Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

351-400 от 1096

362.   Извинявам се че не представих първо.
Жена съм на 30години от Хасково. Провеждани са ми лечения няколко пъти точно с тия антибиотици които Вие изредихте.
Имах постоянен партньор който се оказа че ме е накачил с тази болест- като я откриха ме лекуваха и почти се бях оправила докато нещата не се влошиха отново и сега съм пак с хламидия

363.   Д-р Ив. П. до 362. Уважаема ХХ, имах удоволствието да работя във Вашия окръг 7, 5 години -от 1968-1976. Имаше отлични акушер-гинеколози в Хасково, Димитровград, Харманли, Свиленград и Марица /днес Симеоновград / Това беше школата на д-р Хаджитонев, чийто съекипник някога, е основателя на Катедрата по АГ в Пловдив проф. д-р Ламбрев. След него зав. АГО бяха д-р Леков, д-р Георгиев и т. н. , а в отделението изявени бяха д-р Янев, Куртев... малко поработих с тях. В Димитровград работих 6 години с д-р Ранделов, по-късно областен онколог в Пловдив, д-р Комитов, д-р Калайджиев-прекрасни оператори и акушери. Сега в Хасково бих могъл да Ви насоча към д-р Стоев, съпругата му е акушерка, д-р Севов, д-р Велчева- за съжаление последните трима не познавам, само съм слушал добри отзиви. Вие ще решите към кого ще се насочите. Ако това не Ви удовлетворява напишете и тогава ще Ви посоча лекари в Пловдив. Не губете вяра. На 30 години трябва да гледате само позитивно на нещата. Надявам се, че в обозримо бъдеще неприятностите ще бъдат блед спомен.

364.   Много, много Ви благодаря!!!
Надеждата която ми дадохте е може би най-важното от което имах нужда в момента.
Вие лекар по каква специалност сте? Ако не е възможно при вас ще се доверя на някой от по-горе изброените специалисти.
Още веднъж- благодаря за отделеното време и внимание!
Пишете все пак, ако може при Вас.

365.   Д-р Ив. П. до 364. Уважаема, аз съм акушер-гинеколог, видно и от предишното написано, бивш зав. акушеро -гинекологично отделение към първостепенна болница, районен, по късно окръжен и областен /на 4 окръга / акушер-гинеколог по отношение женски консултации, профилактика и диспансеризация. Вече Ви писах, че се нуждаете по моя преценка от добър гинеколог и Ви посочих имена, колегата ще прецени необходимо ли е болнично или амбулаторно лечение и ако има възможност ще Ви насочи в правилна посока. Не страдайте от мисълта, че в Хасково няма човек, който да Ви лекува адекватно. Обърнете се към някой от отбелязаните и когато решите ми пишете какъв е резултатът. Побързайте, защото идват празници, особено ако състоянието Ви е нетърпимо. Така, или иначе установете контакт и това ще въздейства положително и върху психическото Ви състояние. Укрепвайте имунната си система, чрез движения и леки гимнастически упражнения-може аеробика, йога, релаксация, подходящо дишане, туризъм, танци. Желая Ви успех, а той е неминуем.

366.   Изследвайте се за ГАСТРИТ или ЯЗВА... Най-вероятно повечето от ВАС страдат от ТОВА, както и ХИПОХОНДРИЯ - развита в следствие на ТРЕВОГАТА причинена от СИМПТОМИТЕ на ТЕЗИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. Всички се храним с БОКЛУЦИ, това е проблема. Аз лично пих около месец РАНИТИДИН и всичко се ОПРАВИ - вече рядко имам СУБФЕБРИЛНА ТЕМПЕРАТУРА, придружена с ОТПАДНАЛОСТ. Успех

367.   Здравейте, отново се включвам. Направих си един куп изследвания, снимки, ехограф-цяло тяло, пълен гинекологичен статус, хламидия, микоплазма, цитонамазки, посявки, урина и т. н. Отново всичко е нормално с изключение на изследване за стафилокок т. нар АНАСТА. Излезе положително и сега ми поставят подкожни инжекции с анатоксин. Четох противоречиви мнения за това лечение, но само то излезе положително и ще го направя. Днес съм първи ден на цикъла и отново имам 37, 3. Вече не ми е толкова притеснено, защото видях, че няма сериозен проблем. Ще оставя нещата така иначе другия преглед трябва да е вече при психиатър. Каквото е това е. Изписаха ми за всеки случай антибиотик Оспамокс, но незнам дали да го пия. Това е за сега. Някак си съм по спокойна. /Ренета/. /За притеснения питащ по горе отговарям, че тези изследвания ги правих в частна клиника и ми струваха около 350 лв, така, че не съм ощетила никого! /

368.   Д-р Ив. П. До сестра Ренета. Уважаема, от къде изолираха стафилокок?

