Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 308845 пъти
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

1-50 от 1096

1.   И аз бях така. Накрая се оказа, че е хламидийна инфекция. Венерическа болест, съпругът ми ме беше наредил така. Причинява тази гадна температура ако не се лекува и всички изследвания излизат нормални. Оправя се с антибиотици. Номерът е да се сетят лекарите да те изследват за хламидия. Обикновено не се сещат. Знам от опит. Лошо ти е, отпаднал си, нямаш сили да дишаш. Това прави инфекцията и температурата.
Но може да е и всякаква друга инфекция, и рак, Боже опази.

2.   Може да имаш стафилококи.

3.   Не може просто така да поддържаш толкова време тази температура. Има някаква причина, има нещо, което я предизвиква и щом обикновените изследвания на кръв и урина не показват нищо, трябва да се направят други по-специални изследвания. Не е изключено да е също някаква гинекологична инфекция, за това отиди да ти вземат влагалищен секрет-за бактерии, както и анаеробни бактерии, трихомони и т.н., също и за хламидя. Ако се окаже, че не е това, то тогава трябва да се търси причината в друго. Има нещо и то трябва да се открие.

4.   Аз поддържам такава температура от преди коледа. Изследваха ме за хламидии и се оказа че имам хламидиална пневмония, защото нямах признаци за други хламидии. Пих един месец антибиотици, отидох на повторни изследвания и се оказа, че все още имам. А температура вече нямах. Отидох при шефа на белодробна болница в софия и той ми погледна резултатите и ми каза, че това са глупости, защото тези показатели могат да бъдат завишени и в следствие на други неща. Но ето че днес отново имам лека температура и вече се хващам за главата.
Не знам на колко си години, но ако си млада рак не може да е.

Аз мисля да ходя на топлинен скенер, за да се види от къде идва тази топлина и ако има инфекция да се види нейното гнездо.

Дано съм те насочила поне малко.
Но първо направи хламидии тест

5.   Ако, се окаже, че е хламидиина инфекция след антибиотиците се взима силен имуностимулатор много, продължително време. Друг път ще пиша кой, че сега го забравих.

6.   от автора :
Момче съм и съм на 19. Освен това съм девствен.

7.   от автора : благодаря много за отговорите !

8.   На една моя позната детето поддържаше такава температура. Бяха една седмица в някаква клиника в София и след редица специални изследвания се оказа, че всичко е от бъбреците.

9.   За сведение ХЛАМИДИЯ ТРАХОМАТИС е венерическо заболяване и причинява хламидиална пневмония, но не винаги. Ако не се лекува следват усложнения-ранички на шийката на матката, безплодие, артрит, инфаркт поради дългото възпаление на кръвоносните съдове, конюнктивити и други проблеми с очите, съсипва имунната система и човек боледува непрекъснато, чувства се като парцал от инфекцията и гадната температура, и още кой знае какво предизвиква. Не знам защо някой лекари заблуждават пациентите, че може да се хване от животни или басейн. Този вид се хваща само от двуноги животни. Трябва да се лекуват и двамата партньори. Лечението понякога е продължително, по схема-примерно Сумамед по схема, почивка и тест, Ципрофлоксацин по схема-пак почивка и тест и Клиндамицин по схема-почивка и тест. След 6 месеца-пак тест.

Щях да умра от тази гадост и накрая като ми я откриха /с първите тестове, преди няколко години нашите лекари не бяха чували за хламидия, факт/ тогавашната ми лекарка отсече: "Няма такава болест"! Исках да изследвам синът си, предава се при раждане, но не винаги, като спина. Жените страдат повече.

10.   Според мен температурата ти идва от еднокринните жлези с вътрешна секреция отиди на ендокринолог нека ти наравят хормонални изследвания. Желая ни успех

11.   И аз имам такава температура от 1 година и 2 месеца. На 17 години съм и се чудя дали е от компютъра, тъй като ме наболява и главата от време на време. От 2 клас се занимавам с компютри. Възможно ли е да е от тях температурата?

Иначе всички други основни изследвания ми са добре, нямам дори и сливици, зъбите ми са добре. Зъболекарката ми каза, че може да е от мъдреците ми, които растат в момента. Възможно ли е?

12.   Подържах температура 37,2-37,3 около 6 месеца. Правих си всевъзможни изследвания. След това температурата отшумя от самосебе си.

