Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

251-300 от 1096

259.   Д-р Ив. П. до 255. направиха ли Ви гастроскопия-по възможност под наркоза- изключително е противна.

260.   Д-р Ив. П. до 255. Потърсете изданието "От симптома към диагнозата", под редакцията на проф. Хадорн -1971 год.

261.   Д-р Ив .П. до 255 . Потърсете изданието "От симптома към диагнозата",под редакцията на проф. Хадорн -1971 год.

262.   Д-р Ив. П. до 253, 257. Пишете единствено за температура, но не и за оплаквания. Мерете с 3 термометъра. Това, което показват двата е меродавно. И, ако нямате оплаквания, престанете да мерите и живейте нормално, както всеки здрав човек.

263.   До д-р Ив. П. - браво за последния коментар!
Аз съм от хората, които имат вечер „доста“ висока температура - повечеко е малко от 37, даже усещам как кожата ми гори и мъжът ми лятото особено не може да ме търпи под завивката си. Ако изключа последното неудобство, нямам други оплаквания, освен че при инфекция не вдигам истинска температура. Лежала съм в болница с двустранна вирусна пневмония,едвам дишах и пак нямах температура, а лекарите мислиха, че скришом ям парацетамол. Така е и баща ми и е неудобно, защото инфекциите ги забелязваме по-късно от другите хора, но в неговото семейство всички са дълголетници и не мисля, че този „проблем“ ще ми съкрати живота. (е, на мъжа ми по-може, защото и лятото все пак трябва да дели една завивка с мен)

264.   Е как браво нали ако имаш такава температура не е добре така пише навсякаде или е нормална, вече нищо незнам да нямам оплаквания освен тзи температура но нали не е нормална поне така ми викат докторите. ВЪЗМОТЕН ВЪЗМОТЕН съм от тези доктори ни6то не знаят нищо аз съм икономист и знам повече. Днес бех при моита докторка и и казах че отказвам да пия този ИЗОНИД понеже съм наясно че е много токсичен и че неискам да ми отиде черния дроб а тя иска да го пия понеже имам положително Манту, да но и имам отрицателен квантоферонен тест, които е много по показателен а тя ми вика да ти не си болен но си предразположен... глупости какви са тези глупости ами то всеки е предразположен за всякакви болестои и още повече защо дадох 100 лв за този тест като не го вземат впредвид ами по добре да бях си спистил тези пари тогава, истината е че и те незнаят нищоооооооооооо просто предписват за всеки случаи да ама нали тя нама да го пие и да и отиде черният дроб. аман от тапанари честно всеки с престилка се мисли за доктор. Пурво ми вика не мисли вече за тази болест нямаш я след, няколко дни ами аз размислих по твоя случаи по добре да вземем мерки.... предразположен си ВЪЗМОТЕН СЪМ

265.   Трябва за се знае, че ние почти всички сме заразени от туберкулоза, но нашия организъм може да се справи по принцип с тези бактерии. Но когато по някаква причина нашата имунна защита намалее – било то от възрастта или от съпътстващи заболявания, тогава се проявява истинската туберкулоза. Контактните хора трябва да се проследят, защото могат да развият туберкулоза. Квантифероновият тест е много подходящ при такива случаи. Така ще се открият онези лица, които са с латентна туберкулоза и на които може да се направи профилактика, за да не се стигне до истинско заболяване

266.   Това е от професор Тасков но, моята докторко сигорно е по умна...

267.   Д-р Ив П. до 266 и други съфорумци. Уважаеми, вероятно имате предвид проф. д-р Христо Тасков, който от 08. 01. 2010 оглави Центъра по заразни и паразитни болести. Неговият баща -проф. д-р Борис Тасков беше проф. по Инфекциозни болести и заедно с проф. д-р Иван Танев, оглавяваха катедрите в Пловдив и София. Не бих коментирал състоянието на здравеопазването след т. н. реформа през 1999 година. Бих описал/без да изразя отношение, всеки сам ще отсъди / какво беше отношението лекар-пациент, финансовите взаимоотоношения, преди и след тази година, но затова е необходимо, предполагам, съгласие на редакторите.

