Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
преди: 16 години, 1 месец, прочетена 308813 пъти
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

301-350 от 1096

311.   Уважаеми докторе, пия вече 4-ти ден цефуроксим за субфибрилната температура и ускорената утайка, която е 59 и не ми пускат специални изследвания за да разберат откъде идва. Това ме притеснява, защото вече втори месец съм така. Чувстам се отпаднала. а не ми дадоха направление. Пуснаха ми само пълна кръвна картина и утайка. Всичко е в норма само утайката е 59 и температурата е 37, 2-37, 4, само в следобедните часове и вечер.

Въпросът ми е колко дена трябва да се пие този антибиотик, защото и това не ми каза личната лекарка. Знам, че се пият 5 дни, но може би трябва повече. Какви изследвания мога да си направя като заплатя в частна лаборатория?

312.   Д-р Ив П. до 311 Не е ясно какво точно пиете -в таблетарна форма е Зинат -500, 250 и 125 милиграма. Изследвайте урина. На колко години сте. Прекарали ли сте бъбречно заболяване- от урината - албумин и седимент, като начало. Имате ли домашни любимци. Как сте със зъбите, аборти, усложнения, гинекологичен преглед, данни за колит-хронично възпаление на дебелото черво, черен дроб- АСАТ и АЛАТ. Пушете ли, приемате ли системно алкохол. 59 утайка говори за остър възпалителен процес. Гърло и нос.

313.   311 съм. На 52 години. Не пуша и не пия алкохол. Юли месец имах проблем с бъбреците-кризи. Пих нитроксолин. Гинекологично съм оперирана от миома преди 10 години, а преди 11 от перитонит. Имам хроничен гастрит, колит и бронхит. Преди 2 години ми направиха лапароскопия на жлъчка. Имам куче и котка и двете на 15 години.
Лекарството, което пия е цефуроксим на таблетки по 250гр. Взимам го 2 пъти на 12 часа.

314.   Д-р Ив. П до 211-313. Уважаема госпожо, търсете помощ от НЕФРОЛОГ /бъбречни заболявания/. Не е ясно при направената хистеректомия / екстирпация /изваждане / на матката, -тотална ли е или суправагинална, махнати ли са яйчниците и маточната шийка. Освен това дозата, която посочвате е смъртоносна-" 250 грама ". Нефролог. И изследвайте се за алергия, и изследвайте кучето и котката -при ветеринарен лекар.

315.   Всичко е тотално оперирано долу матка, яйчници, маточна шийка. Благодаря Ви за вниманието и съветите! Ще взема под внимание казаното от Вас. Да сте жив и здрав дълги години.

316.   Д-р Ив. П. до 315. Благодаря. Остава нефролог. Добре е предварително да изследвате отново утайка / СУЕ / левкоцити, хемоглобин, пикочна киселина, креатинин, урея и с тях да отидете при нефролога. А по негова преценка ще направите и други изследвания. Успех!

317.   До Д-р Ив. П. правих ТБ-спот в началото още като навлезе в България. Правеха го само в една лаборатория, зад болницата наД-р Чирков. Излезе отрицателен. Когато пулмологът го погледна каза, че според теста никога не съм боледувала от туберкулоза. Което обаче не е вярно. преди 11 год. съм лекувана от туберкулозна интоксикация. Възможно ли е тестът да е сгрешен? В преведените от английски сайтове пише, че ТБ-спота и квантиферона могат да не се взимат под внимание ако са отрицателни, но има симптоми и възможностите на конвенционалните антибиотици са изчерпани с изключение на туберкулостатиците. Търсят се находки в белия дроб.
Правих томография на бял дроб там откриха фиброзни уплътнения в дясно и емфизем, но нищо не пише за калцификатите които имам. Трябва ли да направя флуорография/защо я използват само за туберкулоза/?
Или ядрено магнитен резонанс. Дали скенерът е достатъчен?
Благодаря предварително за отделеното внимание!

318.   До 317. Не сте писали за кого се отнася. Допускам, за 315. Изразих мнение. Не съм пулмолог и не мога да си позволя да Ви подвеждам с изследвания и диагози. Д-р Ив. П.

319.   317 не е 315. Не съм писала това и нямам такива проблеми, поне засега.