369.   До Д-р Ив. П. Здравейте. При това изследване се изолирали антитела към стафилокок. Взеха ми кръв от вената и се изпраща до лаборатория Анаста в София. Там определят титъра на антителата и определят схема на лечение с анатоксин/подкожно/ с постепенно повишаващи се дози. Иначе нямам изолиран стафилокок от посявка. Не съм правила гърлен секрет или носен. Изследвано ми е само АСТ заради срастнали сливици в ужасно състояние, но беше острицателно, а и не ми създават проблеми.

370.   Д-р Ив. П. до Ренета. Тогава изпълнете изписаната терапия, предполагам 2 пъти по 1000 мгр. Оспамокс и потърсете ХИБИТАН -концентрат, в АГ или ХО, ако е останоло от миналото. Концентратът е розов и се употребява като се поставят 8-10- капки в половин литрово шише от бира и се допълва с вода. Размесва се и се прави гаргара на гърлото 3-5 пъти дневно и по 4-5 капки във всяка ноздра. Трайност -2-3 дни и нова доза. За 20 дни.

371.   Извинявам се за намесването. Но, в Анаста не знам някой на който да не са намерили + АСТ/антистрептолизинов титър/ докато в другите лаборатории е отрицателно. Преди години и аз си слагах този анатоксин и 5-15 мин след инж. ми прилошаваше. След това се оправях. Определено не вредеше. Не знам дали имаше ефект. Аз не усетих нищо особено в крайна сметка. Резултатите са доста противоречиви. На едни помага, на други не помага. Пиша за да си имате едно на ум и да не се доверявате на 100% и да очаквате някакъв голям резултат от лечението.

372.   Човече аз какво да кажа като вече една година температурата ми не пада под 37, 5 а съм здрав като бик имам невероятни изследвания а лекарите не могат да си го обяснят от къде идва. правих си всякакви изследвания и нищо, а когато вдигна по висока температура се изчервявам без да се чувствам отпаднал, а сякаш по бодър

373.   Д-р Ив. П. до 372. Уважаеми, приемате ли алкохол?

374.   Аз също съм поддържал една такава температура, при това доста дълго време. Но при мен беше след лечение с химиотерапия, и просто бях свикнал.

375.   Защо десетина дни преди цикъл повишавам температура 37-37. 5? Нормално ли е това? Скоро ходих на гинеколог и абсолютно всички изследвания ми бяха нормални. Всички лабораторни също. Възможно ли е да е хормонално? Това лекува ли се и опасно ли е? 37 год съм.

376.   Д-р Ив. П. до 375. Уважаема, това е напълно нормално. След овулацията -нормално 14 дни преди мензес, настъпва втората фаза от менструалния цикъл и под действието на преобладаващия хормон -прогестерон, температурата трайно се повишава до 37, 2, като 1-2 дни преди мензес пада до норма / става дума за ректална температура/. Така, че сте напълно здрава и нямате никакво основание за безпокойство. Дори наличието на тази температура означава, че имате големи репродуктивни възможности-т. е. да забременявате. Не е необходимо никакво лечение.

377.   Много, много благодаря Д-р Ив. П. Успокоихте ме! Няма да се съсредоточавам толкова върху нея.

378.   Синът ми поддържа температура 37-2;37-4. всички изследвания са в норми. той е на 9 години. осми ден е на pancef и няма никакъв резултат.

379.   Д. р Ив. П. до 377. Уважаема госпожо, не сте уточнили къде мерихте температурата. Доколкото разбирам ректално.

380.   До Д-р Ив. П. Меря я под мишницата. Дори в момента е 37. 4. Така е до втория ден на цикъла. Чакам го след 3 дни. Висока ли е тази температура? Сигурно има проблем! Притесних се отново!