268.   Вия като доктор как мислите по моя казус, прав ли съм да изразя несъгласия с докторката като не желая да пия това лекарство, изонид.... и прав ли съм за квантофероновия тест че, тои хваща и летална (скрита туберколоза) и че няма смисал да се трово с това лекарство, просто съвет искам без измами само съвт. прав ли съм или моята многознаеща докторка е много предпазлива и бърка.

269.   Д-р Ив. П. Предполагам, че зад № 268 стои № 264. Не бих искал да коментирам качествата на Вашата лекарка / предполагам джипи /, но мисля, че всеки пациент има право да получи квалифицирана здравна помощ, при това безплатна, като, ако е необходимо за това се направят необходимите консултации със съответните специалисти. Затова отново пиша и бих искал да получа съгласие на редакторите и на участниците във форума да изразя каква е била и каква е сега системата на здравеопазване, с всички плюсове и минуси /от моя гледна точка / Занимавам се с медицина от 1961 година. Вие, уважаеми 268 сте в правото при наличие на оплаквания да търсите всички възможни пътища за отстраняването им. Пациентът трябва да стои в основата на здравната помощ и медицинските кадри да са готови не само да помогнат, но ако не са в състояние, няма нищо срамно, да търсят консултации от висшестоящи и по-добре подготвени колеги.

270.   До 269 Въпросната докторка е специалист Пулмолог, но това не гарантира неината безгрешност и профисионализъм. Личният ми лекар дори тои ми каза да не го пия, че ми го е предписала от предпазливост. консултирал съм се с инфекционист каза да не го пия, с ендокринолог, унг, гастроентеролог, и с други доктори единият е хирург а другия е общо практикуващ всички казаха че квантофероновия тест е много по показателен от мантуто , а и мантуто може да даде положителен резолтат от много причини, следствие на това аз съда че не би трябвало да се занимавам повече с тази болест или предразположеност както казва Пулмолога, един незнаещт доктор в цялата връзка моеже да обърка всичко.

271.   От 270 до 269 Днес отидох и на Пулмолог -фтизиатър и ми каза също да не го пия тъикато няма основание за това не съм имал рискови фактори ето че един лекар ти казва едно другия съвсем друго... каква пародия но... олекнах с още 50 лева.

272.   Д-р Ив. П. до 270, 271. Уважаеми г-не чукнете на Гугъл Квантиферонов тест, прочетете внимателно и вземете решение.

273.   До 264/268/270/271

Искам само да Ви кажа ( от личен опит), че спазвайки съветите и препоръките на Д-р Ив. П., може само да спечелите!

М. М.

274.   К. Х. -255 до д-р Ив. П.
Правих креатинин. урея, пикочна киселина, нефролог и уролог-всичко е нормално. Няма и увеличени левкоцити, утайката варира от 10 до16. Има лека форма на гастрит х. пилори е положителна-от гастроскопията. Имам лека форма на хипотиреоидизъм/няма антитела за хашимото нито възли/и редовно се преглеждам при ендокринолог пия еутирокс. Досега три пъти пускам спин, хепатит и сифилис и са отрицателни.
Прооблемът е че кръвната картина е в норма/също и Ц-реактивния протеин/, урината е б. о., главните имуноглуболини също. Няма данни за инфекция. Антибиотиците - венозни и орални, кортикостероидите инж., нестероидните протъвовъспалителни инж. и табл. --не повлияха състоянието ми. Нито пък Х. пилори.
Има ли окологични заболявания кото да протичат толкова бавно и да не се отразят на изследванията? Отравяния от нещо което продължително да дава грипоподобен синдром?
Благодаря ви за името на книгата ще я прочета непременно!

275.   до 272 Не трябва ли докторите да взимат решение, то иначе закакво са за красота ли и за това не стават, а ми аз подобре да се лекувам от интернет тогава

276.   Д-р Ив. П. Уважаема К. Х. , правихте ли скенер на главата и преглед при психиатър. Трябва да се изключи и възможността за депресия, резултат на тежък или системен стрес.