320.   Аз съм 317 не е 315 и открих, че СЗО на 20юли 2011г. в Женева предупреждава да не се използват кръвни тестове за туберкулоза защото са несигурни, повреждат се при транспортиране. Имунният отговор при всеки човек може да е различен и затова дават фалшиви резултати което води до ненужно взимане на туберкулостатици или пък може да доведе до смърт при фалшиво отрицателен резултат. СЗО апелира в международен сайт че това е бизнес за милиони долари и е много печеливш затова се спекулира и да не се ползват кръвните тестове за ТБ.
В момента се разработват нови начини за диагностика и лечение.

Чудя се как може лекарите да не знаят за това?
Към такива сайтове има абонамент и човек винаги може да следи на пощата си какво става в световен план.

Ако някой се интересува мога да му изпратя линк на сайта да го преведа и, да го прочете и да си направи изводите.
Излиза, че Квантиферона и Т-спот тб са напълно фалшиви, затова пък са ужасно скъпи.
Явно и досега няма 85% сигурна диагностика за ТБ и трябва да се гадае.
http://translate. googleusercontent. com/translate_c? hl=bg&rurl=translate. google. bg&sl=es&tl=bg&u=http://www. who. int/mediacentre/news/releases/2011/tb_20110720/en/index. html&usg=ALkJrhiq0nRF4sKDHC5PKBKUKh7gUIAEJQ

322.   Не мога да повярвам колко много хора страдат от моя проблем, който вече продължава 14 години. Поради тази причина имам едно предложение, полезно за всички като нас! Аз като чета и си правя сметка, че най-големия проблем е, че не знаем от къде да започнем с изследванията. Вероятните причинители са много, а докторите или не им се занимава или не се сещат за всички тях.

Ако има разбиращ човек тук, който е в състояние да препоръча необходимите изследвания, които трябва да се проведат стъпка по стъпка и необходимите специалисти, които да посетим го моля да ги опише нагледно и да ми ги изпрати на пощата, а аз се ангажирам да направя един уеб сайт, в който да ги опиша и предоставя нагледно на всеки, търсещ информация за този проблем в интернет. На мен лично това би ми било от ОГРОМНА полза! Ще добавя и форум, в който хората да пишат как са се излекували и какви пречки са видяли в опитите си. Мейла ми е ***

А сега ето и малко за моя случай. Мъж съм на 28 години. Два пъти съм лежал в терапията във Варна за "пълни изследвания", заради ежедневна температура 37.0 - 37,4, а в редки случаи до 37,8. Започва на обяд, а вечер е най-неприятна. Всичко ми е в нормата според лекарите. Друг е въпроса колко са пълни изследванията в действителност.

Последните 5 години се бях отказал да меря температурата и да ходя по болници, но напоследък нещата се влошават. Умората става още по-голяма, болките във главата, врата, гърба и кръста ме докарват до полуда. Вечер и очите ми парят. Не знам дали има общо, но страдам и от хронично безсъние.

Освен всичко това вече година и половина усещам много неприятна болка ниско долу в корема и постоянно усещане, че ми се ходи до тоалетната по малка нужда. Ерекция получавам много по-трудно и непълно, а за либидото да не говорим като знам колко енергия би ми коствал секса. Само си търся поводи да отказвам, а това води до големи проблеми в личен план с половинките.

Преди няколко дни отидох на уролог, според който имам хроничен простатит в следствие на инфекции. На своя глава пуснах изследване за СПИН, хепатит А, Б и Ц, сифилис и хламидии. Всички те се оказаха отрицателни. Въпреки това вече две жени ми твърдят, че съм ги заразил с хламидия.

Сега пия Флагил заради евентуална зараза с трихомони според доктора, а другата седмица ще нося семенна течност за по-подробни изследвания. Честно казано не вярвам някога да открия причината. Вадих сливици, зъби и какво ли още не правих. Изпил съм килограми антибиотици сигурно, но няма оправия. Желая успех на всички ви!

Модератор - Публикуването на мейли не е позволено. Правим изключения, но точно в този случай не мисля, че е необходимо. Ако има разбиращ човек тук, който да опише стъпка по стъпка изследванията и необходимите специалисти, които трябва да се посетят, нека да ги опише в сайта. Ще бъде от полза за потребителите, а и това няма да попречи на Вас да направите уеб сайта си.

323.   Д-р Ив. П до 322. Уважаеми 322, с хромозома XY, правен ли е скенер на цялото Ви тяло-глава, гръден кош, корем-специално на простатата. Имате ли изследване от уролога на PSA. Преглеждан ли сте от невролог и психиатър? Колко е кръвното Ви налягане. Килограмите, кръвната захар. Повторихте ли изследването за хламидии, при положение, че сте имали полов контакт след първото. Преглеждан ли сте от дерматолог-за сигурно изключване на сифилис?