381.   Д-р Ив. П. до 378. Колко килограма е синът Ви и каква доза приема. Педиатър ли назначи терапията. Как е със сливиците, бъбреците, има ли проблеми със синусите /около носа/, зъбите. ПРавихте ли изследвания на кръв и урина.

382.   Д-р Ив. П. до 380. При Вас има ли бъбречно заболяване. Как сте със зъбите. Имате ли спирала, аборти, операции, данни за хроничен апендицит, хронично гинекологично заболяване, ентероколитно. Имате ли главоболие и как сте със съня. Майка Ви имала ли е подобни оплаквания. Имате ли повишено окосмяване -към пъпа, около гръдните зърна, по ръцете и краката, арменски гени, артритни прояви, хроничен фаритгит или тонзилит /възпаление на сливиците /, синуит. Мерили ли сте анално температури ежедневно, преди ставане в продължение на 2-3 месеца, имате ли деца и ако да, имахте ли проблеми със забременяването. Как протече/протекоха раждането/ражданията? Накрая, но не последно-преди измерване на температурата избърсвате ли под мишницата, за да е сухо. Как сте с нервната система, имате ли изпотявания при емоции.

383.   От всичко изброено имам ХУХК, но в ремисия/преди месец колоноскопия/. Имам едно раждане и един аборт. Лесно забременях. Всичко протече нормално. Емоционална съм. Забравих да кажа, че в момента синът ми е с вирусна инфекция и леко ме драска гърлото. Нямам други болести. Но тази температура е само преди цикъл.

384.   Д-р Ив П. до 383. наличието на ХУХК може да обясни субфебрилната температура, но е необходима периодическа връзка с гастроентеролог и, ако чукнете на Гугъл /вероятно сте го направила / ще прочетете и за диетите и поведението Ви. Вероятно на фона на това заболяване е и леко повишената температура. Трябва да се изключат всички написани под № 382 заболявания. Добре е, ако намерите концентрат от хибитан -преди го имаше в родилните и хирургични отделения-розов на цвят. От него в бирено шише/500 мл. / се поставят 8-10 капки, разбърква се и се прави гаргара по 4-5 пъти дневно- Годност около 24 часа. това з а сина Ви и Вас. Вие мерете ректална температура преди ставане -сутрин и отбелязвайте на лист или малка тетрадка - 1. Ден №... 2. Дата 3. температура 0. най отпред М, ако сте м мензес или Б, ако сте болна и имате висока температура. Това в продължение на поне 2 месеца. Трябва при нормален цикъл в първата фаза /не зная колко е Вашият менструален цикъл-дни / температурите да са под 37, 00 и около 14 дни преди мензес да се повишават с 0, 4-5 градуса. Изходните нива могат да са различни. Преди мензес -1-2 дни температурите падат. Надявам се да съм Ви бил полезен.

385.   Преди време бях писал в този форум защото страдах от същия проблем като повечето тук. 14 години температура 37-37,2. Болки в гърба и врата, отпадналост, главоболие и т.н. Не знам дали някой ще се вслуша в моя съвет, но дори един да го направи ще съм щастлив, че съм помогнал на някого защото знам какъв ужас е. Вече месец и половина нямам температура! Знаете ли как стана? Спрях цигарите! Пуша от точно 14 години, от толкова поддържам и субфебрилната температура. Никога не съм се усещал, че двете неща може да имат връзка. Заради финансови затруднения се наложи да се откажа от така любимите цигари. Ако има награда за най-заклет пушач, то аз определено я заслужавам, но намерих начин да им намеря алтернатива. Купих си електронна цигара. Ако някой е решил да минава на такава да не прави грешката да си взема от онези евтините от 15лв. С тях няма да стане - пробвах ;) Точно две седмици се мъчих с една такава и накрая не издържах и я изхвърлих. Реших, че ще си купя хубава и скъпа. Докато чакам два дни да ми я доставят обаче не издържах и си купих отново цигари. През тези два дни се върнах в дългогодишния ад. Температурата, отпадналостта и болежките не закъсняха. Дойде новата джаджа, преминах на нея и отново станах здрав. Никога няма да пуша отново! Явно проблема не е в самия никотин, а в някоя от хилядите съставки, които пушим с тютюна. С електронната пак си приемам достатъчно никотин, но не ми влияе по този начин. Вероятно не всички тук са пушачи, но съм сигурен, че има и такива. Дано послушат съвета ми и им помогне. Успех!

