Споделена история от Здраве

Ужасен сърбеж при излизане навън ?!
Днес беше ветровито, но не кой знае колко студено. Излязох за около 20 минути, за да отида до пощата. Получих ужасен сърбеж по цялото тяло... Едва издържах да не се разплача на улицата, толкова ме сърбеше всичко. Като се прибрах така съм се издрала ( имам дълги нокти), че дори съм си пуснала кръв. След около 5 минути вкъщи, все едно нищо не беше станало...
Не съм сменяла скоро козметиката си, включително и душ-гела. На 21 съм, имам алергия от прах и стигнах до извода, че може би има някаква връзка.
На някого случвало ли му се е нещо подобно?

Коментари

1.   Това е студова алергия. Преди 2 зими с мен се случи същото. Ранна есен като захладня с 5-10 градуса и се почна - излизам навън и се появява ужасен сърбеж по всички открити части на тялото - ръце и лице най-вече. Мислех, че е от ваксите и геловете за коса които понякога ползвам, но се случваше и в дни в които не съм. Разбираш, че е от студа, когато влезеш на топло и след 5 минути ти мине. Много бързо се появява зачервяването и сърбежа - на 2-3 минута от излизането. Ставаше така и при поливане със студена вода. Това беше точно 2012 тежката зима - за 5 минути навън и ставах като ужилен от пчела по лицето - цялото надуто и червено. Няма лек... само кремове на мастна основа, с които да се мажеш за да предпазиш лицето от студа. А тези кремове миришат на риба, а не вършат работа за 5 стотинки. Цяла зима изкарах така - без да си показвам носа. Това продължи до лятото. На следващата зима нямаше нищо от студовата алергия. Радвам се, че мина, но нямам идея дали няма да се появи друга зима или вече съм "имунизиран". Ходи с шапка и шал. Не се разхождай навън продължително, и се моли да мине бързо зимата, защото тогава е страшното. Моли се и да мине и да го няма следващата есен!

2.   Никакъв прах, това е социална тревожност. Страх те е да излизаш навън и затова получаваш тези соматични смущения. Някои хора пък се потят в социални ситуации.

3.   В София въздухът е толкова мръсен, че не сърбеж ами Тежък Остър Респираторен Синдром може да получиш!

4.   Може да е от нерви...

5.   Може и от праха да е , а може и ако си била на много топло и изведнъж вън ако е по-студено ако излезнеш . Мен така примерно зимата като идвам отвън нали е много студено и като влезна вкъщи на много топло почва да ме сърби , но след малко минава .

6.   Според мен също може да има връзка. По - добре отиди при специалист. Надявам се да не е нищо сериозно.
*THG*

7.   Вятърът разнася повече прах, просто се изкъпи и би трябва да ти мине, а ако не, отиди на лекар.

8.   ХахаСедяла си с месеци вкъщи и имаш краста. При контакт с чист въздух кожата почва да сърби.

9.   Ай мазни копелета.Публикувайте

10.   Със сигурност е алергия, особено ако ти се случва често.

11.   За щастие аз не съм имала подобен проблем, обаче познавам човек със студова алергия. Да, не е измислица, кожата му реагира адски зле на ниска температура. Така, че може и ти да развиваш нещо такова. Доста е неприятно... брррр! Ако искаш потърси в интернет повече инфо и виж дали и при теб има същите симптоми.

12.   И аз съм така, само че сърбежът е между краката, особено като излизам лятото навън..

13.   Благодаря много за всички сериозни отговори. Не мисля, че е от нерви или страх от социални ситуации, днес прекарах над 3 часа навън и нямах никакви проблеми. Силно се надявам да не е алергия от студ, защото съм чувала, че е ужасно...
-Авторката

14.   Мен ме сърбят само краката от определени плевели... Запомнила съм в кои части на града ме сърби и просто не минавам от там. :D

15.   През зимата се обличай много дебело и задължително си слагай шал на носа и шапка. Излизай рядко в студа и се пази повече. Не рискувай да имаш открити части от кожата когато си навън, аз също имам студова алергия и така се навличам, че даже пролет и есен съм опакована като за люта зима, неприятно е, но няма как. Цялото лице ми е увито в дебел шал 5 месеца в годината и имам само една цепка за очите. Свикнала съм вече и не ми прави впечатление, само хората ме гледат странно.