Споделена история от Здраве

Цепене на ноктите
Здравейте, от скоро имам проблем с ноктите на ръцете. Започнаха да се цепят и белят, меки са и растат много мнооооооооого бавно. Не ги оставям да порастнат дълги, но дори и къси пак са в същото положение, а когато ги одраскам без да искам с нещо остро (като пергел или ножче) следите си остават поне месец.

Много завиждам на другите момичета, на които ноктите са твърди и здрави ;( . Искам да ви помоля ако знаете някакви лекарства или методи, които са изпитани, да ги споделите с мен. А може би ще бъдат полезни и на другите читатели в сайта. :)))

Предварително благодаря на тези, които ще коментират.

Коментари

1.   Revalid таблетки опита ли? На мен доста ми помагат за здравината на ноктите.
G.

2.   Определено нещо липсва на организма, но това само специалист може да ти каже.
http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=1417
http://forum.all.bg/showthreaded.php/Number/664830

3.   Преди време, когато бях на вълна "нищо няма да ям", организмът ми започна да отслабва, появи се силен косопад и ноктите започнаха да се чупят, да се появяват бели петънца по тях и пр. В последствие се оказа, че това е сериозна липса на витамини и още някакви вещества в организма, чиито имена не мога да ти кажа (по-добре се консултирай със специалист) и след известно време третиране с различни храни, приемане на комбинирани витамини и пиене на много течности, състоянието значително ми се подобри. Иди при специалист, може да не е нищо особено, но може и да е обратното.

mosh

4.   Tтова което липсва на организма са елементите калций и цинк. наистина се предлагат много добри продукти йонизирани на корпорация Тиенс.

5.   Пробвай с Калмацин или си мажи ноктите с йод...помага.От йода ноктите стават жълти, но минава.Има доста голям ефект,изпробвала съм го.Може да ги намажеш вечерта и на другия ден ще се изчисти..Успех.Ако отидеш на лекар, може да не ти обърнат внимание..

6.   Аз имам същия проблем ! Едно време исках хубави нокти, но след като видях, че не става,.. просто се отказах! Пробвала съм с йод - не помага! Поне на мен не ми помогна..

7.   И аз имах същия проблем. Всеки ден си мажех ноктите с йод и продължавам да пия БИОТИН С. Ефектът е невероятен!

8.   Пробвай с прясно изцеден лимон да втриеш и в основата на нокътя. Или памуче със зехтин сутрин и вечер преди лягане. Ще постигнеш успех!

9.   заздравител 3в1 или 5в1 на Перфект :)

10.   Явно не приемаш нужните витамини и белтъци ,които да подхранват нокъта.Мини ги с прозрачен лак или ги потопи в лимонов сок и изчакай няколко минути.Чела съм,че така стават вного твърди и няма чупене.
Поразрови се в интернет за подобна информация.

11.   Ooooooo тъкмо и аз щях да пиша за съвет относно моя проблем, преди време започнаха да ми се белят, малко поспря, обаче от няколко седмици ми се чупят адски много и са ми вече доста къси, не мога да стигна до никаква дължина, много неприятно се цепват в оосновата им отстрани. Или отпред се чупят постоянно. Направо се чувствам мн подтисната. Иначе са с хубава форма попринцип и средни на твърдост. От доста малка си ги пускам дълги и си имах страхотни дълги нокти. Много ми липсват :((((( И съм притеснена че е нещо сериозно вероятно при мен. Дори ми се струва, че косата не ми е достатъчно жива и лъскава!!! Тъжна съм :(((((((((((

12.   Има ефект ако във топла вода разтровиш 1 супена лъжица морска соли 10-15 капки йод... така си накисваш ноктите за 10тина минутки.

13.   и аз имам същия проблем, помогнете

14.   Аз имам същия проблем. Цепят се през няколко мсеца, но като пия витамини веднага заздравяват. Изписаха ми "геритамин", някъде може да го намериш и като "гериталукс".