386.   Здравейте, д-р Ив. П. Пише ви една много притеснена майка на 5 год. момиченце. От дълго обикаляне по сайтовете в търсене на отговори, си докарах единствено още повече притеснения. От около месец обикаляме лекарите в града, досега без резултат.

От месец, дори повече, дъщеря ми се оплаква от силно главоболие, на което в началото не обърнах внимание, защото го взех за "градинска треска". Преди 3 седмици обаче нещата много се влошиха, детето не спираше да плаче в градината, постоянно й е лошо, веднъж повръщала, без някакви симптоми. Дори госпожата в детската много се притеснила, и я водила на баячка, но, както и да е.

Пуснах си отпуск, и тръгнахме по лекари. Първо направихме консултация с 2-ма очни лекари( за всеки случай), няма проблем, ПКК-единствено LIMF% беше завишен- 52, 02 при референтни граници 20-40, (четох обаче някъде, че при децата са различни), УНГ-има 3-та сливица, не много атрофирала, в момента провеждаме лечение, отново пусна кръвни изследвания, този път с диференциално броене(което обаче ни направиха с кръв от пръстчето? ), всичко в норма, невролог- ЕЕГ с епилептиформени огнищни прояви, оттам на ЯМР-няма проблем.

Днес посетихме невроложката, като се надявах вече на някакво лечение за главоболието, но д-рката, каза, че ЕЕГ е възможно да се повлияе от леката температура, за която й споменах, че съм забелязала, или от други причини. Понеже УНГ ме попита има ли Т, а аз я меря, само когато усетя, че ми пари детето, започнах да я меря след посещението при нея, и за моя изненада се оказа, че вечер, след като я взема от градина( пуснах я за седмица, докато чакахме решението от здр. каса за ЯМР) и понякога сутрин, е 37... 37, 5. Веднъж пък беше мн ниска- 35, 6, пак вечерта.

От 4 дни сме в къщи, Т стига до 37, 37. 3-4. Днес, преди лягане- 35, 5. Знам, че попрекалих, надявам се да прочетете това, и да ме посъветвате накъде оттук. Утре ще я заведа отново при УНГ за контролен, но много ви моля, посъветвайте ме какво още, защото личната настоява, че няма причина, т. е. си измисля, а е очевадно за хората, които се грижат за нея, че нещо не е наред, поне от 2 месеца персонала в градината я обгрижва като различно дете, но понеже съпруга ми е извън страната, си мислеха, че тъгува, но него го няма от 2 години, а сега и това главоболие. Много моля, помогнете ми! Таня

387.   Д-р Ив. П. до Таня. Уважаема г-жо, вероятно сте имали предвид хипертрофирала трета сливица. Насочете се към нефролог. Да се изследва състоянието на бъбреците, необходима е урина и при наличие на бактерии, посявка и антибиограма. Трябва да се изключи бъбречно заболяване-в тази връзка как е кръвното налягане.

388.   Д-р Ив. П. до Таня. P. S. Заведете детето и при стоматолог -да се изключи фокално огнище в областта на зъбите. Ако е необходимо, по негова преценка, ще направите панорамна снимка или сегментна.

389.   Благодаря Ви, че ми отговорихте, много е трудно, когато няма кого да помолиш за съвет, прекланям се пред такива хора. Засега изчакваме резултата от гърления секрет, който взеха при последното ни посещение при УНГ. Провеждаме терапия с хомеопатични лекарства за 3-тата сливица, детето от няколко дни е спокойно- не се е оплаквала от главоболие, и Т е нормална. След като приключим с тези неща, ако продължат оплакванията, ще последвам всички Ваши съвети.

Що се отнася до зъбките, наскоро смени 1-вото си зъбче, а от рентгена за синусите се вижда, че расте и друго, така, че и това ще направим. Безкрайно съм Ви благодарна, така вече ще имам отправна точка, не спирайте да помагате на хората по този начин, изключително благородно от Ваша страна.

