Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

201-250 от 1096

208.   здравейте и аз като всички търся помощ и отговори за влошеното си здравословно състояние, надявам се някой да ми помогне с познания и опит. на 26 години съм и от месец и половина поддържам субфебрилна температура 37,3, не е постоянна, понякога е през деня в повечето случаи вечер. за съжаление температурата предхождат и други оплаквания от задух, сърцебиене, често главоболие. от скоро ме мъчи силна отпадналост, имам усещане за нереалност, трудно се концентрирам, а от няколко дни имам и болки в костите на ръцете и краката и напрежение в ставите предимно вечер. всичко започна преди 6 месеца със задух по време на ларингит, първо си помислиха че е алергична реакция към някои медикамент. натъпкахаме с кортикостероиди и антихистамини за алергията и проблемът отшумя до след месец, когато пак получих задух и повториха същата процедура с кортикостероиди и антихистамини, но с тази разлика че втория път задухът не изчезна. тестваха ме за алергии,оказа се че имам към тревен полен. имам проведено лечение за месец с антихистамини. междувременно направих няколко бактериални инфекции на гърлото, на уриналния тракт, в последствие се сдобих с лека анемия-всичко е лекувано поетапно до момента, в които спуках киста на яйчника. оперираха ме по спешност и докато бях в болницата пак се повториха оплакванията. Там ми направиха допълнителни изследвания снимка на бял дроб и сърце, консултация с кардиолог, екг всичко беше ок. За последния месец имам снимка на бял дроб и сърце-в норма, три екг-в норма, консултация с пулмолог, каза че не вижда пулмологичен проблем, консултация с кардиолог и там нищо, изследвани са ми хормони tsh и ft4 -в норма, направиха ми ехо на щитовидна, ендокринолога откри възел, но каза че не се налага лечение и не обяснява симптомите. следоперативната контрола при гинеколога също мина и там всичко е ок. още преди операцията ме гледа и уролог по повод на уро инфекция, каза че бъбреците са б.о. последното изследване на урина от преди месец също е ок. ендокринологът ме насочи да търся хематологичен проблем по-точно анемия, но последните ми кръвни изследвания са от вчера и единственото, което е завишено е суе -30, пкк-в норма, допълнително са изследвани АСАТ, АЛАТ, желязо, ЖСК,калций, кр.захар, време на кървене -в норма. и въпреки всичко се чувствам ужасно и не мога да си помогна, надявам се някой да може.

209.   Д-р Ив. П. до 208. Имате ли деца, аборти, спирала. Преглед при стоматолог с предварителна панорамна снимка. Преглед при нефролог. Още веднаж при друг ендокринолог. Имате ли параметрит, аднексит, вагинално течение -с посявка и антибиограма. Консултация с нефролог и гастроентеролог -за панкреас, стомах и черва. Имате ли подуване на корема, периодически запек и разстройства. Изключване на ТБК с Манту-консултация с пулмолог с насоченост -туберкулозни заболявания. Ново изследване за алергени.

модератор - благодарим Ви за времето, за да дадете професионален съвет на потребителите ни.

210.   здравейте д-р Ив. П. благодаря за бързия отговор, по въпросите ви : нямам деца, нито аборт, нито спирала, преглед при стоматолог правя всяка година за миналата се отчетох с две пломби, нямам правена панорамна снимка, но не съм имала оплаквания от зъбите нито болка, нито подуване на венците, мъдреците ми пораснаха още в училищна възраст. преглед при нефролог не съм правила, относно ендокриноложката смятам, че е добър специалист. последното изследване на вагинален секрет беше от началото на годината, показа наличие на стрептококи и кандида, в комбинация с уро инфекзия с esh. coli. всичко е лекувано с антибиотик, противогъбичен продукт, вагинални глобули, продукт подпомагащ дейността на бъбреците и ваксината уростим. Контролата след лечението не я направих, тъй като ден по-рано ме приеха по спешност в болница, заради спукана киста на жълтото тяло. там ми проведоха следоперативно лечение с гентамицин, зепилен, флажил 7 дни. в края на болничния престой се появи течение и докторите ми казаха, че е от антибиотиците и ми изписаха клотримазол за мазане. постепенно течението и дразнението намаля в момента нямам изразено течение, нито дразнене. консултация с гастроентеролог също не съм правила, нямам подуване на корема, но след проведено лечение от преди месец с нестероидни противовъзпалителни по-повод възпален нерв на гърба(тази диагноза е поставена от личния лекар, заради стягане в сърдечната област и болка в гърба) имах стомашни болки и чревни колики. сега стомахът е спокоен няма болка, ако ям и течна храна всичко е ок. манту не ми е правено, но поради факта че нямам кашлица, на снимка дробовете са чисти, няма хрипове на слушалка, пулмологът ме отпрати. От преди месец пак ми включиха антихистамините, но не усещам от тях никаква промяна.