13.   Ами и аз съм така. Мисля, че е от компютрите наистина. Защото аз по принцип работя с компютри. Събота и неделя като почивам всичко си е ок.

14.   Аз подържам такава температура вече шеста година. Омръзна ми да правя всякакви изследвания, станала съм вече параноичка и никой не ми казва от къде е!!! В момента пия цяла шепа билкови лекарства и се надявам това да ми помогне. Тази температура започна след прекарана пневмония. Вдигам я към 11 ч. на обяд до вечерта, но не всеки ден е така. Нямам хламидия - ако могам да вярвам, че са ми направили изследването, всичко ми е наред, а се чужствам парцал. От провинцията съм и тук лекарите са безсилни. Някой ако може да ме насочи към добър специалист в Пловдив или София, ще му бъда много благодарна.

15.   Миличка имала съм този проблем ако искаш пиши ми shemi@abv.bg

16.   Казвате, че сте имали този проблем. Споделете как сте го разрешили, моля.

17.   Надвам се при всички страдащи от такава субфебрилна температура да се изясни причината - успех.

18.   Здравей приятелю аз живея в Франция и много пъти са ми мерили температурата но веднъж ми направи впечатление едно табло в една клиника относно температурата и тогава попитах лекаря какво точно показват на таблото. Той се засмя и ми обясни че нормалната телесна температура у човека е 37 градуса а аз винаги съм смятал че 37 си е вече температура но се оказа че не е. Затова горе главата и не се притеснявай няма ти нищо а това че си отпаднал е от постоянното притеснение че ти има нещо. Хайде остани с здраве дано да съм ти бил от полза.

19.   Оффф и аз съм с температура 37-37.2, а сега я вдигам до 37.4 и така от 2 месеца, гърлото ми е зачервено и ме наболява, но не мн силно и си направих изследване с гърлен секрет и ми откриха някакви бактерии и сега ги лекувам. Но моята температура си пада от самосебеси късно вечер?! Моля ви някои ако е като мен (оцамосебеси да сваля температурата си вечер да ми пише).

20.   И аз имам такава само през деня изследванията са ми ок няма оправия това според мен.

21.   А някои да знае нещо за мениер синдром казаха ми че имам такьв...

22.   Здравеите, значи за температурата аз имаь температура 37.2 доста време иследвахс е за спин сифилис хипатит какво ли не резултати отрицателни лимфния възел на врата ми беше надут имах налеп в грлото и накрая реших да се иследвам за хламидии резултати хламидия трихом.игг1:64 и белодробна хламидия 1:32 започнахсхема од 5 антибиотика сега като си меря тем е слетобяд 36.7 36.8 а през деня по малко.

Искам да попитам това нормална температура ли е?

23.   Не е. Какво казват лекарите?

24.   Разбира се до 37 е нормална температура.

25.   След 20 дни ще ходя на лекар да видим дали сме ги изтрепали хламидиите а защо не е нали до 37 е нормална?

26.   Преди 4 години и аз бях така. Разбрах за тази температура по време на един престой в болница (имах бъбречно възпаление)... та след лечението и нормалните изследвания докторът беше много притеснен че имам темп.37.2 и не ме изписа докато не ми направиха една "камара" изследвания. И за хламидия,и за каквото друго се сети...някакви маркери ми правеха....всичко беше окей. Според УНГ имах сливици за махане...махнах ги,зъбите са ми здрави и т.н И след много доктори и притеснения ми препоръчаха да спра да си меря температурата и да забравя.... Е, аз ги послушах и скрих термометъра. :) Мисля че всичко това е било на психична основа,чуствах се зле,докато мислех че едва ли не умирам, а като се освободих от тази мисъл "оздравях". Не си меря температурата вече по три пъти на ден и слава Богу съм добре.

27.   Не мога да се съглася, че е на психична основа. Докато ме наливаха в болницата с антибиотици-имах пневмония, нямах вече такава температура, а сега вече месец след изписването ми, започнах пак да я вдигам към 11 часа сутрин. Дори да не я меря, аз си я усещам.Явно ще си карам така-постоянно болна.

28.   А пьк на мен постоянно ми се вие свят вече не знам какво да правя казаха ми че имам мениер синдром пих бетасерк и нищо ако някой знае нещо за виенето на свят моля помогнете понякога имам чувството че умирам аз просто не сьм пьлноценнен човек ...