При описаните оплаквания е нормално да страдате от безсъние и да имате сексуални проблеми. Те биха задълбочили налична депресия и оттам затваряне на " порочния " кръг. Флажилът лекува бързо трихомонасна патология.
Но още веднаж Ви обръщам внимание на PSA и посявки, ако е необходимо и изследване на простата в урологична клиника. Не губете кураж. Само спрете, докато се оправите, сексуалните набези.

324.   Здравейте приятели,
Аз успях да се излекувам от субфебрилна температура и ще ви напиша как точно го направих. На 20 години съм и бях 4 години в това състояние - всяка сутрин се събуждах не наспан, буквално усещах как температурата започваше да се вдига, на обед стигаше до 37. 4, а следобед ми беше най-зле - чувствах голяма умора и много ми се спеше, а вечер температурата изчезваше и се усещах най-добре тогава. Имах и главоболие. Абсолютно всички възможни изследвания ми бяха добри - лекарите казваха, че съм напълно здрав.

Как успях да се излекувам от субфебрилна температура? ЦЕЛИЯТ ПРОБЛЕМ Е НА НЕРВНА ОСНОВА И МОЖЕТЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТЕ САМО ЧРЕЗ СПОРТ!! Така беше при мен.
Усилено започнете да бягате на открито, поне 45 мин. на ден, както и да ходите на ФИТНЕС. Започнете също така да правите АЕРОБИКА у дома. Най-много помага бягането на открито - умерен темп. БЯГАНЕ, ФИТНЕС И АЕРОБИКА. Много е важно по време на тренировка да се ИЗПОТЯВАТЕ.

Важно е да знаете, че всичко става много бавно и излекуването отнема ГОДИНИ - на мен 4. Затова не се отказвайте!! Аз също така приемах и билки за успокоение - маточина, блатен тъжник, лавандула, жълт кантарион, валериана, хмел - всички ги има на едно място в една билкова настойка - потърсете в Google и ще я намерите - Билков екстракт.

Успех на всички и имайте търпение. Ако имате въпроси, пишете тук.
По-здрави.

325.   До Д-р Ив. П. от номер 307
Благодаря Ви, пиша чак сега понеже вече мина нужното време за изследване и съм сигурен, че съм здрав. Наистина ходих по планините и ми се отрази много добре, а температурата изчезна за около 15 дни и от тогава всичко е наред със здравето ми към момента. Желая Ви всичко най-добро!

326.   Д-р Ив. П. до № 325. Благодаря Ви. Радвам се, че сте добре. Желая ви много здраве и успехи!

327.   При мен субфебрилитетът се причинява от нелекуван обикновен херпес (херпес симплекс).
Пих 10 дена Ацикловир и Ораплекс, още на втория ден имаше рязко повлияване. Сега продължавам с профилактична доза с надеждата да не се активира вече така лесно.

Козметичният проблем е най-малък, а сякаш лекарите повече на него отделят внимание. Почвам да подозирам, че и някои "автоимунни" заболявания всъщност са причинени от него. Мисля, че се подценява.

328.   При мен това трая 6 месеца, чудесни изследвания и накрая се оказа скрита бъбречна инфекция. Лекувах я, бях добре, сега всичко започна отново! Не зная какво да правя!

329.   Можеш да имаш такава ниска температура при проблеми с нервите и по точно с вегетативното нелрвна система. При мен е така и разбрах съвсем случайно.

330.   С какво ви лекуваха и имаше ли подобрение или така си остана.
Цял живот имам вегетативна дистония от нея ръцете и краката са ми винаги студени зимно време, лятото малко се подуват от жегата и това е всичко. Никога не съм имала темперетура, грипоподобен синдром, повръщане от това.
Моля ви, да пишете каква точно е вашата диагноза!
До 329?

331.   Вече 6-та година съм така. Днес поредният лекар ме изхвърли като мръсно коте. Хем съм от Сф. и един лекар ме изпраща при друг...

Много се отчаях и плаках пред пред градинката на МА.
Мисля, че ако трябва да умирам поне да е достойно! Ако е толкова мъчително и бавно по добре да го направя сама.

Не знам какво да направя, няма изход!!! Искам първо да намеря пари за погребение/не искам да тежа на близките/И после има много начина за тръгване.. Няма спасение! Живеем в БГ! Много ми е тежко! Няма кой да помогне освен да ме обяви за луда. Категорично не съм такава.

