Споделена история от Здраве

Чувство на постоянна умора, забравяне.
Здравейте,
от извесно време се чувствам постоянно уморен, ставам от сън и скоро след това искам да си полегна отново, не се чувствам бодър даже след като съм спал цяла вечер непробудно. Събота и Неделя мога цял ден да лежа, не да спя, но да лежа.

Странното е че се събуждам сам ставам след което ми се приисква да си поглежа, но не успявам да заспя.

Също забелязвам, че паметта като че ли ми е отслабнала доста.. неща които съм вършил с лекота сега ме затрудняват. Колегите ме питат нещо кога съм свършил или ме помолят нещо да свърша и аз след 20мин не помна какво е.

Не усещам работата да ме натоварва, но това забравяне ми пречи доста.

Някак си не успявам да си почина пълноценно като че ли.

От както започнах да се чувствам така се опитвам да се храня по-добре с по леки храни, да пия повече вода, избягвам всякакви вредни храни до колкото мога, но подобрение не се усеща.

Мъж на 24г, висок съм 180 с тегло 100кг.

Търся съвет на какво може да ми се дължат симптомите и евентуално какви доктори да посетя.

Коментари

1.   Тази хронична умора може да е поради много причини. Но първо бих те посъветвала да отидеш на лекар и да си направиш изследвания на хемоглобин, витамин В и хормоните на щитовидната жлеза. Хормоните са много важни - Т3, Т4 и ТSH.
Ако там всичко е наред, би могло да лек форма на спадане на настроението. Имаш ли си приятелка, приятели, с които да се чувстваш добре. Имаш ли работа, която те удовлетворява. Търси в тази посока.
Не отлагай изследванията, направи ги възможно най-скоро! Стискам ти палци!

2.   Трябва да ти се направят кръвни изследвания и евентуално да посетиш ендокринолог, психиатър и невролог.

3.   Номер 2 съ, пропуснах да кажа и хематолог. Но първо трябва да се направят изследвания.

4.   В същото положение съм, само, че съм жена на 32. Цяла събота мога да не стана от леглото, а сутрин когато ставам за работа най-голямата ми мечта е да се върна пак в леглото и да си остана в него. Страшно съм уморена! А и аз като теб гледам вечер да си лягам рано, не по-късно от 23 часа, да пия много вода, да не ям вредни храни... и витамини пия, обаче нищо. От ден на ден се чувствам все по-уморена и по-уморена. Вече си мечтая за Коледа, не за друго, ами ще имам няколко почивни дни и дано успея да се наспя! Ужас! Станала съм като някаква баба. Вместо за коледните купони, аз си мечтая да се наспя! Мисля да ходя при личната да я питам какво да правя, защото не е нормално да се чувствам толкова изтощена. Да не говорим, че и на работа допускам грешки и хич не е добре това.

5.   От номер2/3, към номер 4. Същите съвети към автора се отнасят и за тебе. И двамата да ни пишете какво става с вас.

6.   Спорт, пичове!
Спортувайте и ще добиете тонус!

7.   Автора:

Имам изследване на T3 и Т4 и TSH поради съмненията на личния ми лекър.

Имам приятелка, приятели работата ми харесва, но с това чувство на умора предпочитам да си седя във вкъщи и да си почивам. Посещавал съм и невролог ( всичко ми било ок).

"хематолог-а" с какво може да ми погоне? !

8.   От номер 2/3, ако кръвните изследвания са извън норма, като анемия и др. личния ти лекар би те пратил на хематолог. А с психиатър бил ли си консултиран?

9.   Какво се оказа накрая?

10.   И аз съм така от 2-3 седмици. Жена 38 г. Все едно оглупявам - започнах да забравям елементарни неща, не мога да правя елементарни логични връзки като ме питат нещо - звучи ми познато, знам че го знам, но колкото и да се напрягам, главата ми все едно е празна. Започнах да забравям и изрази, да не се сещам точната дума - чувствам се буквално като полуидиот. И имам желание само да спя, всичко ме уморява. Личния лекар пусна само общи кръвни изследвания, които са в норма и ми каза да почна някакви мултивитамини. Сигурна съм, че е някакъв недостиг, случвало ми се е и преди и е изчезвал от само себе си проблема, но наистина не знам какво да си изследвам и на какво точно да наблегна. Ужасно е - буквално все едно оглупявам с всеки ден.