211.   Д-р Ив. П. до 210/моля Ви измислете псевдоним или Вашето име /.1.Нефролог.2.Лечението на гъбични заболявания се прави на двамата партньори. Примерно с Макмирор-двамата пият по 1 таблетка два пъти дневно 10 дни. Мазане с Макмирор,клотримазол и т.н. 2-3 пъти дневно след промивка с разтвор ,с 1 супена лъжица сода за хляб в литър вода -двамата ,Вие поставяте преди да легнете една глобула ,след промивката ,дълбоко навътре. При вас вечерната промивка с дамски душ.Никакви сношения през това време. При нестандартен секс трябва да се търсят причини и от страна на бакт./ ешерихия / коли-той е характерен за чревната флора.Уростим има и в таблетки ,най- малко за 10 дни ,сутрин -половин час преди ядене.Гастроентеролог. Какво неврогенно заболяване имахте на гърба-невродермит,херпес зостер или нещо друго. Преглед на слушалка не може да намери промени така,както рентгенография ,с обръщане внимание на белодробните върхове ,би установило.ТБК-изследване и търсене анамнеза за някой в рода Ви ,боледувал от туберкулоза.Гастроентерологът би могъл да Ви направи гастроскопия или рентгенова снимка ,в рентгенология с бариева каша,да Ви направи колоноскопия-не е достатъчно само ректороманоскопия.Като най-вероятна причина намирам уроинфекция ,изискваща нефролог с посявки,антибиограми ,ултразвук ,с размери на бъбреците и тяхната структура,при необходимост и клирънси. Пиете ли много течности и алкохол.Пушите ли.Предполагам ,че след руптурата на корпус лутеум на яйчника-ляв или десен? нямате усложнения -вече писах параметрит -ляв ,дясен ,заден или аднексит. Предполагам ,че е извършена куниевидна / клиновидна /резекция на яйчника и той е запазен функционално , а е направен и оглед на фалопиевите тръби.Понякога се прави и контрастно изследване на матката,и тръбите по време на операция или след това хистеросалпингография с апарат на Шулце.Всичко това изисква около месец ,при добра организация. А през това време си мерете и ректална температура-сутрин ,преди ставане за 5 минути термометър в АНУСА и после на лист ,поне 2 месеца се отбелязва по следния начин- пример 28.05.2001 - 36,5 ,при мензес отпред се слага буквата М , а при заболяване с аксиларна температура Б.Отбелязаните хронологично температури показват изходната точка и как се повлияват в зависимост от фазата на цикъла.