Майка ми писа до министерството на здравеопазването. Те отговориха, че трябвало да пиша сама, да приложа цялата докмуентация/една папка/ и тн.... ,

Не знам дали трябва да се самозапаля до министерерството на здравеопазването или да си отида завинаги. Вече нямам избор!
Господ да е с вас!!!

332.   При мен също е вегетативна дистония единствено ми помога Деанксит а проблема със студените ръце не се лекува. След 10 дни прием на деанксит нямамтемпература.

333.   Д-р Ив. П. до 332. Уважама /ми, Деанксит се прилага при безпокойство и депресивен синдром. Необходима е консултация с психиатър.

334.   Вегетативната дистония не е обяснение за всичко. Напоследък докторите обясняват всичко с "нервна почва" или на "алергична основа". Аз съм с вегетативна дистония, на Дианксит от 3г. и температурите си вървят...

335.   Д-р Ив. П. до 334. Тогава търсете хронично огнище в зъби, бял дроб, бъбреци. Ендокринолог.

336.   Здравейте, Д-р Ив П.От доста време не съм писал защото бях добре но както винаги при мен има нов казус. Преди около месец получих в устата две афти, след което ме хвана гърло и се разболях с температура около 37.5 след няколко дни 2 се попоправих с природни лекарства афтите ми минаха след седмица и бях добре около 3 дни, след което пак получих афта в устата и пак се разболях този път по тежко с температура пак 37.7 кашлица и гърло, бях на доктори УНГ И пУЛМОЛОГ НЕ МИ НАМЕРИХА НИЩО СЪШЕСТВЕНО ФАРЕНГИТ И бронхит лекуваха ме с АКСЕФ500 пих го 7 дена, кашлицата още я имам пих за нея какво ли не не минава температурата спадна преди няколко дни и се съвзех пак пия и Имунобор и витамини но забелязах че вчера пак ми излиза 4-та подред афта и може би пак ще се разболея незнам вече какво става и каде да хода от хремата ли незнам почна да ми тече понякога кръв от носа , какво да предприема според вас... Благодаря ви предварително.

337.   Здравеите Докторе преди време много ми помогнаха вашите съвети, искам и сега да се обърна към вас, преди месец получих афта в устата след което се разболях температура 37.5 гурло с природни средства се излекувах но след няколко дни пак афта в устата и пак се разболях с температура 37.7 гурло и кашлица която имам и до сега хремата поотмина но след нея почна малко кръв от носа да тече бях на лекари... фаренгит и бронхит пих АКСЕФ 500 но нямаше видемо подобрение сега преди ден пак афта тругна да ми излиза в устата... какво да пражя пак ще се разболявам маи.

338.   Има един български имуностимулатор за устната лигавица Фариностим. Помага много при подобни проблеми... и между другото пише се "фарИнгит" и "видИмо"., а съществуват и препинателни знаци!!!

339.   Na. мен ми пуше главата от претеснение, съмняват се за Лупос или за Болест на Бахчет ти ми говориш за знаци

340.   Д-р Ив. П. до 336, 337. Уважаема/уважаеми, Ще Ви задам доста въпроси, защото наличието на афти не може да се разглежда само като симптом /признак / изолирано от заболяване на целия организъм. Имали ли сте херпес по устните, дланите, или ходилата? 1. Как е имунната Ви система? 2. Алергичен фактор? 3. Липса на витаминозна храна, предимно зеленчуци и плодове? 4. Има ли някой в рода Ви със същите оплаквания? 5. Имате ли чревно заболяване? 6. Правил/а ли сте Васерман / изследване за сифилис /? 7. Каква паста за зъби употребявате? 8. Консумирате ли кисели, солени и с много подправки / черен пипер / храни? 9. Пушите ли, пиете ли кока-кола, кафе, употребявате ли дъвки? 10. Четката за зъби каква е - твърда, средна или мека? 11. Приемате ли пчелен мед? 12. Имали ли сте Вие или партньора Ви гъбички? 13. Приемате ли кисело млеко -за предпочитане Пършевица? 14. Правиха ли Ви рентгенография на белия дроб? 15. Скоро имали ли сте стрес, силни неприятни преживявания, простуда? 16. Имате ли изследване за СПИН? Преди да се постави диагноза не се пристъпва към лечение. В зависимост от причината терапията може да бъде различна.

