар, кажи на баща си или на някой друг да те заведе, или отиди сама при личната си лекарка, тя да ти даде направления да ти направят всички изследвания включително скенер!

3.   Не, момиче. Не си болна от нищо. Взимаш от джипито едно направление за психиатър и отиваш. Имаш едно положение, което се нарича паническо разстройство. Почети из нета материали за него и ще разбереш, че няма нищо страшно. След малко лечение ще си като новичка. Ако ще и на 20 други специалисти да ходиш, скенери, кръвни картини, ЯМР-и да минаваш, всички ще ти кажат, че си ОК, както и си. Просто това е състояние на психиката, което се проявява при по-чувствителни хора. Като за начало ограничи кафета и енергийни напитки, както и цигарите, ако пушиш.

4.   Здравей, това което ти се случва е нещо нормално. Не се притеснявай, ще премине с времето. Като за начало си намери някакво хоби или се занимавай със спорт. Изключително много помагат в такива ситуации.

5.   Здравей. Това което си описала и на мен ми се случва вече повече от 1 месец. Постоянно имам една замаяност и сякаш ми се вие свят. Не искам да те плаша, но ако това продължи, отиди на лекар и искай още по-обстойни изследвания, защото може да е всичко. Дано е най-лекото. Аз всъщност вече знам от какво ми е толкова зле, но няма да ти казвам, защото като тръгнах по лекари и то без да искам почти и ми откриха 5 неща... При теб може да е само заради притеснение, но отиди докато е време, защото на мен от много време ми беше зле, но понякога се чувствах по-добре и накрая ме приеха в болница...