212.   от 210 до д-р Ив. П- здравейте отново, името ми е Нели. съгласна съм с вас за гъбичната инфекция, възможно ли е да става въпрос за по- голяма кандидоза, която да не е локализирана само гинекологично. Има ли кръвен тест, който да покаже това? назначенията за изследване на урина и микробиология ми ги издава личният лекар и после с резултата ме праща при специалист, най вероятно ще тръгна по този път. за останалите въпроси: пия доста течности, не употребявам алкохол, бивш пушач съм, не съм пушила от три години, не практикувам нестандартен секс. за по-пълна информация относно операцията ще препиша част от епикризата:оперативна диагноза -obs. r-ra kysta ovarii dextra; оперативна интервенция- resecrio ov. bill. pro haemoperitoneum.
матка с нормални размери без особености, дясна маточна тръба със запазен финбриален апарат, десен яйчник увеличен, хеморагична повърхност с наличие на рупторирала киста с размери 3/3, лява маточна тръба със запазен финбриален апарат, ляв яйчник -със серозна киста с размери 3/3. в кавум перитоний наличие на течна кръв около 300мл. хистология: 1. яйчникова киста с фоликуларни кисти, 2. яйчникова тъкан с феморагично жълто тяло.
Относно възпаления нерв на гърба не получих обяснения за причини, личния лекар го диагностицира по мои обяснения по повод оплаквания от стягане в сърдечната област и болка в гърба. каза че правя мнима стенокардия. Доверих се, защото по специалност личната ми лекарка е невролог. От понеделник ще започна с изследванията, ако имате да допълните нещо по- повод на казаното ще очаквам вашия отговор.

213.   мога да споделя собствен опит, относно борбата с този вид температура, който има въпроси да ми пише на email: tereza7276@gmail. com

214.   Д-р Ив. П. до 213 .Уважаема ,вече съм писал ,че НЯМА БОЛЕСТИ,ИМА БОЛНИ.ТОВА ОЗНАЧАВА ,ЧЕ КОНКРЕТНО ПРИ ВСЕКИ БОЛЕН ЕДНА И СЪЩА НА ПРЪВ ПОГЛЕД БОЛЕСТ ,МОЖЕ ДА СЕ ИЗЯВИ ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН И СЪОТВЕТНО ДА ИЗИСКВА РАЗЛИЧНА ТЕРАПИЯ. Освен това субфебрилната температура може да е резултат на редица заболявания. Основно е да се намери етиологията /причината / и след необходимите изследвания и уточняване на диагнозата да се пристъпи към лечение. Няма панацея за лечение на всички болести по един и същи начин.Дори прочетете -в упътването на всяко лекарство изрично е подчертано ,че то трябва да се използва единствено от пациента ,на когото е изписано.Хората не трябва да се плашат или успокояват неадекватно.Подчертавам отново - ОСНОВНОТО Е НАСОЧВАНЕ КЪМ ПРОФИЛИРАН СПЕЦИАЛИСТ,УТОЧНЯВАНЕ НА ДИАГНОЗАТА ,АКО Е НЕОБХОДИМА ХОСПИТАЛИЗАЦИЯ И ДОСТАТЪЧНО КАТО ВРЕМЕ И КАЧЕСТВО ЛЕЧЕНИЕ. До НЕЛИ - ще Ви отговоря при първа възможност.

215.   Здравейте, казвам се Ася. След 10 дневна прочистваща диета с плодове и билкови чайове и 10 дневно захранване, повиших температура 37.2 с втрисане и обща отпадналост. Поддържам я почти през целия ден, само сутрин е по-ниска до 37. Възможно ли е да се дължи на спад в имунитета от проведената диета?

216.   Д-р Ив. П. до Нели. Възможна е гъбична инфекция на стомашно-чревния тракт. Гастроентеролог. Имали сте двустранно кистозни яйчници. Имате ли повишено окосмяване по брадичката, по ръцете и краката, към пъпа. Имате ли арменски гени. Вероятно Ви е правена клиновидна резекция на двата яйчника-това е нормалното действие. Фимбриален апарат запазен, но правиха ли Ви по време на операцията вкарване на контрастна материя с апарат на Шулце от маточната шийка, за да се види проходими ли са тръбите. Имате ли данни за ендометриоза. Мерете поне 2 месеца базална температура-сутрин преди ставане -вече Ви писах как. Минете през кардиолог -с ехографско изследване на сърцето и описание на състоянието му и размерите на предсърдия и камери. След това може да се направи по-точен коментар. Все пак по анамнеза и описание е трудно да се постави диагноза и особено -лечение. Моят стремеж е да Ви насоча към специалисти, които биха направили уточнения. При нужда-при гинеколог и ХСГ-хистеросалпингография-резултатът е незабавен -с контрастна материя през маточната шийка и рентгенови снимки се установява състоянието на матката и пропускливостта на тръбите. Правиха ли Ви след операцията от 3-4 ден манипулации -исуфлация - на тръбите.