277.   До доктор ИВ. П. Уважаими д-ре днес може би ми намериха причината за тази субфибрилна температура имам Тубулоинтерстициален нефрит( или хроничен пилонефрит )както каза доктора то е едно и също. на левия бъбрек, много съм претеснен прочетох че от това заболяване винаги се стига до бъбречна недостатачност или дори да исъхване на бубрека и последствия остраняване, да знам че се живее и с един бъбрек но не се знае дали ще остане здрав и тои. Вия знаете ли нещо затова заболяване, ще се живее ли или не?

278.   Д-р Ив. П. до 277. Ще бъда кратък. Днес ме оперираха и малко ми е трудно да пиша-с една ръка. С хроничен пиелонефрит се живее десетилетия, особено на единия бъбрек. Трябва да спазвате диети, назначени от НЕФРОЛОГ. До бъбречна недостатъчност, за да стигнете трябва да минете през няколко стадия. Прочетете в Гугъл -бъбречна недостатъчност. При вас за компенсирана или декомпенсирана форма се касае, ако изобщо я имате или сте само с пиелонефрит, и кой стадий-колко е креатинина. Освен това, при положение, че десният бъбрек е в ред, не се поддавайте на отчаяние. Ще живеете много. Минете на диспансеризация при добър нефролог-ще Ви насочи джипито с направленише за диспансеризация, ако е необходимо. Избягвайте алкохол. Пазете се от студено и влажно време, следете урина и кръв- пикочна киселина, креатинин, урея, утайка, левкоцити... При НЕФРОЛОГ. И спокойно.

279.   До 278 Д-р Ив. П ОТ 277 Благодаря за добрите думи и ви пожелавам скорошно оздравяване. Днес се натъкнах на още един проблем, както знаете имам субфибрилна тем само вечер 37. 1 някаде, днес си направих маса иследвания повечето добри но понеже преди месец пих антибиотици като цетерал за бубриците, оспамох за гърлото и сумамед за хламиди по-късно днес видях че АЛАТ Е 90 асат е 50 вдигнал съм стоиностите явно от антибиотиците, гастроентериолога ми предписа Трансметил3х1, почнах го веднага както и да е това може да се обесни с антибиотиците но си направих и едно иследване АСТ-антистрептолизинов титъркоето е 260 при рвф. стоиности 200, което много ме претесни, отделно направих по поручка на нефролога посявка на урина урукултура която схте излезне в Понеделник. Наи -вероятно ще имам стрептококоли или незнам там какво, кажете ми какво означава всичко това моляви

280.   Д-р Ив. П. до 279. Благодаря. Продължавайте назначенията от гастроентеролога. Изчакайте посявката на урина- за какво се касае - коли или стрептококи. АСАТ и АЛАТ падат бавно. През това време не пийте алкохол.

281.   До 280 аз алкохол не пия по принцип, незнам за каква бактерия става въпрос но изследванието на аст- е за гърлото и показва че има стрептококи и УнГ ми казаха че октомври ще го повторим и ако е положително операция на сливиците а запосявката незнам и за АЛАТ И АСАТ незнам защо са високи възможно ли е от антибиотиците?

282.   до 280 Забравих да ви попитам имам и леко завишени еритроцити при норма 6.00 моите са 6.09

283.   Д-р Ив.П . до 281,282. За гърлото- потърсете концентрат на хибитан-розов е на цвят ,има го вероятно в някоя операционна ,останал отпреди. 8-10 капки от него в бутилка от бира/ половин литър / и допълване с вода .Разклащане. Гаргара на 3 часа / през деня /-трайност на разтвора до 24 часа.50 мл. и плюене.Ще се оправят сливиците Ви.След употреба на някои антибиотици е възможно леко повишение на АСАТ и АЛАТ. Контрола след 2 месеца.По възможност вегетарианска диета и по 100 грама 3 пъти седмично пилешко,телешко или не тлъсто свинско- дневно. Риба- 2 пъти седмично-сьомга -1 път и пъстърва 1 път/ или подобни /.Варени или печени. Не яжте пържено.За еритроцитите не се безпокойте. При следващото мерене -след 2 месеца ,ще са в ред. Успех!