29.   АЗ СЪМ ИМАЛА ТАКАВА ТЕМП. ОКОЛО 1 МЕС. БЯХ СЕ ПАНИРАЛА.ПАНИКА. ПЪЛНА. ПРАВИХ КАКВИ ЛИ НЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ. ПОСТАВЯХ СИ НАЙ-ЛОШИТЕ ДИАГНОЗИ. НАКРАЯ ПРИ СЪВСЕМ СЛУЧАЕН ПРЕГЛЕД СЕ ОКАЗА, ЧЕ Е ОТ СЛИВИЦИТЕ, А НЯМАХ ОПЛАКВАНИЯ. ИЗВАДИХА МИ ГИ И ВСИЧКО СИ ДОЙДЕ НА МЯСТОТО. ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ И УСПЕХ!

30.   Здравеите аз от 5 месеца се чуствам като парцал. Декември месец до януари месец подаржах температура 37.2 37 .6 не повече. После отмина но се чуствам като парцал много ми се спи сутрин и не знам какво да си мисля вече. Правих си 2 пати пална кравна картина всичко е ок. Ходих на ехограв и там беше ок. Кажете ако има някои такива симтоми да ми пише и дали има лек.

31.   Обръщам се към вас, тъй като за съжаление вие сте преминали вече през това...

Сега по въпроса - всеки ден ходя по болницата да ми правят всякакви изследвания: Пулмолога две седмици ме лекува с антибиотици, въпреки че изследванията, снимката и на слушалка всичко е наред, нямам и хрема, и въпреки антибиотиците, температурата не спадна нито за секунда, върна ме при невролога, който ме изпрати при ендокринолог - тя предположи че имам желязодефицитна анемия, защото съм много много бледа - почти сивкава ми е кожата, изследванията обаче показаха, че абсолютно всичко ми е в норма, т.е. нямам анемия, нямам проблем и със щитовидната жлеза - и тя ме върна при невролога, той ме изпрати отново в инфекциозно - там също нищо не намериха, от там отново при невролога и той ме изпрати при вътрешен лекар - тя ме прегледа назначи ми още по-подробни изследвания на кръв и урина - всичко е нормално, ехограф на коремните органи - всичко е наред, направих проба Манту, във вторник ще ходя да отчетат резултата, междувременно обаче забелязаха една моя голяма бенка точно над пъпа, която беше кръгла и малко изпъкнала, а сега и много изпъкнала като топче, цялата е напукана, стана от кафява - много тъмна, почти черна и ронлива повърхност, питаха ме дали винаги е била такава, и дали имам други подобни, аз имам едни гроздовидни образования точно под окото, което беше само като едно белегче, а сега са няколко едно до друго, много изпъкнали и странни на цвят като в едното се вижда нещо като кръв вътре в него - та във вторник ще ме гледа и дермотолог след като отчетат Мантуто...

Общо взето всички "дребни" проблеми са отхвърлени, което означава че остават по-сериозните прогнози, а аз се чувствам все по-зле и по-зле, температурата не спада, вие ми се свят, главоболието е постоянно, имам задух вече, просто не ми стига въздух, почти постоянно ми се гади, нямам никакъв апетит, а ако се насиля да хапна нещо и го изкарвам...

Все повече съм притеснена...

Това е за сега, ще пиша като имам отново резултат, а вие може ли да ми обясните по-подробно за вашите симптоми на вашите близки и мислите че имам причина да се притеснявам (аз мисля че колкото повече по-дребни проблеми се отхвърлят - толкова по вероятно е да е нещо по-сериозно) - просто ще се побъркам, много ми е лошо и вече почти съм неспособна да се грижа и за децата си, дразни шума, светлината, реакциите ми са толко забавени или никакви... чувствам се като цяло много зле...
Мислите ли, че при мен може това да е проблема, вие имахте подобни състояние и в какво точно се изразяват те
Поздрави от мен

32.   Здравейте!Аз пък ту я вдигам до 37,3 ту я свалям до 36,7и така цял ден боли ме кръста изследванията са ми нормални но иначе сутрин нямам температура само след обяд и то не я поддържам постоянно не знам какво е това чудо.

33.   Оф забравих да спомена че гърлото ме дразни малко и кашлям от време на време и първо ми бяха казали че е бронхит пих една камара антибиотици и нищо и на системи бях и сега всичко си продължава.Но пак казвам че не е системна тази темп.свалям -качвам и така сутрин като стана от сън нямам и след обяд се започва ту имам ту нямам дали не е от бъбреците или от яйчници нещо. На ехографа всичко си беше нормално и изследванията са ми нормални дали не е някоя токсоплазмоза. Оф не знам вече какво да мисля.