217.   Д-р Ив. П. до Ася - ръст и килограми. Причини за диетата. Хронични заболявания. Вредности в средата. Пушене, алкохол. Има ли в рода Ви хора с наднормно тегло. Нека не се забравя, че човешкото тяло донякъде наподобява балон-след надуване, никога не се връща към първоначалните размери. Подобно е и с човешките клетки. Ефектът от т. н. принудително отслабване, особено, ако е повече от 2 кгр. месечно е временен.

218.   От Нели до д-р Ив. П. Здравейте отново, за съжаление за последната седмица не свърших много работа. Не получих голямо съдействие от личния си лекар, след като отидох за направление за урина и гастроентеролог, едва не се сдобих с направление за невролог и ревматолог. Личният ми лекар смята, че проблемите са на нервна почва и ходенето по специалисти ще е напразно, беше готова да ми изпише лексотан. След като настоях получих направление за микробиология на урина и ми пусна за изследване няколко кръвни показатели CRP, AST, RF/WR/, вече ги направих отрицателни са, микробиологията на урина ще бъде готова в сряда. междувременно направих нещо, което не е редно самолекувах се.... взех микомакс 150 една таблетка, дадох една и на приятеля ми. Спрях всичко сладко и избягвам бял хляб, взимам витамин с по една ампула на ден и цитросепт по 20-тина капки. вече минаха 5-6 дни и се чувствам доста по- добре симптомите почти отшумяха. във вторник съм на преглед при гинеколожката на базата на резултата от секрета ще прецени какви глобули да ми изпише и дали да продължа с противогъбичния продукт. Относно вашите въпроси: нямам нетипично окосмяване и преди операцията никога не съм имала кисти. не знам какви манипулации са правени по време на операцията, докторите не обясняваха много, пък и не бях запозната преди това, защото ме оперираха по спешност. предполагам, че ако бяха правили тест за проходимост на тръбите щеше да е описано в епикризата. Ендометриозата никога не е споменавана от докторите, които са ме преглеждали, не ми е известно подобно заключение.

219.   От Ася:
Ръст 163, 54 кг в момента, 40 год., за около месец свалих 3. 5-4 кг, но целта на т. нар. ми "плодуване" беше прочистване на организма, по книга на Лидия Ковачева. По време на диетата с плодове и билкови чайове се чувствах добре, захранването направих внимателно и точно. Температурата се появи към последните дни на плодовата диета. Приемах около 500 до 800 гр плодове дневно и около 2. 5 литра вода или чай.
Хронични заболявания уж нямам диагностицирани, но преди 6 години прекарах алвеоларна десностранна вирусна пневмония. На рентгенова снимка се вижда пулмофиброза двустранно долу, но пулмологът ми каза, че не е много, и все пак трябва да се пазя от инфекции и простуди. След пневмонията- манту 16 мм, квантиферонов тест- отрицателен. Пушех доста по принцип(кутия дневно), но откакто провеждам плодовата диета не пуша изобщо. Не пия никакъв алкохол, не работя във вредна среда.
Благодаря за отговора

220.   Някой дали има отговор за температура 37градуса, която се поддържа много често. Чуствам се отпаднал, нямам много сили- незнам какво да правя вече. Парадоксално е че за една година напълнях с 10кг. Може ли от неизлекувана или наново заразен с хламидия да се появява тази температура. Благодаря предварително!