284.   До Д-р Ив. П Моля се да имате време и възможност да ми отговорите. Аз съм жена на 34 год с често силно главоболие до припадък и сериозно високо телесно тегло. В Токуда преди 6 години на ЯМР ми откриха аденом на хипофизата /пролактинолом/. В ВМА ми предписаха ДОСТИНЕКС. Но имам големи съмнения в диагнозата нямам симптомите на другите жени с същата диагноза /спиране на цикъла или кърма/. Тъй като съм от другия край на БГ и само в ВМА могат да ми предпишат лекарството от 2 години не съм ходила по финансови причини. Та въпроса ми е възможно ли е да тъй като не могат да открият какво ми има да ме пишат по пътека пролактинолом с идеята да си покрият разходите по влизането ми в болница. Дали е възможно да имам аденом без симптомите само болка в главата и съвсем леко увеличение на пролактин в кръвта. Моля ако може да ми отговорите ще ви бъда много благодарна, от 7 години живея с кокстрал или нимезил. Ако наистина е аденом без лечение какво ме очаква.
с уважение Валя

285.   Д-р Ив. П. до Валя. Уважаема г-жо, необходимо е да сте под наблюдение на ендокринолог, по възможност и с познания в областта на акушерството и гинекологията. Диспансеризирана. При всички случаи не може да се поставя дистанционно диагноза и да се определя лечение. Съветът ми е да потърсите медицинска помощ в най-близкото здравно заведение, разполагащо с квалифициран специалист, без отлагане. Той ще определи моментното Ви състояние и ще Ви насочи към съответни изследвания и, ако е необходимо консултации.

286.   Възможно ли е квантофероновия тест да бъде грешен, кое е по точно Манту или квантоферонов тест, при положително манту 17мм и отрецателен квантоферонов тест, бял дроб без оплаквание, какво се прави???

287.   Д-р Ив. П. По -точен е квантИфероновият тест. Позволява да се отдиференцира ваксинация с БЦЖ от заболяване от туберкулоза и е най. модерният. Не се заплаща от Здравната каса. Цена над 100 лева.

289.   Здр докторе, имах завишени алат и асат съответно 90 и 50 след като пих трансмитил за 10 дни паднаха на 28 и 30 ок дотук добре но вече 2 години имам малко завишаване на алата към 50 до 60 не всеки месец и като пия легалон или трансметил се оправят но после паК така. бях на 3- ма гастроентеролози 2 -ма от които ми казаха 4е имам лека форма на стеатоза омазнен 4ерен дроб, но третия ми каза да имаш стеатоза но тя се приченява от нещо и трябва да търси пречината, накара ме да правя изследване за много ранен диабет на 60 на 90 и на 120 мин нещо си там ако е отрицателно иска да ми прави биопсия а другите 2 -ма лекари казаха в никакъв слу4аи няма нужда от биопсия какво да правя, единият доктор се съмнява за много ранен стадии на диабет и за това да имам омазняване а другото което се съмнява е болест на уилсън но четох че е наследствена а в моя род няма объркан съм много, другите 2-ма ми казват 4е нищо ми нямало сериозно

290.   Д-р Ив П. до 289. Потърсете консултация на висококвалифициран гастроентеролог. Операции се правят, когато има точна диагноза и консервативните методи на лечение са изчерпани.

модератор - благодарим на д-р Ив П. за безплатната консултация на нашите потребители.