341.   До 338. Уважаема/уважаеми, Фариностим е хранителна добавка, добро симптоматично средство, но трябва да се намери основната причина за автозата. И още нещо. Този форум има предназначение да оказва помощ на страдащи, а не е място за определяне на тяхната грамотност. Няма безгрешни. В този ред на мисли е и, че след " видИмо " не е необходима точка, достатъчна е запетайка, а в края на изречението се поставя само един удивителен знак. Д-р Ив. П.

342.   Благодаря ви многооо По принцип нямам имунен проблем. на диета съм от няколко години заради. колит. сифилис нямам, преди месец си правих иследвания, СПИН преди година си правих. нямам а от тогава нямам рискови моменти, не пия не пуша, дъвки рядко, пастата ми е твърда. Мляко не употребявам имам стрес постоянно. Преди да се появат афтите се разблях вирос пчелен мед от много скоро. след като се появиха афтите.

343.   Уважаеми 342, уточнете с колегите имате ли Лупус еритематозус или болест на Бехчет. Предполагам, че сте прочели в интернет от Гугъл какво е писано и сте се насочили и към очен лекар, имунолог, ревматолог и кожни болести. Успех.

344.   Не съм се насочил на никаде... незнам какво да правя, можели за едни афти и кашлица да съм болен от тези болести. в омаг. кръг се въртя

345.   Уважаеми 344, не изчаквайте, а под № 344 съм Ви писал къде да се насочите за консултации. Д-р Ив. П.

346.   Здр. Д-р Ив. П. Вчера ми направиха някакъв тест с стерилна игла на ръката, след 48 часа ще е готов но днес след 24 всичко е наред. Това изследване е за Болест на Бехчет. Днес бях на ревматолог общо взето нищо не ми каза така и очаквах... може да е, но според мен не е -това и бяха думите, иска ПКК. Както и за ЛУПОС ТАКА И ЗА бЕХЧЕТ -ПО СКОРО НЕ Е. Очен лекар не съм ходил нямам никакви проблеми с очите за сега, утре ще ида на кожен. Тази беше дори Професорка -ревматоложката.

347.   Д-р Ив. П. Направих изследвания за Лупос С3 иС4са на горна граница но най важен вил ана тест тои ми е отрицателен. В интернет чета. , че 95%от болните от лупос са с положителен такъв тест но тои може да е положителен и от други болести, значе ли това. че ако е отрецателен нямам тази болест. Благодаря предварително.

348.   Д-р Ив. П. до 347. Уважаеми, къде, в кой град ходите? Колегите, които Ви преглеждат трябва да са информирани за останалите прегледи и изследвания и тогава ще може да се постави диагноза.

349.   В Пловдив но нещо не мога да им се доверя, едтова което пише в интернет за тази болест противоричи с тяхните виждания според мен. Професор казва че нямам, а симптоми описани. в нетта някои имам

350.   ДІр Ив. П. до 349. Може би е подходяща консултация с националния консултант по имунология- проф- д-р Елисавета Наумова -Александровска болница -София.

351.   Здравейте, аз съм една седмица преди цикъл и имам температура 37, 3. Така беше и миналия месец. Направиха ми изследвания ПКК, ДКК, СРП-7/при норма до 8 в тази лаборатория/, СУЕ-6, чернодробни проби -в норма. Четох, че това може да се свърже с цикъла, но миналият месец температурата продължи до края на цикъла. После нямах, а и спрях да я измервям. Трябва ли да търся проблем и да пусна други изследвания, или да измервам температурата цял месец, за да установя дали е свързано само с цикъла. Личния лекар каза, че при това СРП няма възпаление и при това СУЕ. Но, четейки случаите тук се притесних много. Нямам абсолютно никакви оплаквания. С уважение Ренета.

352.   Зравейте, от миналия месец и аз повишавам температура до 37, 3 преди и по време на цикъл. Нямам никакви оплаквания. На 38 години съм, раждала съм, не съм боледувала от сериозни болести. От две години на всеки 6 месеца-лятото и зимата прекарвам инфекция с разстройство и повръщане, която преминава за около 24 часа, но без температура. В момента съм преди цикъл и отново съм с 37, 3. Личния лекар ми направи изследвания на ПКК, ДКК -нормални са, СУЕ-6, СРП-7 при норма до 8 в тази лаборатория/. Каза да не го мисля, че сигурно е хормонално, но аз си внушавам само лоши работи, тъй като съм мед. сестра, но в момента не работя. Какво още да си изследвам, защото личната смята, че като много знам, много си внушавам. Но все пак няма как да сама да си вдигам температурата. Посъветвайте ме. Благодаря ви! Ренета.