221.   Д-р Ив. П. до 220. Необходимо е по-пълно описание на оплакванията, правили ли сте преди изследване и лечение за хламиди, изследвали ли сте хормона на щитовидната жлеза, пиете ли алкохол и какъв, какъв е вида на работата Ви, години, ръст, изходящи килограми, семейна обремененост, хипертония, вредности в околната среда, имате ли течение от уретрата, парене, болки в чернодробната област, болки над срамната кост, преглеждани ли сте от уролог -ректално и с ултразвук. Изследвана ли Ви е кръв и урина за антитела или други изследвания.

222.   Да- правел съм преди това лечение на хламидии с няколко курса антибиотик, но тогава нямах температура. Може ли ако наново пипнеш хламидии да се появат тези оплаквания? Изследвал сам щитовидна жлеза, не пия почти алкохол. Работата не ми е тежка, но е напрегната доста, не страдам от високо кръвно. Единствено след уриниране чуствам парене и понякога урината ми е по-тъмна. Давал съм стерилна урина в която не се изолираха бактерии. Това за антителата не е направено, може би личния ми лекар не се е сетил а това, или незнае. На уролог съм ходил, няма никакви проблеми. Като цяло кръв и урина са в норма, само имам завишени еритроцити в урината.

223.   Колко еритроцита № 222. Нормално е 1-2

224.   Н. Нинов
От известно време повишавам t след 16ч до 37-37. 1
Понеже бях много претоварен в работата и под стрес, искам да попитам, възможно ли е температурата да се повишава от стреса, (в часовете 16-17ч)други оплаквания нямам.

225.   До И. Нинов. Д-р Ив. П. По принцип да, но за кратко. Особено, ако пътувате със собствена кола и сте в София. Но направете контролно изследване на урина -албумин и седимент. Не е необходимо да минавате през джипи. Директно плащате на регистратурата и дори се оказва, че общата цена е по-ниска.

226.   Здравеите, на 34 годи ни съм мъж ,от 1 месец имам температура 37 .37.2 само вечер за около 3 часа и към 22.00 спада от самосебе си в бачалото имах Т 38 за 3 дни след пит антибиотик ми спадна но по късно след 15 дена съвсвм слочаино е мерих и се оказа само ве1чер 37. 37.1 напражих манту оказа се положително направих след това квантоферонов тест тои се оказа отрицателен ренгинови снимки на белият дроб в норма ренген на синоси в норма кръвна къртина само леко завишени моноцити направиха ми тест за хламиди излезна доста положителен сега пия Сумамед по схема но промяна в температурата няма вече 5 дена Даите съвет какво да иследвам ходих на ендикринолог каза че всичко е ок и няма нужда да изследвам хормоните на унг имам проблемни сливици но не била там причината в момента имам колит от 4 години но за сега нямам проблеми от него .Колко време трябва да минат от лечението на хламидите за да има ефект и да се отрази на температурата и възможно ли е да е от това?

227.   От номер 222. 10-12 еритроцита в урината.

228.   Д-р Ив. П . до 226. За колко дни Ви е изписано лечение.Колко милиметра е Манту-то. До 227- Вече В и писах ,че е нормално не повече от 1-2 еритроцита. Консултация с уролог и оглед на пикочния мехур с ултразвук , а при необходимост и цистоскопия. Ако там не се открие нищо -НЕФРОЛОГ-за търсене на бъбречно заболяване.

229.   До 228 личението е 3 дни по 1 после на 5 ден 1 на 10 ден 1 и на 15 ден 1 а мантуто е 18мм но квантофероновия тест е отрицателен а и снимките са ок

230.   228 до 229. Довършете назначеното лечение - до 15-ия ден.

232.   ДО 230 Да благодаря ви мисла че вече Т се нормализира от 2 дена на сам но същевременно имам кашлица от 1 месец и нищо не помага особено когато седа на климатик в службата се засилва и понякога чак гърдите ме болят и нищо не казват докторите, пии това пии онова но кашлицата остава.

233.   Д-р Ив. П. до 232.Успоредно с провежданото по схема лечение ,прочетете в указанието отбелязана ли е възможността за кашлица и ако не ,трябва да се изключат гъбички и алергия.