292.   Бих препоръчала на всички с това оплакване да се консултират с лекар, но да споделят всички симптоми, които имат, които са имали въобще някога, защтото повечето неща, които ни разболяват са комплесни. Те не се състоят от няколко симптома, които са се появили незнайно откъде, за да се лутаме и търсим възможните причини. Нашият организъм е система, която се състои от подсистеми, и те са взаимосвързани, и се влияят от други външни системи. А именно от общуването с други хора и заобикалящата ни околна среда. И това са неразделни връзки, някои от които са почти незабележими. А за да ги видим ние трябва да ги познаваме. Само тогава ще открием причините за оплакванията си. Е, и с необходимата помощ, разбира се. Но от това, което прочетох дотук и изрових от и-нет стигнах до няколко извода:
-Т, предизвикана от бактерии (всякакви), вируси, които предизвикват инфекции <=> отслабване на имунната система, в по-тежки случаи до повреда на някой орган (малка или голяма) <=>което води до по-лошата работа на дадена система в организма и до влошаване на други органи
-Т, предизвикана от не-познаване на организма и последиците от отношението ни към него, нездравословна среда ( която е навсякъде, и също се пренебрегва подобряването и) а това води до абсолютно всичко изредено по-нагоре.
За да сме здрави трябва да познаваме тялото си и да го обичаме. Аз не съм лекар, но мисля, че освен хапчетата, природата е най-мъдрият лекар, и ако се научим да я слушаме, много от проблемите ни ще изчезнат. И понеже цяла зима боледувам и пия само антибиотици, но после пак боледувам, и така чак до лятото, а болежките все се увеличават, и все ме убеждават, че съм здрава, а аз си ходя с адското главоболие, температура през една седмица (докато съм на антибиотик), болки в различни части на тялото, ниско кръвно и така... Но поне вече знам най- общо какво да избягвам, което ми вреди със сигурност. Останалото ще кажат лекарите. Все пак не всички са некомпетентни, а и според мен е много важно сами да се информираме доколкото можем, защото когато знаеш причините, можеш да избегнеш последствията (поне в разрешимите случаи) Но знанието е най-важно.
Грижете са за здравето си! Не го пенебрегвайте, не отлагайте, и се иформирайте дори за неща, които привидно нямат връзка! Може да се появи такава. ;)

293.   до д-р Ив. П
Казвам се Е. Д... на 50г съм. От 3 месеца и аз имам температура 37-37. 3.. появява се в следобедните часове след 16 ч и изчезва след 23 ч. От няколко месеца имам нередовен мензес-3-4 месеца без мензес, после 1 месец с менструация оскъдна, после пак няма.. от 3 месеца липсва.. обилно се потя-това го отдавам на възрастта си-навлизам в климакс... Притеснява ме обаче субфебрилната температура, която се появява следобеда-понякога чак към 18 ч. От направените кръвни изследвания няма отклонения, само завишена пикочна киселина-495, но докторът каза, че тя не е причина за температурата.. правих посявка на урина-не изолираха бактерии.. бях на преглед на ехограф-вс в норма, посетих и ендокринолог, гинеколог-прегледите показаха, че там няма проблем. УНГ-също. правиха ми и манту-отрицателно, пих 10 дни Зинат-антибиотик, но следобедната темп. си остана... притеснявам се.. посъветвайте ме какво да направя
Благодаря предварително

294.   Д-р Ив. П. до 293. Уважаема Госпожо, При гинекологичния преглед прегледаха ли Ви със спекулум и ръкавица или само с ръкавица. Взеха ли Ви цитонамазка с четчица и отделно със шпатула. Ако е взета -на две места на предметното стъкло -коя група е цитонамазката. На ехограф кой Ви гледа -акушер-гинеколог, нефролог, гастроентеролог, кардиолог или ендокринолог. Всеки от тях би отхвърлил различни диагнози. Пикочната Ви киселина е завишена, преди изследване на кръв трябва да не сте приемали храна поне 12 часа. Гледа ли Ви пулмолог, за изключване на туберкулоза, правиха ли Ви снимка на гръдния кош, независимо от отрицателното Манту. Правиха ли Ви квантиферонов тест. Изследваха ли Ви креатинин и урея, СУЕ и т. н... банални кръвни изследвания. Правиха ли Ви снимка на главата - по-специално на турското седло- с оглед изключване промени в хипофизата. Как сте с килограмите в последната година. Какъв е ръстът Ви. Имате ли фамилна обремененост. Доста станаха нещата. Спирам дотук.

295.   от 293 д-р Иванов, благодаря за отговора
Искам да добавя, че са ми правени пълни кръвни изследвания 3 пъти, включително и мерене на времето за съсирване на кръвта и диференциално броене. Всичко е в норма като изключим пикочната киселина. ГЛЕДА МЕ НА ЕХОГРАФ СПЕЦИАЛИСТ ВЪТРЕшНИ БОЛЕСТИ, ЕНДОКРИНОЛОГ, ГИНЕКОЛОГ-ВС В НОРМА-ЦИТОНАМАЗКАТА Е С РЕЗУЛТАТ 2А ГРУПА. правени са ми 2 рентгенови снимки на бял дроб-нормални резултати. Снимка на главата не е правена, но нямам оплаквания, няма проблем със зъбите-с пълна протеза съмот 3 г.. гледа ме и специалист уши. нос, гърло. добре са нещата там... проблеми с килограмите имам.. винаги съм била с наднормено тегло-ръст 167.. 90 кг.. посъветвайте ме какво още да направя
с уважение Е. Д.