390.   А. Р. 27г.
Здравейте, изчетох всичко написано във форума, радвам се че някой хора са се възстановили след поддържането на притеснителна температура. Ето и моя случай: преди 19 дни настинах и личната лекарка ми изписа антибиотик, тъй като симптомите бяха температура 37-37, 2, силна хрема, болки в гърлото и мускулите. След като минаха 10 дни от лечението, остана само температурата, която вечер след 22ч спада на 36, 8 а сутрин един час след ставането ми се покачва отново на 37-37, 2. По препоръки на лекалката ми ходих на специалист уши, нос гърло, който след преглед и снимка на синусите отхвърли температурата да е от тази област. Гърлото леко е зачервено и продължава да ме наболява, но се появиха и болки в гръдната област, раменете и гърба. Посетих друг доктор, който ме прати на снимка на дробовете, тъй като каза, че имам хрипове, които пък останалите доктори не чуваха. Сега съм с диагноза бронхит и Гентамицин мускулно + нов антибиотик. Инжекциите и антибиотика трябва да приемам още три дни, днес е втория от приема, но температурата си стои същата, даже сега е 37, 3. Измервам я с живачен и дигитален термометър. Утре сутринта съм запазила час за стоматолог за панорамна снимка за да търся евентуално огнище около зъбите, въпреки че не изпитвам болка при зъбите. Рядко ме наболява долен мъдрец, който дори не се е показал. Тревожа се да не е хламидия, както прочетох по-нагоре. Правила съм си такова изследване преди две години. Сега нямам повод за притеснение, но знае ли човек. Не съм се изследвала за Спин от две години. Партньорът ми от тогава си е постоянен. Нямам възможност в момента да пусна изследване за хламидия, тъй като съм в цикъл, но мисля че хламидията би следвало да е съпътствана с течение, парене при ориниране, или се лъжа. Поне утре след панорамната снимка, ще проверя състоянието на зъбите си. Ами това е при мен, тревожа се много, предполагам, че ще узная причината за тази температура и болки в мускулите и гръдния кош, но трябва да премина през редица изследвания. Имам още три дни от лечението на бронхит, което взех да се съмнявам дали е правлино, след като поддържам тази температура вече 19 ден. Ще пиша, ако имам решение на моя проблем а и ще се радвам ако някой е с моята ситуация и ми даде съвети. Благодаря!

391.   До 390- не се притеснявай в момента има такъв вирус който се обръща на бронхит и бронхопневмония. Минава за около 30 дни и след това има остатъчна темперетура и изпотявания още 2 седмици. В къщи всички го изкарахме и мои близки също. Брат ми стигна до болница и там не го излекуваха. После открихме антибиотиците които действат на тази пневмония или бронхит. Това са 6 дни Азитрокс 500мг на 24 часа и после следващия антиб. Уназин 9 до 12 дена.
Ако гентамицинът не помогне пробвай с тях. Уназинът има много добро действие на сегашните респираторни инфекции.
Успех!

392.   Д-р Ив. П. до А. Р. - 390. Уважаема г-це, минете през УНГ / уши-нос-гърло / и помолете да Ви вземат секрет от гърлото и го изследвайте в лаборатория. Възможно е да се окаже, че имате гъбички.

393.   А. Р. 27г. Благодаря на №391 и №392 за дадените съвети. Писала съм под №390 - Днес стоматолозите казаха, че нямам проблем със зъбите, след направена снимка и тест за гнойни огнища. Лечението с гентамицина е още два дни. След това ще почакам още малко и ако не спадне температурата ще послушам съвета на №392 за изследване на евентуални гъбички по гърлото. Но ми се струва, че ще е актуалният вирус в момента с тази така наречена остатъчна температура, както казва №391. Така ми каза днес и стоматологът по негово мнение. Не ми се иска да пия повече антибиотици, достатъчни са ми тези до тук. Ще пиша отново дали се е понижила температурата ми.

394.   За имуностимулатори никой ли не ви каза? Може и да са гъбички в гърлото, но вие имате болки в гръдния кош, което няма как да е от гъбички, макар, че моя близка изкара микотична пневмония, т. е. пневмония предизвикана от гъбички. Насочете се и натам.