234.   дО 233 Аз кашлицата е имам много преди да почна лечението с този медикамент,а за алергия и гъбички не съм се изследвал и какви по точно изследвания трябва да са?

235.   233 до 234. Уролог, алерголог, с тестуване и интернист. Сумамед от 500 мгр. по колко пиете дневно?

236.   3 Дни по 1 таблетка на 5 -ти ден 1 таблетка на 10-ти ден 1 таблетка и на 15 -ти ден 1 таблетка

237.   от номер 222- Правена е консултация с уролог, бъбречно заболяване също нямам. Има ли възможност да се свържа с Вас и евентуално да се проведе някакво адекватно лечение

238.   Минахте ли през интернист и алерголог. Пили ли сте уростим -по 1 табл се пие половин час преди ядене сутрин-10-30 дни. 10-12 еритроцита е много. Изследвайте си TSH -хормона на щитовидната жлеза. Напълняването е възможно при хипотиреоидоза, при системно приемане на алкохол, въглехидрати, тлъсти храни. Търсете причината. Ако ендокринолога не Ви дава направление за изследване, лабораториите работят и срещу заплащанси-вероятно в гранизата на 12-18 лева. Преди всяко лечение се правят изследвания, прегледи и едва след това се назначава терапия. Не на сляпо. Д. р Ив. П.

239.   До Др. Ив. П бих искал да попитам писах ви че имам хламиди пия сумамед по схема вече го свърших но Т не спада или по точно един ден нямам друг ден имам само вечер разбирасе с един термометър е показва 36. 8 дръгия 37. 2 и незнам с кои да я мера вече но по важният ми въпрос е при положение че имам положително манту 18мм а квантофероновият тест е отрицателен, за които съм слушал че е много по точен отколкото мантуто, трябва ли да пия изонид, които ми предписаха за всеки случаи да съм го пил при положение че е много токсичен за черният дроб а моите инзими на алата са винаги малко отгоре 45 или 50? благодаря ви предварително а да ренгена е нормален също

240.   Здравейте! Жена на 20 години съм. При мен субфебрилната температура се появи преди около половин година или поне тогава започнах да я меря. Сутрин всичко е наред като през деня се покачва поне до 37-2 27-4. При психическо натоварване също веднаха се покачва и то много рязко. Имам ставни болки от около 2 години като зимата когато забелязах че вдигам температура бяха много силни с оток и възпаление. ASTто е повишено и в момента( около 370 при граница 200 единици) но кръвните изследвания не показват никакъв активен възпалителен процес. Лекарите не откриха къде е огнището на инфекцията така че сливици не са ми вадени а само е провеждан курс с Retarpen от които ASTто не се понижи. Кръвната картина ми е перфектна. Правено ми е манту което беше положително (22 мм) макар че никога не съм се оплаквала от белодробни проблеми. Откриха ми пролапс на митралната клапа която обаче според кардиолога не е резултат от ендокардит. Тестът за хламидия и автоимунни заболявания е отрицателен. Много често правя бъбречни кризи заради E. colli. По задълбочени изследвания на имунния статус не са ми правени макар че много рядко се случва да боледувам от нещо.
Оплакванията ми са следните: страдам от ужасно безсъние, много често пулсът ми ска4а над 100 без никаква причина, имам много силно главоболие( в надочницата) което се засилва при продълйително четене тъй като съм студентка по медицина и се налага доста от времето ми да минава пред книгите:), обща отпадналост, понякога силен световъртеж макар и много рядко.
Вупросут ми е колко е вероятно температурата да е следствие на ревматизмът макар и вмомента да нямам активно вузпаление на ставите а само болки, на евентуалната туберкулоза, на психическо напрежение и хронична умора или да търся причината другаде..

Ако някой може да помогне ще съм много благодарна защото вече започжам много да се вманиачавам от което температурата става жсе по зле..
Благодаря :)

241.   Д-р Ив П. до 239. Ензимните изследвания на АСАТ и АЛАТ са предмет на обсъждане от интернисти. Обърнате внимание на прегледа при пулмолог. Вече Ви писах, че еритроцитите са нормално 1-2 на поле.