296.   Д-р Ив. П. до Е. Д. Уважаема г-жо зададох Ви въпроси, на които получавам непълен отговор.
1. Как е взета цитонамазата -с четчица и шпатула или само със шпатула
2. Ехограф-кардиолог, нефролог-профилиран.
3. Снимка на турското седло, независимо, че нямате оплаквания.
4. Креатинин и урея. 5.
Колко килограма качихте за 1 година. Килограмите Ви далеч надхвърлят допустимите.
6. Кръвно налягане -сутрин след събуждане.
7 Фамилна обремененост- със свръхтегло, високо кръвно, хипо -или хипертиреоидоза.
8. Консумирате ли много месни продукти и сол. Минете на вегетарианство за известно време или вегантство при контрол на желязото в кръвта.
8. Сваляйте по 2-3 кгр. месечно и по възможност се занимавайте с йога- дишане, релаксация, медитация и т. н. - има и курсове по йога.

297.   Уважаеми докторе,
не мога да дам конкретен отговор на въпроса как е взета цитонамазката-не съм специалист
креатенин и урея са в норма
Кръвното налягане е регулирано с лекарства приемани ежедневно120-80
С тези килограми съм отдавна. Винаги съм била с наднормено тегло за съжаление
Напоследък взех да ограничавам несото.. знам, че не е добре да се похапва месо при подагра
Правена ми е коронарография в болница преди 3 г.. изследването установи, чеимам някои проблеми, но не се налага поставяне на стенд.. препоръка само да продължа терапията за хипертонията
Последните месеци ту ми е горещо и обилно се потя, ту ми е студено... навлизам в климакс
забелязвам, че като премеря температурата под мишницата следобед към 17часа показва 37. 2... вземам душ... подсушавам тялото и меря температурата след 15 мин-тогава тя е в норма
благодаря ви, че се занимавате с моя случай

298.   написаното под номер 297 е от мен Е. Д.... ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ПРОПУСКА

299.   Д-р Ив П. до Е.. Д. Уважаема г-жо, вече Ви писах по точки какво е необходимо за изясняване на диагнозата. Оптимистично е, че след баня температурата пада. Винаги преди мерене се избърсва мястото, да не е изпотено и тогава се мери. Имали ли сте болки в палеца на краката или на друго място /колена, пръсти, лакти. /Колко е С реактивен белтък. И не заблавяйте, че охлаждане на тялото става основно чрез дишане и повърхността на кожата. При по-пълни индивиди процента на кожата е по-малък и оттам охлаждането е затруднено. Колко е TSH -хормона на щитовидната жлеза.

300.   Здравейте! От 2 месеца съм с температура 37, 2-37, 4. Почти всички кръвни показатели падат в сравнение с първото изследване. Утайката ми расте и е 44. В урината преди 10 дни имах еретроцити и левкоцити, бактерия-еш. коли. Изписаха ми нитроксолин и неоренал, но температурата продължава и аз съм отпаднала много в някои моменти. Напоследък и главата ми е зашеметена. Не съм сигурна, че причината е в бъбреците само. Споделих с джипито, а тя ми каза да престана да си меря температурата и, че е нормална. Не зная какви изследвания да си направя, за да се установи от какво е тази температура и тази висока утайка.

301.   Д-р Ив. П. До № 300. Необходими са консултациии с профилирани НЕФРОЛОГ и УРОЛОГ. Изключете предишно остро бъбречно заболяване и настоящ хроничен пиелонефрит, и бъбречна недостатъчност- компенсирана или декомпенсирана. Креатинин, урея и т. н....