395.   А. Р. 27 г. 390, 393.
Ами аз май съвсем се притесних, тази температура не спада дори след лечението ми с гентамицина и втория антибиотик. Все си мислех, че каквато и инфекция да имам в тялото би следвало да се повлияе от гентамицина. Като чета по-нагоре ситуациите на повечето във форума откривам че страдат от хламидия пневмония. Дали е възможно да имам и аз такава. Изледвах се преди две години и беше отрицателен теста, но сега може и от партньора ми да има нещо. Но като се замисля преди три дни ми снимаха дробовете и след преслушването им докторът, който е един от най-добрите в града каза, че е бронхит. Дори сам отиде в стаята, където ми правиха ренген, зада поговори с ренгенолозите и да ми вземе снимката. Дали хламидийната пневмония не се бърка с бронхит. Аз вече взех да си внушавам и съм се побъркала. Но от друга страна нямам нито течение, нито парене при уриниране. А и бях доста болна преди няколко дни. Все ми се иска да вярвам, че това е остатъчна температура, ама много ме е страх. Ще изчакам утре да мине последното лечение с антибиотика и гентамицина и ще му мисля гъбички на гърлото ли да изследвам или да отида да си пусна тест за хламидия.

396.   391 до 390 във връзка със сегашния вирус и на брат ми казаха бронхит започна със 6 дена азитрокс и 9 дена химиотерапевтик цефалоспорин. темперетурата падна от 38, 5 на 37, 5(37, 8) и така си остана. От белодробния диспансер казаха бронхит, личният каза бронхит-накрая го заведохме в белодробна болница и там казаха-Вирусна бронхопневмония. Приеха го лекуваха го венозно Терцеф и орално Кларитромицин и го изписаха както си е влезнал без подобрение. Затова по мой съвет сменихме антиб. да е от друга група -Уназин и с него за 10 дена се оправи. Сега няма проблем излекува се. После майка ми се зарази и направо почнахме 12 дена Уназин и 6 дена Азитрокс. Така се оправи и тя защото вече знаехме кои антибиотици действат. В момента този вирус прави бронхити и скрити вирусни пневмонии които често се бъркат. Минава много трудно с доста антибиотици-Но се лекува. Не всички антибиотици действат на последствията от вирусът в момента и за 6 дена няма да се излекувате. Колкото и да ви се иска няма как да не пиете антибиотици поне 15 дена. После може да си вземете флукуназол за гъбички. Отидете в БЕлодробна БОлница при КОМПЕТЕНТЕН лекар. Пуснете кръвна Картина и задължително -Ц-реактивен Протеин и Левкоцити ако са завишени значи има инфекция и вероятно в белия дроб.
Не бъркайте хламидия трахоматис със хламидия пневмония/там няма течения/- почетете в гугъл.
Относно гъбичките(обикновено кандида албиканс) ако не сте имуноподтисната от някакво заболяване или лекарство за подтискане не може за 6 дена да ви донесат темперетура и болки в гръдния кош. То всеки човек като пие антибиотик ПРОДЪЛЖИТЕЛНО ВРЕМЕ развива гъбички затова след това се взимат протъвогъбични препарати(флуконазоловите препарати са едни от най-добрите - Дифлукан). При някои хора даже и така си минават. Пак прочетете в гугъл.
Не се плашете толкова много още не сте свършили първия антибиотик, а вече се притеснявате и градите хипотези. Изчакайте малко и се успокойте това са неща които бавно но все пак се лекуват и всички се оправят.

397.   Преди много години поддържах 37, 1- 37, 2 С, какви ли не антибиотици не пих, докато един възрастен участъков лекар не ми постави диагнозата : вегетативна дистония. Наложи се да взимам леки успокоителни - някакъв сироп и транквилизатор. Мина ми, но и досега, щом се притесня, пак почвам да "поддържам горенето" :). Това е болест, която може да "имитира" доста заболявания и ако не се мисли за нея, много трудно се диагностицира. Много е важно наистина кръвните Ви показатели да са в норма, т. е. да не се касае за възпалителна или токсо-алергична реакция, защото понякога при наличие на фокална инфекция, при променена реактивност на организма, последният реагира по нетипични начини. Понякога една добра почивка и балнеолечение, назначено от специалист помагат повече от очакваното. Успех и бързо оздравяване!