242.   Д-р Ив. П. до 240. Уважаема колежке. Необходими са Ви ревматолог, нефролог /уролог /, пулмолог, психиатър и невролог.

243.   Благодаря за отговора:) За жалост минах през всички освен при психиатър и невролог. Последната седмица лежах в ренматологично отделение заради ставите но ми заявиха че не знаят откъде е температурата. Бях при фтизиатър които каза че може би имам малко повече количество бактерии от нормалното но в никакъв случай туберкулоза. Бъбреците ми в момента са добре и стерилната урина е чиста. Остана само ендокринологично изследване, но пулсът и температурата не са повишени постоянно а и нямам някои от симптомите като например загуба на тегло пови6ена дихателна честота, и така нататък.. Също ми е любопитно да попитам каква е вероятността да се поддържа подобна температура от разтящи мъдреци тъй като разтат вече от много врема и болките са ужасни.. :( И също така в какви граници може да се вдига температурата при психически стрес защото никъде не намерих информация по вупроса..
Благодаря отново :)

244.   243 - много е голяма вероятността, отивай на зъболекар и да ги изкарват, ако кажат. Не чакай - зъбите са голям проблем!

245.   Д. р Ив. П. до колежката. След като имате проблеми в мъдреците хирург-стоматолог ще прецени необходима ли е екстракция на зъбите или в някои случаи се прави инцизия на венеца и се отваря място за зъба. При психически стрес е възможно да повишите температура, но това ще бъде в рамките на няколко дни, примерно около сесия. Всяка хирургична манипулация трябва да се извършва от опитен хирург. Не от стоматолог без специалност и в частен кабинет. Понякога се налага екипно действие- имам предвид хирург и хирургична сестра в мед. център. Задължително след това, независимо от естеството на манипулацията антибиотик, поне за 5 дни. Какви са стойностите на С -реактивен протеин, СУЕ, левкоцити, НВ, хематокрит. Правихте ли СГОТ и СГПТ. Имали ли сте проблеми с черния дроб, правиха ли Ви ехография на сърцето и как е клапния апарат, нормални ли са размерите на предсърдия и камери. Като малка преболедувала ли сте от скарлатина, с усложнения. Как са изследванията на пикочна киселина, триглицериди, урея, креатинин, холестерол-общ и добър и лош. Съотношението какво е между последните.

246.   ДО Д. р ИВ. П 241 може би ме объркахте с някои друг разбераемо е тук е лудница но благодаря ви все пак еритроцитите са ми добре, просто исках да знам след като мантъто е полойително 18мм а квантофероновия тест е отрицателен трябжа ли да се съмняваме за туберколоза и трябва ли да пия лекарства като изонид цели 3 мес. при положение че е много токсичен за чер. дроб и съм сигорен че ми го преписаха от незнания само да се застрховат

247.   Д-р Ив. П. до 239-246.Това ще прецени гастроентеролог.Ехография на черния дроб.Нови СГОТ и СГПТ.Боледували ли сте от хепатит? насока към гастроентеролог с всички изследвания-ксерокопия. Оригиналите на епикризи и изследвания запазете при Вас в отделна папка.

248.   ДО 247 не но преди време ми намериха стеатоза после уж нямах и така алата ми е винаги малко по висок около50 аз съм сигорен че нямам тази болест такаче катигоричнои нама да го пия, чуствам се идеално даже спортувам тежки тренеровки единствено ме претеснява тази темп. но тя не е всяка вечер, понякога имам чуството че е на психическа основа, когато тругвам нощтна смяна винаги имам около 37 в 18. 00 а когато съм дневна нямам вечер и дори когато почивам пак не винаги имам... странна работа. сега лекувам хламиди вече свурших курса ще видим в краина сметка не ми пука важното е децата да са добре, мерси и мн благодаРЯ. Вия сте един от малкото хора лекари които се опитват да помогнат а не от днешните лекари -бизнесмени които ти намират какво ли нв само и само да те влачат при тях и да им пулниш гушата, но всичко се връща.