353.   Д-р Ив. П. до 352. Уважаема колежке, изследвайте урина, имате ли херпес-генитален, който се явява периодично при Вас или съпругът Ви. Имате ли аборт, с кюретаж и усложнения. Как са размерите на яйчниците и матката-на ултразвук. Проблеми със зъбите. Хипертиреоидоза-изследване на TSH. Продължителност на мензеса, промяна в последно време и като количество. Изключете хронично бъбречно заболяване. Как е сърдечната система?

354.   Д-р Ив. П. до Редакцията. Уважаема Редакция, на хората, непознати, на които давам мнения пиша на ВИ. Учудващо след написаното се появява надпис, предполагам за всички, " Твоят коментар... " Струва ми се, че учтивата форма е задължителна. Бих се радвал, ако потвърждението за изпратен коментар започва с " ВАШИЯТ коментар.... С уважение -д-р Ив. П.

355.   Благодаря ви за отделеното време. Да изследвах урина, но само обикновенно изследване и седимент- беше абсолютно чиста. Посявка не е правена. Генитален херпес никога не съм имала, съпруга ми също. Често имаме гъбична инфекция, но тя при нас вече стана хронична. Лекуваме се с каквото ни е било изписано- Низорал, Микомакс, Орунгал и др. и др. , но след известен период отново рецидивира. Мисля си, че не това е причината за тази температура. В момента сме добре. Аборт и кюретаж съм имала, но, преди доста години и без усложнения. Цикълът ми е с нормална продължителност, но има периоди когато е с интервал около 36 дни. Зъбите си лекувам и преглеждам редовно. Сърдечна система имам често сърцебиене, но не постоянно. Ходила съм на ехокардиография и казаха, че имам лек пролапс на митрална клапа, но не е обезпокоително. Записах се за утре за преглед на бъбреци и щитовидна жлеза ехографски и отново пълни изследвания. Днес цял ден съм 37, 2 и ми гори лицето. Още веднъж ви благодаря за отделеното внимание! Утре ще споделя резултатите. Дано са добри! Ренета

356.   Здравейте, Ренета. Чета и не мога да повярвам - Вие си правите всичките тези изследвания за една „температура“ от 37, 2! Та това си е нормалната температура. Ако отидете на лекар в Германия например, ще си Ви пратят в къщи или на психиятър. Надявам се, че всичките Ви изследвания ги правите на частно, а не ги плащаме всички с вноските си.
П.П. Аз цял живот вечер си имам леко по-висока „температура“ - това си е нормално и не виждам, какъв проблем имате

357.   Д-р Ив. П. Уважаема сестра Ренета, нормалната температура е между 36, 0 и 37, 2. Нормално е предменструално -в лутеиновата фаза / след овулация /да бъде по-висока отколкото в първите дни и по време на мензес /фоликулинова фаза /. понякога менструалният Ви цикъл е леко удължен, но за да проверите имате ли овулаторни цикли е необходимо да мерите поне 2 месеца температурата сутрин-анално - преди да сте станала за 3-5 мин.. Движите ли се достатъчно и как сте с килограмите?

358.   Здравейте и от мен.
Дали някой е запознат как се лекува хронична хламидиина инфекция?
Рецидивираща, тоест не се влияе от антибиотик.
Може ли да се мисли/ съответно/ премине към венозно лечение и кой е най- правилния препарат за това?
Предварително Ви благодаря!

359.   Д-р Ив. П. до 358. Уважаема /ми, Вероятно сте лекувана /н с Доксициклин по 100 мгр. два пъти дневно в продължение на 7 дни. Възможно е да се ползвали лечение с Азатрил капсули от 250 мгр.. или Sumamed /Сумамед /-перорално /през устата / -табл. 500 или 250 мгр. Азатрил за инфузионен разтвор /венозен / може да се ползва Сумамед, по назначена от лекуващия Ви лекар схема и в подходящо стационално отделение. Лечението е за двамата или повече партньори. Едномесечната доза на Азитромицина /Зитромакс / е обикновенно 1 грам -месечна доза. Хроничната хламидийна инфекция често изисква няколко месечно лечение, дори и години.

360.   Много Ви благодаря за бързия и компетентен отговор!!!
По какъв начин може да се свържа с вас за евентуално насочване към специалист в тази област

361.   До 360. Д-р Ив. П. Уважаема/ми, не е ясно от какъв пол сте, къде живеете?

301-350 от 1096