Споделена история от Здраве

Болки в колената?! А съм само на 13
Здравейте мили читатели! Винаги съм се възхищавала на хората, които посещават сайта, защото те са компетентни, цивилизовани и винаги готови да помагат на другите! Надявам се и на мен да ми помогнете.. :(

Аз съм на 13 години (септември ставам на 14) от Варна. От доста време тренирам тенис. Обичам да бягам и много често се разхождам- за разлика от своите съученици. Дори предпочитам да се прибирам вкъщи пеша от училище, защото това ми дава време да бъда сама със себе си. :) Това е като описание за мен.

Но от има- няма месец се появи проблем- коленете започнаха да ме болят! Отначало не болеше много, бягах, макар да усещах лека болка, но сега не се търпи. Аз едвам ходя по съвсем равно място, и пак чувствам ужасни болки в лявото коляно, сякаш го бодат с игли. Дясното коляно също боли, но не толкова- и въпреки това и в него болката се увеличава. А да се изкачвам по стълби е истински АД за мен! :( Особено, че аз живея на четвъртия етаж и нямаме асансьор, тогава чак ми се насълзяват очите. Дори сега, докато пиша историята си, лявото коляно ме поболява.

Отначало си мислех, че се движа малко.. Но това е невъзможно! Та аз се движих много повече от останалите хора.. Мажа си коленете с мазила, но това не може да продължава вечно!

Затова, бих искала да се обърна към вас: ако сте имали такъв здравословен проблем, как го решихте и с какво?
П.П: Смятам тази седмица да отида на лекар. :)

Сърдечно Ви благодаря за отговорите и съветите! :)

Коментари

1.   Отиди на лекър, какво чакаш ? Когато прочетох заглавието си помислих, че болката не е толкова голяма, каквато ти я описваш, защото и аз спортувам постоянно и понякога колената ме болят, но не с толкова остра болка, разбрах, че това е от разтеж.. Защото съм се удължавала и затова.. Но твоети комай е различно, затова отивай на лекър ..

2.   На 13 и аз имах подобни проблеми. Много ме боляха. Обаче това моето беше от растежа. Ако много се издължаваш на височина така боли. Нещо е свързано с кухини с коляното, но не съм много сигурна.
Поли

3.   Опитай тук:
НУГА БЕСТ

4.   Здравей пиша малко късно и аз сум на 13 Кастиел(момче). Относно проблема ти: Имах горе доло същия проблем обаче си извадих коляното и сам си го наместих като разбира се доста виках. Отиди на лекар за да те препрати към ренген!! На мен ми казаха че съм си го наместил успоешно и да се мажа с "Волтарен Емулгел" цената му варира от 5.06 до 15.88 лева.

5.   Mиличко,възможно е болките да са от доста бърз растеж, което не е рядкост на твоята възраст.
Кажи на родителите си и идете при личния лекар за всеки случай. Може да ти изпишат витаминчета и нещо обезболяващо.

6.   Както повечето казват е заради бърз разтеж. Номрално е да се случва в периода на пубертета и около него. Най-добре се обърни към специалист. Аз също изпитвам болка в колената, но гледам винаги да са разгрети сутрин преди активна дейсност, като в това число използвам и разгряващ гел или лосион. Аз ползвам едно лосионче на алгасан. От планински клек е и се смята че има много добри качества. Не е скъпо и се използва дълго време.

7.   Аз имам същият проблем футболист съм от 5. 6 години на 14 съм сега малко по коляното болката е много гадна :(

8.   Аз също имам такъв проблем (на 11 съм). Спортувам редовно - лека атлетика и стрийт фитнес. Болката се появи преди 2 месеца. С един приятел ходихме на планината -едвам се изкачих. Също като ходя продължително се появява болката. Нямам оток или зачервяване. Посъветваите ме при ортопед или ревматолог да се прегледам. Благодаря предварително.

9.   Отиди при личната лекарка и я помоли за направление за ортопед. Недей да се бавиш, защото после проблемът може да се усложни. И аз като бях на 12 не казах на нашите, за проблема, и когато станах на 13 нещата се усложниха доста. Трябваше да прекъсна танците. Даже кажи на майка си, тя да дойде с теб на лекар, ако се притесняваш нещо

10.   Ортопед.
Възможно е да имаш висок свод на стъпалото или подобен дефект в стъпалото. В такъв момент вместо тежеста на тялото да се раздели между тазобедрена, коленна и глезенна става всичко пада върху коленете. Резултатът е претоварване и болка.
Изписват се стелки, които носиш в обувките и които поправят точките в които стъпалото ти се допира до земята. В резултат тежестта на тялото ти се разпределя по правилно и болките изчезват.
Ако не се вземат правилни мерки може да падне сводът на стъпалото и да стане по-зле.
Ортопедът ще ти каже от какво точно имаш нужда. Ако е от разтежа ще ти изпишат витамини за стави и нещо с колаген, ако преценят. Не са лекарства, само добавки.
Ако те болят и други стави (китки, глезени, раменна става) е възмпжно да имаш отклонение в течността между ставите - да имаш балончета (тогава ще пукаш много сериозно) или сгъстена течност и повишено триене. Тогава се изписват хранителни добавки, които ще регулират течността и всичко ще е наред.
В никой случай не е драма, но във всеки един от изброените случаи си за лекар, просто за да избегнеш по-трайни последици.
Успех!

11.   Здравейте аз съм момче на 15 гидини от скоро имам проблем с колената започнаха да ме болят при една определен позиция " слагам си каракта до колената на пода и сядам върху прасеца и тогава усещам ужасна болка в лявото коляно. Преди това ме болеше дясното но то мина без да съм приемал лекарства. Моля ви дайте някой съвет.