249.   До 247. Благодаря. Ако употребявате алкохол го намалете до 1 бира или 50 мл. твърд - в денонощие. Една бира е равна на 250- 300 калории. Д-р Ив. П.

250.   Д-р Ив. П до 247. Трябва да се изключат наследствени фактори, диабет /колко е сутришното -първо изследване -на захарта, при обременяване не е напълно достоверено и резултатите могат да варират, размери на черния дроб-нормално под 130 мм. -зависи от ръста. TSH вече ви писах за изключване на хипотиреоидоза. /недостатъчност на щитовидната жлеза/. Стеатозата 8повече масти в черния дроб /е възвратима в началния стадий. За колита не приемайте пържено и тлъсти меса, и малко алкохол. Бирата действа стимулиращо на пристъпите в по-голямо количество, особено ако е съчетана с прием на кисело млеко. Той изисква и редовен сън и минимално напрежение. Как протича -с разстройства, запек или редуващи се. Печено пилешко, риба и телешко. Свинско от бут, варено, без бульоните.

251.   До 250 не пия алкохол от 3 години и повече стриктно пазя диета ям само печено пиле риба и телешко нямам диябет а колита ми протичаше с разтроиства но сега съм ок странно защо ми е малко високо алата вузможно ли да е от хламидите

252.   Д-р Ив. П. При т. н. скрита форма хламидии могат да дадат увреждания на стави, мускули, нервна тъкан и черен дроб. След период на затишие, да се възобновят отново основните оплаквания.

253.   Бих искал да попитам някои ако е наясно понеже аз вече незнам какво да мисля, възможно ли е живачен термометър да показва повече защото мера с един вечер ми показва 36. 8 а другия 37. 1 незнам на кои да вярвам мерил съм и с други те показват стоиноста на по ниския 36. 8. Възможно ли е другия да е развален но защо показва повече???

254.   Д-р Ив. П. до 253. С какъв, освен живачен мерите -с лепене на тялото ли-лентовиден. С живачния къде измервате температурата :под мишницата /аксиларна /, на слабините ли, или в ануса /ректална. /Какви са термометрите Ви-руски, немски, китайски, японски или други. Температурата на тялото е различна, на различните места на измерване.

255.   К. Х-163, 167, 168, 173
За последно №. 194
Правила съм манту и ТБ-Спот -отрицателни и нефролога и уролога ми провиха ехо и урина в норма Игг, ИгА, ИгМ, глутенова ентеропатия -в норма. Пулмолозите казват че това са преминали заболявания. И всичко е нормално. Черен дроб и ензими пак в норма. Цялата карантия била добре.
Вече съм по зле отколкото бях преди едвам ставам от леглото, съкратиха ме от работа и сега само лежа.
Колкото и да се опитвам да живея нормално тая болест лека полека така ме изпива, че вече нямам сила за нищо.

256.   К. Х.
Д-р ИВ. П,
Чух, че има някаъв медицински учебник или книга от небългарски известен лекар. В който са описани над 2000 причини за субфебрилитет.
Цялото издание се занимава само с този проблем. За съжаление нямам точна информация.
Дали имате някаква представа кой е авторът или как точно е заглавието?

257.   Мераги единствено под мишницата само живачни само вя4ер имам темп единият показва 37. 1 другият 36. 8 незнам каква народност са пише на латиница отзад мерил съм с електронен но при него границите са от 35. 5 до 36. 7 и не мери пражилно според мен мерел съм с живачни които измерват като темп с по ниски стоиности а този с повисоките е много странен незнам, мери с 3 деления повече винаги.

258.   Д.р Ив .П. до 255. Креатинин ,урея ,пикочна киселина.,TSH и ендокринолог. Изключване на хронична бъбречна недостатъчност ,спин и левкемия.

201-250 от 1096