398.   Да и при мен в кръвната картина всичко беше б. о. Обявиха ме за луда хипохондричка и започнаха успокоителни, почивки и т. н..
Накрая се оказа Туберкулоза/манту и ТБ- спот отрицателни/ която влача повече от 5 години. Сега се лекувам и има 50% подобрение. Само дето лекарствата в БГ са за далавера с държавни поръчки и за нищо не стават. Изониазида е само нишесте изобщо не действа. Тубоцинът е силно токсичен- модел от преди 20 години. И с тия боклуци лекуват всички- бог да им е на помощ. А СЗО е наляла 15 млд. за тая болест, но няма свястна диагностика и лекарства. Наложи се да си внасям лекарства от Италия и то от фирма която има представителство в БГ.
Пълен абсурд. От всичките обикаляния и пари по лекари се наложи сама да си поставя диагноза. Сама да си намеря и проуча свясните лекарства. За Телка да не говорим там все още не мога да се доредя, а пак трябва да намеря 100$ за лекарства.
Нищо не става в тая държава, нито медицина, нито диагноза нито лечение.
Трябва да се прави здравен туризъм със статут на емигрант репресиран от комунистите които още са във властта и бегом във Франция при най добрата здравна система.

399.   Уважаема, 398, радвам се, че сте си поставили точна диагноза и провеждате правилна терапия. Колкото до туризма, той е полезен, но преди това би следвало да се предприемат профилактични мерки, за да не се допускат случаи, подобни на Вашия.

400.   Да моят набор около 1972, 71, 73, 74 год. покрай промените на 10 Ноември не са ре-ваксинирани с БЦЖ и има много такива случаи. А покрай далаверата с туберкулозните лекарства всъщност болните не се до лекуват. Болестта рецидивира заразяват се още хора. В момента туберкулозата има много форми на протичане. Поли резистентната форма също се разраства. Много скоро ще е масова. Така се и далаверата става за милиони и милиарди.
Как при това положение да се провежда профилактика. Лекарите са с вързани ръце заради липсата на лекарства и само на близки хора могат да кажат да си ги внесат от Гърция. Тези лекарства не бих ги дала и на кучето си, а с тях се, , лекуват" малки деца.
Нямам представа кой може да има смелостта да застане срещу здравното министерство и фармакологичните ни производители?
Кой може да спре далаверата за да се реши проблемът?
Обадих се в агенцията по лекарствата за да съобщя, че изонида изобщо не действа. От там ми казаха, че са проверявали фабриката ПО ДОКУМЕНТИ и всичко е наред!!!
Ходих да офиса на СЗО в София и естествено там работят Българи. Секретарката ми обясни, че приемат само хора от министерството. Частни като мен изобщо не приемат. Та така са си вързали гащите - много е трудно да се пробие системата която от години им пълни гушите.
Как да стане тази профилактика? Каква е гаранцията при това положение, че ваксините са качествени? Нямат интерес да са такива!!!

401.   400, ще те разочаровам - няма ваксина срещу турбеколоза. Нашата е просто фейк, отхвърлена е от десетилетия на Запад.
Говорила съм с хора от Глаксо Смит Клайн - те такава ваксина не произвеждат, защото няма ефективна ваксина против турбеколоза, а просто и тестът МАНТУ се фалшифицира така и затова и на българите трудно ни откриват турбеколоза. Аз съм по-млада, но до 32-33 г. ще реагирам позитивно на Манту, заради разни глупави „ваксини“, бити в България.

Цялото семейство на приятелката ми се бяха заразили с вируса и имаха турбеколоза на костите май - мнооого помага ваксината, няма що!

Има само една единствена профилактика - лична хигиена, добра храна и стандарт на живот в съответната страна, добра здравна система.

402.   Да 401, прав/а сте, но аз искам да се лекувам със качествени лекараства както в Европа. Искам да мога да вляза в аптеката и да си ги купя. Както е нормално да бъде. То човек може да е със силна храна и добра лична хигиена и утре в трамвая някой недоизлекуван/с нашите си лекарства/ да кихне до него. Така е няма гаранция. Факт е, че в страни с висок стандарт на живот като Германия и Австрия има много случаи на ТБ. Бактерията мутира и се приспособява създава нови устойчиви щамове затова и в световен мащаб се търсят нови и нови медикаменти и начини на диагностика. Ние тука сме 100-години след маймуните.

403.   Здравейте, на 21 години съм и от 3 седмици съм с температура 37, 2 - 37. 4, която се покачва вечер след 10 часа и сама отминава. Вече съм на втори антибиотик Панцеф. Всичко започна с температура и зачервено гърло, след това хрема и накрая остана само температурата, която не минава от нищо. Възможно ли е да имам някакво раково заболяване, започнах вече много да се тревожа.

404.   Кръвна картина правихте ли? Ако не сте направете - левкоцити и Ц реактивен протеин рентген на бял дроб.. Така наизуст без никакви изследвания никой не може да каже/гадае/ какво ви е.

