Споделена история от Здраве

Цирей/помощ
Ами знам, че може да ви се стори смешно е поне на някои, но на мен изобщо не ми е смешно. Така проблема е следния... ами имам цирей на седалището и от начало не знаех какво е. Проблема е там, че се опитвах да отстраня гноя от него, а то не трябвало и в момента не знам какво да правя и как да го махна. До сега съм го минавала със селицилов спирт не знам дали е било от полза, но съм го правила. Какво мога да използвам, за да се отърва от него. Моля ви които знае ефективен начин да пише. Имам го повече от месец и като разбрах съжалих, че не съм потърсила в интернет за него. Не водя полов живот, но все пак ми е неудобно да го имам, но като се замислпя щеше да ми е по неудобно ако водех полов живот. Така както и да е моля ви помогнете ми на всеки може да се случи(извинявам се ако има много грешки просто съм от телефона)Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   отиди на дерматолог, от какво те е срам?
те по цял ден гледат такива неща, няма да си единствената, че да ти се смеят.
циреите могат да бъдат и опасни, ако станат големи и пълни с гной, трябва да се вади жилото със специален инструмент. то е като твърд конец и е дълго понякога 5-6 см. ти това не можеш да го направиш, и не се мъчи, защото може да си докараш някоя инфекция.
не говоря за голяма пъпка, а за сериозен цирей, който може да стане 6-7 см в диаметър!

2.   Сигурна ли си, че е наистина цирей? Може да е някоя дермоидна киста. Даже, повече клоня към това. Защото за един месец, ако беше цирей, трябваше да се е спукал и заздравял.

Купи си ИХТАМОЛ от аптеката / около 4 - 5 лв е / и мажи с него. Ако е цирей, до две седмици - трябва да има резултат. Ще е изтеглил всичко.
Измиваш си хубаво ръцете първо - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Мажеш от лекарството и слагаш марличка отгоре. И после ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отново си измиваш ръцете. Много внимавай, като пипаш мястото, че е много заразно с бактерии. И хигиената ти трябва да е на 200%, за да не разнесеш инфекцията и на други места по тялото.

Друго, което може да помогне, но не ВМЕСТО ихтамол, а като допълнение е - ГОРЕЩА струя от душа, насочена към мястото на възпалението. Ще помогне ( горещото ) да пробие по - бързо.

Успех!

3.   Мазане с ихтиол за да тегли гнойта, но месец ми се струва доста, може на лекар да го цепне. Не го стискай в никакъв случай защото така се пръска и на други места.

4.   Прави компреси ежедневно по възможно най-много време стой с Йодасепт на мехлем. Аз винаги с него мажа гнойни пъпки и после го почиствай със спирт или домашна ракия, което малко прегаря пъпката и после пак с Йодасепт и така докато мине. И не го чопли изобщо.

5.   Мажи с ихтиол и слагай лепенка отгоре. Ще мине, спокойно.

6.   От авторката:
Мерси за полезните съвети. Ще си купа ихтиол да опитам, но от последния път когато се опитах да го махна и го минах веднага със спирт сега има само лека коричка и пак е червено мястото.Ще опитам и това с горещата вода. И не бих отишла на лекар дори не бих казала на майка си поради прекалено ниското ми самочувствие и психическата ми нагласа. Мерси отново.

7.   От авторката:
Може просто да е била някоя по голяма и зачервена пъпка, но не толкова като цирей и не боли много. Дано се махне.

8.   Там - сред билки и треви
къс от плъх е сложен,
а до него си лежи
пор, полу-разложен.

Като гъби никнат там
цирейчета бели,
а от клоните висят
гълъби умрели.

Затова мирише там
на изгнили птици,
а във кръчмите меню са
мръсни дървеници.

9.   Каквото и да е, щом е болезнено и има гной, съветвам те да посетиш лекар. Отиди на дерматолог, няма ниииищо срамно, повярвай ми, че е виждал много по-неприятни неща от твоя цирей. Гарантирам ти, че на лекарите не им прави впечатление, те си гледат работата. Според мен е рисковано да го мажеш наизуст с разни мазила, за да не се влоши положението. Преди време на мен ми беше излязло подобно нещо под линията на бикините, явно от врязан косъм, който не е можал да порасне. Мазах го и аз с какво ли не, но то ставаше с все по-застрашителни размери. Накрая се принудих да отида на хирург, който каза, че ако продължавам да го мажа, ще трябва да го реже. Изписа ми антибиотик, всичко изчезна за 4 дни и повече не се появи. Някои хора са доста против приемането на антибиотици, но смятам, че в моя случай, това беше едно много адекватно решение. Ако продължава да ти създава проблеми, бягай бързо при чичо Доктор! :))))