302.   До Д-р Ив.. П. Имали разлика на температурата при мъж и жена. Според това което прочетох тук останах с впечатление че жените при темпетура от над 37гр изпитват неразположение някакво. Второто което ми прави впечатление е че при някакво неразположение си мерим температурата вечер късно или сутрин рано и тя тогава ни е нормална. След това прочитаме за температурата и започваме да я мерим следобят когато е по висока и изпадаме в ПАНИКА. Кажете до каква граница е нормална температурата при Орално и Ректално измерване при мъж и жена. Новите елктронни тернометри мерят с две десети по малко от живачните. Те ли са вече стандарт за измерване. Благодаряви

303.   Д-р Ив. П. Под мишница -нормална температура- 36, 0- 37, 2. Имат значение облеклото, високата околна температура, недостатъчното оводняване. В ануса /ректална / температура с 0, 3 -0, 5 градуса по-висока. Мери се нормално в 16, 30-17, 00 часа. Може и в 10, 30. При жени с нарушение в хормонолния цикъл се мери поне 2 месеца ректално сутрин, преди ставане и се записват -1. Дата 2. М- ако е в мензес 3- Температура. Проследява се колко трае един цикъл-така, че е възможно да се започне с 1, 2, 3, 4, 5, ... вертикално-всички.

304.   Субфребална температура четох че е от 36. 8 до 37. 2. Неразбрах дали това е температурата която се поддържа през цялото денонощие. Иначе е ясно че за моменти температурата може да се вдигне от храна, висока околна температура, стрес и дриги причини, както и определено време от деня.

305.   Д-р Ив П. до 304. Това е температурата между 16, 00-19, 00 зимно време, не през лятната промяна. В различните часове температурата е различна и се влияе от хипоталамуса- част от мозъка. Най-ниска е през нощта.

306.   Аз донякъде така го разбрах макар че това много несе обяснява. Мерисе температурата сутрин от 7 до 9 и после следобед от 17до 19ч. Смятасе средната колко е от двете мерения. Нормалната температура трябва да е от 36. 4 до 36. 9гр измерена под мишницата с живачен тернометър. Мисля че границата може да е до 37гр.

307.   Здравейте, забелязвам, че повечето с проблемната температура са жени... Е аз съм мъж и правя 14 дни 37, 2 следобяд до вечерта. По-страшната е, че имах сексуален контакт с много съмнителна проститутка преди 26 дни-нямам трипер, сифилис, хламидия, херпес... притеснявам се за най-страшното. Подчертавам контакта беше с презерватив и не се е късал изхлузвал, но параноята си ме тресе. 26 дни не са достатъчни да ми гарантира теста, че не е това. Изследвах се на 25-я отрицателен, но тази температура 37, 2 ме съсипва-друго нямам освен отпадналост в краката от нея. Преди 24 дни(2 рисковия според мен контакт) дигнах 38, 5 втрисаше ме и повърнах, а после имах и разстройство ден два... Всичко мина уж и 2 седмици след това лека настинка и се започна с тази тимпература и вече умирам от страх. Възможно ли е да са първични Хив симптоми? Пия антибиотик от 3 дни снощи пак имах 37, 2 днес пак ще имам подозирам....

308.   Д-р Ив. П. до 307. Уважаеми г-не, не се травматизирайте психически. Повторете ELISA тест и вижте имате ли непрекъснато разстройство, белодробни оплаквания и т. н. Изключете гъбична инфекция. Предполагам сте прочели доста по въпроса със СПИН. Вземете отпуск, ако работите и прекарайте 10 дни в Пирин или Рила. През това време не мерете температурата. Вдишвайте кислород, ако е необходимо, по-късно практикувайте йога. Движете се. Минете на веганство- по-силно от вегетарианство. - Пийте много течности с алкален характер- хисарска или горнобанска вода. В планината -чиста изворна. Не употребявайте алкохол. След месец напишете как се чувствате и тогава повторете ELISA. Успех и не робувайте на отрицателни емоции. Пускайте си песни на Бялото братство, на птички и др. от този род. И не прекратявайте секса. Той е изключителен стимул за живот.

309.   от Е. Д.
Уважаеми докторе,
щастлива съм-от 4 дни нямам температура... меря я вече след като 5 минути вдигам ръцете нагоре, явно мишниците се охлаждат след това я измервам и вече е в норма..успокоих се и психически...
Благодаря за съветите..

310.   Д-р Ив. П. до Е. Д. Радвам се с Вас. Желая Ви здраве и внимателно отслабване. С по-малко захари, включително и тестени произведения на кулинарното изкуство.

251-300 от 1096