34.   Здравейте! Сина ми е на 11 години преди месец прекарахме пневмония , от тогава подЪржа въпросната температура.ВсиЧки Изследвания са супер от какво моЖе да е???
ПРЕТИСНЕНА СЪМ!!!

35.   Aз вече не я меря изобщо и не знам какво да ви кажа желая ви успех

36.   Здравейте! Моето дете вече няма такава досадна температура, за която лекарите бяха безсилни.
Наложих му да пие много вода - чешмяна. Той е 45 кг и започна с 2 литра вода на ден не броим чайове, сокчета и други такива, а само водата. В момента пие вече 4литра вода на ден и няма температура, няма оплаквания , че го болли глава или че се чувства изморен. Забравих да ви кажа , че на седмицата когато увеличи на 3 литра вода ,я от началото на приема бяха минали 2 седмици , една сутрин се събуди без температура , като друг път с разлика , че не я повиши вече. Пробваите!

А аз имах килца в повече и винаги бях изморена наложих и на себе си да пия вода и свалих за 3 месеца 5 килограма, а си ям ,като преди.
Водата се пие по следния начин , ако си 60 кг почваш с колкото можеш например 2 литра на ден и лека полека увеличаваш докато станат 6 литра на ден или поне 5 , защото си 60кг.Но водата да е чешмяна и да не е много студена или гореща.Казах и на колежки и при тях има ефект.А идеята ми доиде след като гледах в интернет документалния рускифилм за водта-'Тайната на водата"
Успех!

37.   Здравейте,
От един месец боледувам с диагноза бронхит. След три много силни антибиотика и последния венозно, на слушалка и изследвания тябва да съм здрава. Но аз продължавам в следобедните часове да вдигам температура 37, да ме втриса и да се чуствам зле... Помогнете, моля и дате съвет: какви лекари да търся, какви изследвания?

38.   Здравейте,
от няколко седмици съм в подобно състояние. Сутрин се събуждам и нямам температура. След около половин час започва да се вдига и така през целия ден варира между 37.0-37.3.
Незнам какво е това чудо. Онзи ден ми назначиха изледвания-ПКК и това изледване за хламидия. Някой може ли да ми каже що за заболяване е това. По полов път ли се предава?
Благодаря Ви предварително!
Желая Ви скорошно оздравяване!

40.   Здравейте!Вече толкова много съм се притеснила ,че започнах да чета форумите за субфебрилна температура,търсейки във вашите истории някаква надежда и някакво обяснение.Имам Т-37,2-37,4 от 2 месеца ,правих много изследвания и всичко до тук е нормално.Днес си направих серологично изследване за токсоплазмоза,резултатите ще бъдат готови в понеделник-след4 дни,надявам се да имам тази болест,защото ще имам обяснение и ще се лекувам.Вече съм много отчаяна,минават ми много мрачни мисли.

41.   Mного хора с един и съшти проблем и никакви отговори, аз също потдържам температура след лечение от плевмонич вече 5 месеца. ако някои мойе да даде конкретен отговор към какъв лекар да се обърна..... направени са ми сицхки вузмойни изследванич, хламидий, кръвна картина, орина, манту, квантоферонв тест абе изобщо сичко ушким е наред а температурата кашлицата и умората са на лице!

42.   И из имам същи проблем, вече една година. Сутрин нямам температура, а след това сама се покачва до 37,0-37,5 и вечер сама спада. Досега докторите не са намерили разубно обяснение на тоя проблем. Изпих една камара лекарства и почти никакъв ефект.

43.   Все някой трябва да знае какво да правим но явно хората които са се излекували вече не влизат в саита защото проблемите им са изчезнали!!

44.   Направете си изследвания за Токсплазмоза и Йерсиния. Желая Ви успешно лечение!

45.   Здравейте, относно температурата напрвихме един курс 10 дена панцеф имунобор и п4елен прашец с мед проаьвжихме с ехинацея форте ,температурата изчезна

46.   А кашлицата и потенето вечер които създават такув дискомфорт?