405.   Здравейте, имам температура 37. 3 от няколко дни а не съм болна. Забелязах по едната сливица бели точици без да имам болка. Възможно ли е да е от това? Вдигам я само вечер и за 2-3 часа спада от самосебе си.

406.   Здравейте, направих си необходимите изследвания и всичко се оказа в норма. Пия все още Tamiflu има ли вероятност да окаже влияние на кръвната картина?

407.   Д-р Ив. П. Кога повечето пишещи във форума ще имат елементарната смелост да пишат името си, дори под формата на инициали. До № 405 - възможно е да поддържате температура при фокални огнища-малки възпалителни промени в сливицата. Посетете к-т УНГ и потърсете концентрат на хибитан-в хирургично или АГ отделение. В бутилка от половин литър -бирена - поставяте 8-10 капки концентрат /розов / и допълвате с половин литър вода. Правите 4-5 пъти дневно гаргара в продължение на 1 седмица и отново визирате състоянието на сливицата/ разтворът е с трайност 24 часа /. При хроничен тонзилит -тонзилектомия /вадене на сливицата /, но с ограничение след това на газирани и спиртни напитки, за да не получите хроничен фарингит.

408.   Д-р Ив. П. Кога повечето пишещи във форума ще имат елементарната смелост да пишат името си, дори под формата на инициали.

До № 405 - възможно е да поддържате температура при фокални огнища-малки възпалителни промени в сливицата. Посетете к-т УНГ и потърсете концентрат на хибитан-в хирургично или АГ отделение. В бутилка от половин литър -бирена - поставяте 8-10 капки концентрат /розов / и допълвате с половин литър вода. Правите 4-5 пъти дневно гаргара в продължение на 1 седмица и отново визирате състоянието на сливицата/ разтворът е с трайност 24 часа /. При хроничен тонзилит -тонзилектомия /вадене на сливицата /, но с ограничение след това на газирани и спиртни напитки, за да не получите хроничен фарингит.

409.   406 - имате ли разбалени зъби/панорамна снимка/, хроничен тонзилит, синузит и др.

410.   Здравейте, Христо Ч., 26г. Всичко започна края на месец март, със зачервено гърло. Не съм търсил лекарска помощ, лекувах се с чайове и мед. След няколко дни поотшумя, но се появи лека суха кашлица. И тя отшумя, след което се появи хрема. Докато не отшумя и тя и реших, че съм оздравял.

В края на април отново имах болки в гърлото. Една нощ се събудих - тресеше ме. На другия ден отидох на лекар. Предписа ми Клацид 1 грам на 24 часа за 7 дни. Изпих го целия.

След края на курса, веднага на другия ден сепочувствах зле. Температура - 37. 2. Изчаках 1 седмица с надеждата да отшуми, но уви. Започнах да се чувствам отпаднал, болки в мускулите на крайниците, най-вече краката. Отидох на лекар, гърлото ми е наред. Слушалки - нищо. Казаха ми да пия витамини.

Положението обаче е все така. Правих кръвни изследвания и урина - нищо нередно. Направих си две снимки на дробовете, ето дигиталната: http://ickata. net/hristo-snimka-bqldrob. jpg. Казват, че и там нищо притеснително.

Правих и изследвания на щитовидна жлеза - страшно завишен MAT - 280 при горна граница 34, но TSH е в нормата и отрекоха температурата и отпадналостта да се дължи на това. Казаха, че жлезата е увеличена имам малка киста, но засега не било страшно.

А на мен продължава да не ми е добре. Забелязвам следната тенденция в температурата: сутрин като се събудя е ниска (36), след 9:30 до вечерта варира като обикнпвенно е 37. 0-37. 1. Вечер късно няма, а и тогава бих казал, че се чувствам по-добре.

Също така не спя добре - будя се 1-2 пъти нощем. Сутрин имам чувството на умора, все едно не съм спал.

От 3 дни пия Augmentin от 1 г на 12 часа. За сега не усещам подобрение. Прави ми впечатление, че следобедните часове често уринирам - през 20-30 минути. Дали е заради антибиотика?

Моля за съвет.

411.   Д-р Ив. П. до 410 Христо Ч. Уважаеми, посетете неФролог / бъбречни болести/. Не консумирайте алкохол и ако пушите, преустановете.

351-400 от 1096