47.   Здравейте същият е проблемът и при мен на 33г съм и от 11г съм със 37,2-37,5 мнго изпити лекорства ходене по лекари резултат няма

48.   Здравейте!Искам да кажа на хората тук които се оплакват от температура след пневмония че е напълно нормално,тази температура се нарича остатъчна и може да се подържа 3-4 месеца след излекуването на пневмонията,тя неможе да се свали с хапчета,просто спрете да я мерите.
Аз имах същия проблем миналата година обърнаха ме на долу с главата и нищо нередно не се откри,тази година пак прекарах пневмония и пак същата температура,ходих при един специалист в Изул в София и той ми обясни написаното по горе.така че не се тревожете.Ако някои има въпроси нека пише на moni_kn77@abv.bg

49.   Здравейте
На 29 години съм и съм от София
Имам повече от 3 години субфебрилитет, т.е. температура до 37,5
Относно температурата мога да кажа, че е напълно нормално това вечер да се понижава а около обяд да се повишава
Разликата е коло 1 градус
Ходих къде ли не и на какво ли не
Търсих причините и анализирах всичко до което се докосвах
Професор Петрунов, който е директор на Института по заразни и паразитни болеси лично ми направи изследвания на имунната система, както и епщайн бар и още нещо
Всичко е в норми
Относно пълната кръвна картина в Токуда ми направиха изследване с 4 страници показатели и всичко е наред
Сливици нямам от малък, така че те съвсем отпадат като вариянт
Правех си иззледжания на три пъти за ХИВ и други заполявания засягащи имунната система и предавани по полов път
Резултатите са негативни
Посетих и очен лекар като отново лично Акаденик Петя Василева ми направи изследвания и ништо не се останови, което да е показателно, въпреки, че се оплаках от сухота и умора в очите, както и от зачервяване на конюнктивата
Предписаха ми изкуствена сълза
Правеха ми скенер и отново всичко си е наред
Ехограф и множество ЕКГ и отново всичко е в норми
Хламидията също не остана пренебрегната
Откриха такава и я лекувах с антибиотици
След контролата всичко беше на ред
След като минах от къде ли не идеята на повечето лекари е, че температурата е неврогенна и е причинена от стрес, фактор който не го изключвам тъй като пред очите ми видях катастрофа при която част от хората станаха на части, а на другите се опитах да помогна с каквото и до колкото мога
Но въпреки изживяното мира не ми даваше тази температура
Разбира се, че не оставих нещата така
Интернет е място пълно с информация и реших да се възползвам от него
Четох доста статии свързани с температурата и видях много хора в положението, в което сме ние
Всички казват че тази температура е твърде ниска да се усеща, но това са хора, които не са го изживявали
Реших въпреки ехографа да си направя тест за TSH хормона, който е свързан със щитовидната жлеза
Оказа се, че е 0,25 при референтна стойност за минимум 0,35
Това показва повишена функция на щитовидната жлеза и Професор Протич, който ми направи теста каза след два месеца да го направя отново
Двата месеца минаха и сега е момента да узная дали тази стойност е все още ниска
Ако е така мисълта ми е насочена към наличито на Базедова болест, която се лекува за 6-12 месеца
Не се отказвайте да търсите причината ако температурата продължава повече от 3-4 месеца
Това е вашият живот и вашето здраве и вие трябва да се грижите за себе си повече от всеки друг
Причината ще излезе на яве и тогава лечението няма да е проблем
Поздрави и успех на всички

50.   Здравейте!Аз открих причината за субфебрилната ми температура,която имам вечеот3 месеца-Хламидия пневмония.Сега провеждам лечение но все още няма ефект.Препоръчвам на всички,които не са правили това изследване, да го направят.Успех на всички.

51.   Просто който не се е сблъскал с тоя проблем не знае за какво става на въпрос. Възможно е голяма част от нас тая температура да я получават на неврогенна основа но няма ли метод по който да се докаже това нещо. Зощото това направо си е едно мъчение за нас тия които си ходим с тая температура и не сме пълноценни за себе си и за своите близки, защото покрай нашето психясване, вече и те започват да психясват. Не може ли да се направи нещо в тая здравна реформа, някоя клинична пътека като има такъв пациент да се изпраща на определени изследвания, да се разработят някакви медицински стандарти или аз не съм запознат с нещата или моето джипи не е запознато защото то само вдига рамене вече и нищо. В началото всеки един доктор при който да отидеш е много отзивчив и пуска разни изследвания и като види, че всико е наред казва недей я мери и това е.

1-50 от 1096